USTEAM - Best of 2012

Started by Zsiga, 2007-04-20, 21:28:54

Previous topic - Next topic

Manitu

Duno, még csak nem is olyan esöprő a DN fölénye, mint amit vártam vola, pedig én maximum krimi meg legjobb férfi krakter kategóriában szavztam vona rá (a fene sem emlészik már, hogy kikre szavaztam ténylegesen :D) Kétségtelen, hogy a többi anime jelentős hátránnyal indult, mivel nem mennek A+-on.
A legjobb anime szvsz nem a DN volt, a többi nagyjából stimmel, vagy nem érdekel :D

És most a flame :__devil:
Quote from: Soul on 2008-03-22, 04:27:35
Hallod ne a "filler" szerű részekből itéld a grafot
Ha olyan jó lett volna, nem kellett volna bele filler :__devil: Egyébként az anime messze elmarad a mangától, bár az is csak [spoiler=van még aki nem tudja:???]L haláláig[/spoiler] az igazi ::)

Quote from: Member on 2008-03-22, 11:19:20Zetsubo és Minami-ke veri a Hanayome-t, ami talán az évezred vígjátéka? :confused: Ezek vhogy nem tudom hova tenni.
Simán :D Zetsubot nem láttam, de Minami-ke mindent visz :angyali:


Én

Quote from: Manitu on 2008-03-26, 21:22:00
Quote from: Member on 2008-03-22, 11:19:20Zetsubo és Minami-ke veri a Hanayome-t, ami talán az évezred vígjátéka? :confused: Ezek vhogy nem tudom hova tenni.
Simán :D Zetsubot nem láttam, de Minami-ke mindent visz :angyali:
QFT, mellesleg SnH-hoz annyira meg sem kell erőltetnie magát...

Member

Én, te csak ne szólj bele, olvastam a Legutóbban, haver. :ejnye:

Én

Azóta megnéztem még 4-5 részt, de nem változott a véleményem ^^
Vagy arra utalsz, hogy csak 1 topicban merjem szidni? :D

Zsiga

#214
Új év, új szavazás. :)
A szabályok és a kategóriák a szokásosak, az első postban megtalálhatja mindenki aki nem emlékszik.

Első körben itt a topicban lehet jelölteket állítani, a határidő február 1. vasárnap éjfél.

chilip

#215
Legjobb anime: Code Geass R2
Legjobb történet: Mnemosyne
Legjobb karakterfejlődés: Kurenai
Legjobb animáció / vizuális effekt: Macross Frontier
Legjobb soundtrack: Code Geass R2, Macross Frontier, Detroit Metal City
Legjobb opening / ending: Macross Frontier
Legjobb akció / harcművészeti dráma: Kekkaishi
Legjobb kaland / fantasy anime: xxxHolic Kei
Legjobb dráma anime: Kurenai, True Tears
Legjobb romantikus / szerelmi anime: Kannagi
Legjobb komédia anime: Detroit Metal City
Legjobb Slice of Life: Kannagi
Legjobb fanservice / ecchi anime: Strike Witches
Legjobb sci-fi / mecha anime: Macross Frontier
Legjobb thriller / misztikus / horror anime: Mnemosyne
Legjobb rövid anime: Batman: Gotham Knight (AniDB-n fennvan :D)
Legjobb férfi / fiú karakter: Sumimura Yoshimori (Kekkaishi)
Legjobb nő / lány karakter: Kuhouin Murasaki (Kurenai)
Legjobb gonosz karakter: Yomi (Ga Rei Zero)
Legjobb újonnan indult anime: Xam'D
Citromdíj (:D): Chaos Head, Linebarrels


legjobb animénél azt néztem melyiket vártam a legjobban hetente, mivel nem tudtam dönteni :P .ahol több van, ott még elmélkedek (meg nevezettnek jók lesznek).

Próféta

Minthogy idén jóval kevesebb animét néztem, nem tudok relevánsan hozzászólni.
De csakazértis:
Legjobb anime = Kaiba (a műfajon még gondolkozom)
Legjobb opening / ending = Kaiba OP

chilip

Quote from: Próféta on 2009-01-10, 18:08:59
Minthogy idén jóval kevesebb animét néztem, nem tudok relevánsan hozzászólni.
De csakazértis:
Legjobb anime = Kaiba (a műfajon még gondolkozom)
Legjobb opening / ending = Kaiba OP

Citromdíj? :D

Zsiga

Chilip kedvéért a szabályok mégegyszer:

- Minden fórumtagnak kategóriánként egy szavazata van.
- Az utolsó kategória kivételével minden kategóriában csak olyan animékre lehet szavazni amik 2008-ban értek véget. (Esetleges vitás kérdésekben az AniDB információi a döntőek.)
- Az utolsó(előtti) kategóriában csak olyan anime szerepelhet amely 2008-ban indult de nem ért véget 2008.12.31-ig.
- A 'Legjobb rövid anime' kategóriában csak olyan anime szerepelhet ami összesen maximum 3 óra hosszú, akár sorozat, akár OVA, akár mozifilm.

chilip

#219
Quote from: Zsiga on 2009-01-10, 18:16:57
Chilip kedvéért a szabályok mégegyszer:

- Minden fórumtagnak kategóriánként egy szavazata van.
- Az utolsó kategória kivételével minden kategóriában csak olyan animékre lehet szavazni amik 2008-ban értek véget. (Esetleges vitás kérdésekben az AniDB információi a döntőek.)
- Az utolsó(előtti) kategóriában csak olyan anime szerepelhet amely 2008-ban indult de nem ért véget 2008.12.31-ig.
- A 'Legjobb rövid anime' kategóriában csak olyan anime szerepelhet ami összesen maximum 3 óra hosszú, akár sorozat, akár OVA, akár mozifilm.

Xam'D még megy :) rövid animét elnéztem, és az egy szavazatra meg írtam hogy még elmélkedem. majd aniDB alapján átnézem még1x a listát

ed.: tess

motifator

#220
Ha jól értem, akkor ez még csak jelöltállítás, így lehet egy kategóriában többet is, ugye?

[spoiler=Jelöltek]
Legjobb anime: Kannagi, Code Geass R2, Kaiba, Hayate no Gotoku, CLANNAD

Legjobb történet: Code Geass R2, Kaiba

Legjobb karakterfejlődés: ???

Legjobb animáció/vizuális effekt: CLANNAD, Kaiba

Legjobb soundtrack: Kaiba, Detroit Metal City

Legjobb OP/ED: Kannagi, Detroit Metal City, Kaiba

Legjobb akció/harcművészeti anime: Nabari no Ou ???

Legjobb kaland/fantasy anime: ???

Legjobb dráma anime: Kaiba, CLANNAD

Legjobb romantikus/szerelmi történet anime: CLANNAD

Legjobb komédia anime: Kannagi, Hayate no Gotoku, Lucky Star OVA

Legjobb fanservice/ecchi anime: Strike Witches

Legjobb sci-fi/mecha anime: Code Geass R2, Kaiba

Legjobb thriller / misztikus / horror anime: ???

Legjobb rövid anime: Lucky Star OVA, TTGL Parallel Works, School Rumble San Gakki, Detroit Metal City (pontosan 3 óra, de talán mehetne a többi anime közé)

Legjobb férfi/fiú karakter: Johannes Krauzer II (Detroit Metal City), Lelouch Lamperouge (Code Geass R2), Kururugi Suzaku (Code Geass R2), Okazaki Tomoya (CLANNAD), Ayasaki Hayate (Hayate no Gotoku)

Legjobb női/lány karakter: Sanzenin Nagi (Hayate no Gotoku), Nagi (Kannagi), Zange (Kannagi), Fujibayashi Kyou (CLANNAD), Sakagami Tomoyo (CLANNAD), C.C. (Code Geass R2), Kallen Stadtfeld (Code Geass R2)

Legjobb gonosz karakter: ???

Legjobb újonnan indult anime: Toradora, CLANNAD After Story, Skip Beat!, Xam'd: Lost Memories
[/spoiler]

Nem volt valami nagy szám ez az év...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2009-01-10, 18:26:07
Ha jól értem, akkor ez még csak jelöltállítás, így lehet egy kategóriában többet is, ugye?
Így van.

NLZ

Legjobb soundtrack : Detroit Metal City
Legjobb kaland / fantasy anime : Natsume Yuujinchou, xxxHOLiC: Kei
Legjobb komédia anime : Detroit Metal City
Legjobb rövid anime : Detroit Metal City
Legjobb férfi / fiú karakter : Nyanko-sensei (Natsume Yuujinchou)
Legjobb nő / lány karakter : Nina (Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2) :angyali:
Legjobb újonnan indult anime : Soul Eater, Toradora
Legjobb sorozat/OVA-epizód : Tower of Druaga: the Aegis of Uruk ep. 1

Csak ezeket bírom jelölni, elég gyenge idén a felhozatal. :)  De remélem nem CG R2 lesz az év animélye, mert akkor én hülyét kapok. :zomg: És így fogok nézni: [spoiler][/spoiler]
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-01-10, 18:52:06

... remélem nem CG R2 lesz az év animélye, mert akkor én hülyét kapok. :zomg: És így fogok nézni: [spoiler][/spoiler]

:zomg:

(Most jövök rá, hogy nem is láttam olyan sok 2008-as animét.)

White SeeD

#224
Legjobb anime: CG2
Legjobb történet: CG2
Legjobb karakterfejlődés: CG2  (Kihozni olyan karaktereket 0-ásra akiket szívünkből utáltam. Erre csak az kontráz rá, hogy megutáltam olyan szereplőket, akikkel semmi gondom nem volt elötte. :D Ehhez művészet kellett)
Legjobb animáció / vizuális effekt: Macross F
Legjobb soundtrack: Macross F
Legjobb opening / ending: Macross F
Legjobb akció / harcművészeti dráma: (gyakorlatilag nem volt) Mission E
Legjobb kaland / fantasy anime: The Tower of DRUAGA, Spice and Wolf
Legjobb dráma anime: (szinten nem volt rendes dráma anime)  H2O
Legjobb romantikus / szerelmi anime: Itazura na Kiss
Legjobb komédia anime: Macademi W
Legjobb fanservice / ecchi anime: Kanokon,
Legjobb sci-fi / mecha anime: Macross F, CG 2
Legjobb thriller / misztikus / horror anime: Natsume Yuujinchou / xxxHolic2
Legjobb rövid anime:  Mai-Otome 0
Legjobb férfi / fiú karakter: Zero Zero Zero
Legjobb nő / lány karakter: Horo
Legjobb gonosz karakter: Schneizel (CG2)
Legjobb újonnan indult anime: Sword of Uruk


Quote from: NLZ on 2009-01-10, 18:52:06
Csak ezeket bírom jelölni, elég gyenge idén a felhozatal. :)  De remélem nem CG R2 lesz az év animélye, mert akkor én hülyét kapok. :zomg: És így fogok nézni: [spoiler][/spoiler]
Nálam az egyetlen olyan anime volt, aminél hétről hétre a körmömet rágtam hogy mi lesz, és szerintem nem voltam egyedül :D
A legtöbben meg csak azért utálják mert Clamp, meg divat szídni.

Mellesleg tényleg alacsony volt az év színvonala. A CG2-n és Macrosson kívül elsőre nem is ugrott be semmi a kategóriákra, kellett a lista. Aztán jött a töménytelen vígjáték és misztikus, amikből elég nehezen tudtam választani, hogy mi menjen a jelölésre. Misztikusba 3mat is beraknék a legjobba, mindegyik másért volt a legjobb.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Divatból lett szar a karakterfejlődés, ahogy már te is írtad? :D  Én nem év animéjének azt tartom, amelyiket végig jó nézni, a befejezése remek lett és hónapok múlva is szívesen gondolok rá.
Sword of Uruk pedig hibás jelölés újonnan indulónak, mert 2009. jan. 9.-én kezdték sugározni.
[reserved]

Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2009-01-10, 18:10:06
Quote from: Próféta on 2009-01-10, 18:08:59
Minthogy idén jóval kevesebb animét néztem, nem tudok relevánsan hozzászólni.
De csakazértis:
Legjobb anime = Kaiba (a műfajon még gondolkozom)
Legjobb opening / ending = Kaiba OP

Citromdíj? :D

Mnemlolfail?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Aszongyahogy->

Legjobb anime: Ga-Rei: Zero
Legjobb történet: Mugen no Juunin
Legjobb karakterfejlődés: Ga-Rei: Zero
Legjobb animáció / vizuális effekt: Ga-Rei: Zero
Legjobb soundtrack: Vampire Knight
Legjobb opening / ending: Ga-Rei: Zero
Legjobb akció / harcművészeti dráma: Junchi GR-Z-fag és megen Ga-Rei: Zero
Legjobb kaland / fantasy anime: Spice and Wolf
Legjobb dráma anime: Ga-Rei: Zero
Legjobb romantikus / szerelmi anime: Itazura na Kiss
Legjobb komédia anime: Kamen no Maid Guy
Legjobb fanservice / ecchi anime: Kamen no Maid Guy
Legjobb sci-fi / mecha anime: Olyantot nem néztem
Legjobb thriller / misztikus / horror anime: Bus Gamer *elbújik a szikla mögé*
Legjobb férfi / fiú karakter: hátnemLawrenceazbiztos... legyen Orange :3
Legjobb nő / lány karakter: Kallen (CG R2)
Legjobb gonosz karakter: Yomi (Ga-Rei: Zero)
Legjobb újonnan indult anime: Tales of the Abyss

Ja, és a magam részéről full elégedett vagyok a 2008-as évvel :D

Draconire

2008 elég béna volt animék szempontjából. (3-at néztem végig, többi félbemaradt/nem kezdtem el :/)
Mindegy, Horo már nevezve van, annyi elég is lesz nekem.

SaiyaGin

#229
Legjobb soundtrack: Code Geass R2, Slayers Revolution (:D)
Legjobb opening / ending: Druaga op, Gundam 00 S2 op
Legjobb kaland / fantasy anime: Slayers Revolution, Spice and Wolf
Legjobb romantikus / szerelmi anime: Itazura na Kiss
Legjobb komédia anime: Slayers Revolution
Legjobb Slice of Life:Itazura na Kiss
Legjobb sci-fi / mecha anime: Code Geass R2, Gundam 00
Legjobb rövid anime: Dragon Ball: Ossu! Kaette Kita Son Goku to Nakamatachi!! (:D)
Legjobb férfi / fiú karakter: Lockon Stratos (Gundam 00),  Inspector Wizer Flayon (:D) (Slayers Revolution), Lelouch Lamperouge (CG R2)
Legjobb nő / lány karakter: Horo (Spice and Wolf), C.C. (CG R2)
Legjobb gonosz karakter: Ali Al-Saachez (Gundam 00)
Legjobb újonnan indult anime: Xam'D, Gundam 00 S2
Citromdíj: Tales of the Abyss

Ha még eszembe jutna valami, hozzáírom.

chilip

Xam'D-ot nem lehet jelölni sehova kivéve az újonnan indultban, mert még megy...

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-01-10, 23:21:27
Xam'D-ot nem lehet jelölni sehova kivéve az újonnan indultban, mert még megy...

Ja,igaz...

Zsiga


motifator

Ahogy elnézem, náluk nem az a szabály, hogy 2008-ban kellett befejeződnie, hanem hogy 2008-ban készült belőle fansub. Így lehet benne a listában pl. az Evangelion Shin Gekijouban: Jo, vagy az Ookiku Furikabutte, amik 2007-esek.

Bazz, most látom, hogy az ARIA: The Origination is 2008-as. Ez esetben jelölném még a legjobb anime és a legjobb karakterfejlődés kategóriában. Illetve jelölném még Alice Caroll-t a legjobb női karakter kategóriában, szintén az Ariából.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-01-11, 13:34:50
Ahogy elnézem, náluk nem az a szabály, hogy 2008-ban kellett befejeződnie, hanem hogy 2008-ban készült belőle fansub. Így lehet benne a listában pl. az Evangelion Shin Gekijouban: Jo, vagy az Ookiku Furikabutte, amik 2007-esek.

Bazz, most látom, hogy az ARIA: The Origination is 2008-as. Ez esetben jelölném még a legjobb anime és a legjobb karakterfejlődés kategóriában. Illetve jelölném még Alice Caroll-t a legjobb női karakter kategóriában, szintén az Ariából.
Igen, ők fansubbal számolnak, mi hardcore weeabook vagyunk így nekünk elég a raw is. :D (Meg igazából egyszerűbb és gyorsabb így leellenőrizni hogy szabályosak-e a jelöltek.)
Az ARIA-t meg Alice-t (meg Alicia-t és Akari-t is, meg a legjobb résznek azt a részt) jelöltem én is, csak nyilvánvaló okokból nem írtam be ide (úgyis én fogok egy fél napot szopni a szavazatok összesítésével). :)

motifator

Azt a részt? Neked melyik az a rész? Egy rakás zseniális rész van az Originationben, de számomra személyesen csakis a 9. lehet az a rész. Az volt az egyetlen epizód a sorozatban (? talán az egész animés pályafutásom alatt), ahol I shed manly tears of joy.

Ja, és nem is tudtam, hogy van legjobb epizód kategória, és őszintén szólva nem is igazán tudom, hogy van-e értelme. De ha már van ilyen, akkor nem tudok mást jelölni az Aria 9. részén kívül.

És igen, én is jelölném akár az összes csajt az Ariából, de úgyis csak egyre lehet majd szavazni, és az Arisu-chan lesz.

[spoiler]Mondjuk Akari-t is imádom, a macbookomnak az a hostneve, de cserébe van egy Arisu nevű Death Knight-om, hogy ne legyen féltékenykedés :D[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: motifator on 2009-01-11, 14:11:14
Azt a részt? Neked melyik az a rész? Egy rakás zseniális rész van az Originationben, de számomra személyesen csakis a 9. lehet az a rész. Az volt az egyetlen epizód a sorozatban (? talán az egész animés pályafutásom alatt), ahol I shed manly tears of joy.

Ja, és nem is tudtam, hogy van legjobb epizód kategória, és őszintén szólva nem is igazán tudom, hogy van-e értelme. De ha már van ilyen, akkor nem tudok mást jelölni az Aria 9. részén kívül.

És igen, én is jelölném akár az összes csajt az Ariából, de úgyis csak egyre lehet majd szavazni, és az Arisu-chan lesz.

[spoiler]Mondjuk Akari-t is imádom, a macbookomnak az a hostneve, de cserébe van egy Arisu nevű Death Knight-om, hogy ne legyen féltékenykedés :D[/spoiler]
Igen, a 9. rész az. :)

frozenstein

Quote from: Zsiga on 2009-01-11, 13:55:47
(úgyis én fogok egy fél napot szopni a szavazatok összesítésével)
Miért? Idén nem lesz ilyen poll? :3x3:

Zsiga

Quote from: frozenstein on 2009-01-11, 17:17:50
Quote from: Zsiga on 2009-01-11, 13:55:47
(úgyis én fogok egy fél napot szopni a szavazatok összesítésével)
Miért? Idén nem lesz ilyen poll? :3x3:
De, a jelöléseket kell összevadásznom majd innen, meg végignézni hogy mindegyik megfelel a szabályoknak, stb.

White SeeD

Meg is feledkeztem az egyetlen normális harcművészeti animeről.

Legjobb akció / harcművészeti dráma: Bamboo Blade
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6