Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Curry`

Szerintem a Hellsing címü 13 részes anime nagyon jóra sikeredett.. Akció, némi vér ( :D ), egy-két jó poén. Ajánlom mindenkinek... Rövid, pörgős, eseménydús!  :cool:

Tetsuoh

Hi!
Olyan animéket keresek, amik felnőtteknek szólnak; vagyis nem mesét hanem komoly hangvételű egész estés filmeket (és nem hentait :).
Amiket láttam: Akira, GITS, Ninja Scroll.
Amit szívesen megnéznék (de nem találom FTPn): Grave of the Fireflys.
További címek érdekelnek. :) Ha tudtok..
thx.

Cobra

#152
Grave of the Fireflies Ghibli mű, ezért biztonsági okokból lekerült a szerverről. (Ghibli művek itthon licenszeltek, bár ez biztos soha nem lesz itthon kiadva)
Ja igen, ajánlani: túl sok jó filmet nem tudok, amit én ajánlani tudok, az a Vision of Escaflowne Movie, illetve A Macross Plus és Zero OVA-k (nem movie-k, de nem sokkal hosszabbak (4 illetve 5x30 perc). Van még pár mű, de ezeket láttam csak azokból, amiket ajánlani lehetne.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

A hosszú filmeket nem szeretem annyira, mint a sorozatokat, de a Kenshin OVA Seishouhen (Vagy Samurai X OVA Seishouhen) két részből áll és akár filmnek is veheted, ha egymás után nézed (:D), mellesleg nagyon szép darab.

via_mala

Quote from: Tetsuoh on 2006-08-07, 04:16:14
Hi!
Olyan animéket keresek, amik felnőtteknek szólnak; vagyis nem mesét hanem komoly hangvételű egész estés filmeket (és nem hentait :).
Amiket láttam: Akira, GITS, Ninja Scroll.
Amit szívesen megnéznék (de nem találom FTPn): Grave of the Fireflys.
További címek érdekelnek. :) Ha tudtok..
thx.
Csak a korrektség kedvéért: Grave Of The Fireflies
Egyebek:
Barefoot Gen - Hadashi no Gen
Jin-Roh   - The Wolf Brigade
Memories ep1: Magnetic Rose (a harmadik epizód is komoly, de nekem csak ez tetszik igazán)
Millennium Actress - Chiyoko Millennial Actress
Perfect Blue
Tokyo Godfathers
The Wings of Honneamise - Honneamise no Tsubasa

Mivel konkrétan egész estés filmeket kértél nem említem az eszméletlen jó sorozatokat, pedig abból még tudnék ajánlani egy nagy csokorra valót...  :lazza:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Mattanja

Rövid, legfeljebb 6 ova-ból álló vagy egy filmnyi romantikus anime kellene. Mindenképpen legyen benne szerelmi szál.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Quote from: Shiroi on 2006-08-23, 23:20:41
Rövid, legfeljebb 6 ova-ból álló vagy egy filmnyi romantikus anime kellene. Mindenképpen legyen benne szerelmi szál.
A Memories Off szériából bármelyik, különös tekintettel a 3,5-re, szvsz az a legjobb, One, Mizuiro, Elf Ban Kakyuusei


Kupo

Quote from: Shiroi on 2006-08-23, 23:20:41
Rövid, legfeljebb 6 ova-ból álló vagy egy filmnyi romantikus anime kellene. Mindenképpen legyen benne szerelmi szál.
Hanbun no Tsuki Ga Noboru Sora, nekem nagyon tetszett csak 6 részes.

Próféta

Quote from: Shiroi on 2006-08-23, 23:20:41
Rövid, legfeljebb 6 ova-ból álló vagy egy filmnyi romantikus anime kellene. Mindenképpen legyen benne szerelmi szál.
Ezeket szerintem ismered, de azért hátha...

Tuti tippek:
Whisper Of Your Heart (1 mozi, 111 perc)
Kenshin OVA 1 (4 rész, összesen 108 perc)
Voices of a Distant Star (1 rész, 25 perc, bár ez kicsit scifis, jó még így?)

Határeset:
She And Her Cat (1 rész, 5 perc, szóval nem nagy időbefektetés)
Millenium Actress (1 mozi, 87 perc, a felsoroltak közül ez talán a legjobb film, és ugyan romantikus és szerelem is van benne, de imho eléggé határeset, szvsz nem erre számítottál)

Member

Quote from: Próféta on 2006-08-23, 23:34:50
Kenshin OVA 1 (4 rész, összesen 108 perc)
Kenshin OVA 2
Akkor már inkább ezt. :) Mondjuk az első OVA nem árt hozzá, akkor legyen az + ez, és az pont 6 rész. :)

Mattanja

Köszönöm mindenkinek a gyors reagálást, ennyi közül biztosan jó lesz valamelyik.
Quote from: Próféta on 2006-08-23, 23:34:50

Voices of a Distant Star (1 rész, 25 perc, bár ez kicsit scifis, jó még így?)

Határeset:
She And Her Cat (1 rész, 5 perc, szóval nem nagy időbefektetés)
Ezek után vártam a Beyond the clouds-t is. Azt nem láttad, vagy nem olyan jó, mint amilyennek én képzelem?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: Shiroi on 2006-08-24, 00:58:42
Ezek után vártam a Beyond the clouds-t is. Azt nem láttad, vagy nem olyan jó, mint amilyennek én képzelem?
sztem pusztán elfelejtette megemlíteni, ahogy vmiért nekem is folyton kimegy a fejemből, hogy végre már ezt is meg kéne néznem, ha két korábbi műve ennyire tetszett :)
én eddig többnyire pozitív megnyílvánulásokat hallottam róla, csak néhányan említették, hogy vannak hibái, de nekik is tetszett általában.
azt hiszem be is rakom gyorsan a letöltési sorba én is, mielőtt újra elfelejteném :)

szerk: hmm... arra tudna válaszolni vki, hogy melyik változatot érdemes leszedni az ftp-ről? :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-08-24, 01:17:50
Quote from: Shiroi on 2006-08-24, 00:58:42
Ezek után vártam a Beyond the clouds-t is. Azt nem láttad, vagy nem olyan jó, mint amilyennek én képzelem?
sztem pusztán elfelejtette megemlíteni, ahogy vmiért nekem is folyton kimegy a fejemből, hogy végre már ezt is meg kéne néznem, ha két korábbi műve ennyire tetszett :)
én eddig többnyire pozitív megnyílvánulásokat hallottam róla, csak néhányan említették, hogy vannak hibái, de nekik is tetszett általában.
azt hiszem be is rakom gyorsan a letöltési sorba én is, mielőtt újra elfelejteném :)

szerk: hmm... arra tudna válaszolni vki, hogy melyik változatot érdemes leszedni az ftp-ről? :)
Ha magyarul akarod olvasni akkor a raw-ot meg a feliratot, ha angolul akkor a Triad-verziót, az talán a legjobb release. Illetve ha HD-rip kell, akkor torrentről a PSNR, állítólag ugyanaz a felirat mint a Triad-nál, csak jobb a video.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-08-24, 01:45:16
Ha magyarul akarod olvasni akkor a raw-ot meg a feliratot, ha angolul akkor a Triad-verziót, az talán a legjobb release. Illetve ha HD-rip kell, akkor torrentről a PSNR, állítólag ugyanaz a felirat mint a Triad-nál, csak jobb a video.
ok, köszi :)
hirtelen a triad változat mellett döntöttem.
a magyar felirat színvonaláról tud vki mondani vmit? angolról, vagy japánról fordították?

via_mala

Quote from: Shiroi on 2006-08-23, 23:20:41
Rövid, legfeljebb 6 ova-ból álló vagy egy filmnyi romantikus anime kellene. Mindenképpen legyen benne szerelmi szál.
Oh! My Goddess aka Aa! Megamisama! OAV (5 rész)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Próféta

Quote from: Shiroi on 2006-08-24, 00:58:42Ezek után vártam a Beyond the clouds-t is. Azt nem láttad, vagy nem olyan jó, mint amilyennek én képzelem?
De láttam, és nem rossz; szerintem a Hoshi no Koe-nél jobb is (de a She&her cat 5 perces zsenialitását nem érheti utol). Tulajdonképpen akár meg is nézheted :)
Egyébként nem felejtettem el magát a filmet, megfontoltam, hogy belerakjam-e. Csak amikor ezt végiggondoltam, akkor azt felejtettem el, hogy volt benne egy szerelmi szál is, és ezért kihúztam; valahogy nem annyira azon volt a hangsúly :)

Mattanja

Quote from: via_mala on 2006-08-24, 10:43:20
Quote from: Shiroi on 2006-08-23, 23:20:41
Rövid, legfeljebb 6 ova-ból álló vagy egy filmnyi romantikus anime kellene. Mindenképpen legyen benne szerelmi szál.
Oh! My Goddess aka Aa! Megamisama! OAV (5 rész)
Ezt is köszönöm.
Quote from: Próféta on 2006-08-24, 16:32:00Tulajdonképpen akár meg is nézheted :)
Bár nem magam miatt kértem az ajánlásokat, de én is megnézem őket.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

csacsika

Elérkezett az első anime letölrés ideje. :)

Tudnátok ajánlani valami nagyon kiemelkedő alkotást? Elgondolkodtató, samuraios, komédia, dráma, romatntikus, shonen.. Kíváncsi lennék többre is. Az egyetlen kritériuma csak az lenne, hogy ne legyen annyira hosszú, maximum 1 Gb, mert sajnos korlátos a letöltés.

Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

via_mala

Quote from: csacsika on 2006-08-25, 13:34:33
Elérkezett az első anime letölrés ideje. :)

Tudnátok ajánlani valami nagyon kiemelkedő alkotást? Elgondolkodtató, samuraios, komédia, dráma, romatntikus, shonen.. Kíváncsi lennék többre is. Az egyetlen kritériuma csak az lenne, hogy ne legyen annyira hosszú, maximum 1 Gb, mert sajnos korlátos a letöltés.
Hát ez az 1 GB erősen behatárolja a dolgokat. Próbálkozz a Kenshin OAV 1-2 -vel.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Kupo

Quote from: csacsika on 2006-08-25, 13:34:33
Elérkezett az első anime letölrés ideje. :)

Tudnátok ajánlani valami nagyon kiemelkedő alkotást? Elgondolkodtató, samuraios, komédia, dráma, romatntikus, shonen.. Kíváncsi lennék többre is. Az egyetlen kritériuma csak az lenne, hogy ne legyen annyira hosszú, maximum 1 Gb, mert sajnos korlátos a letöltés.


Van 6 részes sorozat is.
Hanbun no Tsuki Ga Noboru Sora, romantikus, dráma.
Egy részes rövid: Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star, asszem angol címe).

Kuroi Tenshi

Ha elvont/elgondolkoztató kell, talán az Angel's egg belefér. Vagy a Memories - vagy Comedy? Melyik az a 3 különböző rövidfilmes (űrállomás, biológiai fegyver és ágyuváros)? Már nem emlékszem pontosan, de ez talán beleférne a keretbe.

Kupo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-25, 13:46:42
Ha elvont/elgondolkoztató kell, talán az Angel's egg belefér. Vagy a Memories - vagy Comedy? Melyik az a 3 különböző rövidfilmes (űrállomás, biológiai fegyver és ágyuváros)? Már nem emlékszem pontosan, de ez talán beleférne a keretbe.
A Memories, ami 3 részes, és külön történet.

Próféta

Quote from: csacsika on 2006-08-25, 13:34:33Tudnátok ajánlani valami nagyon kiemelkedő alkotást? Elgondolkodtató, samuraios, komédia, dráma, romatntikus, shonen.. Kíváncsi lennék többre is. Az egyetlen kritériuma csak az lenne, hogy ne legyen annyira hosszú, maximum 1 Gb, mert sajnos korlátos a letöltés.
Ez így mind egyszerre? Mert "Elgondolkodtató, samuraios, komédia, dráma, romatntikus, shonen" műfajból egyedül a Samurai Champloo-t ismerem, de az meg hosszú...

Esetleg filmeket tudsz megszerezni egy gigabyte alatt...
Csak hogy néhány (szerintem) kiemelkedő egész estés filmet ajánljak:

Mononoke Hime / Princess Mononoke
Tenkuu no Shiro Laputa / Laputa, Castle in the Sky
Nausicaä of the Valley of Wind / Kaze no Tani no Nausicaa

Perfect Blue
Sennen Joyuu / Millenium Actress
Tokyo Godfathers

Jin-Roh / The Wolf Brigade
Oritsu Uchuugun - Honneamise no Tsubasa / Wings of Honneamise


Olvass róluk ismertetőket (anidb, aoianime, stb..), ha valamelyik megtetszik, hát uccu!

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-25, 13:46:42
Ha elvont/elgondolkoztató kell, talán az Angel's egg belefér. Vagy a Memories - vagy Comedy? Melyik az a 3 különböző rövidfilmes (űrállomás, biológiai fegyver és ágyuváros)? Már nem emlékszem pontosan, de ez talán beleférne a keretbe.
Memories-ra gondolsz. I second that.
De ajánljuk esetleg a Comedy-t is, vagy a She and Her Cat-et, utóbbi kettőt azért, mert rövidek nagyon (10 ill. 5 percesek).

Kuroi Tenshi

Tokyo Godfathers még rajta volt a vinyón, így megnéztem: 1.07GB.
A többi ajánlás is jó.

Mondjuk akár pár rész Excel Sagát is letölthetsz :lul:

csacsika

huhh, kedves tőletek, hogy máris ennyien válaszoltatok  :redface:

olyan kellene, ami master piece kategóriába tartozik, és katartikus élménnyel jár, a témakör teljesen mellékes

Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Bishop

Mondanám hogy Rahxephon movie,de az kicsit túl van az 1gigán

Próféta

Quote from: csacsika on 2006-08-25, 14:03:07olyan kellene, ami master piece kategóriába tartozik, és katartikus élménnyel jár, a témakör teljesen mellékes
Hogy kinek mi okozza az élményt, az teljesen egyéni. De én próbáltam ilyeneket írni (talán a Tokyo Godfathers a kivétel).

De eddig a saját ízlésemet írtam; egyébként kritikai visszhang, ismertség és megbecsültség alapján még ezeket is érdemes lenne csekkolnod:

Akira
Ghost in the Shell


Ja és bocs, nem tudom, hogy melyik film van belül az 1 gigán, az nyilván attól függ, hogy milyen változatban szerzed meg. Amelyik fenn van FTP-n, annál egyszerűen megtudhatod a méretét.

Member

Jól mondták ez elején, Kenshin OVA. A második (Seishouhen) talán 700 mega összesen.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2006-08-25, 14:11:30
Akira
Ghost in the Shell


Ja és bocs, nem tudom, hogy melyik film van belül az 1 gigán
Egyik sem ;)
GitS is van még itt vinyón, 2x700MB

csacsika

#179
Köszönöm az ajánlásokat :)

Edit: Kenshin és a She and her Cat  :jee: a többi is letöltésre fog majd kerülni :)
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.