Recent posts

#1
Manga / Re: Berserk manga
Last post by blackronin - 2024-04-25, 19:38:02
Hát egy elég nagy szünet volt a 375-ös óta, de kijött az új fejezet.

376
Guts és a többiek a szárazföldre kerültek végre, de ott fogadta őket a kellemetlen hír:
Griffith le akarja igázni a maradék "problémás" területeket, az Elf Sziget is ezek közé tartozott ugyebár.
De a Kushan-ok nem akarják harc nélkül megadni magukat, szóval ezzel a fejezettel már tényleg beindult a végső arc teljes gőzzel.
Reméljük, hogy a köv. fejezetre nem kell annyit várni, mint erre!
#2
Anime társalgó / Re: Melyik animét láttad legut...
Last post by SaiyaGin - 2024-04-21, 20:16:54
Birdie Wing

Ha van olyan sport, amiről nem gondoltam volna, hogy lehet belőle izgalmas és szórakoztató animét készíteni, az a golf. Mint kiderült, egy kellően elborult sorozat, ami csak akkor veszi komolyan magát, amikor muszáj, nagyon szórakoztató tud lenni. A Birdie Wing világában a golf a lehető legseriousabb serious business, de annyira, hogy a maffiavezérek is golfmérkőzésekkel döntik el a vitás kérdéseiket. Főszereplőnk, Eve egy fiatal underground golfozó, aki fogadásból golfozva tartja fenn magát, és elég sikeresen, a környéken nincs is nála jobb játékos. Egy nap találkozik Aoival, egy japán lánnyal, aki egy bajnokság miatt érkezett Eve országába, és amikor játszanak egy meccset egymás ellen, mindkettőjüket megfogja a másik tehetsége, és egyből azt érzik, hogy méltó riválisra találtak a másikban. A sorozat az ő fejlődésükről szól, az ifjúsági tornáktól a felnőtt tornákig, időnként a maffia világával fűszerezve. A Birdie Winget számomra két dolog tette igazán szórakoztatóvá: egyrészt a főszereplők (Eve annyira badass, amennyire egy kamasz golfozó csak lehet), másrészt a rendszeresen előtörő abszurditása: a jó értelemben vett "animés hülyeségek". Az elborult golftechnikák mellett a különféle gundames utalások is viccesek voltak, amik onnan jöttek, hogy a BW is a Gundam franchise-t birtokló Bandai cégcsoport égisze alatt készült (mellékesen a Birdie Winggel kapcsolatban azt is olvastam valahol, hogy Furuya Tohru és Ikeda Shuuichi együtt szoktak golfozni). Persze Eve múltja miatt a komolyabb témák is előkerültek. A második szezon komolyabb hangulatú, egyrészt hősnőink egy idő után rajtuk kívülálló okok miatt kénytelen külön folytatni útjukat, másrészt a jó értelemben vett animés hülyeségek mellett előjönnek a rossz értelemben vett animés hülyeségek is (bár talán mondhatnám azt is, hogy szappanoperás hülyeségek). Rossznak azért semmiképpen nem nevezném, ebben is volt sok jó pillanat, csak éppen a korábbi hangulattól tért el túlságosan. Sajnos a lezárása nem sikerült valami fényesen: az epilógus ennél semmilyenebb már nem is lehetett volna.
#3
Hírek,információk / Re: Ftp es egyebek
Last post by yrion - 2024-04-21, 20:04:42
Quote from: zsozso on 2024-04-21, 19:50:51
Quote from: yrion on 2024-04-21, 19:42:22sziasztok! Felnéztem az FTPre és látom hogy minden mappa üres, valaki tudja mi történhetett?

Javitva, koszi!

Én köszönöm a nagyon gyors helpet!  :kocc:
#4
Hírek,információk / Re: Ftp es egyebek
Last post by zsozso - 2024-04-21, 19:50:51
Quote from: yrion on 2024-04-21, 19:42:22sziasztok! Felnéztem az FTPre és látom hogy minden mappa üres, valaki tudja mi történhetett?

Javitva, koszi!
#5
Hírek,információk / Re: Ftp es egyebek
Last post by yrion - 2024-04-21, 19:42:22
sziasztok! Felnéztem az FTPre és látom hogy minden mappa üres, valaki tudja mi történhetett?
#6
Manga / Re: OnePiece
Last post by blackronin - 2024-04-19, 21:43:01
Letelt a 3 hetes rendkívüli Oda break végre...

1112
Inkább átvezető fejezet volt a mostani, de legalább folytatódik végre a történet.
A Gorosei egész jól állja a sarat, de Luffy-ékat se kell félteni ha szerencséről van szó.
Jövő héten cover és color spread!  :whoah:

edit:
1113
Egy sokkal jobb fejezetet kaptunk, mint múltkor, végre Vegapunk is elkezdett beszélni.
Valamint a Vegapunk elég jól átverte a Gorosei-t, így az üzenetet átadását már nem nagyon lehet megakadályozni.
Az üzenet kezdete pedig elég érdekes, kíváncsi vagyok hogy ez a helyzet köszönhető-e a World Government-nek vagy más okra vezethető vissza...

Jövő héten sajnos Golden Week, így a Jump break miatt nem lesz fejezet.
#7
Manga / Re: OnePiece
Last post by blackronin - 2024-04-02, 13:39:52
1111
Quote from: Squazee2005 on 2024-03-24, 19:04:49Nagyon durva fejezeteken vagyunk túl, s majdhogynem a New World Top 3, ha nem Top 2 arcja közé tartozik ez. Fantasztikus dolgok vannak A-z-ig. Igazán kár a 3-hetes szünetért, de amit eddig kaptunk, az pompás volt.
:tezsvir:

Csak most írok, mert megint Japánban voltam, ezúttal a sakura virágzáskor...
Kár hogy a rossz idő miatt csak kicsit tudtam belőle élvezni, de ne legyünk telhetetlenek.

Az OP-hez visszatérve teljesen érthető Oda döntése, elvégre a mentora és egyben közeli barátja halt meg.
Nem várható el senkitől, hogy elvonulás nélkül dolgozza fel az eseményeket.
#8
Manga / Re: OnePiece
Last post by Squazee2005 - 2024-03-24, 19:04:49
Nagyon durva fejezeteken vagyunk túl, s majdhogynem a New World Top 3, ha nem Top 2 arcja közé tartozik ez. Fantasztikus dolgok vannak A-z-ig. Igazán kár a 3-hetes szünetért, de amit eddig kaptunk, az pompás volt.
#9
Hírek,információk / Re: Ftp es egyebek
Last post by Z04RD - 2024-03-07, 17:55:56
Quote from: zsozso on 2024-03-07, 13:22:06
Quote from: Z04RD on 2024-03-07, 13:04:17Nem tudom mennyit számít, de én nem TotalCommandert használok, hanem Double Commandert, mert Linux Mintem van. A Windowst igyekszem magam mögött hagyni. ;)
A usteam oldalon megnéztem a fiókom, minden rendben vele a jelszóval is, mégis az FTP kapcsolódáskor ezt dobja:
Info: [3], 530 Login incorrect.
Jó az ftp cím, jó a usernév/jelszó, passzív módban vagyok, a remote mappát is Anime-re állítottam, bár úgy tudom ez nem kötelező, mivel van fent manga, japán oktat6óanyag más mappákban.
Bosszant, hogy nem tudom mi a probléma, mert így dolgozni sem tudok a megoldáson, ha nálam van a probléma.
Használjak esetleg más FTP klienast? Pl. FileZilla?

Lehet trivialis kerdes, de ugye nem a forumos user/jelszoval probalsz belepni?
Ha a wordpress-es userrel probalkozol, akkor esetleg egy jelszocseret probalj meg.

Nem a fórumos wordpress userrel próbálom, hanem a usteam főoldalon az ftp-hez létrehozott userrel.
Jelszót frissítettem a biztonság kedvéért, de az újjal sem megy.
#10
Hírek,információk / Re: Ftp es egyebek
Last post by zsozso - 2024-03-07, 13:22:06
Quote from: Z04RD on 2024-03-07, 13:04:17Nem tudom mennyit számít, de én nem TotalCommandert használok, hanem Double Commandert, mert Linux Mintem van. A Windowst igyekszem magam mögött hagyni. ;)
A usteam oldalon megnéztem a fiókom, minden rendben vele a jelszóval is, mégis az FTP kapcsolódáskor ezt dobja:
Info: [3], 530 Login incorrect.
Jó az ftp cím, jó a usernév/jelszó, passzív módban vagyok, a remote mappát is Anime-re állítottam, bár úgy tudom ez nem kötelező, mivel van fent manga, japán oktat6óanyag más mappákban.
Bosszant, hogy nem tudom mi a probléma, mert így dolgozni sem tudok a megoldáson, ha nálam van a probléma.
Használjak esetleg más FTP klienast? Pl. FileZilla?

Lehet trivialis kerdes, de ugye nem a forumos user/jelszoval probalsz belepni?
Ha a wordpress-es userrel probalkozol, akkor esetleg egy jelszocseret probalj meg.