Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: m46u5Konvertáld át az ntfs-t fat32-vé és minden adathoz hozzáférsz.
(pl progi: PartitionMagic)
ez nekem eddig miért nem jutott eszembe :confused:
(lehet hogy azért mert csak kontár szinten értek a számítástechnikához?) :baka: :D

szóval köszönjük a tippet, próba alá lesz vetve :)

devcsa

#3541
Sziasztok!

Nektek megy az Ftp, mert nekem nem. Ha valaki tud valamit v. segíteni akkor pü-t.   Elõre is köszi.

Be enged, csak a Mappákat nem engedi megnyitni.

m46u5

Quote from: devcsaBe enged, csak a Mappákat nem engedi megnyitni.
Milyen progival próbálod?
Passzív mód be van kapcsolva?
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: devcsaBe enged, csak a Mappákat nem engedi megnyitni.
A hiba lenni az ön készülékében. Nálam tökéletesen megy. :p
Esetleg próbáld meg másik programmal, ill. nézd meg, hogy be van-e kapcsolva a passzív mód.

richen

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, a kislányomnak szeretnék karácsonyra Inu_Yasha avi-t szinkronosan letölteni. Teljesen oda van érte pedig csak nyolc éves.

Ready2

#3545
Quote from: richenSziasztok!
Segítsetek légyszi, a kislányomnak szeretnék karácsonyra Inu_Yasha avi-t szinkronosan letölteni. Teljesen oda van érte pedig csak nyolc éves.

hat a szinkronizalt valtozatot legjobb esellyel dc-rol lehet megszerezni.
dc kliens itt
hubok amiken erdemes keresgelni: koli: koli.sytes.net , matrix: matrix-hub.no-ip.com

amugy asszem A+on adjak meg mindig.
jelenleg csak 52. reszig van szinkronizalva de a kozeljovoben igerik tovabbi reszek leforditasat.

EDIT: informacio dc hasznalatarol itt

devcsa

Köszi szépen! Most már megy.:whoah:

Moha

Quote from: richenSziasztok!
Segítsetek légyszi, a kislányomnak szeretnék karácsonyra Inu_Yasha avi-t szinkronosan letölteni. Teljesen oda van érte pedig csak nyolc éves.
Letöltésre szintén valamilyen p2p rendszert tudok ajánlani, webrõl nem hiszem, hogy le lehet szedni, ill. néhány rész már megjelent itthon DVD-n is, és annyira nem is magas az ára. Pl. itt és itt kapható.

Fazék

Quote from: m46u5Konvertáld át az ntfs-t fat32-vé és minden adathoz hozzáférsz.
(pl progi: PartitionMagic)
Hát Fõnök ez sajnos nem vált be :(

Partition Magic nyög egyet rá, hogy Dynamic Disk és kész. semmi több infót nem hajlandó ezen és a méretén kívül mondani és semmilyen mûveletet sem hajlandó rajtuk végrehajtani... ötlet? :confused: :)

szerk: Partition Magic 8.0 és kb 4-5 éves SCSI 8GB-os winchesterekrõl van szó. azt hiszem Quantum Atlas IV

Slayer_Ace

Van egy wmv fájlom ami DRM-el (Microsoft digitális jogkezelés) van levédve, meg tudom ezt valahogyan szüntetni, vagy megkerülni??

Fazék

azóta megoldottuk az adatátmásolósdit, de most a 200 GB-os vinyó újból a téma, lévén, most hogy már minden frissítést fölraktunk win2000 alá és egy registry bejegyzéssel engedélyeztük a 48 bit LBA akármit, innentõl beolvas minden adatot frankón a 200 GB-os vinyóról, de újraindításonként el akar végezni egy konzisztencia ellenõrzést a winchester-en, amit még nem volt merszünk engedélyezni neki, nem ismerve az esetleges következményeit. kérdés: engedjük és nem lehet belõle baj, vagy inkább rakjunk föl xp-t, mert ez csak a gondok kezdetét jelenti? :) köszi elõre is :)

Alkyra

#3551
Srácok, hogy tom megoldani, hog yegybe forrasztok egy subot a egy avi fájlal?
Mert a dvd lejátszóm nem akarja kiírni a felíratokat...(pedig ugyanaz a neve a fájloknak..hm.. mindjárt utána olvasok..)
Milyen kiterjesztésünek kell lennie a fájlnak? Meg kell, hogy egyezzenenek a fájl nevével?(
srt kiterjesztés, fájlnév ugyanaz)

Darkstar

Konvertáld át, utána kövesd az itt leírtakat. :) Ill nem is kell konvertálni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Ezt több mint 4 óráig csinálná!!!
Nincs vlm..gyorsabb megoldás? Van hozzá felírat, csak nem akarja megnyitni. Talán a kiterjesztése nem tettszik neki?(srt)

Darkstar

Nézd meg a leírásban, hogy kezeli-e az srt-t?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: DarkstarNézd meg a leírásban, hogy kezeli-e az srt-t?

Beh. Megnéztem. Semmit nem ír róla."Ha felíratot akarsz akkor nyomd meg a Felírat gombot." egyszerû ám annál inkább semmit mondó szöveggel traktál...
A filmet gond nélkül lenyomja..megpróbálom most a .sub kiterjesztéssel.

Alkyra

Tudtok ajánlani vlm normális videó dvd író progit??
Ami DVD Video-ként írja ki a fájlokat.(a nero csak adatként tudja).

Manitu

Quote from: AlkyraBeh. Megnéztem. Semmit nem ír róla."Ha felíratot akarsz akkor nyomd meg a Felírat gombot." egyszerû ám annál inkább semmit mondó szöveggel traktál...
A filmet gond nélkül lenyomja..megpróbálom most a .sub kiterjesztéssel.
Nem lehet, hogy mielõtt megnyitnád a videót ki kell választani a felíratot hozzá? Az enyém is csinál ilyet néha, ha ékezetes vagy különlegesebb karakterek vannak a fájlnévben, de ha kiválasztom elõtte, akkor viszi.
Egyébként általában az srt-t jobban szeretik a lejátszók...
Quote from: AlkyraTudtok ajánlani vlm normális videó dvd író progit??
Ami DVD Video-ként írja ki a fájlokat.(a nero csak adatként tudja).
Animeaddictson erre is van leírás...


Kvikveg

Quote from: AlkyraTudtok ajánlani vlm normális videó dvd író progit??
Ami DVD Video-ként írja ki a fájlokat.(a nero csak adatként tudja).
Azt hallottam, hogy az ujabb nero mar tudja.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Quote from: AlkyraTudtok ajánlani vlm normális videó dvd író progit??
Ami DVD Video-ként írja ki a fájlokat.(a nero csak adatként tudja).
6.6.0.16 Nero tudja.

Edit: ja látom megelõztek :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

m46u5

Quote from: Necrid6.6.0.16 Nero tudja.

Edit: ja látom megelõztek :)
Jesszus mariska, van már 7-es néró is :)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: AlkyraSrácok, hogy tom megoldani, hog yegybe forrasztok egy subot a egy avi fájlal?
Mert a dvd lejátszóm nem akarja kiírni a felíratokat...(pedig ugyanaz a neve a fájloknak..hm.. mindjárt utána olvasok..)
Milyen típusú a lejátszó? Mert nekünk egy Orion van, és bizonyos esetekben a film lejátszása elõtt ki kell választani a felíratfile-t (tipikusan akkor, ha több .srt is van a könyvtárban). Ez annyi, hogy nyomok egy select-et az .srt fileon, kiírja, hogy "felirat kiválasztva" aztán elinditom a filmet. Esetleg próbáld ki, hátha csak ennyi. :)

Necrid^

#3562
Quote from: m46u5Jesszus mariska, van már 7-es néró is :)
hm.. jó tudni :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Quote from: MohaMilyen típusú a lejátszó? Mert nekünk egy Orion van, és bizonyos esetekben a film lejátszása elõtt ki kell választani a felíratfile-t (tipikusan akkor, ha több .srt is van a könyvtárban). Ez annyi, hogy nyomok egy select-et az .srt fileon, kiírja, hogy "felirat kiválasztva" aztán elinditom a filmet. Esetleg próbáld ki, hátha csak ennyi. :)

Próbáltam. Nem érzékeli, hogy a dvd-n lenne felírat fájl.
A dvd lejátszó típusa Sony.Lehet, hogy az a probléma, hogy adatként írtam ki a fájokat?Hm...
Megpróbálom úgy kiírni, hogy video fájlként(egyb. elméletileg azt írja leírás hozzá, hogy dvdknél az aviban kell lennie vlm információnak a felíratot illetõen..érdekes...)

Fazék

Tudtok valami megoldást arra, hogy a középsõ gombbal való kattintáskor, amikor véletlenül egy link mellé kattintok (rákattintási cél: új fülben nyíljon meg), akkor ne kapcsolódjon be ez az oldalgörgetés? mert rendszerint ilyenkor elpörgetem az oldalt a fenébe, és van hogy még igen fura dolgokat mûvel mellé a Firefox. a középsõ gomb középsõ gombként való funkciójáról való elváltás nem jó megoldás, mert rendszerint ezt használom "a link új fülben való megnyitásá"-ra. Bár tartok tõle erre nincs megoldás, de azért hátha mégis ismer valaki vmit :)

Kuroi Tenshi

Quote from: FazékBár tartok tõle erre nincs megoldás, de azért hátha mégis ismer valaki vmit :)
1.) Jobb gombbal kattintasz a linkre és Megnyitás új lapon ...
2.) Veszel egy többgombos egeret, és az extra gombokat úgy programozod, ahogy akarod :p

Manitu

Quote from: FazékBár tartok tõle erre nincs megoldás, de azért hátha mégis ismer valaki vmit :)
Ha jól tudom firefoxban is léteznek "mouse gesture"-ök. Kapcsold be, hátha az megoldja a problémád. Én operát használok, abban az új fülben megnyitás annyi, hogy a linkre jobb gombbal kattintás közben kicsit lefele húzom az egeret. Nagyon praktikusak, és kb 10 perc alatt hozzá lehet szokni :)


Fazék

#3567
Quote from: Kuro_Tenshi1.) Jobb gombbal kattintasz a linkre és Megnyitás új lapon ...
2.) Veszel egy többgombos egeret, és az extra gombokat úgy programozod, ahogy akarod :p
látom nem igazán érted a lényegét kérdésemnek... :rolleyes:

MOD-OK, ViCCÕKÖDÕ OFF HOZZÁSZÓLÁS! TÛZRE Kuro_Tenshivel!!! Égjen! :__devil: :D :haha: ;)

szerk: 2. megoldás amúgy azért nem mûködik, mert Firefox-ban nem tudok olyan opcióról, hogy más gombra is mûködjön a középsõ klikkre megszokott új fülben megnyitás funkció, vagyis annak a gombnak középsõ gomb funkcióval kell továbbra is rendelkeznie, ami magával vonja azt a vacak oldalgörgetõs hülyeséget is

ezt a gesture dolgot lehet hogy megpróbálom, de ez megint újabb extension-ök fölrakását igényli, ergo tovább lassúl a Firefox... :(

Moha

Quote from: FazékTudtok valami megoldást arra, hogy a középsõ gombbal való kattintáskor, amikor véletlenül egy link mellé kattintok (rákattintási cél: új fülben nyíljon meg), akkor ne kapcsolódjon be ez az oldalgörgetés?
Jé, ezt eddig nem is tudtam. :) Én mindig ctrl + bal klikk-el nyitottam meg új fülben (ott meg rendszerint a betûméretet sikerült elállítanom :rolleyes: )
Az a baj amúgy, hogy a scroll ikont a windows rakja ki és asszem nem tudod beállítani, hogy ne hozza elõ. :( Milyen egered van? Hátha a driverével lehet valamit ügyeskedni...
Quote from: ManituHa jól tudom firefoxban is léteznek "mouse gesture"-ök. Kapcsold be, hátha az megoldja a problémád.
Kell hozzá egy kiegészítés és akkor tudja a mouse gesture-öket. A gond az, hogy egy linket szeretne megnyitni új fülben (rá kell állnia a linkre), ami szerintem nem fog összejönni a mouse gesture-höz szükséges egérmozgatással együtt...

Fazék

Quote from: MohaJé, ezt eddig nem is tudtam. :) Én mindig ctrl + bal klikk-el nyitottam meg új fülben (ott meg rendszerint a betûméretet sikerült elállítanom :rolleyes: )
Az a baj amúgy, hogy a scroll ikont a windows rakja ki és asszem nem tudod beállítani, hogy ne hozza elõ. :( Milyen egered van? Hátha a driverével lehet valamit ügyeskedni...
no igen, nekem is ez a bajom, hogy sajnos nagyon windows beépített vacakságnak tûnik, azt meg nehéz leszoktatni az ilyenekrõl... :(