Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kada

Lássuk tudok-e offolni, vagy minimum témát elterelni...
Quote from: noriko on 2014-01-23, 01:26:02én két nyelvvizsgával kiváltottam két érettségit  :lazza:
(persze más kérdés, hogy ha most kéne vizsgázni az egyikből, úgy húznának meg, mint anyukám az autónk oldalát a mélygarázsban...)
Anno azért mentem el az egyikből a felsőfokút letenni, mert tele volt karókkal az ellenőrzőm.
Quote from: kikuchiyo on 2014-07-06, 15:59:04Köln, szakadó eső. Liege, áramló fos. A hangulatom még mindig tökéletes.[spoiler]semmi kedvem kimenni.[/spoiler]
Ha jól rémlik, az az eső engem is jól elkapott.

Kvikveg

#55531
#holnaputazok #pakolnomkene #zuhanyoznomkene
Helyette NCISt nezek.
#nyomtatodriverinstallCDrolmertmiertneargh
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Mai napom az irodában.

SaiyaGin

Napi sztori a munkahelyről:
Az egyik kollégámat felhívta egy felhasználó, hogy valamilyen jelszó kellene neki. Jelszót viszont nem adhatunk ki csak úgy, van többféle módszer, amelyik egyikével ilyenkor az illetőnek igazolnia kell, hogy tényleg ő az, akinek mondja magát. Az egyik lehetőség az, hogy ha beállított magának biztonsági kérdéseket, akkor az 5-10 kérdésből felteszünk neki hármat, és ha ezeket sikeresen megválaszolja, akkor adhatunk neki jelszót.
Ez a ma reggeli felhasználó a Was it Ihr Hobby? kérdésre a következő választ állította be:
[spoiler]Ficken.[/spoiler]

[spoiler]Végül a kollégám nem ezt a kérdést tette fel, mert úgy érezte, hogy ezt nem bírná röhögés nélkül megkérdezni. ^^[/spoiler]

kikuchiyo

Szkajpos videobejelentkezessel nem lenne egyszerubb igazolnia magat?

Amugy errol az elozo2 munkahelyem igazgatoja (bocsanat, Foigazgato Foorvos ura, a megszolitas nala lenyeges volt) jut eszembe, aki egyszer onelegult arccal kijelentette, hogy o nagyon elfoglalt ember, nem er ra sportolni, ezert neki a szex a sport.
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2016-03-18, 22:33:15
Szkajpos videobejelentkezessel nem lenne egyszerubb igazolnia magat?

Nem, úgy van beállítva a szkájpjuk, hogy ez nem megoldható (meg a delikvensek kb. fele amúgy is amiatt szokott felhívni, hogy Windows jelszó kéne neki, mert nem tud bejutni a gépébe.
Múlt hétfőn volt egy olyan fickó aki mondta, hogy "Pénteken kiírta a gép, hogy meg kell változtatnom a jelszómat, de nem tettem meg, oszt' most nem tudok bejelentkezni a gépbe."

NLZ

Egész jópofa ez az uMatrix addon, NoScript lehet megy a kispadra és csak az XSS/ABE/ClearClick funkciója miatt marad a háttérben.
[reserved]

kikuchiyo

Mai reveláció: az Aldiban lehet kapni olyan nürnbergi grillkolbászt és bogyós joghurtot, amilyet Németországban is. Örülének vala és lakmározának.
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2016-03-23, 22:01:00
Mai reveláció: az Aldiban lehet kapni olyan nürnbergi grillkolbászt és bogyós joghurtot, amilyet Németországban is. Örülének vala és lakmározának.
Sajna viszont a bami gorenget, amire kint erősen rákattantam, itthon nem találtam a boltokban.
Pontosabban a Lidlben egyszer-kétszer az akciós pultban, aztán többet sehol.

Darkstar

Phew. Ma mondtam meg bent, hogy valszeg hétfőn felmondok. Szerintem vagy 10 évet öregedtem csak ma, ahhoz képest jól ment. Mondjuk még csak a közvetlen manageremnek szóltam, szóval még pár nehéz beszélgetés hátravan.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2016-03-31, 20:53:42
Phew. Ma mondtam meg bent, hogy valszeg hétfőn felmondok. Szerintem vagy 10 évet öregedtem csak ma, ahhoz képest jól ment. Mondjuk még csak a közvetlen manageremnek szóltam, szóval még pár nehéz beszélgetés hátravan.
mi jobbat találtál? nem adtak privát jet-et a mocskok, első osztályt már untad? :D

ez amúgy egy ilyen nap, én meg azt jeleztem a manageremnek, hogy szeretnék egy másik pozit megpályázni cégen belül, meglássuk :)

Darkstar

Szakmai szempontból előremutatóbb, több utazgatás, illetve pár év múlvára belengetett long-term (akár permanent) Japán secondment lehetőség. Gondolom nem kell részleteznem, melyik a legmeggyőzőbb érv.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Én januárban kaptam egy ajánlatot másik magyar cégtől, amit belengettem a jelenleginél. Kaptam 40% emelést és maradtam :)
A külföldi munkavállalással kapcsolatban elég bizonytalan vagyok. Itthon sem élek nagy szociális életet, de legalább van. Ha kimennék, lehet, ez is megszűnne.

Darkstar

Pff. A tegnapi után ma arra jöttem be, hogy a CEE HR manager kapcsolatba lépett mind az Ausztrál (onnan mennek az APAC projectek) vezetővel mind a Hollad-Japán együttműködés részleg vezetőjével, hogy így hirtelen milyen lehetőségek vannak, hogy rövid távon a cégnél maradva is át tudjak helyeződni. Ez kicsit komplikálja a dolgokat, de amúgy kurva jó érzés.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: Darkstar on 2016-04-01, 17:23:26
Pff. A tegnapi után ma arra jöttem be, hogy a CEE HR manager kapcsolatba lépett mind az Ausztrál (onnan mennek az APAC projectek) vezetővel mind a Hollad-Japán együttműködés részleg vezetőjével, hogy így hirtelen milyen lehetőségek vannak, hogy rövid távon a cégnél maradva is át tudjak helyeződni. Ez kicsit komplikálja a dolgokat, de amúgy kurva jó érzés.  :Kiraly:

Ha egyszer egy üzlet beindul...  :Kiraly:

Moha

Úgy látom, épülget a karrier mindenkinél. :D

Most mondjuk én sem panaszkodhatok. Mától vagyok új munkakörben, korábbi kolléga 8 év után lelépett én meg kaptam az alkalmon és megpályáztam a helyét.
A csapat és a főnök ugyanaz, de legalább az állandó telefonálgatás és kapkodás helyett sokkal nyugisabban, SQL kódokat irkálok. :D

Darkstar

OMFG OMFG OMFG.
Meg bizonyos dolgokat egyeztetni es véglegesíteni kell, de elég vaskos a lehetősége, hogy fel éven belül költözhetek Tokyoba.
Szerintem 3 infarktust kaptam a beszélgetés közben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2016-04-04, 12:19:05
OMFG OMFG OMFG.
Meg bizonyos dolgokat egyeztetni es véglegesíteni kell, de elég vaskos a lehetősége, hogy fel éven belül költözhetek Tokyoba.
Szerintem 3 infarktust kaptam a beszélgetés közben.

Ennyire akarják hogy maradj? :D

Darkstar

Úgy néz ki.  :D

Persze meg nem 100% de eléggé úgy néz ki, hogy mindkét oldalról találkoznak az igények. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Azért remélem, nem japán munkakultúrában kell majd dolgozni :)
Ha kell magyar kontakt kinn, tudok adni. UfoZ idén házasodik (egyébként a Google-nél dolgozik), Feldin most ment ki, bár ő 100km-re van Tokyo-tól.

Más: aki postán dolgozik/dolgozott, ez tényleg azt jelenti, hogy lenyúlták a csomagomat?

QuoteKüldemény információ:
Kézbesíthetetlen / Undeliverable

Kiegészítő információ:
Telephelyre címzett más postán bérlő ügyfelek küldeményeinek indítása

Cobra

A kézbesíthetetlen inkább az jelenti, hogy rossz a címzés. Ha van rakszámod, akkor menj be a legközelebbi postára és ott nézzék meg a gépben, mit mond, mert ez így elég karcsú.
Egyébként meg Szentendrére sürgősen motorozni tudó, értelmes embereket keresünk :) Most jött egy ember, már 2 hetet volt mással, ma én vittem a leendő körzetébe, de kétlem, hogy postás lesz belőle, annyira béna (még motorozni se tud, pedig motoros kézbesítőnek jött).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Infoparkban van egy kis posta, ott meg tudják nézni, vagy mindenképp egy nagyobba kell menni?
Telefonon nem tudnak segíteni?

Flaser

Tanárként ma írtam először be jegyet hallgatónak... furcsán jól esett. Lehet, hogy nem vagyok ehhez a pályához elég szadista?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

Quote from: Flaser on 2016-04-05, 18:42:46
Tanárként ma írtam először be jegyet hallgatónak... furcsán jól esett.

Karót? :angyali:

A postai csomagom végül megjött :)

Flaser

Quote from: .Attila on 2016-04-05, 19:00:27
Quote from: Flaser on 2016-04-05, 18:42:46
Tanárként ma írtam először be jegyet hallgatónak... furcsán jól esett.

Karót? :angyali:

A postai csomagom végül megjött :)

Egyik se bukott meg, uh. nem.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Az egyik legjobb kenőkésem pengéje kitört a markolatából. :(

[spoiler]Mondjuk a rajta lévő Made in GDR feliratot tekintve már az is valami, hogy idáig bírta. :haha:[/spoiler]

chilip

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-08, 06:49:04
Az egyik legjobb kenőkésem pengéje kitört a markolatából. :(

[spoiler]Mondjuk a rajta lévő Made in GDR feliratot tekintve már az is valami, hogy idáig bírta. :haha:[/spoiler]

R.I.P. :'(

Moha

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-08, 06:49:04
Az egyik legjobb kenőkésem pengéje kitört a markolatából. :(

[spoiler]Mondjuk a rajta lévő Made in GDR feliratot tekintve már az is valami, hogy idáig bírta. :haha:[/spoiler]
Nyugi, ha Made in PRC lett volna, akkor tizedennyi ideig sem bírja. :D

Darkstar

[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

[reserved]