Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Member on 2007-07-25, 21:54:11
Ha csak annyit írok be IE-be, amit ő leírt (usteam.hu:31337), akkor nálam is üresség az eredmény.
See this
Quote from: Selmo on 2007-07-25, 19:18:05
Természetes, hogy rossz a cím, hiányzik a protokoll az elejéről, innen meg szegény program döntse már el magától, hogy a kedves felhasználó éppen mit is akar... :ejj:


Quote from: noriko on 2007-07-25, 21:55:01
Ismét bajom van. Ugrál a kurzor, és nagyon idegesítő. Amikor rákerestem a problémára, csak olyanok jöttek ki, hogy szöveg gépelése közben ugrál nekik, de a gépelés nálam rendben megy.
Ps2-es egér nálam is csinálja, az usb-s nem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2007-07-25, 21:55:17
Quote from: Member on 2007-07-25, 21:54:11
Ha csak annyit írok be IE-be, amit ő leírt (usteam.hu:31337), akkor nálam is üresség az eredmény.
See this
Quote from: Selmo on 2007-07-25, 19:18:05
Természetes, hogy rossz a cím, hiányzik a protokoll az elejéről, innen meg szegény program döntse már el magától, hogy a kedves felhasználó éppen mit is akar... :ejj:
Elolvastam már, tudom, de így összképben nem értem a "Nem értem a vígadás okát." mondat megjelenésének okát.

Nálam csak remegni szokott a kurzor, de csak filmeknél veszem észre, amikor ok nélkül megjelenik. PS2 ugyancsak.

Darkstar

Szvsz annyi, hogy ti nem a protokoll hiányán röhögtetek, hanem azon, hogy valaki IEvel akar kapcsolódni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Quote from: Darkstar on 2007-07-25, 21:55:17
Ps2-es egér nálam is csinálja, az usb-s nem.
enyém is Ps2-es. és neked is egyik napról a másikra kezdett el így viselkedni?
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Nemigazán emlékszem már, de úgy tudom, hogy ez a ps2 egerek egyik problémája. A kiváltó okról még nem hallottam de állítólag driverfrissítés segít rajta.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soldier

Quote from: noriko on 2007-07-25, 22:11:33
Quote from: Darkstar on 2007-07-25, 21:55:17
Ps2-es egér nálam is csinálja, az usb-s nem.
enyém is Ps2-es. és neked is egyik napról a másikra kezdett el így viselkedni?

ha optikai elöfodulhat hogy koszos .. nekem volt ilyen, lehet csak ennyi a baj nem? vagy nezted mar ? btw nekem meg olyan az egerem ha USB dugom 2 percenkent lefagy a gép  :lul:

Zsiga

Quote from: Drake on 2007-07-25, 21:58:30
Amúgy netről lehet rendelni verbatim és tdk dl lemezt 450-ért (linket pm-be küldöm <nem szeretnék egy animés forumon reklámozni nem ideillő cuccot>) goolge-al rák ell keresni egy nero recode pluginre és valamelyikének ez a leírás azt idéztem (csak magyarul). Író program szerint meg egy dvd mérete 4500 mb ami írható (túl írás nélkül :D).
Az árakat már írtam a priviben, 700 a sima 2,4x Verba. :) (Én 650-ért veszem egyébként.)
Az egy dolog hogy a Nero mit állít magáról, ezt bizonyos szempontból marketingnek, az én szempontomból hazugságnak hívják. ;) Egy jó programmal egy jó encoder tényleg tud olyan DVD5-öt csinálni a DVD9-ből hogy az átlagember nem veszi észre a különbséget, de egy átlagember PC-jén egy ilyen kódolás napokig tartana... :) (Futtass le mondjuk csak egy 6-pass CCE kódolást egy két órás videóanyagon, még egy erős kétmagos procival is jó eséllyel otthagyhatod éjszakára...)
Egy üres DVD+R mérete 4482MB, egy DVD-R pedig 4487-4489MB szabad hellyel rendelkezik.

Selmo

Az az egérmutató és nem a kurzor, a kurzor az, ami a sor végén villog. :P
Amúgy tipikus optikai-egér probléma, ha megtisztítás és a dugó megmozgatása se mulasztja el, próbáld ki egy másik gépen, hogy az egér vagy a port rendetlenkedik-e.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Felmerült benenm egy kérdés, amit leginkább a share használók tudnak megválaszolni: a dbt nem lehet valahogy "karbantartani", pl hogy automatikusan törölje belőle az 1-2 hónapnál régebbi  bejegyzéseket?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

#6669
Quote from: Soldier on 2007-07-25, 22:18:30
ha optikai elöfodulhat hogy koszos .. nekem volt ilyen, lehet csak ennyi a baj nem?
Akár az egérpad vagy annak hiánya is okozhatja optikai egérnél. Az egyszinű textilborításos a legjobb, a mintás meg műanyag borítású nem mindig úgy veri vissza a fényt, ahogy kéne. A hiper-szuper hologrammos egérpadokról meg ne is beszéljünk :D


Ja, és ha már áthoztok egy témát egy megfelelőbb topicba, azt az eredetiben is jelezzétek légyszives, megint folytattam az eredeti helyén, csak mert még nem jutottam eddig a topicig az olvasásban. Postjacking, egy folytassuk itt bejegyzés, vagy valami. Köszönöm.


kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-07-25, 22:43:45
Felmerült benenm egy kérdés, amit leginkább a share használók tudnak megválaszolni: a dbt nem lehet valahogy "karbantartani", pl hogy automatikusan törölje belőle az 1-2 hónapnál régebbi  bejegyzéseket?

Nem tudok ilyen beállításról, én a Ctrl-A, Shift-Del kombót szoktam használni :)
Failure is the default option

Soldier

Quote from: Selmo on 2007-07-25, 22:27:12
Az az egérmutató és nem a kurzor, a kurzor az, ami a sor végén villog. :P

ups :redface: telleg , de angolul cursor ugye ?

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-25, 23:22:12
Nem tudok ilyen beállításról, én a Ctrl-A, Shift-Del kombót szoktam használni :)
Akkor marad ez, rendezem időpont alapján és törlöm. Thx. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Soldier on 2007-07-25, 23:48:05
ups :redface: telleg , de angolul cursor ugye ?
Nem, a cursor a korzor. Az egérmutató a pointer.


Soldier

Quote from: Manitu on 2007-07-26, 00:07:30
Quote from: Soldier on 2007-07-25, 23:48:05
ups :redface: telleg , de angolul cursor ugye ?
Nem, a cursor a korzor. Az egérmutató a pointer.

éhh  :grrr: igy igaz  :lul:

noriko

Quote from: Manitu on 2007-07-26, 00:07:30
Nem, a cursor a korzor. Az egérmutató a pointer.
ooooh akkor azért találtam csak szövegbeírós problémákat, amikor kurzorra kerestem! i see! :)
Amúgy nem tisztogatás a probléma, mert ez még mechanikus egér, nem optikai.
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Golyós? Akkor meg méginkább... a golyókkal érintkező tengelyeken elég szép
por-, kosz- és egyéb-kupac szokott összegyűlni.
Húzd ki az egeret és dugd be újra; esetleg fújj rá a csatlakozókra.
A javaslat megoldotta a problémát?
[]Igen
[]Nem, a probléma továbbra is fennáll
[]Inkább kihagynám ezt a lépést

Selmo

Ugrál a golyós egér? Hát az vagy kontaktos vezeték, vagy ha pihenő állapotában nem csinálja, akkor alaposan szét kell szedni és megnézni a belsejét, lehet, hogy valami szösz került az érzékelőkhöz és bezavar.

A tökéletesség unalmas.

gr33n

Hi!

Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan programot ami tudja kezelni az 5.1-s hangokat úgy hogy a 2.1-s hangfallal tökéletesen menjen? Eddig VLC media playert használtam ami idáig egész jónak bizonyult de most egy kicsit csalódtam benne. A ROD TV-t néztem rajta és vannak bizonyos részek ahol megakad egy kis időre a film a hang megy tovább aztán a film behozza magát a hanghoz. Szóval olyan hogy 1 picit megáll a kép a hang megy és aztán megint megy normálisan csak így olyan mintha azt átugrotta volna. Ha classic media playerrel játszom le akkor ilyen nincs, ott megy normálisan csakhát ott meg a hanggal van a gond mert szinte csak akkor a zenét hallom mert 5.1.
Kérem valaki segítsen

Zsiga

Quote from: gr33n on 2007-07-27, 01:55:01
Hi!

Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan programot ami tudja kezelni az 5.1-s hangokat úgy hogy a 2.1-s hangfallal tökéletesen menjen? Eddig VLC media playert használtam ami idáig egész jónak bizonyult de most egy kicsit csalódtam benne. A ROD TV-t néztem rajta és vannak bizonyos részek ahol megakad egy kis időre a film a hang megy tovább aztán a film behozza magát a hanghoz. Szóval olyan hogy 1 picit megáll a kép a hang megy és aztán megint megy normálisan csak így olyan mintha azt átugrotta volna. Ha classic media playerrel játszom le akkor ilyen nincs, ott megy normálisan csakhát ott meg a hanggal van a gond mert szinte csak akkor a zenét hallom mert 5.1.
Kérem valaki segítsen
A MediaPlayerClassic nem beépített codecet használ mint a VLC, hanem valószínűleg ffdshow audio-t. Nyisd meg vele a filmet, aztán a menüből válaszd ki a Play/Filters/ffdshow audio decoder-t, ott pedig a Mixer-t, és állítsd be az Output speaker configuration-t 2.1-re (2/0 + LFE).

gr33n

Máris kipróbáltam és tökéletesen működik!  :D Nagyon szépen köszönöm.  :haha:

Kvikveg

Valaki mondja el nekem hogy lehet leszedni az Outsiders-t innen: http://www.myspace.com/franzferdinand
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-07-27, 23:40:13
Valaki mondja el nekem hogy lehet leszedni az Outsiders-t innen: http://www.myspace.com/franzferdinand
Onnan sehogy, innen viszont nagyon egyszerűen. :)

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-07-28, 00:02:40
Quote from: Kvikveg on 2007-07-27, 23:40:13
Valaki mondja el nekem hogy lehet leszedni az Outsiders-t innen: http://www.myspace.com/franzferdinand
Onnan sehogy, innen viszont nagyon egyszerűen. :)
Mmmm, a lusta megoldas utan ez volt a masodik gondolatom. Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Weird problem:

Újabban más IP-címeket kapok a Matávtól (T-online, vagy most épp hogy hívják), mint eddig, és az a furcsaság, hogy ebből az új tartományból (78.92.x.x) nem tudok belépni a fórumra.
Most addig nyomogattam a router kezelőfelületén a Disconnectet, amíg nem adott egy 84.2.x.x-et, ezzel már bejött a fórum, de azért jó lenne, ha egy hozzáértő (zsozso?) ránézne a problémára.
Failure is the default option

Fazék

hogyan szerezhetem vissza az "and" (altgr+c) jelemet a drágalátos catalyst control center-től?
csak mert hiába álltottam át, hogy csak a ctrl+shift+alt+j-re reagáljon, illetve arra se, mert legyenek kikapcsolva a hotkey-k, egyszerűen nem adja vissza az "and" jelemet... és ez egy kicsikét bosszantó...

Zsiga

#6686
Quote from: Fazék on 2007-07-30, 01:15:03
hogyan szerezhetem vissza az "and" (altgr+c) jelemet a drágalátos catalyst control center-től?
csak mert hiába álltottam át, hogy csak a ctrl+shift+alt+j-re reagáljon, illetve arra se, mert legyenek kikapcsolva a hotkey-k, egyszerűen nem adja vissza az "and" jelemet... és ez egy kicsikét bosszantó...
Adok egyet kölcsönbe, azt másolgathatod. De vigyázz rá.
Tessék: &

:D

Szerk.: Egyébként Alt+38.

Fazék

igazán köszönöm nagylelkűségedet :haha:

de azért mégiscsak jobban örülnék, ha a billentyűzetemről a "38" megjegyzése nélkül is tudnék & jelet írni :)

Kuroi Tenshi

Töröld a CCC-t és tegyél fel Omega drivest :D
(Amúgy vissza lehet tőle szerezni, emlékszem, hogy én is találkoztam ezzel, de
nekem hagyta a hotkeyk kikapcsolását és utána működött rendesen...)

Draconire

Quote from: Fazék on 2007-07-30, 01:15:03
hogyan szerezhetem vissza az "and" (altgr+c) jelemet a drágalátos catalyst control center-től?
csak mert hiába álltottam át, hogy csak a ctrl+shift+alt+j-re reagáljon, illetve arra se, mert legyenek kikapcsolva a hotkey-k, egyszerűen nem adja vissza az "and" jelemet... és ez egy kicsikét bosszantó...
Újraindítottad azóta a gépet? Csak mert anélkül nem biztos hogy hajlandó lesz ténylegesen is változtatni a hotkey-en.