Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-02-25, 23:24:48
:ejj:
Valahogy erősen egyoldalú ez a szivatássorozat.
Eddig egy nyomott főszereplő sem dobta fel a talpát, és mindjárt vége az első félidőnek :mad:

Csak jönne már végre a Macross, lenne mit nézni.


Egyoldalú? Hmm... Az utóbbi 2 részben a Throne-ok valóban nem tűntek olyan rettenetesnek... De...
...ki a francot érdekelnek a főszereplők, amikor Patrick végre férfivá vált?!?  :lazza:
(Egyébként meg miért kellett volna az 50 részes sorozat első 20 része alatt már meghalnia valakinek?)

White SeeD

Én az egyoldalút főleg Sajira és a körülötte lévőkre értem.

hogy miért kelett volna már kipurcannia valakinek a főmuftik közül?
1, túl sokan vannak :D
2, Mert eddig az összes gundamban ilyenkorra már kipusztult valaki.
3, Ennek hatására talán izgalmasabb bosszúval teli csatákat láthatnánk, és nem a nagymami nézné és kérdezné remegő hangon, hogy "Kisunokám, azok a fényes nagy robotok miért nem sérülnek meg?"
Bár legutóbbi ep-ben felcsillant valami remény hogy a földönfutó népek is elő tudnak rukkolni valamivel amivel visszalőhetnek.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Prof. William

Nemrlenne rossz ha CB nagyképűen God Mode On -ban megérkezne majd mondjuk az EU új fejlesztése szénné verné őket. :) Ahh de jól esne...

Venom

Jó kis rész volt ez, nekem határozottan tetszett. Bejött az a tippem, hogy a lenyúlt energiakard alapján megpróbálnak majd nyomozni, de úgy tűnik, az új GN Driveok érkezése ezt elnapolta. Sajit érő újabb tragédia lassan igazi szereplőt formál belőle, aki talán többet fog a jövőben csinálni, mint sírni a kanapén. Legalábbis nagyon remélem. :)

Jah igen, Lagna Harvey azt hiszem pont azt csinálja, amit a CB meg akar akadályozni. Azaz megteremti a kötelező ellenséget a Trinity formájában, majd hatalmas vagyonra tesz szert azzal, hogy a 3 nagy államnak hiperdrágán elad egy rakat GN Driveot. Nekem ez nagyon tetszik, anno Vampire: The Masqueradeben volt egy hasonló beállítottságú Szettita karakterem. :)
Arra kíváncsi leszek, hogy a második kiborg srác (a zöld hajú, nagyon rossz seiyuuvel rendelkező) mit keres ott, ahol. És hogy mit fognak tenni Vedaval. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

#214
Quote from: Prof. William on 2008-02-27, 01:48:05
Nemrlenne rossz ha CB nagyképűen God Mode On -ban megérkezne majd mondjuk az EU új fejlesztése szénné verné őket. :) Ahh de jól esne...

:tezsvir:

Quote from: Venom on 2008-02-27, 11:56:12
Jó kis rész volt ez, nekem határozottan tetszett. Bejött az a tippem, hogy a lenyúlt energiakard alapján megpróbálnak majd nyomozni, de úgy tűnik, az új GN Driveok érkezése ezt elnapolta. Sajit érő újabb tragédia lassan igazi szereplőt formál belőle, aki talán többet fog a jövőben csinálni, mint sírni a kanapén. Legalábbis nagyon remélem. :)

Arra kíváncsi leszek, hogy a második kiborg srác (a zöld hajú, nagyon rossz seiyuuvel rendelkező) mit keres ott, ahol. És hogy mit fognak tenni Vedaval. :)

Sajinak eléggé összejöttek a dolgok az utóbbi pár részben...

Gondolom meg akarják nézni Schenberg bácsi eredeti terveit. A srác hangja nekem is furcsa, de az ő seiyuuja adta egyébként az eredeti, 1979-es Gundam főszereplőjének a hangját is...


White SeeD

Itt tanyázik az a mérhetetlen tuskó, amelyik a másik nagy animével kapcsolatos oldalon vezeti a kis blogját erről az animeről?

Régebben ismertem egy FF7 gonosz főhőse nevezetűt másik fórumról. Az is ugyanilyen paraszt volt, de ő utálta az animeokat, így kétlem hogy ő lenne.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Puru²

#216
Ep21 :

Valaki pár posttal korábban arra panaszkodott hogy nem hullanak a szereplők ,na most talán ki lesz elégítve . Amúgy ez az epizód  folytatja  a korábban elkezdett javulást .

[spoiler]
RIP Lockon Stratos -WTF miért pont ő az első ?  :Eztneked:
[/spoiler]

White SeeD

#217
4chanon láttam egy fejtegetést, hogy mi lesz a 25ös részig. Ha az igaz lesz, akkor a 25ös résznél pezsgőbontás :__devil:

[spoiler=25 ep]Állítólag leszedik a ribancot :jee:[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

#218
Quote from: Puru² on 2008-03-02, 13:13:14
Ep21 :

Valaki pár posttal korábban arra panaszkodott hogy nem hullanak a szereplők ,na most talán ki lesz elégítve . Amúgy ez az epizód  folytatja  a korábban elkezdett javulást .

[spoiler]
RIP Lockon Stratos -WTF miért pont ő az első ?  :Eztneked:
[/spoiler]


A másik WTF pedig az, hogy ki tette a spoilerben olvasható cselekvést. 
[spoiler=részben ZOMG spoiler, részben rant]
Eleinte Lockon magasan a kedvenc szereplőm volt. Ő volt az egyetlen normális Gundam-pilóta, és zseniális mesterlövész volt(pl. amikor a Földről elválasztotta az űrállomás kabinjait). Aztán hirtelen eltűnt a tudása, az ellenfelei felét nem találta el, meg úgy egyáltalán háttérbe szorult. (Moraliában Ali ellen, aztán Graham...) Visszagondolva, a szigeten történt kirohanása Setsuna ellen talán az utolsó kísérlet volt arra, hogy kezdjenek vele valamit a készítők, és ne legyen totál légbőlkapott az, hogy Tieria elé veti magát.
Vele ellentétben Patrick állatkodásait egyre inkább kezdtem megkedvelni. Most nem tudom mitévő legyek. :3x3:
Egyébként nem vagyok biztos abban, hogy Lockon meghalt, végülis a Dynames nem robbant úgy fel, ahogy ez a Mobile Suit-ok szokása a pilóta halálának esetén. Arra azért nem fogadnék, hogy  teljesen felépül pár rész alatt.  [/spoiler]

White SeeD

Közben én is megnéztem.
Kb így kellett volna kezdeni az első résztől fogva és nem szemetet etetni velünk 20 részen át.
[spoiler=21 ep]
Szerintem sem 100% hogy meghalt Lockon. Ez majd akkor lesz biztos, ha úgy látjuk mint Saji nővérét :frown:
[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Prof. William

Jaja...

Animében csak akkor biztos hogy mehal valaki ha mutaják... Ha látjuk amint tűzgömbé robban a gundamja, vagy fejlövést kap... minden más esetben lehet akármilyen durva a sérülés megvan rá az esély hogy hirtelen egy korházban látjuk viszont egy könnyű kötéssel a melkasán. :) 

White SeeD

Quote from: Prof. William on 2008-03-02, 17:53:10
Jaja...

Animében csak akkor biztos hogy mehal valaki ha mutaják... Ha látjuk amint tűzgömbé robban a gundamja, vagy fejlövést kap... minden más esetben lehet akármilyen durva a sérülés megvan rá az esély hogy hirtelen egy korházban látjuk viszont egy könnyű kötéssel a melkasán. :) 

Sőt még akkor sem, hiszen a Seed-ben is láthattuk amint elpusztul a Gundam, és még is mivel kezdtek a Destenyben? :smile:
A fejlövés túlélésének klasszikus esete pedig FMP :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-03-02, 18:08:00
Sőt még akkor sem, hiszen a Seed-ben is láthattuk amint elpusztul a Gundam, és még is mivel kezdtek a Destinyben? :smile:

De az nem semmisült meg teljesen, és volt vagy 2 évük, hogy újraépítsék.

Más: azt még megértem, hogy Sumeragi a ránehezedő nyomást alkoholtartalmú italok fogyasztásával próbálja meg elűzni, de nem vagyok biztos abban, hogy a a 14 éves Feltet is alkesszé kéne változtatnia. Pláne nem olyankor, amikor amúgy is tudják, hogy valami nem stimmel a CB-ben.

White SeeD

Abból a másikból is alkeszt akar faragni, így én ezen meg sem lepődtem :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

fraglimiter

Hatalmas resz volt!!!  :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:
Az ahogy Sumeragi pwnolta Veda-t nagyon bejott, kivancsi vagyok hogy az a ket homokos mit csinalnak a Holdnak alcazott bolygon azon kivul hogy most itt "kicsit" belekontarkodtak hon szeretett fohoseink dolgaba.
Ami pedig Lockont illeti nagyon varom mi fog tortenni vele a tovabbiakban.
[spoiler]Amiket olvastam a neten hat eleg erdekesek, sokak szerint a sebesulesei mellett meg fog vakulni mert ugye a a pilotafulkejen at ment az a beam-penge. Ez ellen van valamelyest az hogy a pilotafulke ezeken a gundameken olyan mellkas tajokon lehet es ahol eltalaltak Lockont az a valla volt  :confused:[/spoiler]
Talan a Trinitysekkel egy kicsit foglalkozhattak volna bovebben es azt is ki lehetett volna fejteni h mitol is talaltak igy hirtelen rajuk?
Lehet ez nem annyira lenyeges de ha mar sci-fi/mecha animeot nezunk akkor elvarnek 1-2 ilyen technikai eszmefuttatast (GN Particle, mitol False a GN-X sorozat stb).
Osszessegeben jo resz volt nagyon de tovabbra is csak azt erzem hogy 4 resz mulva nagyon nagy anyazasok lesznek ugy fogjak felfuggeszteni a sorozatot egy komplett nyarra  :zomg:

Cobra

#225
Quote from: fraglimiter on 2008-03-02, 23:29:59
Osszessegeben jo resz volt nagyon de tovabbra is csak azt erzem hogy 4 resz mulva nagyon nagy anyazasok lesznek ugy fogjak felfuggeszteni a sorozatot egy komplett nyarra  :zomg:
Lásd Code Geass, az is Sunrise :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Noha Gundam nem lesz, és ha úgy lesz vége ahogyan megjósolták 4chanon, akkor engem lehet nem is fog érdekelni a folytatás. Majd akkor kezdem el tovább nézni, ha feltűnik Dark Saji és Luisu (miért nem működik a billenytűzetemen az és jel? )  :comp: egy tandem Gundamban és leírtják az összes Gundamot  :__devil:

Meg különben is, lesz helyette Macross, ami csak 10szer lesz élvezetesebb és korrektebb akciótéren :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Macrossban az akció mindig is másodlagos volt, sajnos itt is valószínűleg majd a női karakterek nyavajgását kell nagyrészt hallgatni... De amikor lesz akció, akkor (ha tartják az első rész szintjét) elég élvezetes lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Szerintem pont egyensúlyban volt a romantikus szál az akció szállall, gyakorlatilag minden Macrossban.
Macross= király romatkus szál + izgalmas harcok + szuperjó zene.
Bár ez általában a Gundamokra is jellemző. A mostani talán a legpasszívabb a romantika és a zene terén. Valahogy csak a harc maradt meg, az meg oylan amilyen.
De ezt sem igazán értem. Eddig minden Gundamban voltak párok. Itt az egyetlen épkézláb párt sikeresen leirtották. Ami most formálódna azt nem nevezném túlzottan "romantikus párnak" :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-03-03, 19:43:07
Szerintem pont egyensúlyban volt a romantikus szál az akció szállall, gyakorlatilag minden Macrossban.
Macross= király romatkus szál + izgalmas harcok + szuperjó zene.
Bár ez általában a Gundamokra is jellemző. A mostani talán a legpasszívabb a romantika és a zene terén. Valahogy csak a harc maradt meg, az meg oylan amilyen.
De ezt sem igazán értem. Eddig minden Gundamban voltak párok. Itt az egyetlen épkézláb párt sikeresen leirtották. Ami most formálódna azt nem nevezném túlzottan "romantikus párnak" :smile:

A harcok nagyon jól néznek ki, legnagyobb problémának azt tartom, hogy túl hamar véget érnek. :D Főleg most, hogy már nem a 4 Gundam magasabb fejlettsége dönti el a harcokat.
Ha tegyük fel Saji ezután visszatér Louise-hoz(ami nem lepne meg), akkor szerintem sokkal épkézlábabbak lesznek, mint voltak a leirtás előtt. Shinn és Stellar pedig csak kb. ilyenkor, a 20 rész után valamivel találkoztak másodszor.(Az első találkozásuk meg még kevésbé romantikus, mint Setsuna és Marina eddigi kalandjai.)

White SeeD

Shin meg Stella max csak másodrangú pár szerepét tölthették be az ott lévő egyéb párok mellett. Gyakorlatilag több volt a páros főhős mint a páratlan.
Nem beszélve a szerelmi három és többszögekről. Van valahol egy nagyon jó demonstráló kép erre, csak most 100% hogy nem fogom megtalálni.  ^^
De pl Zetában főhősünk gyakorlatilag az összes ellenséges hölgyre bukott (Desteny-ben is megpróbálták ezt összehozni, de távolról sem sikerül olyan jól megcsinálni mint Zeta-ban)

Setsuna meg Marina között elég lightos a kötés szerintem. Valahogy nemigazán tudom elképzelni hogy túlzottan heves kapcsolat alakuljon ki közöttük. Ingább iylen anya-gyerek, vagy nővér-fivér kapcsolatszerüség van.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

[spoiler=Lockon]Túlélte a dolgot, de megvakult arra a szemére, amelyikkel célozni szokott. [/spoiler]

A többiek pedig [spoiler]hullanak, mint a legyek.[/spoiler]


Puru²

ep22

Lockon :
[spoiler]
Ehhh ,ahhoz képest hogy milyen dúrván elintézték az elöző epizódban ,simán megúszta egy szem kötéssel.   ^^"
[/spoiler]

Trinity :

[spoiler]
Nem tartoztak a kedvenceim közé de azért ilyen szemét halálban nem részesítettem volna őket ,jobb lett volna ha a Gundam meisterek intézik el őket rendes 1VS1 küzdelemben  :_piszka:[/spoiler]

chilip

a csitri még él mindig :( , remélem a veda self destructol a 2 jómadárral végső trap-ként :D

SaiyaGin

Quote from: Puru² on 2008-03-09, 15:21:40
ep22

Trinity :

[spoiler]
Nem tartoztak a kedvenceim közé de azért ilyen szemét halálban nem részesítettem volna őket ,jobb lett volna ha a Gundam meisterek intézik el őket rendes 1VS1 küzdelemben  :_piszka:[/spoiler]

Igen, egy kicsit égőnek találtam én is. Mondjuk az érdekes meglepetésként hatott nálam, hogy [spoiler]Ali egy laza mozdulattal lelőtte Miskát. Inkább azt találtam furának, hogy utána azonnal gond nélkül használni tudta a Kettőt, annak ellenére, hogy ő nem egy Átlagos Japán nevet viselő Középiskolás, aki fél perc alatt át tudja írni az oprendszert. Az már kevésbé tetszett, hogy milyen simán elintézte Jancsit, és hogy Setsunának se volt sok esélye ellene, amíg le nem töltődött a gépére a Destiny Exia Rouge nevű update. Feltételezem, hogy Ali nem éli meg a következő rész végét. [/spoiler]

White SeeD

A zene egyre roszabb.
A tápember megint elszabadúlt.
[spoiler]a ribanc még mindíg él, és úgynézki élni is fog[/spoiler]
Shajival értek egyet :D

Közben véletlenűl a wing lemeze került a kezembe és elkezdtem újjranézni.
Totálisan látszik hogy a 00 csak egy elbaltázott remake-ja a wingnek  ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

#236
Quote from: White SeeD on 2008-03-09, 19:02:36
A zene egyre roszabb.
A tápember megint elszabadúlt.
[spoiler]a ribanc még mindíg él, és úgynézki élni is fog[/spoiler]
Shajival értek egyet :D

Közben véletlenűl a wing lemeze került a kezembe és elkezdtem újjranézni.
Totálisan látszik hogy a 00 csak egy elbaltázott remake-ja a wingnek  ::)

A spoiler alatt írt szövegre: azért még reménykedhetünk. Ali rugása elég szép volt.  :__devil:

Más: ha majd kijön a Shinsen-féle sub, és valamelyikőtökkel véletlen szembejönne az utcán egy hozza vezető DDL-link(mondjuk Megaupload vagy Rapidshare), az közkinccsé tenné itt?

White SeeD

BTW: Remélem mindneki látta, hogy a nyoro nekiállt az eredeti Gundam DVD-s verziójának fordítgatásához.
Csak ajánlani tudom mindnekinek :jee:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Puru²

Quote from: SaiyaGin on 2008-03-09, 18:56:08
Quote from: Puru² on 2008-03-09, 15:21:40
ep22

Trinity :

[spoiler]
Nem tartoztak a kedvenceim közé de azért ilyen szemét halálban nem részesítettem volna őket ,jobb lett volna ha a Gundam meisterek intézik el őket rendes 1VS1 küzdelemben  :_piszka:[/spoiler]

[spoiler]Ali egy laza mozdulattal lelőtte Miskát. Inkább azt találtam furának, hogy utána azonnal gond nélkül használni tudta a Kettőt, annak ellenére, hogy ő nem egy Átlagos Japán nevet viselő Középiskolás, aki fél perc alatt át tudja írni az oprendszert. Az már kevésbé tetszett, hogy milyen simán elintézte Jancsit, és hogy Setsunának se volt sok esélye ellene, amíg le nem töltődött a gépére a Destiny Exia Rouge nevű update. Feltételezem, hogy Ali nem éli meg a következő rész végét. [/spoiler]

Szerintem érthető hogy miért tudta pwnolni Setsunát elvégre ugye Ali volt  a mentorra és valószínűleg zsoldosként is nagyobb harci tapasztalattal rendelkezik.  ;)

[spoiler]
Amúgy Ali valószínűleg Alejadrónak dolgozik ,mível hozzáférése van Veda-hoz és említi hogy ő nyírta ki Lagunát is.
[/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: Puru² on 2008-03-09, 20:42:26
Szerintem érthető hogy miért tudta pwnolni Setsunát elvégre ugye Ali volt  a mentorra és valószínűleg zsoldosként is nagyobb harci tapasztalattal rendelkezik.  ;)

Zsoldosként igen, de Gundam-pilótaként nem. (Persze lehet, hogy ez nem jelent sokat, és az általános tapasztalata tényleg többet ér.)


Quote from: Puru² on 2008-03-09, 20:42:26

[spoiler]
Amúgy Ali valószínűleg Alejadrónak dolgozik ,mível hozzáférése van Veda-hoz és említi hogy ő nyírta ki Lagunát is.
[/spoiler]

Dógozik az mindenkinek, aki eleget fizet neki, aszondom.