Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

Miura

"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Baldy

Köszi a képeket :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Mattanja

#902
Miura: A fórum szabályai, ok?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Baldy

Mint arról már korábban is szó esett, most szombaton, tehát június 11-n, az ELTE déli épületében (Pázmány Péter sétány 1/A) az Uraszenke tea-mûvészetének Nagymestere elõadást és bemutatót fog tartani minden kedves érdeklõdõnek délután 4 órától.
 Aki 3-ra jön, annak lehetõsége nyílik az ilyenkor felszolgált tea megkóstolására is.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

.Attila

Quote from: RamizMásodik legfontosabb: Cowboy Bebopos öngyújtó és póló. :D
Hát én inkább artbook-okkal és ost-kkel szerelném fel magam :)

Miura

Quote from: ShiroiMiura: A fórum szabályai, ok?

jól van nem tudtam..már régen olvastam..
de most el is ment tõle a kedvem,hogy a többi képet feltöltsem  :bruhuhu:
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Baldy

Quote from: Miurajól van nem tudtam..már régen olvastam..
de most el is ment tõle a kedvem,hogy a többi képet feltöltsem  :bruhuhu:

Töltsd fel ide: Gallery
Csak ennyit kért Shiroi...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Hoz_hun

Magyar és Japán kulturális programok Pesten (2005. június 9-11).

Itt bõvebben olvashattok róla: http://www.rakoscsaba.hu/juni.html

Aki teheti és érdekli nézze meg.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

.Attila

Kinek van kedve a holnapi nap odalátogatni?
Engem fõleg a gasztronómia, a harcmûvészeti bemutatók és a Kiyo-Kito Taiko érdekel :)

HVp213

Quote from: BonciKinek van kedve a holnapi nap odalátogatni?
Engem fõleg a gasztronómia, a harcmûvészeti bemutatók és a Kiyo-Kito Taiko érdekel :)
Engem érdekelne! De Raggie-ékhez is be kéne néznem, nehogy túlzottan be-Flash-ezzenek :p (szólok nekik hátha van kedvük jönni, s utána mehetünk az egyik általuk oly hûn áhított sörlelõhelyhez!)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Raggie

Quote from: HVp213Engem érdekelne! De Raggie-ékhez is be kéne néznem, nehogy túlzottan be-Flash-ezzenek :p (szólok nekik hátha van kedvük jönni, s utána mehetünk az egyik általuk oly hûn áhított sörlelõhelyhez!)
Nemtom, hogy lesz-e rá idõnk? (legalábbis nekem nem biztos) Ramiz-t is kérdezzétek meg, mert lehet hogy érdekli. Én már sajna így is alig tudtam idõt szakítani arra a kis Sirius-ozásra... :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

A tegnapi japánórán arról volt szó, hogy a jövõ heti utolsó órán a haikukkal fogunk foglakozni, és ennek kapcsán -mintegy illusztrációként- Setsuko-sensei rögtönzött is egy haikut, amit úgy érzem, meg kell örökíteni az eljövendõ generációk számára:

夏休み
バラトンへ行って
ビールを飲む

Azt hiszem, hogy amit érdemes elmondani az életrõl, az mind benne van ebben a versben.  :lul:

Bár a haikukat természetüknél fogva képtelenség lefordítani, de azért íme a hevenyészett fordításom:
A nyári szünetben
a Balaton partján
sörözni fogunk.  :lul:  :lul:


In other news, voltam a Terézvárosi Gimnáziumban rendezett szumó-bemutatón, sajnos nem volt nagy szám, a rengeteg ricsajozó kisgyerek miatt alig lehetett érteni az elõadó szövegét (a tolmácsolást se nagyon), maga a bemutató pedig abból állt, hogy a két meglehetõs méretû birkózó bemutatott néhány szokásosabb technikát, majd imitáltak egy-két küzdelmet. Aztán amikor a "na most mindenki kipróbálhatja a szumót!" felkiáltásra az apróléknakvalók lerohanták a küzdõteret, én inkább eljöttem.

Remélem, a holnapi teaszertartás-bemutató színvonalasabb lesz. :)
Failure is the default option

Hoz_hun

Quote from: BonciKinek van kedve a holnapi nap odalátogatni?

Én szivesen ellátogatnék veled, de Gyõrbõl nehezen ruccanék oda  :bruhuhu: .
Ráadásul úszni kell vinni a gyereket.
De te nézd meg és meséld el. :jee:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

.Attila

Hát ha jobban meggondolom, már amikor felvetettem a kérdést, felmerült bennem, hogy ugyan van is nekem idõm elmenni rá? A válasz: sajnos nincs :( Kedden vizsga :(

HVp213

Quote from: BonciHát ha jobban meggondolom, már amikor felvetettem a kérdést, felmerült bennem, hogy ugyan van is nekem idõm elmenni rá? A válasz: sajnos nincs :( Kedden vizsga :(
:lol: Sztem meg csak a nem megfelelõ emberek jelentkeztek... (én igen ez volt a gond :p ) Akkor inkább nem megyek s menj szórakozni :D
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

kikuchiyo

Jó sokan voltak, megtöltötték a konferenciatermet. Profi módon szervezett rendezvény volt, megadták a módját, bevallom, szégyelltem is magam a szakadt ruházatommal és elhanyagolt külsõmmel a sok kimonós meg öltönyös, rendkívül méltóságteljes ember között. :)
Az elején rögtön közölték, hogy a mester nem ért ide idõben, ezért a helyettese fogja az elõadást tartani. Õ röviden -tolmáccsal- összefoglalta a teaszertartás történetét, kulturális vonatkozásait, ezután a színpadon kialakított teaház-imitációban megkezdõdõtt maga a szertartás, egy 'házigazda' és két 'vendég' részvételével. Most elõször láttam ilyesmit, érdekes volt nézni a rendkívül kifinomult, jelentéssel telítõdött mozdulatokat. Nyilvánvalóan nagyon erõs ráhangolódás szükséges a szertartás befogadásához, átéléséhez, ez sajnos a részemrõl nem nagyon volt meg.

A mester holnap 9 órakor a Hõsök terén teaszertartást rendez a magyar hõsök tiszteletére, majd délután a Parlamentben a képviselõk részére is
(Nem érdemlik meg...)

Az elõadás elõtt és után lehetõség nyílt teakóstolásra is, csinos, kimonós japán hölgyek szolgálták fel.

/Ha valaki ott volt még rajtam kívül, akkor írhatna egy ihletettebb beszámolót.../
Failure is the default option

UfoZ

#916
Én is voltam, de ennél jobb vagy részletesebb beszámolót nem tudnék írni, úgyhogy helyette itt vannak homályos képek.

Image(297).jpg
Image(298).jpg
Image(299).jpg
Image(300).jpg
Image(301).jpg
Image(302).jpg
Image(303).jpg
Image(304).jpg
Image(305).jpg

Edit: A tea amit adtak elég keserû volt, de rosszabbra számítottam. A süti viszont finom volt.

Edit2: jólvanna :) amúgy elég kicsi képek összesen kb 200K

.Attila

Mélyen együttérzek szegény modemesekkel...
UfoZ: a fórumot lehet, hogy nem csak szélessávval rendelkezõk olvassák, így tedd meg nekünk azt, hogy a képeket belinkeled és nem img taggel rakod be, megköszönnénk (amellett, hogy a fórumszabályzat is tiltja).

Moloko

Quote from: UfoZEdit: A tea amit adtak elég keserû volt, de rosszabbra számítottam. A süti viszont finom volt.
Ami a teát illeti, én ennél finomabbat még nem ittam. tiszta, élénkzöld szine volt, és a hab a tetején eltakarta az egészet, szépen, egységesen. Gyönyörû volt. Az íze friss, könnyû, és hagyott egy csodálatos utóízt a torkomban, ez az édesgyökér ízére emlékeztetett, nyilván csak azért, mert eddig csak az édesgyökeres tea volt ami utóízt hagyott a torkomban, ráadásul nagyon jót.
A friss tea egy fantasztikusan jó dolog :)

Sütikbõl a virágocskák az egyébként is nagy kedvenceim. Tojáshab könnyûségû zselé, mely külsõre keménycukorkának tûnik, hiszen a külseje egy nagyon vékony, de kemény rétegben meg van száradva. Ettõl nem ragad. És nagyon finom :)

Tyrael

Quote from: AngelAmi a teát illeti, én ennél finomabbat még nem ittam. tiszta, élénkzöld szine volt, és a hab a tetején eltakarta az egészet, szépen, egységesen. Gyönyörû volt. Az íze friss, könnyû, és hagyott egy csodálatos utóízt a torkomban, ez az édesgyökér ízére emlékeztetett, nyilván csak azért, mert eddig csak az édesgyökeres tea volt ami utóízt hagyott a torkomban, ráadásul nagyon jót.
A friss tea egy fantasztikusan jó dolog :)

Sütikbõl a virágocskák az egyébként is nagy kedvenceim. Tojáshab könnyûségû zselé, mely külsõre keménycukorkának tûnik, hiszen a külseje egy nagyon vékony, de kemény rétegben meg van száradva. Ettõl nem ragad. És nagyon finom :)
es nem hoztal belole
/me irkal valamit egy nagy FEKETE noteszbe...

Tyrael

Baldy

#920
Örülünk, hogy tetszett a bemutató és az elõadás, majd ha lesz gyakorlás, arra is eljárnátok? :)
Amugy vicces, hogy ahány embert megkérdeztem, hogy hogy izlett nekik a tea, annyian mondtak más és mást :)
Igy hallottam már többek között csalánteát is :)
Amugy ha valakit érdekel. A teakóstolónál hátul a falon olvasható volt egy írás. Jelentése: Örökzöld fenyõ. Ahol a hangsúly az örök szón van. Inkább értelmezendõ így: örökké. :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moloko

Quote from: Tyraeles nem hoztal belole
/me irkal valamit egy nagy FEKETE noteszbe...

Tyrael

Reakció v1)

Bocs, ez nem éppen egy hordozható dolog. Még ha teát tudnék is szerezni, a hangulatot akkor se tudom megközelíteni.

Egyébként meg nem vágom, hogy te ki vagy.



Reakció v2)

Miért nem jöttél el?! Már jó ideje írkáljuk, hogy lesz, ha csak most olvasod, hát magadra vess és ne engem szidj, hogy nem hoztam abból amibõl egyébként se lehet hozni.

Feldin

Quote from: BonciAkiket érdekel (japán ösztöndíjamról, aki magamutogatásnak hiszi, ne olvassa tovább):

Ma délben kaptam egy e-mailt a kapcsolati felelõsünktõl (ami a japánoknak volt címezve, csak nekem is elküldte -_- ), miszerint a Waseda elfogadta a pályázatunkat (mert ketten megyünk), ha kimegyünk, ingyen tanulhatunk az egyetemen.
Igen ám, viszont a levélbõl az is kiderült, hogy ez még csak annyit jelent, hogy az egyetem fogad minket, az ösztöndíj maga még függõben van, mivel azt az állam adja, és állítólag majd csak július elején lesz eredmény.

Azért ez már haladás.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: BaldyÉn nagyon ajánlom, hogy kiköhögjék neki, különben morcos leszek, hogy nem lesz öcsikementes évadom :D  :__devil:
és mert nem lesz kint postásbácsink! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: UfoZÉn is voltam, de ennél jobb vagy részletesebb beszámolót nem tudnék írni, úgyhogy helyette itt vannak homályos képek.

Image(297).jpg
Image(298).jpg
Image(299).jpg
Image(300).jpg
Image(301).jpg
Image(302).jpg
Image(303).jpg
Image(304).jpg
Image(305).jpg

Edit: A tea amit adtak elég keserû volt, de rosszabbra számítottam. A süti viszont finom volt.

Edit2: jólvanna :) amúgy elég kicsi képek összesen kb 200K
Én is voltam!!!! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Fudzsiszirmok, szamurájok

A Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeum programja
a Múzeumok Éjszakáján, Szentivánkor
a Ráth György Múzeumban és a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeumban
2005. június 25. 17.30 – 02.00 óra

Ráth György Múzeum kertje
1068 Budapest, Városligeti fasor 12. Tel.: 342-3916

17:30              Japán zenei ráhangoló
18:00    Inagawa Teruyoshi, Japán nagykövete üdvözli a  vendégeket
18:15       Hagyományos japán zene
Bakos Tünde – koto, Pócsik Viktor – alt furulya
19:00      Hogyan játszanak Japánban az illatokkal?
Vetélkedõ nyereményekkel és meglepetésekkel!
19.30   Az iaidótól a kendóig – A japán kardvívás története
A programot összeállította a Magyar Kendo, Iaido és Jodo Szövetség szakmai igazgatója, Abe Tetsushi (kendó renshi 7 dan) . A bemutatón még részt vesz Kibe Atsuo (kendó 6 dan) ,és Hábermajer Gábor (Iaido 4 dan).
20:00      A felébredés éneke
Gesztelyi Nagy Judit sakuhacsi (japán bambuszfuvola) és taiko dob elõadása
20.30   Klasszikus és kortárs japán zenemûvek
Shuichiro Mochimaru – klarinét, Hollósy Krisztina Hanae – hegedû, Zerkov Éva Mónika – hegedû
21:00      Vetélkedõ eredményhirdetés
22:00      A kertmozi elõadása: Árnyéklovas
                      (Kagemusha 153 perc)
Rendezte: Akira Kuroszava, 1980
A japán filmrendezõ, Coppola és George Lucas együttmûködésének gyümölcse ez a klasszikus szamuráj film.

Gyereksarok: a hátsó kertben szumó birkózás, japán játékok, szamurájsisak készítés

A rendezvény ideje alatt a Ráth György Múzeumban Sumiko Kayama japán ikebana mûvész kompozíciói tekinthetõk meg.

A program alatt a Ráth György Múzeum nyitva tart, kiállításai megtekinthetõek.
Idõszaki kiállításunk: Hamvas õszibarack és mohamedánkék – A kínai kerámia mûvészete
Állandó kiállítások: Keleti mûgyûjtés Magyarországon, Ráth György Emlékszoba

Az est folyamán a Nippon Sushi Étterem japán ételeket kínál - mérsékelt áron – vendégeinknek.

Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeum
1062 Budapest, Andrássy út 103. Tel: 322-8476
 
18 és 2 óra között folyamatos tárlatvezetéssel várjuk vendégeinket
a ,,MAKI-E –  XIX. századi japán lakkmûvészet a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeum gyûjteményébõl" címû kiállításunkon

A Múzeumban megtekinthetõ Sumiko Kayama japán ikebana mûvész virágkompozíciója.

A két épület között a Toyota Motors tesztautóit lehet kipróbálni.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: UfoZEdit2: jólvanna :) amúgy elég kicsi képek összesen kb 200K
Btw. neked hogy halad a pályázat?
Nekünk ugye most kell leadni a koliigénylést, ösztöndíjról majd júli eleje-közepe fele hallunk.
Egyébként viccesek egyes szabályok:
szeptember 16. elõtt nem lehet a koliba költözni. Aznap csak 19 óráig lehet beköltözni, utána már nem. Hétvégén nem lehet beköltözni, ami ugye azért vicces, mert 17-18. az hétvége. Ha nem költözök be, akkor magam kell szállást szereznem.
Igényelhetünk pick-up service-t, ami annyiból áll, hogy Narita Airporton, ahova érkezni fogunk, várni fog egy kemény ember, aki elkalauzok minket a vonathoz, ami majd Shinjuku állomásra visz minket. Persze 3000 yen-t kapásból ki kell pengetni a vonatért. 1 óra utazás. Másik állomáson is fog egy ember várni, onnantól meg nemtom mi lesz.
Nagyon úgy tûnik, hogy szobatárssal kell majd élnem, ami nem tragédia mondjuk, hiszen egész életemben volt "szobatársam" :) Szobánként van egy wc, ami jó. Viszont: közös a fürdõ, a TV (nem hiszem, hogy ez olyan nagyonnagy problémát jelentene), meg a konyha.

Baldy

Quote from: FeldinFudzsiszirmok, szamurájok

A Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeum programja
a Múzeumok Éjszakáján, Szentivánkor
a Ráth György Múzeumban és a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeumban
2005. június 25. 17.30 – 02.00 óra

Ráth György Múzeum kertje
1068 Budapest, Városligeti fasor 12. Tel.: 342-3916

17:30              Japán zenei ráhangoló
18:00    Inagawa Teruyoshi, Japán nagykövete üdvözli a  vendégeket
18:15       Hagyományos japán zene
Bakos Tünde – koto, Pócsik Viktor – alt furulya
19:00      Hogyan játszanak Japánban az illatokkal?
Vetélkedõ nyereményekkel és meglepetésekkel!
19.30   Az iaidótól a kendóig – A japán kardvívás története
A programot összeállította a Magyar Kendo, Iaido és Jodo Szövetség szakmai igazgatója, Abe Tetsushi (kendó renshi 7 dan) . A bemutatón még részt vesz Kibe Atsuo (kendó 6 dan) ,és Hábermajer Gábor (Iaido 4 dan).
20:00      A felébredés éneke
Gesztelyi Nagy Judit sakuhacsi (japán bambuszfuvola) és taiko dob elõadása
20.30   Klasszikus és kortárs japán zenemûvek
Shuichiro Mochimaru – klarinét, Hollósy Krisztina Hanae – hegedû, Zerkov Éva Mónika – hegedû
21:00      Vetélkedõ eredményhirdetés
22:00      A kertmozi elõadása: Árnyéklovas
                      (Kagemusha 153 perc)
Rendezte: Akira Kuroszava, 1980
A japán filmrendezõ, Coppola és George Lucas együttmûködésének gyümölcse ez a klasszikus szamuráj film.

Gyereksarok: a hátsó kertben szumó birkózás, japán játékok, szamurájsisak készítés

A rendezvény ideje alatt a Ráth György Múzeumban Sumiko Kayama japán ikebana mûvész kompozíciói tekinthetõk meg.

A program alatt a Ráth György Múzeum nyitva tart, kiállításai megtekinthetõek.
Idõszaki kiállításunk: Hamvas õszibarack és mohamedánkék – A kínai kerámia mûvészete
Állandó kiállítások: Keleti mûgyûjtés Magyarországon, Ráth György Emlékszoba

Az est folyamán a Nippon Sushi Étterem japán ételeket kínál - mérsékelt áron – vendégeinknek.

Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeum
1062 Budapest, Andrássy út 103. Tel: 322-8476
 
18 és 2 óra között folyamatos tárlatvezetéssel várjuk vendégeinket
a ,,MAKI-E –  XIX. századi japán lakkmûvészet a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Mûvészeti Múzeum gyûjteményébõl" címû kiállításunkon

A Múzeumban megtekinthetõ Sumiko Kayama japán ikebana mûvész virágkompozíciója.

A két épület között a Toyota Motors tesztautóit lehet kipróbálni.


Miért pont 25-n lesz????
Pont akkor, amikor nem leszek Budapesten!!!  :bruhuhu:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

.Attila

Szigorlatom lesz 27-én vagy 29-én :(
De talán estére szabaddá teszem magam.

UfoZ

Quote from: BonciBtw. neked hogy halad a pályázat?
Nekünk ugye most kell leadni a koliigénylést, ösztöndíjról majd júli eleje-közepe fele hallunk.
Egyébként viccesek egyes szabályok:
szeptember 16. elõtt nem lehet a koliba költözni. Aznap csak 19 óráig lehet beköltözni, utána már nem. Hétvégén nem lehet beköltözni, ami ugye azért vicces, mert 17-18. az hétvége. Ha nem költözök be, akkor magam kell szállást szereznem.
Igényelhetünk pick-up service-t, ami annyiból áll, hogy Narita Airporton, ahova érkezni fogunk, várni fog egy kemény ember, aki elkalauzok minket a vonathoz, ami majd Shinjuku állomásra visz minket. Persze 3000 yen-t kapásból ki kell pengetni a vonatért. 1 óra utazás. Másik állomáson is fog egy ember várni, onnantól meg nemtom mi lesz.
Nagyon úgy tûnik, hogy szobatárssal kell majd élnem, ami nem tragédia mondjuk, hiszen egész életemben volt "szobatársam" :) Szobánként van egy wc, ami jó. Viszont: közös a fürdõ, a TV (nem hiszem, hogy ez olyan nagyonnagy problémát jelentene), meg a konyha.

Miiiii  :eeek:  Nekem még semmi hír se az ösztöndíjról, se a koliról. Melyikbe mész, Odaibába vagy valamelyik másik? Az egyetem mondta meg hogy melyik koli?

Én múltkor írtam a Toudai-os nemzetközisnek hogy hello, mivan. Még semmi, várjak türelmesen júni végéig. Hát jó.  :bruhuhu:

A szigorlatod után tényleg találkozhatnánk, nekem 28-a az uccsó vizsga.