Magyar animemagazinok

Started by Solid Snake, 2007-06-19, 20:35:19

Previous topic - Next topic

Solid Snake

AnimeStars magazin



Eddig 3 szám jelent meg, kéthavonta kapható a nagyobb újságárusoknál. Ára 990 Ft, előfizetve 2700 Ft (félév), illetve 5100 Ft (1 év).
A magazin tartalmas, érdekes, az átlagolvasó kellően informálódhat belőle, a cikkek számról számra jobbak, a régebbi (általában hazánkban is licencelt v. bemutatott) animéken kívül a jelenlegi titánokról is kapunk ízelítőt, rövid ismertetést.

MONDO magazin



Eddig 2 szám jelent meg, havonta kapható a nagyobb újságárusoknál.

Úgy néz ki, hogy az anime iránti rajongás és a társadalom széleskörű beavatása napjainkra igencsak megindult. Magyarországon két magazin foglalkozik kizárólag a japán kultúrával, animékkel, mangákkal. Közületek ki szokta megvenni/olvasni őket (jómagam az AnimeStars magazin előfizetője vagyok, bár a MONDO-t is meg fogom venni holnap kíváncsiságból) ? Felmerülhet-e a kérdés, hogy egyáltalán kell-e ez az embereknek? Vajon csak szárnyaikat próbálgató kiadványok, vagy esetleg a későbbiekben is fennmaradó magazinok lesznek-e, nagyobb hálózattal és támogatással?

ultimecia

Valahol olvastam egy cikket ahol iszonyatlehúzták valamelyiket, főleg a belső tartalom miatt. Az melyik is volt?

Van-e rá igény. Hát nekem lenne, de gyak egyik tartalomjegyzéke sem fogott meg túlzottan. A poszter mérete kérdéses (meg mi a jóisten van rajta?) Manga samplet sem láttam (az  nem egyenlo manga bemutato)

(+ezek úgy hány laposak lennének? Nézem az oldalt, szép tartalomjegyzék, de oldalszám sehol :eek:.)

Így messziről az Animestar néz ki úgy ogényesebbnek, bár jó lenne némi tartalmat is látni, hogy az milyen minőségű.

Selmo

A MONDO volt az. Én is olvastam.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: ultimecia on 2007-06-19, 20:52:20
Valahol olvastam egy cikket ahol iszonyatlehúzták valamelyiket, főleg a belső tartalom miatt. Az melyik is volt?
Mind a kettő :D Legalábbis olvastam már istenítést és porigalázást is mindkettőről :D
Engem különösebben nem érdekel, úgyse tudnak olyat írni, amit ne tudnék, és érdekel :D Bár ha valaki odanyomná a kezembe, hogy nesze olvasd, nem vágnám reflexből az illetőhöz :D


minuszmiki

Én inkább lehúzó cikkeket olvastam róluk. Az információtartalmuk miatt nem venném (és nem is veszem) egyiket sem, szerintem nem tudnak olyat írni, aminek ne tudnék utánajárni a neten, ha érdekel. Viszont ha igényes nagyméretű poszereket nyomat valamelyik, az érdekel.

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-06-19, 21:00:02
Viszont ha igényes nagyméretű poszereket nyomat valamelyik, az érdekel.

AnimeStarshoz eddig minden számhoz volt A3-es poszter.


  • 1. szám: FMP/Cowboy Bebop
  • 2. szám: Inuyasha/Trigun (+ az első 500 előfizetőnek limitált A4-es Paradise Kiss poszter)
  • 3. szám: Dramacon/Akira

Az oldalszám:

  • 1. szám: 60 oldal
  • 2. szám: 80 oldal
  • 3. szám: 80 oldal

ultimecia

#6
Quote from: minuszmiki on 2007-06-19, 21:00:02
Viszont ha igényes nagyméretű poszereket nyomat valamelyik, az érdekel.

Ha a magyar kiadású animeokat nézem, akkor már annak lehet örülni hogy van színes borítója :D
Poszter elviekben van bennük, de szerintem a4 vagy 2xa4 es...

Quote from: Solid Snake on 2007-06-19, 21:10:12
Quote from: minuszmiki on 2007-06-19, 21:00:02
Viszont ha igényes nagyméretű poszereket nyomat valamelyik, az érdekel.

AnimeStarshoz eddig minden számhoz volt A3-es poszter.


  • 1. szám: FMP/Cowboy Bebop
  • 2. szám: Inuyasha/Trigun (+ az első 500 előfizetőnek limitált A4-es Paradise Kiss poszter)
  • 3. szám: Dramacon/Akira

Az oldalszám:

  • 1. szám: 60 oldal
  • 2. szám: 80 oldal
  • 3. szám: 80 oldal

Akkor poszter az akkora. Az oldalszám meg szvsz elég alacsony...

Darkstar

Amíg valaki nem támasztja alá, hogy valamelyik nagyon megéri, maradok a Megaminál. Kár, hogy olvasni nemnagyon tudom :D
Mondjuk kíváncsiságból lehet, hogy beszerzek 1-1 számot mindkettőből.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: ultimecia on 2007-06-19, 21:10:20
Az oldalszám meg szvsz elég alacsony...

Nem alacsony az, ha figyelembe veszed, hogy még igencsak kezdeti magazinról van szó, viszonylag kevés szponzorral.

Quote from: Darkstar on 2007-06-19, 21:11:26
Mondjuk kíváncsiságból lehet, hogy beszerzek 1-1 számot mindkettőből.

Én is ezt teszem a MONDO-nál. Bár úgyis maradok az AnimeStarsnál.  :D

Kraivan

A mondot megvettem. Kellett valami olvasnivaló a vonatútra, és ezt láttam meg az újságosnál.
Sajnos nem a legjobb újság. Hatalmas képek, és falatnyi szövegek. Egy részlettel az árnybíró a közepén. A filmkritika mega  J-rock Visual Kei ről való értesítés tetszett. Az animekról/mangákról is legalább olyan kellene. Nem pedig 4 oldal poszterkép (ami nem vehető ki poszternek egykönnyen) rajta vagy 4 bekezdéssel. Olyan mintha nem értékelést/cikket olvasnál hanem egy-egy rövid kommentet a képhez.

A másik magazinról nem tudtam. A poszterek miatt lehet rárabolok majd.


Soldier

#10
Egyikröl sem tudtam .. szvl nekem uj a dolog ..->jo hogy csinaltatok topickot hamarosan mind2 beszerzem  /azaz megprobalom/
jah es legfotosabb danke^^

edit:
AnimeStar az ok ott kivan irva hol szerezhetem be az okes igy azt megoldom
de a M0ND0 az hol? beszerzási helyet nem talaltam meg az oldalon ?! vmi tipp ? kb ugyanazokon a helyeken?

Solid Snake

Quote from: Soldier on 2007-06-19, 21:43:14
de a M0ND0 az hol? beszerzási helyet nem talaltam meg az oldalon ?! vmi tipp ? kb ugyanazokon a helyeken?

Elvileg bizonyos laphálózatok által üzemeltetett újságosoknál lehet kapni.
Nekem is dereng, mintha már láttam volna az egyik itteni újságosnál az első MONDO számot.

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-06-19, 21:10:12
Quote from: minuszmiki on 2007-06-19, 21:00:02
Viszont ha igényes nagyméretű poszereket nyomat valamelyik, az érdekel.

AnimeStarshoz eddig minden számhoz volt A3-es poszter.


  • 1. szám: FMP/Cowboy Bebop
  • 2. szám: Inuyasha/Trigun (+ az első 500 előfizetőnek limitált A4-es Paradise Kiss poszter)
  • 3. szám: Dramacon/Akira

Az oldalszám:

  • 1. szám: 60 oldal
  • 2. szám: 80 oldal
  • 3. szám: 80 oldal

Azt hiszem ez nem ér nekem ezer pénzt.

Yakumo

Szerintem: A Mondo 700 pénz és igényesebb kiadásnak tartom. Az első szám 0-hoz közelítő tartalmával együtt is. ^^ Megjegyzem a második szám jobb lett tartalmilag szerencsére. Nagyobb újságosoknál simán vehető. Tescoban is vannak ilyen újságosok általában, csak nem jut eszembe a nevük. (nem a tescon belül gondolom) valami Press vagy mi^^

AnimeStars sem rossz, csak egy ezres ugye. Oké. De abban aztán tényleg nem találtam olyat, amit ne hallottam volna már. A CB-ről tudok, nem kell magyarázni nekem pl^^ Akira szintén. Ghost in the Shell szintén^^ De azt megjegyezném,h "kezdő", az anime-vel éppen ismerkedő olvasóknak bizony jó. :)

A Mondo-t a MangaFan adja ki amúgy (Árnybíró, Naruto, Kenshin magyar kiadásáért érhetők ők tetten;)
Az AnimeStarts magazint meg az AnimeStarts online animebolt.

Solid Snake

Quote from: Yakumo on 2007-06-19, 23:58:59
Szerintem: A Mondo 700 pénz és igényesebb kiadásnak tartom.

Ez esetben most már biztos, hogy holnap megveszek belőle egy példányt.  :smile:

motifator

A MONDO első számát én is megvettem. Nem számítottam sokra, mert már olvastam róla, hogy sokan elég gyengének tartják a tartalmát, de megvettem, mert úgy vagyok vele, hogy ha senki sem veszi, akkor az azt jelenti, hogy nincs igény rá, a készítőknek nincs benne profit, és így aztán soha sehova se fog fejlődni az egész.
A MONDO-val az a legnagyobb baj, hogy csak olyasmivel foglalkozik, amihez legálisan jogot tud szerezni a képek leközléséhez. Ez kb. azt jelenti, hogy szinte csak magyarországon már valamilyen formában liszenszelc cuccokkal találkozhatunk benne (FMP, Jigoku Shoujo, Princess Ai, Yu-Gi-Oh GX, Spirál, Árnybíró, Trigun, Akira, Cubix  :wtf:, Oldboy, Battle Royale, Bolondok aranya, Tarot Café, Usagi Yojimbo, játékok: Final Fantasy XII, Pokemon Rangers, Uzumaki Chronicles). Persze ez is elég sok, csak egy nagyjából naprakész animerajongónak nem sok újdonságot mutat. (Csak az első szám van meg, ezt az alapján írom)
Az AnimeStars-t is megvenném, csak azt még semmilyen újságárusnál nem láttam. A MONDO-t is a nyíregyházi tescoban a külső újságárusnál vettem. Érdekes volt, az eladónő nem is tudta, hogy van ilyen újságjuk, én voltam az első, aki ilyet vett.
Amikor először a debreceni InterSpar újságosánál érdeklődtem, hogy van-e, akkor kérdezték, hogy milyen újság ez. Mondom, ehh, hát... ilyen rajzfilmes/képregényes. Erre az eladónő: Akkor ez ilyen gyerekmagazin? Erre én: Ehh, ja, olyasmi, na mindegy  :morci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

#16
Quote from: motifator on 2007-06-20, 09:55:23
Amikor először a debreceni InterSpar újságosánál érdeklődtem, hogy van-e, akkor kérdezték, hogy milyen újság ez. Mondom, ehh, hát... ilyen rajzfilmes/képregényes. Erre az eladónő: Akkor ez ilyen gyerekmagazin? Erre én: Ehh, ja, olyasmi, na mindegy  :morci:

:lol:

Én ma délelőtt vettem meg a MONDO második számát. Az újságárus egyből tudta, hogy miről van szó, nálam nem volt ilyen akadékoskodás.  :smile:
Majd este írok egy rövid véleményt róla, mert még nem olvastam el.

Szerk: Kiolvastam. A szerkesztettség elnyerte a tetszésemet. Bár volt benne néhány helyesírási hiba, mégis összességében informatív anyagot nyújt a kezdő (ismétlem: kezdő) animések számára. A tapasztaltabb elvtársak (nagyképűen már én is annak merészelem vallani magam  :lazza:) számára a cikkek tartalmának nagy része már ismert volt a netnek köszönhetően. Az interjúk szintén kellően informatívak voltak, a kajarovaton (natto) majdnem behaltam ("...lehetőleg ne szagolgassunk japán ételeket, ha kedves az életünk."). A levelezőrovatba egy éles kritikát is beraktak, látszik a szerkesztőségen, hogy valóban igyekeznek fejlődni. Egyedüli szívfájdalmam a poszter hiánya (bár a leveleőrovatban azt írták, hogy gondolkoznak a poszteren).

kelvor

#17
Kellett valami olvasnivaló a hazaútra, így betértem a közeli újságoshoz. AnimaStars-t kerestem, nem találtam. Aztán a sok tini magazin mögül kikandikált egy narancssárga M betü. Naná, hogy a Mondo volt az. Felszálltam buszra, na akkor olvassunk.
Első anime ismertetőnél mikor elértem a "ez egy boy's love sorozat" részhez egyből átugrottam vagy 5 oldalt. Na haladunk-haladunk. Miyazaki Hayao, Ghibli stúdió, A vándorló palota stb. Na, valami kedvemre való. Ezt a 2 oldalas cikket még úgy ahogy élveztem is.
Trigun-t alapból átlapoztam (Vash fanok-> no offense).
Harmadik anime ismeretőbe beleolvastam, de mivel nem érdekelt az anime, így csak héba-hóba. A végén a képkommentárokon fel-fel röhögtem.
Árnybíró manga pozitívum. Szeressük.
Könyv, zene és film bemutatások, ajánlók egész jóra sikerültek. A kaja rovatról nem is beszélve :haha: Nagyon eltalált cikk lett.

Amit hiányoltam:
- minuszos hírek a lap aljára/szélére.
- Új sorozatok bemutatása
- Tervek, mi várható anime/manga téren a jövőben.
- OVA-k
- Következő számba mi várható?
- Oldalszámok  :wtf: Vagy én kaptam hibás példányt, vagy tényleg nem látszanak.

Ami jó lenne:
- kevesebb game, több anime/manga
- oldalszámok....
- kevesebb kép, több szöveg
- Még kb 20 oldal

AnimeStars-szal is teszek majd egy próbát, hátha.


Soldier

nah anyam betopant 2 kg ujasaggal .. mondtam "letszi vedd a havit ebböl meg ebböl ha nem gond ugyis utba esik " erre megkaptam az összes megjelent szamot o.O .. Nem baj végsösoron csak jol jartam legalabis remelem^^ majd holnap beleolvasok vagy északa még talan..

motifator

Olololololol http://japanimania.hu/index.php?file=news2&nid=632
Amúgy a logó egy az egyben ez, csak ki van vágva, meg egy kicsit el van fordítva: http://www.kepfeltolto.hu/2007/7/17/3d1q.jpg
Én nem az AS-t hibáztatom, ők csak simán amatőrök voltak, de a készítők komolyan úgy gondolták, hogy erre soha senki se fog rájönni?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Az AnimeStars magazin megvan az első számtól.Sztem jobb mint a Mondo, igaz csak a 2. szám van meg a Mondo-ból.A Mondo-ban néhány írást üresnek találtam, és először azt hallottam róla poszter magazin és kb az volt.Van 1-2 rovat amit kiszednék az AS-ból, de nem olyan nagy baj az ha van.Szinte mindent megtalálsz neten az igaz, de én örülök annak hogy 1 magyar anime újságot tartok a kezemben és lapozom,olvasom.A két újság megjelenése jelent valamit, egyre jobban terjed hazánkban a műfaj és sztem örülni kell mind2 újságnak  :smile:.

Soldier

#21
Quote from: motifator on 2007-07-25, 10:55:47
Olololololol http://japanimania.hu/index.php?file=news2&nid=632
Amúgy a logó egy az egyben ez, csak ki van vágva, meg egy kicsit el van fordítva: http://www.kepfeltolto.hu/2007/7/17/3d1q.jpg
Én nem az AS-t hibáztatom, ők csak simán amatőrök voltak, de a készítők komolyan úgy gondolták, hogy erre soha senki se fog rájönni?

lol o.O
nah jah ..

edit:megvan mar honnan volt ismerös a logo , bent van(t) vagy a  legszebb anime lanyok vagy a wallpaperes topicba o.O