Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

fraglimiter

#180
Jelentem en is megneztem.

Louise-t en nagyon sajnalom. Minden animeban vannak toltelek szereplok (ezt igy mereszseg kijelenteni mert nem tudjuk a veget...) es az is megesik h kiirtjak a csaladjat, de a fel karja elvesztesevel szerintem kicsit tullottek a celon. Kivancsi leszek hogyan tudjak folytatni ezt a szalat Louise-al es Saiji-val.
Neena-rol nem akarok szot pazarolni.
Graham pwnz!!! Vegre vki aki mer is es tud is, az megint mas dolog h mivel ot nem geppel raktak ossze igy elerte a fizikuma hatarait a Custom Flag-jenek hatasara.
Kivancsi leszek mi lesz a Setsuna vs EmoKid harc vege. Az ending utan lehetett latni ahogy Lockon fegyvert fog a fejehez szoval egyben visszatert a 1v3-as  szituaciobol. :whoah:

Off1: miert spoilerezunk egy kifejezetten egy animerol szolo topicban?
Off2 ed.: ti latjatok az avataromat? Koszi  :merci:

chilip

Neena-t eddig jófej karinak tartottam, de ez a psziho-s beütés után a pokolba kívánom

nekem eddig se volt nagyon nagy problémám Louise-al, és sztem nem is vele lesz az action, hanem vhogy Sagi-val ennek hatására.

Nem igaz hogy nem tudják összerakni CB-ék, azért ment a trinity a Ptolemaioszra, hogy neena hackeljen  :lame:

és a 2. ED egyre jobban tetszik :)

ed.:

Quote from: fraglimiter on 2008-02-10, 16:39:11
...
Off2: ti latjatok az avataromat?

igen

SaiyaGin

#182
Quote from: fraglimiter on 2008-02-10, 16:39:11
Jelentem en is megneztem.

Louise-t en nagyon sajnalom. Minden animeban vannak toltelek szereplok (ezt igy mereszseg kijelenteni mert nem tudjuk a veget...) es az is megesik h kiirtjak a csaladjat, de a fel karja elvesztesevel szerintem kicsit tullottek a celon. Kivancsi leszek hogyan tudjak folytatni ezt a szalat Louise-al es Saiji-val.
Neena-rol nem akarok szot pazarolni.

:tezsvir:

Quote from: fraglimiter on 2008-02-10, 16:39:11
Graham pwnz!!! Vegre vki aki mer is es tud is, az megint mas dolog h mivel ot nem geppel raktak ossze igy elerte a fizikuma hatarait a Custom Flag-jenek hatasara.
Ja, végre tényleg sérült egy Gundam, nem csak horpadások vannak rajta. (Az más kérdés, hogy egyesek szerint Johann Sting Oakley 00-beli megfelelője: a trió legnormálisabb, de egyben legbénább tagja. Egy csata alapján nem vagyok biztos ebben, de majd meglátjuk.)

Quote from: fraglimiter on 2008-02-10, 16:39:11
Kivancsi leszek mi lesz a Setsuna vs EmoKid harc vege. Az ending utan lehetett latni ahogy Lockon fegyvert fog a fejehez szoval egyben visszatert a 1v3-as  szituaciobol. :whoah:

Szerintem az lehetett akár egy flashback is arról, amikor Setsuna elindult volna az Exiával ennek a résznek a végén: Lockon gondolta, hogy Setsuna neki akar ugrani a triónak, ő is gyorsan átöltözött, majd pisztollyal a kezében nyugtatta le Setsunát, hogy kiterveljenek valamit, és ne fejjel menjen a Throne-oknak.

Quote from: fraglimiter on 2008-02-10, 16:39:11
Off1: miert spoilerezunk egy kifejezetten egy animerol szolo topicban?
Off2: ti latjatok az avataromat?

1. Nem biztos, hogy mindenki látta már a részt.
2. Nálam már hónapok óta ki vannak kapcsolva az avatarok és az aláírások.  :hehe:

White SeeD

 :Eztneked: :morci: :uzi:
Go Setsuna kill that fucking slut!
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-02-10, 21:11:43
:Eztneked: :morci: :uzi:
Go Setsuna kill that fucking slut!

:tezsvir:
Örülnék, ha megtörténne, de sajnos nem hiszem, hogy ilyen hamar kipurcanna (a kedves bátyusaival együtt)... túl táposak ahhoz.

Puru²

Quote from: SaiyaGin on 2008-02-10, 22:39:25
Quote from: White SeeD on 2008-02-10, 21:11:43
:Eztneked: :morci: :uzi:
Go Setsuna kill that fucking slut!

:tezsvir:
Örülnék, ha megtörténne, de sajnos nem hiszem, hogy ilyen hamar kipurcanna (a kedves bátyusaival együtt)... túl táposak ahhoz.
Azért nem teljesen "nap kohójuk" ugyebár kamu és ellentétben a 4 alap gundamével egy idő után lemerül.

SaiyaGin

Quote from: Puru² on 2008-02-10, 23:26:18
Azért nem teljesen "nap kohójuk" ugyebár kamu és ellentétben a 4 alap gundamével egy idő után lemerül.

Egy idő után igen. De addig...

Venom

Egy érdekesség, amit szerintem még nem említett senki. Azaz Graham nem csak lenyomja azt a Trinity egységet, de le is nyúlja a lézerkardját (vagy mi a neve annak a cuccnak). Valamint Graham haverja, a technikus srác (Bill Harakiri vagy valami ilyesmi), rájött, hogy miért ölték meg Prof Eifmant. 1+1 alapon sikerült technológiát szerezniük a Gundamoktól, van egy csóka, aki ért is hozzá ... ééééés ezt a információt meg is vitatja majd Sumeragival. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Mugen-san

Hát szerintem fergetegesen jól alakul a story,és ez a Lousie féle dolog eléggé mellbe vágott.Remélem megdöglik a pszicho ribi :D

Off.: animeaddicts szerint 25 részes lesz,de a hozzászólásokban 50 részre utaltok.Vajon melyik lehet az igaz? :) Remélem az utóbbi mert nálam most ez a no.1 anime (+el se hittem a code geass 2. évad trailerét a végén,ami ugyancsak a toppos animék közé tartozik nálam)

Puru²

Quote from: Mugen-san on 2008-02-11, 23:03:04
Hát szerintem fergetegesen jól alakul a story,és ez a Lousie féle dolog eléggé mellbe vágott.Remélem megdöglik a pszicho ribi :D

Off.: animeaddicts szerint 25 részes lesz,de a hozzászólásokban 50 részre utaltok.Vajon melyik lehet az igaz? :) Remélem az utóbbi mert nálam most ez a no.1 anime (+el se hittem a code geass 2. évad trailerét a végén,ami ugyancsak a toppos animék közé tartozik nálam)
2*25 részes lesz ,márciusban fogják befejezni az első évadot majd egy hosszú szünet után októberben folytatják.

SaiyaGin

Quote from: Venom on 2008-02-11, 22:27:58
Egy érdekesség, amit szerintem még nem említett senki. Azaz Graham nem csak lenyomja azt a Trinity egységet, de le is nyúlja a lézerkardját (vagy mi a neve annak a cuccnak). Valamint Graham haverja, a technikus srác (Bill Harakiri vagy valami ilyesmi), rájött, hogy miért ölték meg Prof Eifmant. 1+1 alapon sikerült technológiát szerezniük a Gundamoktól, van egy csóka, aki ért is hozzá ... ééééés ezt a információt meg is vitatja majd Sumeragival. :)

:ejnye: Haaaa hadbíróság elé nem kerül.  :smile:
Egyébként ha jól láttam, az Egy elvesztette a puskáját is, de az felrobbant, úgyhogy Graham nem tudta azt is lenyúlni.
Még azt is érdekesnek tartom, hogy Graham a saját módszerével, a saját gépével, a Flaggel akarja megbosszulni Howard halálát, sz'al nem hinnem, hogy hamarosan egy Gundamben látnánk viszont.

chilip

de az új technológiával tudnak majd olyan fegyvert gyártani ami szeli majd a gundameket mint kés a vajat :D

Venom

És az új technológiával lassan megpróbálhatják megfejteni a Gundamek eredetét, amire Prof. Eifman anno rájött (Eifmanra meg az a gigantikus vörös lézersugár jött). ;) Ebből pedig rengeteg történetszál indulhat meg. Lehet, hogy a három nagy állam összefog és elindulnak szintén a Jupiter felé, hogy kihasználják annak erejét.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Mugen-san

Quote from: Puru² on 2008-02-11, 23:41:03

2*25 részes lesz ,márciusban fogják befejezni az első évadot majd egy hosszú szünet után októberben folytatják.

Köszi!Az 50 résznek örülök,a szünetnek nem :P

SaiyaGin

Ez a rész is tetszett, most már tényleg kezd javulni a sorozat.  :jee: Ismét megtudtunk egy elég  :wtf:-jellegű dolgot, a rész vége pedig nagy változást sejtet. (Ja, és persze Mr. Táp most sem lustálkodott.)

Dreamcleaver

Látom szeretsz RAW-ot nézni. -_-

Én is megnéztem a 18-at és végre kezd tetszeni a sorozat. Kár hogy már több, mint a fele lement. Louis-ért nagyon kár, remélem Saji majd meg tudja bosszulni valahogy a kis ribin.
És végre kezd tetszeni Setsuna. Mondjuk kicsit forófejű, hogy egyedül ment oda. Én a helyében mission plannek bemutattam volna Sumeraginak a 3 Throne unit exterminálását, ha meg tiltakozik lekevertem volna neki pár pofont (valahogy nagyon nem bírom Sumeragi-t).  :D Sztem ezt még Tieria is helyeselte volna.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

#196
Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-17, 20:22:51
Látom szeretsz RAW-ot nézni. -_-

Én is megnéztem a 18-at és végre kezd tetszeni a sorozat. Kár hogy már több, mint a fele lement. Louis-ért nagyon kár, remélem Saji majd meg tudja bosszulni valahogy a kis ribin.
És végre kezd tetszeni Setsuna. Mondjuk kicsit forrófejű, hogy egyedül ment oda. Én a helyében mission plannek bemutattam volna Sumeraginak a 3 Throne unit exterminálását, ha meg tiltakozik lekevertem volna neki pár pofont (valahogy nagyon nem bírom Sumeragi-t).  :D Sztem ezt még Tieria is helyeselte volna.

Jelenleg ez az egyetlen anime, amit raw-ban nézek. (A koliban tiltva van a torrent, sz'al ha holnap reggelig nem jön ki sub, akkor a jövő hét végéig várhatnék a részre.)
Sumeragi  csak akkor tudta meg, hogy buli van, amikor már [spoiler]Tieria is ellőtt néhány tűzijátékot. (Egyébként Tieriának szándékában állt az exterminálás, majdnem össze is jött, de ugye "valakik" közbeavatkoztak.) Ha Johann nem mondja meg a Frankót,  ezzel összezavarva Lockont, akkor talán a kis ribinek és bátyusainak is annyi lett volna, de így meg tudtak lógni.[/spoiler]szerk.: Saji bosszúállása nem lenne rossz, de azt is támogatnám, ha Bocsi, Rossz Gombot Nyomtam Meg közeli ismeretségbe kerülne Allelujah rosszabb énjével.

fraglimiter

10/10

Nagyon tetszett a mostani resz!
A Saji-Louise flashback jo volt szerintem annyira nem bontotta meg a resz hangulatat (miutan vegigneztem akkor volt bennem egy kis hianyerzet miszerint itt vmi nem volt ami minden animeban van, nem volt atvezeto a resz felenel eme visszaemlekezes miatt, de gondolom csak a subberek vagtak meg a hangulat miatt :))
A Meisters vs Trinity harc lehetett volna egy kicsit zuzosabb is de igy is nagyon jo volt.
Ami talan a csucspont volt az a Nadleeh kepeseggenek fel(le)villantasa volt:
Tieria stroboszkopos szeme---Observer mosoly---Tieria szeme turn-off---Trinity Gundam-ek power on, zsenialis :D
Valakinek van valamilyen otlete h mik lehettek azok a kapszulak a preview-ban? Mivel mind a 3 nagyhatalom ott volt es huledezett igy meg egy olyan lehetosegre is merek gondolni h egy negyedik fel mutat majd nekik vmit vmiert cserebe  :confused: de nem akarok spekulalni, majd kiderul :)

Venom

Tojások + előzetes = Egy tucatnyi kamu GN reaktoros Gundamszerűség! A képkockák szerint Trinity tökeit szépen meg is fogják szorongatni.

Egyébként, ami részben érdekesebb ... Lagna Harvey. Louise Harvey. Rokoni kapcsolat? Vagy Louise apja volt? Mert ha azt nézzük, hogy a Lagna által irányított Trinity egyik tagja mókából kinyírta Lagna teljes családi körét (és lehet Lagnát is), akkor bizony nagyon jól fogok szórakozni. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

Quote from: Venom on 2008-02-18, 14:46:23
Egyébként, ami részben érdekesebb ... Lagna Harvey. Louise Harvey. Rokoni kapcsolat? Vagy Louise apja volt? Mert ha azt nézzük, hogy a Lagna által irányított Trinity egyik tagja mókából kinyírta Lagna teljes családi körét (és lehet Lagnát is), akkor bizony nagyon jól fogok szórakozni. :)

Szerintem nem Lagna, hanem inkább Ragna a skandináv mitológiából. Ha már egyszer van indiai mitológia is...
Louise pedig Halevy, nem Harvey. (Ezt nem tippelem, ez biztos.)

Flaser

Japanese just suck at romanization. To me even Lacus Kliyne is still Lux Klien given that they just bastardized some western names with their poor pronunciation.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Quote from: Flaser on 2008-02-18, 21:41:59
Japanese just suck at romanization. To me even Lacus Kliyne is still Lux Klien given that they just bastardized some western names with their poor pronunciation.

Számomra pedig Raxu. Ssigh Argyle-t már meg se említem.

Puru²

Egy kis spoiler az új mechákról (titokzatos tojások az ep 19 végén)

[spoiler]
GN-X - New model MS equipped with a GN Drive, 10 of which were each given to the Union, AEU, and HRL. First appearing in episode 20, the HRL's 10 GN-Xs repel the 3 Gundam Thrones. Design by Kanetake Ebikawa.
[/spoiler]

Úgy nézz ki a  háralevő 6 rész elég mozgalmas lesz .   :jee:

ultimecia

Lassan ideje lenne, ha lennének tényleg izgalmas harcok, ahol nincsen bekapcsolva a God mode.
Persze igazán csak akkor lesz jó mikor Shaji lesz az egyikben és éppen lenyomja azt a ribancot :smile:

Dreamcleaver

És honnan szereztek GN drive-ot?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2008-02-22, 16:35:24
És honnan szereztek GN drive-ot?

könnyed kiruccanás a Jupiterre, csak 1 óra oda-vissza :P

tippem: sztem ezek is kamu-driveok

SaiyaGin

Quote from: ultimecia on 2008-02-22, 15:34:18
Lassan ideje lenne, ha lennének tényleg izgalmas harcok, ahol nincsen bekapcsolva a God mode.
Persze igazán csak akkor lesz jó mikor Saji lesz az egyikben és éppen lenyomja azt a ribancot :smile:

Azzal is meg lennék elégedve, ha Saji csak beszerelne egy olyan tápot az Exiába, aminek segítségével Setsuna eltalálja a kis ribit a GN Pisztollyal.

Puru²

20. rész =  :cool:

[spoiler]
-Szegény Sajira úgy nézz ki alaposan
rájár a rúd mostanában.

-A Trinity vs HRL Gundam -ok közti csata viszont majdnem 10/10-es de csak majdnem mert tarthatott volna tovább is .  :fuk-u: [/spoiler]

fraglimiter

Quote from: Puru² on 2008-02-25, 17:34:28
20. rész =  :cool:
:tezsvir:

Quote
[spoiler]
-Szegény Sajira úgy nézz ki alaposan
rájár a rúd mostanában.[/spoiler]
[spoiler]Vagy inkabb mostantol Ali-ra fog rajarni Setsuna-n kivul meg egy ember.[/spoiler]

Mas: nem igazan olvastam meg sehol sem rola de milyen osszefugges van a Veda es a Gundamek kozott?
Van valamifele kapcsolat kozottuk, marmint itt konkret kommunikaciora gondolok h pl: ki-be lehet oket kapcsolni teljesen a Veda segitsegevel vagy valami hasonlo.
Mert azt mar lattuk hogy vannak emberek akik kepesek a pupillajuk hirtelen szinvaltasara es ők konkret kapcsolatban vannak Veda-val.

White SeeD

 :ejj:
Valahogy erősen egyoldalú ez a szivatássorozat.
Eddig egy nyomott főszereplő sem dobta fel a talpát, és mindjárt vége az első félidőnek :mad:

Csak jönne már végre a Macross, lenne mit nézni.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6