Anime és az ellenkező nem (=partner)

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:43:45

Previous topic - Next topic

animoni

Quote from: RamizHagyjuk abba, mert a végén még valaki hozzánk vágja, hogy megérdemeljük, hogy nem tudunk animés lányt találni/lányokat animével beoltani, ha már ilyen hímsoviniszta megjegyzéseink vannak... :__devil:
Nekem szerencsém volt én gyorsan be tudtam oltani az én barátomat anime-val :D !!!Hellsing,Vampire hunter D,sok amw-k, Macross zero, GTO(mondjuk ez az õ ötlete volt nekem nem tetszik! :ejj: )Egyébként szerintem sok olyan lány van aki szereti az anime-ket csak kevesen akarják elismerni, hogy anime-t néznek! De ez az én véleményem.
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Ramiz

Quote from: PirulaKomolyan animés lányt akarsz keríteni? Hogy majd azért nyúzzon hogy melyik - õáltala roppantmód kedvelt, de általad rühellt - sorozatra pazarold a sávszélességed? :haha:
Mindennek megvan az ára - a sávszélességemnek is... :D :lazza:
Egyébként meg legalább nem mondaná, hogy gyereklelkû, visszafejlõdött vagy dedós (sic! - ezeket megkaptam) vagyok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

#212
Quote from: ShiroiMost pl. a Kimi ga-t nézzük
Na ezt pölö el tudom képzelni én is kettennézõs animének. Csak akkor kerítenem kéne hozzá magyar feliratot is.
Quote from: RamizEgyébként meg legalább nem mondaná, hogy gyereklelkû, visszafejlõdött vagy dedós (sic! - ezeket megkaptam) vagyok.
:wtf: Ejha... Barátnõm csak néhány kockát látott a Texhnolyze-ból, azokon jól meglepõdött, nem hinném hogy ezután ilyeneket kapnék.

Ramiz

Quote from: Pirula:wtf: Ejha... Barátnõm csak néhány kockát látott a Texhnolyze-ból, azokon jól meglepõdött, nem hinném hogy ezután ilyeneket kapnék.
Nem, ezek "animefüggetlen" megjegyzések, pusztán a rajzolt filmek nézése miatt (=rajzfilm=gyerekfilm), ugye, a régi lemez. Csak az a baj, hogy ez tényleg olyan sokaknál elõjön. És aki nem mondja, az is gondolja. Ez egy olyan dolog lesz, amit le kell tagadnom. Csak elõbb-utóbb feltûnik majd neki a One Piece-es kulcstartó, amin a lakáskulcsom van, meg a Bebopos pólóm, meg a (lassan) polcnyi mangám... szóval nem lesz k9nnyû.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz, meg a (lassan) polcnyi mangám... szóval nem lesz k9nnyû.

Köztük a temérdek hentai, ami ugye érdekes kérdéseket vethet fel :D Bár, lehet, hogy közös olvasgatást fog igényelni :bsd:

syeren

Hát, nálunk nekem kell(ene) megszerettetnem a barátommal a mûfajt...
Nem reménytelen :)

Beren

Quote from: syerenHát, nálunk nekem kell(ene) megszerettetnem a barátommal a mûfajt...
Nem reménytelen :)

Minden csupán megfelelõ marketing kérdése... Csupán fel kell mérni a fogyasztópiac igényeit (megtörtént), abból pedig valamit már ki lehet sakkozni. Csak ne agresszívan (=ésszel), mert az minden épeszû élõlényt visszariaszt.. :lazza:
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Ramiz

Quote from: BerenMinden csupán megfelelõ marketing kérdése... Csupán fel kell mérni a fogyasztópiac igényeit (megtörtént), abból pedig valamit már ki lehet sakkozni. Csak ne agresszívan (=ésszel), mert az minden épeszû élõlényt visszariaszt.. :lazza:
:lul: Ez a közgazdász megfogalmazás leterít... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: BerenMinden csupán megfelelõ marketing kérdése... Csupán fel kell mérni a fogyasztópiac igényeit (megtörtént), abból pedig valamit már ki lehet sakkozni. Csak ne agresszívan (=ésszel), mert az minden épeszû élõlényt visszariaszt.. :lazza:
Ez jó megfogalmazás, neki is látok felmérni az igényeket :D

kisvirag

asszem akkor tényleg szerencsésnek mondhatom magam :)

egyébként, ha az ember ismeri annyira a másikat, hogy tudja, milyen tipusú filmeket kedvel, igen könnyû hasonló hangvételû animét találni.

Nálam is elég nehezen értik meg ezt az anime dolgot otthon egyébként, és a gyereklelkûség mellett a másik reakció meg az szokott lenni, hogy az animét összekeverik a hentaival....

elég nehéz megmagyarázni, bár általában sikerrel szoktam, hogy attól, hogy ez rajzolt, ugyanolyan mondanivalóval és tartalommal rendelkezhet, mint bármelyik film, ergo csak az különbözteti meg õket a hálivúdi és egyéb filmektõl, hogy Japánban készültek, és rajzolva vannak....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Beren

Quote from: Ramiz:lul: Ez a közgazdász megfogalmazás leterít... :D

 :jee: há' mé'?! Nem is tudom, pár topikkal odébb kik akartak "túl szabatos" megfogalmazás helyett szép szakszöveget! :lul: (ott nem jön össze, de itt igen:) :) :) )
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Ramiz

Quote from: Beren:jee: há' mé'?! Nem is tudom, pár topikkal odébb kik akartak "túl szabatos" megfogalmazás helyett szép szakszöveget! :lul: (ott nem jön össze, de itt igen:) :) :) )
Na de itt minek?... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren

Quote from: Ramiz:lul: Ez a közgazdász megfogalmazás leterít... :D
Hát igen, javíthatatlan...  :D  :D  :D

Moha

Quote from: kisviragergo csak az különbözteti meg õket a hálivúdi és egyéb filmektõl, hogy Japánban készültek, és rajzolva vannak....
...nomeg, hogy 1000x jobbak, mint egy átlag "hálivúdi" milliós csilli-villi film. :D

Egyébként itthon nekem már elfogadták az anime mániámat, bár inkább csak amolyan "hagyjuk rá" alapon... Azért néha így is megkapom, hogy "mi ebben a jó?"
Múltkor anyám beült mögém mangaolvasás közben. Bár véleménye nem sok volt róla, csak annyi, hogy "már elfáradt a szemem ettõl a sok fekete-fehér rajztól". Azt mondjuk nem kérdeztem, mennyit olvasott belõle (merthogy éppen magyarra fordított mangát olvastam, amit még érthetett is :p)

Az meg engem is piszkál, hogy egyesek szemében az anime teljesen egyenlõ a hentai-al. Pl. Teszvesz-en láttam a kínálatban, hogy "Anime DVD-k". Megörültem, mondom, hátha van valami jó, erre kiderült, hogy az illetõ csupa hentai filmet árul, és persze mindenhol csak anime-ként emlegetni. :( Majd lehet, hogy küldök neki egy üzenetet, hogy felvilágosítsam.

Beren

#224
Quote from: RamizNa de itt minek?... :D
:jee: az öröm, meg a bódogság kedvéért!!! :jee:

Quote from: SyerenHát igen, javíthatatlan...
No, ebbõl a hozzászólásból se lesz pletyka:) [hihetetlenül csendes így, szöveges üzemmódban:) ] De szerencsére ezzel ellensúlyozva van a tegnap esti flúdolásom (valahogy csak összejött :bruhuhu:  :lul: ). Tényleg: a floodolás ellentéte micsoda? Ebbelés?? :muhahah:

Quote from: kisviragAzért néha így is megkapom, hogy "mi ebben a jó?"
...azért, ezt végre valaki nekem is elmesélhetné, úgy tövirül hegyire! Mert eddig minden hasonló témájú puhatolózásom zátonyra futott egyszerû tõmondatokon (=Azzé, me' jó!) :muhahah:
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Sidney

Quote from: MohaAz meg engem is piszkál, hogy egyesek szemében az anime teljesen egyenlõ a hentai-al. Pl. Teszvesz-en láttam a kínálatban, hogy "Anime DVD-k". Megörültem, mondom, hátha van valami jó, erre kiderült, hogy az illetõ csupa hentai filmet árul, és persze mindenhol csak anime-ként emlegetni. :( Majd lehet, hogy küldök neki egy üzenetet, hogy felvilágosítsam.
Ráférne az ilyen tudatlanokra!
Ez pont olyan, mint mikor Olaszban jártam, és szerettem volna vmi mangát venni. Persze a polcokra szépen ki is tettek néhány hentai-t a manga feliratnál, aztán én meg el kezdtem magyarázni az árusnak, hogy nem pont ezt keresem, de hát hiába...

kisvirag

Quote from: Beren...azért, ezt végre valaki nekem is elmesélhetné, úgy tövirül hegyire! Mert eddig minden hasonló témájú puhatolózásom zátonyra futott egyszerû tõmondatokon (=Azzé, me' jó!) :muhahah:


nos
túl sok okosat én sem tudok mondani.
de nemrég volt egy érdekes beszélgetésünk hasonlóról. neki nem tetszik az anime.
azt hiszem, az egész, miért jó az anime ott kezdõdik, hogy tetszik az embernek ez a stílus. Azt úgyse mondja meg senki, hogy miért, ez általában egy érzés, egy vonzódás. azt sem tudod megmondani, miért szereted azt az ételt, sportot, vagy embert. Egyszerûen értéket látsz benne, de ugye, minden embernek más számít értéknek.
Alapvetõen szerintem az animék egy olyan stílust és szellemiséget közvetítenek, amelyek számunkra idegenek, egzotikusak, és a nyugati kultúrától megcsömörlött szépre és mûvészire vágyó lelkünket kellõ módon képesek kielégíteni.

valami ilyesmi.
de valójában, lehetetlen szavakba önteni azt az érzést, amiért úgy gondolom/gondoljuk, hogy az anime jó.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Sidney

Ezt én se tudtam volna szebben megfogalmazni!  :jee:

Beren

Quote from: kisviragAlapvetõen szerintem az animék egy olyan stílust és szellemiséget közvetítenek, amelyek számunkra idegenek, egzotikusak, és a nyugati kultúrától megcsömörlött szépre és mûvészire vágyó lelkünket kellõ módon képesek kielégíteni.

nos, íme a válasz a kérdésemre. Köszönöm
 :lazza:

Nos, igen, én alapvetõen a köllemes társaság miatt járok erre, mert a kultúrából, meg a szellemiségbõl volt szerencsém anno akkorát kapni, hogy teli van vele a padlás (nem úgy, mint az Átokban:) )
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Ramiz

Szerintem ez max arra válasz, hogy miért kezdi el az ember nézni. De a sokadik film és sorozat után már egyáltalán nem annyira idegen és misztikus a japán kultúra az embernek, sõt, néhány dolgot jobban ért, mint a sajátjából. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Beren

Quote from: RamizSzerintem ez max arra válasz, hogy miért kezdi el az ember nézni. De a sokadik film és sorozat után már egyáltalán nem annyira idegen és misztikus a japán kultúra az embernek, sõt, néhány dolgot jobban ért, mint a sajátjából. :D

Hát, olykor még a sajátom is meglepetéseket takargat... vhogy úgy vagyok vele, mint a nyári útjaimnál: mindenki rohangál külföldre, közben még az országát se ismeri fizikailag, max az autóból. Volt szerencsém kétszer körbebaktatni az országot Vasparipán hátán, hát, egyszerûen csodálatos! És még így is alig láttam valamit... Csak körbe kell nézni
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

kisvirag

Quote from: RamizSzerintem ez max arra válasz, hogy miért kezdi el az ember nézni. De a sokadik film és sorozat után már egyáltalán nem annyira idegen és misztikus a japán kultúra az embernek, sõt, néhány dolgot jobban ért, mint a sajátjából. :D


nagyon tévedsz.
Csak egyfajta képet kapsz az animékbõl, ami torz mása, már ha másának lehetnek nevezni a valódi kultúrának. Kívülállóként sosem értheted meg igazán, mert saját kultúrád miatti szemléletmódod másként, más értelmezésben fogja fel ugyanazt, ami náluk van. a kultúrájuk mindig idegen marad, legfeljebb sokkal többet tudsz róla, mint eddig.
de a kulturális antropologusok, meg a szociologusok ezt sokkal szebben meg tudnák magyarázni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: kisviragnagyon tévedsz.
Csak egyfajta képet kapsz az animékbõl, ami torz mása, már ha másának lehetnek nevezni a valódi kultúrának. Kívülállóként sosem értheted meg igazán, mert saját kultúrád miatti szemléletmódod másként, más értelmezésben fogja fel ugyanazt, ami náluk van. a kultúrájuk mindig idegen marad, legfeljebb sokkal többet tudsz róla, mint eddig.
de a kulturális antropologusok, meg a szociologusok ezt sokkal szebben meg tudnák magyarázni :)
Lehet, hogy tévedek, de szerintem te mást értesz "kultúra" szó alatt, mint én. Nem azt mondtam, hogy az anime megérteti veled "A" japán kultúrát, de része annak, ezért amit megismersz belõle, az semmiképpen nem "torz mása" annak. Példák: iskolai berendezkedés, tanárokkal/szülõkkel/barátokkal való kommunikáció stílusa, tipikus irodai munkák, hozzáállás a munkához, de akár istenképek (nem Istenkép, hanem istenképek) stb. Egy csomó dolgot megtudsz!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizSzerintem ez max arra válasz, hogy miért kezdi el az ember nézni. De a sokadik film és sorozat után már egyáltalán nem annyira idegen és misztikus a japán kultúra az embernek, sõt, néhány dolgot jobban ért, mint a sajátjából. :D

Szerintem még arra sem feltétlenül. Elvégre én anno a Transformerst is amerikainak hittem, mégis képes voltam hajnalok hajnalán felkelni, hogy gyarló német nyelvtudásommal megbûvölten bámuljam a tévét iskolakezdés elõtt, alig valamicske hanggal (nehogy szüleimet felébresszem). Akkoriban nem túlzottan érdekeltek a különféle kultúrák (leszámíva, hogy gladiátor
-mániás voltam)
Ami igazán megfogott benne,az a hangulata volt. És _ez_ a kulcsszó, mint minden filmben/sorozatban. Hogy rá tud-e adott egyén hangolódni. A kultúra legfeljebb annyiban játszik közre, hogy a készítõk annak a részei és ez érzõdhet alkotásukon.
Persze lehet azzal érvelni, hogy a tudatalattink érzi az idegenséget, másságot és erre "gerjed", de maga a kultúra Kurosawa-ig és James Clavell-ig nem érdekelt.

Btw. indiai kultúra tetszik, kellõen idegen számomra, de ha valaki megpróbál velem végignézetni egy indiai filmet, azt sajátkezûleg dorgálom meg :__devil:
Pedig azok aztán mûvésziek és eléggé keletiek, idegenek :D

Ui.: minden nõnemû egyednek tetszik az InuYasha?? Még nem láttam olyat, aki fújolt volna rá o.o

syeren

Quote from: RouninUi.: minden nõnemû egyednek tetszik az InuYasha?? Még nem láttam olyat, aki fújolt volna rá o.o
Én csak egy pár részt láttam belõle, de az tetszett! :)

Djinn

Quote from: RouninUi.: minden nõnemû egyednek tetszik az InuYasha?? Még nem láttam olyat, aki fújolt volna rá o.o
Nekem sincs vele bajom. Nem mondhatnám, hogy Inuyasha rajongó vagyok, de "fújolni" sem fogok rá. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Rounin

Azt azért hozzátenném, hogy én speciel szeretem azt az animet és Inuyashát is, csak furcsállottam, mennyire rá van kattanva szinte minden nõ/lányegyed :D

Kvikveg

Najo, letesztelem az Inu Yashat... Egyik korustagnak ez a maniaja...

Animeben szerintem osszevissza keverednek a tenylegesen Japanra jellemzo informaciok, es a "mire vágyunk/mi erdekes nekunk" informaciok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Egy fontos dolog, amit a Japánban élõ tanárnõ mondott, és a kint élõ amerikai (Azrael) írt:
Japán gondosan "exportálja" a kultúráját. A szépet, a jót azt engedi. Az animek sem véletlenül olyanok, amilyenek (ezt a tanárnõ mondta). Ha megnézitek, akkor bizony nagyon sokan az anime miatt kezdtek el érdeklõdni a japán kultúra iránt is (pl. jómagam is).

Ramiz

Quote from: BonciEgy fontos dolog, amit a Japánban élõ tanárnõ mondott, és a kint élõ amerikai (Azrael) írt:
Japán gondosan "exportálja" a kultúráját. A szépet, a jót azt engedi. Az animek sem véletlenül olyanok, amilyenek (ezt a tanárnõ mondta). Ha megnézitek, akkor bizony nagyon sokan az anime miatt kezdtek el érdeklõdni a japán kultúra iránt is (pl. jómagam is).
Hát, nem tudom... azért elég erõs társadalmi kritikát is átjönnek animékbõl, filmekbõl. Amúgy sem az a kérdés, hogy mit akar exportálni Japán és mit nem, hanem hogy mit akarnak tudni/hinni az emberek Japánról. Az internet korában nem hiszem, hogy bármit is vissza lehetne tartani...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!