Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

Venom

Shinsen minősége kimondottan jó, szerintem HD is megvan.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2009-01-04, 12:19:46
ShinsenSubs milyen minőségben adja ki a részeket? (bár már töltöm)
Cocnclave-nek úgy tűnik eltűnt a fordítója, aki a Gundamot csinálta.

A nevek és a kifejezések fordításában néha mellényúlnak (pl. Veda helyett Vadert írtak elég sokáig), de egyébként nem rossz.
A Conclave még dolgozik a projekten, csak laaaaaassan.

Cobra

Annyira nem voltam elájulva a fordítástól, Conclave féle egyértelműen jobb, de azért nézhető. Kép és hangminőség jó, a felirat betűkészlete viszont nagyon nem tetszik. Mindegy, Conclave nagyon le van maradva, maradok ennél, gondolom a másik 2 verzió még rosszabb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fraglimiter

Minek koszonheto ez az egy hetes szunet? Az elozo resz torrentjeihez mind oda volt irva hogy next episode in two weeks, thx to gss.
Nem igazan talaltam semmi erdemleges infot erre vonatkozolog.

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2009-01-07, 08:30:03
Minek koszonheto ez az egy hetes szunet? Az elozo resz torrentjeihez mind oda volt irva hogy next episode in two weeks, thx to gss.
Nem igazan talaltam semmi erdemleges infot erre vonatkozolog.

Múlt vasárnap nem volt új rész, valami különkiadás volt helyette. (Asszem a stábbal kapcsolatos, de ebben nem vagyok biztos.)

Cobra

Japánoknál is tartanak szilvesztert.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

 :lol: Transformers
Az új japánarmor viszont jól néz ki.

Az a gundamodell reklám meg valami nagyon szánalmas :he:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2009-01-11, 13:45:31
:lol: Transformers
Az új japánarmor viszont jól néz ki.

Az a gundamodell reklám meg valami nagyon szánalmas :he:

Ian reakciója is :lol: volt az elején.
Végre Allelujah és Tieria is értékelhető volt 1v1-ben.
[spoiler]Az opening alapján még mindig van esély arra, hogy Saji és Louise happy endet kapjon. Viszont mi az, hogy Sumeragit kihagyták az elejéről?? :zomg: :frown: Már megindultak a tippek arra, hogy meg fog halni. :mad:
A Seraphim (Nadleeh Mk. II.) viszont Trans-Amban tisztára úgy nézett ki, mint a Cherudim.
[/spoiler]

White SeeD

Quote from: SaiyaGin on 2009-01-11, 14:07:39
[spoiler]Az opening alapján még mindig van esély arra, hogy Saji és Louise happy endet kapjon. Viszont mi az, hogy Sumeragit kihagyták az elejéről?? :zomg: :frown: Már megindultak a tippek arra, hogy meg fog halni. :mad:
A Seraphim (Nadleeh Mk. II.) viszont Trans-Amban tisztára úgy nézett ki, mint a Cherudim.
[/spoiler]

[spoiler]
Azért én még nem tennék a happy endre. Megint bedobják az utolsó 3 részben a mészárlást, és senki nem marad életben. :smile:
Sumeragi meg nem az aki a lila képen van? Vagy sz kicsoda akkor?
Bár lehet hogy az a trapclóne.. De ő mit keresne ott :he:
De szerintem is várható a halála.[/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Dreamcleaver

#429
ep14.:
Serious Facepalm. Mi az isten volt ez az éneklés a végén? Komolyan a fejemet fogtam. Csak úgy kiülnek a bázis mellé fennhangon énekelni, és Setsuna meg Shirinék meghallják. lol? Macross Frontierben az ilyen ok, na de itt...
Katagiri fényképszéttépésén meg felnevettem. Már X epizóddal előbb szakított Sumeragival, erre eddig tartogatta a képét. Most meg milyen apropón tépte szét? Új suit átadása?  :D
A végén meg csak néztem, hogy bevadultak CB-jék. Két Innovator kiiktatva, Ali-t viszont megmentette az ÉÉÉÉÉÉÉÉÉNEK!  :lol: Mondjuk ok, hogy Ali halálát későbbre tartogatják, de azért jobban is meg lehetett volna oldani. De az akció legalább dögös volt.
Tetszett viszont, hogy kiderült, Ribanc vezette a Gundam 0-t, és ő jelölte Setsuna-t Meisternek. Azt hittem Setsuna besokal, és Ribancé lesz a 00, de szerencsére nem.
Szegény Anew meg még mindig detector. Remélem nem lesz rossz vége. De legalább kiderült, hogy tényleg nem áruló...na jó 99%, hogy nem az.
Ez a Seraphim meg érdekes. Elméletileg nem lehetne túl erős suit, mert a másikból mászik elő, szal max arra jó, hogy compact ás kis helyen is elfér ( :rotfl:), de ehhez képest van tűzereje. Mondjuk gondolom páncélzata gyengécske.
Sergei-nek végre megint több szerepe lesz remélem. Ez a coup d'etat-os dolog érdekes lesz. Már az előző rész végén sejtettem, hogy valami ilyesmi jön. Annak a faszinak nagyon "jófiús" feje van.

Az új OP meg tényleg sok pucérkodás + szar ének.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-12, 06:59:36
ep14.:
Serious Facepalm. Mi az isten volt ez az éneklés a végén? Komolyan a fejemet fogtam. Csak úgy kiülnek a bázis mellé fennhangon énekelni, és Setsuna meg Shirinék meghallják. lol? Macross Frontierben az ilyen ok, na de itt...
Ez a Seraphim meg érdekes. Elméletileg nem lehetne túl erős suit, mert a másikból mászik elő, szal max arra jó, hogy compact ás kis helyen is elfér ( :rotfl:), de ehhez képest van tűzereje. Mondjuk gondolom páncélzata gyengécske.

Marina csak átment Lacus-módba. :D

Úgy láttam, mintha a kettéválás után a Seraphim hátán lett volna a GN Drive, nem pedig a Seravee-én, sz'al nem biztos, hogy gyenge. (Sokkal amúgy se lehetne hatástalanabb, mivel Tieria csak nagyritkán talál el valakit a Seravee 2 rohadt nagy, vállon lévő ágyújával. Max. arctalan-névtelen GN-X pilótákat.)

Dreamcleaver

Trans-GrahAm!  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-20, 02:31:48
Trans-GrahAm!  :rotfl:

:tezsvir:

[spoiler]Azért remélem nem jutunk el odáig, hogy az utolsó részekben már az utolsó Federation-pilóták is Trans-Ammal rohangásznak. De gondolom Setsunáék nemokára újabb tápot fognak kapni. [/spoiler]
Setsuna nem ordította le Marinát, hogy "DON'T TOUCH ME!". Csak Nena meg ne tudja...
Andrei meg tovább süllyed... Hogy lehet valaki olyan hülye, hogy visszautasítsa a Szakértő tanácsát?

White SeeD

Sikerült leszednem egy angol dub-os részt.
Hát, majdnem mindenkinek ugyanolyan stílusú és totálunott hangja van.
Azon meg röhögtem, hogy a felnőttnek ugyanolyan tónusú és stílusú a hangja mint egy öregembernek. Setsuna ilyen 40+ éves ember hangján :lol:
Ezek a hangok jól állnak a totálkigyúrt amcsi rajzfilmhősökön de animeban  :rotfl:

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Dreamcleaver

Egy második Memento Mori...mással tényleg nem tudtak előrukkolni a forgatókönyvírók?  :ejj:

Amúgy csak szerintem lett ez a Graham a sorozat legszánalmasabb alakja? Nincs is rendes indoka arra, hogy miért küzd. Az S1-ben még egész kedveltem, de rohadtul ellaposodott a karaktere.

Más: Szerintetek az ED spoilerezi a sorozat végét? Ergo a harc végeztével mindenki leparkolja rohadni a Gundam-ját és elmegy kefélni egy jót?   :lul:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

#435
Az újdonság majd az lesz mikor előszedik a harmadikat, miután a másodikat is leszedik :D

A karakterek szánalmassági szintjét nemigen kommentálnám, mivel szerintem 90%uk az :lazza:

Azok meg fake spoilerek. Mindenki meghal, és csak Saji és Louise mennek kefélni :angyali:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Dreamcleaver

Sztem Louise is meghal, de ettől még Saji megkeféli.  :lazza:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zelda

#437
Graham azért maradt ilyen szerintem mert így jól meg lehet majd mutatni, hogy Setsuna mennyit változott.
Nahát a másik Memento Mori meg nyilván azért van, hogy Lyle megmutathassa végre, hogy őt nem kell állandóan Neil-el hasonlítgatni, mert épp elég jó ő is úgy ahogy van. Ami pedig az Elevator-t illeti, nos szerintem több az esély rá, hogy az MM kilövi, mint az, hogy nem.
De mindegy, majd holnap kiderül.
No itt van a 17. rész Raw-ja
Gundam 00 S2ep17 RAW.avi

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-28, 18:53:45
Egy második Memento Mori...mással tényleg nem tudtak előrukkolni a forgatókönyvírók?  :ejj:

Az előzőt már akkor felrobbantották, amikor még 10+ rész hátra volt a sorozatból, sz'al szerintem nem meglepő, hogy van egy második is.

Quote from: White SeeD on 2009-01-28, 19:45:21
Az újdonság majd az lesz mikor előszedik a harmadikat, miután a másodikat is leszedik :D

:D  :tezsvir:

Graham meg azért harcol, mert LOLOLOL GUNDAM!444!. Eddig is ezt csinálta.

White SeeD

#439
Nah, régen volt ilyen jó rész, volt min mosolyogni.
[spoiler]Setssuna ultra tápjai... simán kilép a föld légköréből....
Bár a távolság megbecslésével igencsak problémák voltak. A trap mikor leadta a lövést még a felhők fölött volt, míg a sugár a felhők alól jött :lol: Bár nem értek a sivatagi klímánál a felhők elhelyezkedéséhez, de a felhők nagyon alul, közben a nagy semmi, majd felhők igen magasan ::)
Az a gigaultraállatsaber... jaj....[/spoiler]
Tudom, nem kéne reális fizikát keresni, de azért egy hatás ellenhatást még én is elvárhatnék :angyali:
Arról már bele se merek kötni, hogy amekkorát elmozdult a képernyőn, kilóméterekkel kellett volna vágnia mindent gyűrűstűl.
[spoiler]Még kérdésként felmerült bennem, hogy a csata közben a lakosságot nem zavarta hogy lelőtt mechek potyognak az égből? Csak a széteső liftnél estek pánikba ::)
Ha már széteső lift. a széthulló lift többtonnás hőálló vaskos kitudjamilyenbrrutálanyagbólkészült,desimánbelépalégkörbekülönösebbégésnélkül darabjait gagyi lézerpisztolyal szétlövik, de minimum kitérítik a pályájáról? :eek:[/spoiler]

De kitérdekel mindez, a nézők 99% bőven megelégszik azzal hogy lődöznek látástól mikulásig.

Marinak egész jó kis mechája van.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zelda

Tökre irónikus, hogy bár talán az elsők között szereztem meg a torrentet tegnap éjjel, mégsem láthattam a részt, mert nem tölthetek torrentről a mobilinternettel :(
És most valahogy elfelejtették feltölteni megaupload-ra úgyhogy most megszívtam.

SaiyaGin

Andrei egy állat. Remélem, Kati elküldi wc-t pucolni valami jó kellemetlen helyre.

Zelda

No, sztem már láttátok a Subbolt változatot, de azért ide linkelem.
MU->gSS-Gundam 00 S2 17.mkv

Dreamcleaver

#443
Marina: If only our song reached them.

CAN'T HEAR YA BIATCH! SING FUKKEN LOUDER!

:falba: :falba: :falba: :falba: :falba:

Marie átmegy avengerbe. Kinyírja Andrei-t (aki amúgy is agyhalott lesz, mikor megtudja, hogy az apjának semmi köze sem volt a lázadáshoz) . Cserébe Louise kinyírja Marie-t. Utána Alleluja kinyírja Louise-t. Erre Saji megőrül és kinyírja Alleluja-t, minek okán Setsuna végre véget vet Saji szenvedésének.
Végén jön Graham, hogy kinyírja Setsunát, de a volt Thorne-os kiscsaj megmenti, és hamár senki másnak nem jött össze (mert kiderül, hogy Lyle buzi, és ráhajt Tieria-ra, aki cserébe kinyírja), de ők végül elmennek kefélni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zelda

Jó a fantáziád!!!  :lul:
Azért érdekes volt, hogy szükségben az emberek kisegítik egymást, ***A-Laws most már igazán abbahagyhatná a Memento Mori-zást, és kitalálhatna valami újat.
Kíváncsi vagyok, hogy abban a kis időben ami eltelik a két rész között, mi újat találnak majd ki.

Flaser

Quote from: Zelda on 2009-02-02, 18:51:01
Jó a fantáziád!!!  :lul:
Azért érdekes volt, hogy szükségben az emberek kisegítik egymást, ***A-Laws most már igazán abbahagyhatná a Memento Mori-zást, és kitalálhatna valami újat.
Kíváncsi vagyok, hogy abban a kis időben ami eltelik a két rész között, mi újat találnak majd ki.

Miért kéne abbahagyni? Ez csak az ócska hétvégi matinékban van így. Ha valami nem működik elsőre ill. bizonyos módon sebezhetőnek bizonyul, miért kell vele azonnal felhagyni? Csak a legidiótább átlagos sorozatbeli főgonoszoknak megy el a kedve és önbizalma egy tervtől a legkisebb problémára. A valóságban (vagy egy jobb forgatókönyben) számos módon megpróbálnának csiszolni a terven, kijavítva korábbi hibákat és csak akkor hagynák a francba, ha már egyértelmű, hogy nem kivitelezhető.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Dreamcleaver

Lassan ideje lesz, hogy Cathy Mannequin is lépjen. Remélem nem fog végig az A-Laws hűséges kutyusa maradni. Az A-Lawsnak lassan össze kell omlania, fény kell derüljön Ribonz szemétkedéseire, hogy aztán a CB vezetése alatt végre létrejöhessen a nagy világkoalíció, mely kivívja a békét (mint az minden Gundam sorozatban szokásos). Közben egyéni leszámolások.
Egyedül az okozhat meglepetést, hogy vajon az Innovátorokon belül lesz e pálfordulás. Tieria cospaly nyertesünknek lehet nem fűlik a foga a talpnyaláshoz. Mondjuk nem is tudom, hány innovator maradt egyáltalán, mert hullanak, mint a legyek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

fraglimiter

Quote from: Dreamcleaver on 2009-02-02, 17:38:36
...

Meg szerencse hogy kihagytad Sumeragit aki mar ugysem tud vissza menni Katagiri-hez mert az beragott ra miutan kiderult hogy CB-s, ugyhogy ő johet hozzam az egyik szobaba. Anew-t sem hoztad fel de igy jo, mert ha mar Lyle osszejon Tieria-val akkor ugyis jol berag ra es nem fogja behuzni a lepedok koze mint az uj ED-ben ugyhogy szivesen befogadom Anew-t is, osszekoltozhetnek Sumeragival :D

A ket kapitany asszony viszont nem fog szerintem egymasra talalni, ott van Katagiri aki mar csak dacbol sem engedne amellett hogy nem kell messzire mennunk (SEED/SDestiny) ahol ez ugyancsak nem tortent meg.
Viszont meg van 9resz amit kivancsi leszek hogy osztanak be, a kovetkezoben megint 4honap ugras lesz, ami azt sugallja, hogy jo kis sztori es cselekmeny meseles lesz amibe barmi belefer. De az utana levo resz cime vegre jol hangzik: Shadow of the Innovators, itt remelem elindul a sztori, hogy a vege buntessen!
Jo pont a mostani reszben: -1 Innovator
Rossz pont: nem lathattuk/hallhattuk hogy Saiji mit mondana Louise-nak amikor kilottek a fegyvert a kezebol a vegen... es miert csak a fegyvert lottek ki???? Ha jol tudom a CB legnagyobb ellenfele Ali-n es Mr.Bushido-n kivul az A-Laws, akkor nem kellett volna megragadni az alkalmat es jol szitava loni a szoke psychot amig az Marie-ra figyelt?  :wtf: :Eztneked: :wtf:

Dreamcleaver

Sumeragi leissza magát és ittas állapotban elköti a Ptolemy-t, majd elveszti felette az uralmat és teljes sebességgel becsapódik a Marsba. Anew meg Lyle halála után Tieriával ügyködik majd az Innovátorok új nemzedékén. Bocs.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zelda

Sergei fogja átvenni az apja helyét, miután rájön, hogy az apja nem volt benne a Coup De'tat-ban. (Legalábbis sztem)
Loise-re pedig nem tudok mit mondani, hogy hü**e liba. :D