Main Menu

visual-kei (J-Rock)

Started by Aeternus, 2004-10-26, 11:32:39

Previous topic - Next topic

Tonya

Kiyoharu a Fiksz Rádió Zenetelebit címû internetes összeállításában:

Kiyoharu-Kuroyume-SADS összes

http://www.fikszradio.hu/musor.php?ma=92&maa=874

Ramiz

#91
Üdv! Tudtok ajánlani olyasmi stílusú j-rockot, mint a Hellsing OST énekes számai, a Trigun closingja alatt menő zene vagy éppen a Bebop OST-ről a "See you space cowboy!"? Kb ilyenre gondolok, de nem nagyon kritikus. Csak ne legyen túl nyálas, meg a depressziós, haldoklós, felvágom-az-ereimet dark zenék sem tetszenek túlságosan. Elborult, beteg zenék is jöhetnek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Project_2501



( p.s.: Sorry, ha nem szabad reklámozni nyugodtan töröljétek :( )
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Lythis

én is épp most akartam postolni h lesz:D

Ramiz

Voltatok már ilyenen?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: RamizVoltatok már ilyenen?
Én nem voltam még de egyszer kipróbálnám. Feltéve ha utcai ruhában is beengednek... :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Belehallgattam Djinn tippjeibe, de ezek nekem kicsit túl visszafogottak, nyugisak (kiv. a Pillows, azt már régen szeretem :) ). Meg Hide-nek is volt egy klipje, amiben tetszett a zene, viszont torrenten nem találtam, direct download meg nagyon lassú. Kérdésem Lythis & Project_2501: az, hogy ismertek-e jó beteg, durva, elborult, pörgõs, zúzós stb akármilyen j-rockot.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

#97
Quote from: RamizBelehallgattam Djinn tippjeibe, de ezek nekem kicsit túl visszafogottak, nyugisak (kiv. a Pillows, azt már régen szeretem :) ). Meg Hide-nek is volt egy klipje, amiben tetszett a zene, viszont torrenten nem találtam, direct download meg nagyon lassú. Kérdésem Lythis & Project_2501: az, hogy ismertek-e jó beteg, durva, elborult, pörgõs, zúzós stb akármilyen j-rockot.
Ez érdekes. Die en Grey meg Merry pl. nem elég "elborult" meg "beteg"...., de Pillows igen. :hehe: :rolleyes:
Na jó, nem :_piszka: -lak. Esetleg Miyavi, õ elég õrült, ha az kell és bocs, hogy válaszolok, mikor nem engem kérdeztél. :)

edit:
hide - Perfect Single Box
regisztrálni kell jpopsuki-n hogy menjesn szerintem
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: DjinnEz érdekes. Die en Grey meg Merry pl. nem elég "elborult" meg "beteg"...., de Pillows igen. :hehe: :rolleyes:
Pillows nem õrült, de nagyon jó, az énekes hangja is tetszik, ami nálam kritikus pont. :)

Quote from: DjinnNa jó, nem :_piszka: -lak. Esetleg Miyavi, õ elég õrült, ha az kell és bocs, hogy válaszolok, mikor nem engem kérdeztél. :)
Szinte számítottam rá, hogy akaratlanul is megsértelek, amiért a két srácot kérdeztem, 3-szor áteditáltam a postot, de úgy látszik, nem sikerült elkerülni... :( Azért mégis így írtam valahogy, mert gondolom nem a te stílusod az a fajta zene, õk meg úgysem adtak még tippeket, amikor ajánlókért esedeztem. :)

Quote from: Djinnedit:
hide - Perfect Single Box
regisztrálni kell jpopsuki-n hogy menjesn szerintem
:merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

#99
Quote from: RamizSzinte számítottam rá, hogy akaratlanul is megsértelek, amiért a két srácot kérdeztem, 3-szor áteditáltam a postot, de úgy látszik, nem sikerült elkerülni... :( Azért mégis így írtam valahogy, mert gondolom nem a te stílusod az a fajta zene, õk meg úgysem adtak még tippeket, amikor ajánlókért esedeztem. :)
Nem sértettél meg. A fórumról eddig ez csak 1 embernek sikerült, neki is csak egyszer. Csak egyértelmû volt a "gondolom nem a te stílusod". Mint ahogy A Káosz könyvek sem felelhetnek meg egy lánynak. Azt inkább hagyjuk, hogy mit gondolok a belehallgatásról. :rolleyes:
A 3 szám amit itt említettál nem igazán elborult vagy õrült szerintem. Szóval enm tudom miért vártál csak azt...
Egyébként én is kiváncsi vagyok mások ajánlataira, mert mint írtam elég kezdõ vagyok a témában.:)

Ilyenkor mindig muszály leírnom, különben az történik, ami az elöbb: Nem haragszom és nem sértõdtem meg. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: DjinnA 3 szám amit itt említettál nem igazán elborult vagy õrült szerintem.
Hmm, tényleg nem. De feladtam, hogy olyan jókat találjak...

Quote from: DjinnIlyenkor mindig muszáj leírnom, különben az történik, ami az elöbb: Nem haragszom és nem sértõdtem meg. :)
Az már igaz, de én nem azért kérek sûrûn bocsánatokat ilyenkor, mert feltételezem mindekirõl, hogy sértõdõs, hanem mert abszolút nem bízok a kommunikációban, szerintem az emberek állandóan félreértik egymást (akkor is, amikor nem veszik észre), és ez nem jó. :)

[SIZE="1"]
Quote from: DjinnA fórumról eddig ez csak 1 embernek sikerült, neki is csak egyszer.
Ki volt az? Mi volt az?[/SIZE]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Hmm... nemtom. Ramiz , DeG nem elég elborult, meg beteg, de pillows igen? (valszeg rendesen szét vagyok esve, nekem a smashing pumpkinsnél sem jött le h az hol olyan ordibálós - igen azóta is fennvagyok ezen akadva:D) Miket hallottál DeG-tõl?
 Pörgõszúzós dologgal kapcs: sztem általánosságban igaz a dolgaikra, hogy máshogy azok, mint itt nyugaton. Más kultúrkör, szóval ez a számaikon is kijön, mondjuk nemhiszem h ezt kell magyaráznom, mert felteszem az anime-k miatt ezt amúgyis vágod.

Djinn

Quote from: RamizHmm, tényleg nem. De feladtam, hogy olyan jókat találjak...
Ez gyors volt! :(
De komoylan szerintem nem lehet úgy megismerni egy zenét, hogy "belehallgatok", egy bandának is rengetegféle zenéje van. Szerintem ez japánban szoxorosan jellemzõ (lehet ebben tévedek). A te dolgod de én nem adnám fel ilyen könnyen, én nagyonsokféle jó zenét találtam és gyanítom hogy még fogok is. :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: Lythis(valszeg rendesen szét vagyok esve, nekem a smashing pumpkinsnél sem jött le h az hol olyan ordibálós - igen azóta is fennvagyok ezen akadva:D)
:D Azt látom... tudod mit, ha még egyszer a kezeim közé akad egy SP cd, ígérem végighallgatom. ^^

Nem sokat hallgattam... nem is sokat találtam. Azért kérdeztem, hogy van-e valakinek nagy mennyiségben. Szép lassan azért gyûjtögetek majd

Quote from: DjinnEz gyors volt! :( (...) A te dolgod de én nem adnám fel ilyen könnyen, én nagyonsokféle jó zenét találtam és gyanítom hogy még fogok is. :haha:
Nem azt adtam fel, hogy zenét találjak, hanem hogy olyat, mint az említett számok.

Quote from: DjinnDe komolyan szerintem nem lehet úgy megismerni egy zenét, hogy "belehallgatok", egy bandának is rengetegféle zenéje van.
Szerintem se, de nem túl tágak a lehetõségeim, gyakorlatilag csak azt a pár klippes oldalt használtam.
(Pillowsból az ftp-rõl leszedtem 1 albumot, az tökéletes volt, meg kaptam azóta Zolitól még tíz-tizenöt albumot, annak kb a fele tetszik nagyon.)

Na jó, abba hagyom a panaszkodást. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Nekem az a bajom, hogy nem ismerem a japán csapatok neveit meg zenei stílusát. hiába találok (bár nem túl sokat) letöltõhelyet, nem tudom hol kezgyem el. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Stairan

Quote from: DreamcleaverNekem az a bajom, hogy nem ismerem a japán csapatok neveit meg zenei stílusát. hiába találok (bár nem túl sokat) letöltõhelyet, nem tudom hol kezgyem el. :)
Itt vannak leírások az ismertebb bandákról, talán kiindulásnak nem olyan rossz..:)

Ramiz

:merci: Máris találtam egy jót: The Back Horn. Már csak torrentet kéne találni... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Stairan

Quote from: Ramiz:merci: Máris találtam egy jót: The Back Horn. Már csak torrentet kéne találni... :rolleyes:
Itt van néhány, csak regelni kell..

Dreamcleaver

Quote from: StairanItt vannak leírások az ismertebb bandákról, talán kiindulásnak nem olyan rossz..:)

Kösz ez kezdetnek tényleg jó! :D

Ramiz te emlegettél valami The Pillowst..egy-két linket albumhoz ha tudnál..kösz. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Stairan

Quote from: DreamcleaverKösz ez kezdetnek tényleg jó! :D

Ramiz te emlegettél valami The Pillowst..egy-két linket albumhoz ha tudnál..kösz. :D
A jpopsuki-n fennt van a teljes discography, igaz regelni kell, de érdemes, sok cucc van ott!:)

Djinn

Quote from: StairanA jpopsuki-n fennt van a teljes discography, igaz regelni kell, de érdemes, sok cucc van ott!:)
Itt pedig direct downoad lehet beszerezni. És nem csak Pillows van hanem sok más cucc is. :)

Stairan, az avád ugye Toshi? :cool:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Stairan

Quote from: DjinnItt pedig direct downoad lehet beszerezni. És nem csak Pillows van hanem sok más cucc is. :)

Stairan, az avád ugye Toshi? :cool:
Jaja Toshi az avám!:)
Ez az oldal tényleg jó, asszem töltök is néhány dolgot!:haha: :merci:

Ramiz

Quote from: StairanItt van néhány, csak regelni kell..
Nekem nem kért regelést, viszont minden 0 seed 0 leeches... :(
Pillows: nem tudok címet, semmilyen rendes torrenteset! Én cd-n kaptam meg, oda is tudom adni ugyanígy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: DjinnItt pedig direct downoad lehet beszerezni. És nem csak Pillows van hanem sok más cucc is. :)
Találtam egy Dire en grey albumot (Gauze), le is jött, marha jó! :whoah: Vagy eddig ebbe mégse hallgattam bele, vagy mellényúltam egy nyugis számukba. De ez most kellõen õrült... jó... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: RamizTaláltam egy Dire en grey albumot (Gauze), le is jött, marha jó! :whoah: Vagy eddig ebbe mégse hallgattam bele, vagy mellényúltam egy nyugis számukba. De ez most kellõen õrült... jó... :D
Nem mondod... :D Egyébként Gauze a kedvenc albumom tõlük (eddig).
Jpopsuki-n meg regelni kell és akkor indul csak el a tottent. Illetve aszem utánna még kell várni egy napot talán. Minden torrentnél ott van, hogy van e sedder (nagyon gyakran van frissítve). Ennek pl van 3 is. Ha meg nincs, akkor kérni kell. Általában segítenek.  És tényleg nagyon sok dolog van itt!:)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: DjinnJpopsuki-n meg regelni kell és akkor indul csak el a tottent. Illetve aszem utánna még kell várni egy napot talán. Minden torrentnél ott van, hogy van-e seeder (nagyon gyakran van frissítve). Ennek pl van 3 is. Ha meg nincs, akkor kérni kell. Általában segítenek.  És tényleg nagyon sok dolog van itt!:)
Ok, regeltem, de ha nincs seeder, akkor nincs... itt is csak 1 van most, de így sem jön. Na mindegy. Türelem, ahogy Yoda mondaná. :zen:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Na azért lassan gyûlnek a zenék. Kerestem valamit, amit seedelnek is: Hide - Perfect Single Box. Ez is tetszik. Miért van az, hogy amióta vannak j-rock zenéim, csak ilyet hallgatok? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: RamizNa azért lassan gyûlnek a zenék. Kerestem valamit, amit seedelnek is: Hide - Perfect Single Box. Ez is tetszik. Miért van az, hogy amióta vannak j-rock zenéim, csak ilyet hallgatok? :)
Azé, mer ez a szar naon addiktív tud ám lenni:D
 Jah, amúgy ha megtalálom az rwcd-t akkor vihetek neked DeG-t meetre, ha érdekel.

Rounin

#118
Quote from: RamizTaláltam egy Dire en grey albumot (Gauze), le is jött, marha jó! :whoah: Vagy eddig ebbe mégse hallgattam bele, vagy mellényúltam egy nyugis számukba. De ez most kellõen õrült... jó... :D

Gauze rulz ^^ A másik, amit keress meg, az a Vulgar. Szerintem megéri :__devil:

Edit:

I will say this right away: Dir en grey is an acquired taste of the extreme kind. Hearing the "wrong" songs first can quickly build preconceptions and qualms if one is not use to such spicy music. Now that this is out of the way, let the praising begin!

Lythis

Nekem eddig a Withering to Death jobban bejött, mint a GAUZE, bár sztem Vulgar-t még nem hallottam...
 Malice Mizer Merveilles vagy mi szerintetek milyen? Sokan azt mondják, hogy az a legjobb albumuk, de nekem valahogy egy idõ után elég uncsi volt...