Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Nevl on 2006-05-21, 13:19:55
Jó persze Dokuro-chant nem éri utól, de ez kész.
Dehogynem, csak más úton.
QuoteA folytatás mikor jön?
Én vmi 1,5 órás filmre számítok, szerintem sorozat már nem lesz. Most megtudjuk talán, hogy Guu mi is igazándiból.
[spoiler]Szerintem vmi őrangyal lehet.[/spoiler]

RE@L

Quote from: Moloko on 2006-05-21, 12:59:03
White Seed:

NGE-t magyarázd már akkor el nekem...

WHR: mondom általános. mármint az általános benyomásom a sorozatról 9/10. az én benyomásom.

Naruto: mi az a filler?

Ajánlom figyelmedbe ezt a magyar nyelvű oldalt: http://www.aoianime.hu/evangelion/
szerintem itt minden lényegesebb kérdésedre választ fogsz kapni!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kvikveg

Quote from: Moloko on 2006-05-21, 05:49:23
Visions of Escaflowne
Marha jó volt :) 10/10 ha értékelnem kell. még a vége se tűnt nagyon elkúrtnak. és a 10-edik rész körültől a 20-adikig nem volt megállás, pedig szivesebben aludtam volna, de egyszerűen nem tudtam, olyan jó volt. lehet hogy megnézem mégegyszer :)
Vastagon szedett kifejezest hanyagoljuk! Koszi! ;)
Amugy tobbnyire egyetertek. NGE-ert nem voltam oda sosem, Narutot meg nem lattam, de az erdeklodesemet nem is keltette fel...
Escaflowne inditotta el erdeklodesemet az anime irant, azzal nem tudok objektiv lenni. :)
Witch Hunter openingje megmaradt. Az nagyon jol sikerult szerintem, jo hangulata van. Az egesz kicsit tartalmatlan neha, de azert jo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

RE@L

Quote from: White SeeD on 2006-05-21, 15:55:19
Quote from: Moloko on 2006-05-21, 12:59:03
White Seed:

NGE-t magyarázd már akkor el nekem...

Írj az NGE topicba.
De tök bírom a sok embert. Magyarázzam meg miről szól. Konkrétan melyik gesztus, mondatot, kijelentést, eseményt 1 percet a történetből magyarázzam el?
Az NGE megaszinten nem egy dologról szól. Melyik részét magyarázzam? a 3mas én rendszer? A true freedomot? a depreszív magábofordulását az embernek? Az impactokat? Shinjit? Rei-t? Asukát?
Melyiket és kit?

DE az ilyen kijelentéseket. Ez kb olyan mint hogy mondjam el miről szól a föld...


De hogy on is legyek: Vége a GTO-nak. Még elviseltem volna párszáz részt :D
Msot nem írok róla bővebben mert megyek animezni de majd sort kerítek rá. A vége eszméletlen jó volt... LEszámítva az utolsó két részt. De az az Okinavai nyaralás volt a legrulezebb. Az a csajszi totál olyan mint Asuka nem? Kinézetre, viselkedésre. De az elején nem gondoltam volna hogy malyd ilyen érzései lesznek.

1 jótanács: GTO után ne nézz meg szerintem Live Actionos dolgot (én a GTO Movie-t láttam :( ) mert illúzióromboló, de énis hosszú hosszú időkön keresztül eltudtam volna viselni Onizuka faszságait :) De én nagyon sajnálom hogy [spoiler]Meghagyták szűznek Onizukát... :( simán összejöhetett volna a tanárnővel ;) de tényleg parádés a végén ahogy a teljes nulla esélytelenségben is szarik rá mindenre majd csak lesz valahogy és nem megnyeri a Mercedesz-t?? :D[/spoiler]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Moha

Nemrég fejeztem be. Kicsit sokáig tartott, míg végignéztem, mert alig volt időm.

Nos, az eleje egész jó volt, a végére kicsit kifogyott a történetből. Összességében viszont azért jó lett. Szerintem eléggé jól bemutatja az átlagos otaku gondolkodásmódját. :) Nomeg azt, hogy milyen nehéz is egy nem otaku élete, ha történetesen a fiúja vérbeli otaku. :P
Amúgy az egész tele van Gundam utalásokkal, amikkel speciel én - lévén egy Gundam epizódot se láttam, ugyanis nem igazán jön be a mecha - nem sokat tudtam kezdeni, de mindegy.
Grafika talán egy kicsit lehetett volna jobb. Háttérzene nem volt túl sok (vagy csak nem vettem észre), de annyira nem is hiányzott.

Annyit tudok mondani, hogy egy otakunak azért illik megnézni, de szerintem biztosan nem lesz toplistás...


Most meg nekikezdtem a Tsukuyomi - Moon phase c. kis alkotásnak.... eddig nem rossz :hehe: vámpír cicalány: jó párosítás, tetszik! :D

Ink

Bebop movie. A sorozat sokkal jobb volt,a film elég haloványnak tűnik utánna...végig olyan érzésem volt mintha 1 B kategóriás amcsi popcorn filmet néztem volna.
Azért a zenéje baromi jó volt :)

via_mala

#576
Ghost in the Shell - SAC 2nd GIG
Végére értem a (nálam) klasszikus GitS sorozat második felének is, és bár a szépemlékű első sorozathoz újat nem nagyon tudott hozzátenni, nem nevezném komplett csalódásnak sem. Nagyon tetszettek a múltbéli visszaemlékezések és a mellékszereplők egyes epizódokban történő külön bemutatása, de összességében most is a politikai halandzsa jelentette a párbeszédek fő témáját, amit már az első részben sem értékeltem túlságosan. Tetszettek a cyber-space jelenetek is és az egész világkép továbbra is favorit, de sajnos nem volt száz százalékosan kiaknázva a témakör.
Örültem annak is, hogy végre megtudhattuk azt is, miért is lett Motoko-ból full cyborg, és képet kaphattunk róla, hogy ő maga is mennyire másképp -mélyebben- éli ezt meg, mint egy kívülálló. A grafikai megvalósítással nekem nem volt különösebb problémám, bár tény, hogy Major egy kicsit megváltozott, de szvsz továbbra is elég igényesen volt kidolgozva.
Szerintem: 7/10, bár egyes epizódok és jelenetek ennél többre jogosítanák, csak hát az összképbe az unalmas részek is beletartoznak, és az innováció (hiánya) is visszahúzza az értékelésemet.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

roderick

Quote from: via_mala on 2006-05-22, 02:10:23
Ghost in the Shell - SAC 2nd GIG
Örültem annak is, hogy végre megtudhattuk azt is, miért is lett Motoko-ból full cyborg, és képet kaphattunk róla, hogy ő maga is mennyire másképp -mélyebben- éli ezt meg, mint egy kívülálló.
Azért hozzátartozik a dologhoz, hogy a SAC-nak saját írója van aki elég sok dolgot maga talált ki a sorozathoz, uh. azért valamennyire külön kezelendő a filmtől és a mangától (meg azok is egymástól) :)

Nekem meg akkor is jobban tetszett mint az első évad, márha összképet nézünk :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

RE@L

Tényleg a Stand Alone Complex film valaha is lesz feliratozva? És mi van azzal a pletyivel ami aztmondta hogy a készítők szívesen csinálnának egy harmadik évadot is a SAC-hoz?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Manitu

Ha 3. évad nem is, de egy mozi formájában lesz folytatása a sorozatnak, Solid State Society címmel. (ha jól emlékszem talán ősszel)


RE@L

Az nem a 2. film lesz, mármint a 2.évad nem Stand Alone részeiből? Mint az előző?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Manitu

Nem. Az már kijött januárban, de ahoz sincs sub. Csak egy DVD isot láttam belőle neten, de 4 giga raw valahogy nem érdekel :D
Én erről beszélek. Két évvel a 2nd gig után játszódik majd. És rosszul emlékeztem, nem ősz, hanem nyár, szóval lasan ildomos lesz pontosítaniuk kicsit a dátumon :)


RE@L

Köszi! De akkor még mindig ott tartunk h 1 ik SAC os filmhez sincs sub és lehet h nem is lesz akkor reménykedjün hogy ehet legalább legyen  :bruhuhu:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nevl

Hónapok óta csücsült nálam ez az alkotás, de mindig találtam valami mást, így nem nagyon kezdtem bele. Tegnap este biszont nekiálltam és mit ne mondjak nagyo bánom, hogy nem néztem meg korábban. Eszméletlenül eltalálták, a történet alapja elég standard, volt már pár ilyen, de valahogy az egész hangulata nagyon ott van, az első 5 részen halálra röhögtem magam. Az a sexmániás tanár, hát az gyönyörű :)

Most kéne találni néhány új anime-t, de kezdek kifogyni az ötletekből :)
Monsterbe nem nagyon akarok belekezdeni, most valahogy nem hiányzik a depi.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

SaiyaGin

Quote from: Nevl on 2006-05-22, 19:31:59
Hónapok óta csücsült nálam ez az alkotás, de mindig találtam valami mást, így nem nagyon kezdtem bele. Tegnap este biszont nekiálltam és mit ne mondjak nagyo bánom, hogy nem néztem meg korábban. Eszméletlenül eltalálták, a történet alapja elég standard, volt már pár ilyen, de valahogy az egész hangulata nagyon ott van, az első 5 részen halálra röhögtem magam. Az a sexmániás tanár, hát az gyönyörű :)

Ren-chan! :jee:
Szerintem a tanárnős poénok egy idő után nem voltak olyan jók, de az elején tényleg zseniális.  :hopp:

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((


Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!


Vegetto

No,most néztem meg a Blood+ 32. részét és hát khmm "érdekes" még érteni se kell a látvány magáért beszél aki nagyon meg akar lepődni ne olvassa el (elég nagy spoiler)
[spoiler]Diva elkapta Riku-t aztán nevezzük nevén megrontotta és megölte mivel vért adott neki hálából amiért Riku megajándékozta valamivel előtte,no comment töltsétek le a raw-t [/spoiler] 

Nevl

Hmmm a Blood+ azt hittem 24 részes lesz... kb 15-nél már annyira idegesített, hogy abbahagytam, nem is nagyon szándékozom folytatni (érdekes a Blood - the last vampire nem volt rossz, annak ellnére, hogy mindössze 35-40 perc az egész).
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moloko

Quote from: Vegetto on 2006-05-23, 00:11:13
No,most néztem meg a Blood+ 32. részét és hát khmm "érdekes" még érteni se kell a látvány magáért beszél aki nagyon meg akar lepődni ne olvassa el (elég nagy spoiler)
[spoiler]Diva elkapta Riku-t aztán nevezzük nevén megrontotta és megölte mivel vért adott neki hálából amiért Riku megajándékozta valamivel előtte,no comment töltsétek le a raw-t [/spoiler] 


honnan van meg neked 32ig? én még csak 27nél tartok :(

Manitu

Shinshen-subs már kihozta 30-ig, az utána levők meg gondolom raw. Én mondjuk megvárom a Bakakozou verzióját, ha már azt kezdtem el nézni :)


Vegetto

Quote from: Manitu on 2006-05-23, 13:38:54
Shinshen-subs már kihozta 30-ig, az utána levők meg gondolom raw. Én mondjuk megvárom a Bakakozou verzióját, ha már azt kezdtem el nézni :)

Nyugodtan nézheted a Shinsen verziót is szerintem,a netes anime fórumokat olvasva fordítás minőségben nincs sok különbség a két csapat között,egyébként úgy olvastam,hogy a Bakakozou jelenleg fordítóhiánnyal küszködik ezért az összes project-ük csúszik.

Manitu

Afene... 18-ig a Shinshent néztem, de amikor dobták a projektet átáltam bakára. Nem szeretek nagyon váltogatni, egyik így írja a neveket, másik úgy, apró stílusbeli különbségek lehetnek, és az kicsit zavaró. Türelmes vagyok, egyenlőre várok... majd ha már 20 résszel előbbre járnak, akkor esetleg megfontolom :D


SaiyaGin

A chinatowni gyilkosság megoldása, előre(vissza?)vetítés a New Yorkban történtekre. Az érdekesség az volt benne, hogy amíg a tegnapi rész nagyon szép volt, itt valamit borzalmasan elrontottak.  :ejj: Conannek nincs álla, fej helyett valami kerek (mondjuk labda) van a nyakán, és Ran is elég nyomi. A többi szereplő viszont meglepő módon teljesen normális. El nem tudom képzelni, hogy ezt hogy képzelték a rajzolók.  :lame:

Nevl

Elkezdtem az előző topicot az elejétől átnézni ötletek után kutatva (  :lol: ) és valaki írta, hogy nem rossz, gondoltam belenézek.
Na a belenézésből végignézés lett, bár, hogy őszinte legyek nem tudom, hogy miért ültem végig. Tényleg egész jó alkotás, de valahogy... hát "semmilyen" az alap történet, hogy 2 srác egy harcművészet orientált suliba megy, igazi bajkeverők, verekedők, de ebben a gimiben mindenki igazi harcművész, 5 perc után szépen le is alázzák őket. Ez után megismerkednek a suli múltjával és titkaival. Ez tele van csavarokkal, és elég bonyi érzelmekkel. A 24 részből úgy... hát talán 10-12 visszaemlékezés, ami egy idő után elég idegesítő, mivel a jelenben addig kialakított helyzetet teljesen elfelejted + néhány szereplő is más.
A főhősök nem épp a legeredetibbek, a karakter fejlődés kicsit hektikus (egyszer dúrván erős az egyik főhős máskor 2 ütésből K.O. hasonló ellenfelekkel szemben...).
Az érzelmi szálak kicsit bonyik lettek, testvérek szeretik egymást meg nem is, enyhe nővér komplexus meg nem is, szerelem egy kívülállóval meg nem is. Akkor a jelen főhőse egyiket szereti, de végül mégse. Egyszóval túlspilázták ezt a részt.
Az akció része viszont remek, van benne jónéhány igencsak jó poén is.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

SaiyaGin

Quote from: Nevl on 2006-05-23, 21:41:34
A főhősök nem épp a legeredetibbek, a karakter fejlődés kicsit hektikus (egyszer dúrván erős az egyik főhős máskor 2 ütésből K.O. hasonló ellenfelekkel szemben...).

Azt én is furcsálltam, hogy [spoiler]a 10. rész körül egész jól állta a sarat Mitsuomi ellen, aztán később Bunshichi simán hazavágta [/spoiler]
Nekem is nagyon tetszett, jöhetne már a folytatás.  :D