Main Menu

StarCraft

Started by Puru², 2007-05-19, 10:23:46

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc fajod?

Protoss
Terran
Zerg

chilip

tankig kurva gyorsan el lehet menni...

Lythis

emp-t nekik, az odacseszi a pajzsaikat (Archonok ellen különösen rohadt egy képesség tud lenni) - ha van időd felépíteni science facility-t, meg mindent ami kell a science vessel-ekhez. Amíg még csak marine vs zealot van, ott bunkerekkel érdemes javítani az esélyeiden, illetve kihasználni, hogy gyorsabban gyártasz marine-t, mint ő zealot-ot.

Zanador

Quote from: kikuchiyo on 2008-09-22, 00:47:45
Nincs szó, sem több szóból álló kifejezés, hogy mennyire pancser vagyok.
A multitaszking képességemnél csak a micromanagementem rosszabb.
How do I defeated Protoss with Terran?
Ezek az átkozott Zealotok hármasával tépik szét a Marine-eket, ha meg várok, amíg összegyűlik egy nagyobb seregem, addigra felfejlődik és könnyedén kinyír.

Nem veled van a hiba, megnyugtatlak. Marine-ból protoss ellen 4 darab éri meg összesen, a legelején egy bunkerbe, több teljesen értelmetlen. 1-2 vulture kell aknával nagyon gyorsan, és siege tank, ha dragoon jön, amint lehet. Ezen kivül érdemes az épületeket tömören pakolni, hogy ne tudjanak olyan simán lerohanni, esetleg, ha olyan a pálya, akkor leszűkiteni a bejáratot a bázishoz (oda aztán 1-2 akna és nem jön be ameddig nincs observere).
Zerg ellen gyalogság, protoss ellen járművek, tank és vulture tömegtermelve az elejétől a végéig hatásos, vagy goliath, ha légierő érkezik. Meg ahogy Lythis mondja: emp a vesselekből. Belelőve a tömegbe, gyakorlatilag 500-700 körüli sebzés a protoss seregre
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Selmo

Bunkerba 3 marine és egy firebat, zealot ellen sokkal jobban megéri.

A tökéletesség unalmas.

Lythis

épületeket meg csak addig pakolj egymás mellé, amíg be nem hoz egy reaver-t. Onnantól iszkiri szét, hacsak nem vagy mazochista.
Egyébként bunkerbaszánt marine-okat érdemes stim-elni is a tűzgyorsaság miatt.

Tycho

kiku: addig nincs nagy baj, amíg nem dark templar rush-t kapsz :zomg:

Amúgy tippként vegyél FFA-ban egy protoss és egy terran gépet, és mentsd el a meccset és nézd vissza hogy a PC mit csinál, hogy épít és véd ki... Ha itt lenne a Starcraft guru barátom, akkor le tudnám írni hogy protoss ellen mennyi scv-d legyen, mikor, és hányadik épp mit kezjen el csinálni ahoz, hogy egy protoss rush-t elkapj és vissza tudj verni és bevédeni amíg valami erősebb offenzívára elég egységed lesz. Sajnos legkorábban holnap este tudok vele beszélni, úgyhogy addig ultimate taktikai tanácsom nem lesz, mert hülyeséget nem akarok mondani :redface:

(de rég játtszottam azt a játékot is...)

chilip

lehetne játszani hamachin :) srácok, ki van benne?  :Kiraly:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

este 9 után tolunk majd egy partyt hamachin :)

Tycho

Quote from: chilip on 2008-09-22, 11:39:33
lehetne játszani hamachin :) srácok, ki van benne?  :Kiraly:
Quote from: chilip on 2008-09-22, 11:44:57
este 9 után tolunk majd egy partyt hamachin :)

épp kérdezni akartam hogy mikor, te pockány! A mait kihagyom, mert feltenni ugyan feltudom addig bőven, de 9kor nem leszek még itt, és ma délutántól holnap estig még talán játtszani se lesz időm ::)

Zen

Van rá szoba egyáltalán?
Meg nekem is jobb lenne vagy 7-9 között v 11 után.:s
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

akkor 11 után, vagy most :D

van szoba rá:
USTEAM-SC
anime

Zen

Felrakom és mászok.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Flaser

Raiding is life...ergo, you should keep some marines on the move all the time. They will die, but it should keep 'im bussy.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

#465
Talán van, akit érdekel:

A most zajló bajnokság meccsei megnézhetőek a http://www.gomtv.net/classics2/vod/ oldalon.
A mai díszvendég nem volt más, mint SlayerS_BoxeR, a terran császár!

Szerk: úgy vagyok ezzel a profi Starcrafttal, mint a sakkal. Azt tudom, hogy hogy kell lépni a lóval, meg ilyenek, de esélyem sincs átlátni, hogy mit miért csinálnak.
Failure is the default option

Próféta

Elég fordulatos meccs volt, főleg az én amatőr szemem számára :)

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-02, 22:20:31
Szerk: úgy vagyok ezzel a profi Starcrafttal, mint a sakkal. Azt tudom, hogy hogy kell lépni a lóval, meg ilyenek, de esélyem sincs átlátni, hogy mit miért csinálnak.
:tezsvir: Ugyanezt a hasonlatot használtam nemrég.

kikuchiyo

A sakkra mondják, hogy legalább öt élesen elkülönülő szint van a játékosok tudását tekintve, értve ezalatt, hogy egy eggyel magasabb szinten lévő játékos 10-ből 9-szer biztos megveri a gyengébbet. A gonál állítólag húsznál is több ilyen szint van.

És úgy látom, hogy a Starcraftban is van vagy 10 ilyen szint.

(Érdekes még, hogy míg a sakkban az AI-k meglehetősen jók, ma már nagymestereket is megvernek, addig a goban a legjobb programok is csak a közepes amatőrök szintjén játszanak. A Starcraft az utóbbira emlékeztet, annyiban, hogy az AI nem kihívás egy profinak.)
Failure is the default option

Xzone

A 3. játékot néztem meg, jó kis meccs volt. Az a bunkeres húzás az elején tényleg nagyon "pro" dolog volt, viszont a kommentár valahogy nem tűnt igazán jónak.

Amikor a srác nuke-ot használt, a kommentátor nekiállt "OMG, OMG NUKE" visítozni, pedig BoxeR csak egy jelentéktelen, drone-ok nélküli expansionre dobta le... viszont az ellenségnek a "nuclear launch detected" elég volt ahhoz, nekilóduljon az elégtelen lurker-seregével, hogy aztán bedarálódjon a bunkereken. Szerintem ez volt a fordulópont a meccsen.

Azt hiszem, ZH-k között ismét kipróbálom magam SC-ben és War3-ban a Battle.net szervereken... hogy aztán rájöjjek, mennyire nem megy ez a "micro" nekem és visszavonuljak egy sötét sarokba :D

Zanador

Azért ehhez egy kis megjegyzés:
Végignéztem ennek a bajnokságnak az első évadját, ami augusztusig tartott, és nézem most is tovább. Eddig egyetlen egyszer került elő Valkyre, és Nuke-ot is csak egyszer láttam, szóval Boxer taktikája teljesen szokatlan volt és meglepő. Kóreaiak ritkán nuke-olnak, gondolom erre több okuk is van, ezért lepődött meg a kommentátor annyira.

Amúgy az első évaddal párhuzamosan én is végigcsináltam azt (ha lesz rá időm megint, valszeg újra ezt teszem majd :) ), hogy vasárnap délben megnézem a közvetitést, tök jó, értem, átlátom, megyek bnetre, és állandóan veszitek amiatt mert nekem a gatewayeim valahogy nem termelnek folyamatosan csapatokat, mint nekik. :D
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Selmo

Quote from: Xzone on 2008-10-03, 00:45:20
Azt hiszem, ZH-k között ismét kipróbálom magam SC-ben és War3-ban a Battle.net szervereken... hogy aztán rájöjjek, mennyire nem megy ez a "micro" nekem és visszavonuljak egy sötét sarokba :D
Akkor majd jöhetsz dotázni. :P

A tökéletesség unalmas.

Tycho

Quote from: Zanador on 2008-10-03, 01:38:35
Azért ehhez egy kis megjegyzés:
Végignéztem ennek a bajnokságnak az első évadját, ami augusztusig tartott, és nézem most is tovább. Eddig egyetlen egyszer került elő Valkyre, és Nuke-ot is csak egyszer láttam, szóval Boxer taktikája teljesen szokatlan volt és meglepő. Kóreaiak ritkán nuke-olnak, gondolom erre több okuk is van, ezért lepődött meg a kommentátor annyira.

Amúgy az első évaddal párhuzamosan én is végigcsináltam azt (ha lesz rá időm megint, valszeg újra ezt teszem majd :) ), hogy vasárnap délben megnézem a közvetitést, tök jó, értem, átlátom, megyek bnetre, és állandóan veszitek amiatt mert nekem a gatewayeim valahogy nem termelnek folyamatosan csapatokat, mint nekik. :D

Hát ezaz... egyszer az ő képernyőiket kellene látni nem a kommentátorét... Szerintem félmásodpecrenként teljesen új helyre kattintja a kamerát... Egyszer láttam egy ilyen SC droidot pár éve egy lanteremben bneten pwnolni, ott azután meghúztam magam...

Kiku: ismerek egy srácot aki 1 zergel széttép 7 protosst úgy, hogy a protossok teamben vannak... És bármilyen 7v1et megnyer az AI ellen... Leckéket kellene vennem tőle ::)

Zanador

Quote from: Tycho on 2008-10-03, 10:11:41
Hát ezaz... egyszer az ő képernyőiket kellene látni nem a kommentátorét... Szerintem félmásodpecrenként teljesen új helyre kattintja a kamerát... Egyszer láttam egy ilyen SC droidot pár éve egy lanteremben bneten pwnolni, ott azután meghúztam magam...

Kiku: ismerek egy srácot aki 1 zergel széttép 7 protosst úgy, hogy a protossok teamben vannak... És bármilyen 7v1et megnyer az AI ellen... Leckéket kellene vennem tőle ::)
Időnként mutatják a játékosok képernyőjét is, sajna ritkán (bár ahogy közeledik a döntő, mintha egyre több bevágás lett volna), de ha akarod, utána tudok nézni 1-2 olyan meccsnek amin van ilyen rész, asszem még emlékszem kik játszották őket. Azt néztem amúgy, hogy maga a kép még nem is ugrál olyan sokat, kb 2-3 másodpercenként (ami alatt én azt is alig fogom fel, hogy mi merre, de valahogy ennél gyorsabbra számitottam), viszont a kijelölt egységeket mutató rész az másodpercenként vagy 20at villan, eközben még parancsokat is adnak nekik...

AIból meg még ellenem is 3 kell szövetségbe, hogy azért már nehéz legyen, de néhány trükkel valszeg tudnék többet is kezelni (zerggel 5pool rush meghülyiti az ai-t), szóval ezt régen tényleg nem a gyakorlott játékosoknak találták ki, és úgy nézem még azóta se fejlesztették föl a 10 év alatt kialakult taktikákkal. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Tycho

Pályaszerkesztővel be lehet állítani őket... ami ellen játtszol alapból az a standard :D van insane is de az iszonyatosan durva :eek: :jee:

Member

Az insane nem annyi, hogy alapból másként épít és kap nemtom mennyi időnként egy rakás nyersanyagot? Egy ilyen readme-jében ez volt.

Selmo

Az editorban semmi extráról nincsen szó, az war3-ban van.

A tökéletesség unalmas.

Tycho

Quote from: Selmo on 2008-10-03, 22:23:25
Az editorban semmi extráról nincsen szó, az war3-ban van.

nézd meg jobban ;)

amúgy háromnegyed idő alatt gyárt, nem kerül semmije semmibe - bár emellett termel.

Selmo

QuoteCampaign AI scripts are designed to start with an advantage over the player in initial resources and units. They will attempt to wear down players over time. They do not expand aggressively and perform best if supplied with enough starting resources to build through the technology tree (roughly 6000 each of gas and minerals).

Custom AI scripts are designed to start with the same resources as other players. They expand to gain new resources and attack players aggressively. Only one Custom AI script should be run for each player. They should not be used with Campaign AI scripts.
Egyéb forrás az "ingyen" gyártásról?

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

SCII Single Player Is A Trilogy

Mostmár csak az a kérdés, hogy a multi hogy lesz megoldva. Sztem nem sok ember elég hülye hozzá, hogy megvegyen 1 játékot háromszor...vagy mégis?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-12, 01:17:24Mostmár csak az a kérdés, hogy a multi hogy lesz megoldva. Sztem nem sok ember elég hülye hozzá, hogy megvegyen 1 játékot háromszor...vagy mégis?
multi állítólag úgy lesz megoldva, hogy minden egyes kiegészítővel, a multi-játék is bővül tartalommal, így ők is késztetve vannak rá, hogy megvegyék a kiegészítőket