Main Menu

Valkyria Chronicles

Started by Én, 2009-04-13, 23:26:37

Previous topic - Next topic

KeLa

Quote from: Alkyra on 2009-06-14, 15:15:42
Spoiler azoknak kik nem bírnak magukkal:

Rengeteg dolgot kihagyok s próbálok nagyon tömören fogalmazni s mégegyszer figyelmeztetek mindenkit: EZ ERŐSEN SPOILER!!!

[spoiler]

Az eredeti történetben nem rombolják le az ősi Valkür hagyatékot s Faldio visszatér oda tovább tanulmányozni. Eközben Welkinék egy esti küldetés keretében visszafoglalják a Fouzen-t(ahol a Darksen rabszolgák vannak) egy kis segítséggel majdl nagy nehezen kinyírják Gregort. (acélvonatból küldi az áldást az egész pályára a mocsok)

Faldio tanulmányai során rájönn, hogy a Valküröki ereje csak akkor jönn elő, ha súlyos életveszélyben vannak. Nos, ezt nem tudom miért vágták ki az anime-ből, de az eredeti történet szerint Selvaria többször is említi ,hogy csata előtt mindig szíven döffi magát annak érdekében, hogy előjöjjön Valkür énje.
Welkinék ismét egy lehetetlen küldetésre mennek, amit sokan csak VC D-Day-nak hívnak. A küldetés sikeresen végrehajtása után egy meglepetés támadás során sajnos itt elveszítjük egyik kedvenc karakteremet. :(

Eközben a mindkét fél egy hatalmas ütközetet tervez s full haderővel egymásnak esnek. Természetesen Gallia győzelme esélytelen, hisz közel sincsenek annyian, mint ellenfeleik.
Faldio mindent egy lapra tesz s egy mesterlövész puskával lelövi Alicia-t. Szerencséjükre Alicia-ban tényleg felébred a Valkür erő s Selvariat legyőzve nekimegy egyedül az egész Imperial hadseregnek s bealázza őket.:) (a játék során Valkür állapotban sérthetetlenek, viszont nincsenek maguknál és nem irányíthatóak)

[/spoiler]

No, de ennyi spoiler elég is legyen. Lesz még egy-két eléggé kemény fordulat s nem tudom, hogy mennyit fognak módosítani a dologból, de majd meglátjuk.
Ja, ezekből néhányat már "sikerült" megtudnom, azért is írtam úgy h eddig még nem volt komoly, de am tényleg nem zavart annyira.

Btw, tényleg jó ez gleam sub? Mert akkor nem várok tovább és megnézem a 9-10. részt.

Zsiga

Nem jó de nézhető.

Alkyra




LuckyDingo

Nah 11 letudva :D Azt nézem mindenki Aliciára hajt XD  Még az ellenség is XD Amúgy nem volt rossz, előkészítés a következő, csöppet lehet izgalmasabb részre :)

SaiyaGin

#66
10: végre egy komolyabb hangvételű rész.  :smile:

Szerk.: 11.:

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-18, 12:25:43
Nah 11 letudva :D Azt nézem mindenki Aliciára hajt XD  Még az ellenség is XD Amúgy nem volt rossz, előkészítés a következő, csöppet lehet izgalmasabb részre :)

Ja, Alicia szép kis háremet gyűjtött magának. :D

Alkyra

#67
Nah itt nagyon keverik a szart kérem. Az esetleges érdeklődöknek írom le eme információkat:

Az eredeti történetben:

1. CSAK Welkin s Faldio volt partin. A többiek standby-ban vártak a város egyik katonai részlegében
2. Selvaria + Jeager sem voltak ott
3. A vendég federációs miniszterelnök árulta el jószándékát s Ő rabolta el a Hercegnőt, nem a [spoiler]Tanácsosa.[/spoiler](most nem megyek bele, hogy miért tette)
4. Természetesen ez rögtön kiderül  s Tanácsos elrendeli az egész város elzárását és mivel épp Welkinék osztaga van a közelben kiküldik őket, hogy találják meg az elrabolt hercegnőt.
5. Semmilyen 'whydidntyoufuckalicia' duma nem volt Welkin s Faldio között. Sőt, Faldiot NEM érdekli Alicia. Természetesn ez maga után vonja a dolgot, hogy semmilyen ajándék, beszélgetések és flört jelenetek nem voltak az eredeti történetben. (megjegyezném, hogy az éjszakai jelenet sem történt meg az előző részből, mindössze egy kis faházba menekültek egy erdő közepén az őket üldöző katonák elől, mert Alicia megsérült. Talán akkora tenném a kettejük között levő romantikus szál kezdét.)

Kíváncsi vagyok, hogy meddig módosítják a történetet és ez mennyire fogja befolyásolni az élvezhetőségét a részeknek.Mindenesetre mindig leírom, hogy mik a változások, ha esetleg érdekel valakit.


LuckyDingo

Érdekel :D De egyébként nem tűnik rossznak, így sem. AZ a 'whydidntyoufuckalicia' duma pedig szerintem tök jogos volt :O  ^^

Alkyra

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-21, 22:06:36
Érdekel :D De egyébként nem tűnik rossznak, így sem. AZ a 'whydidntyoufuckalicia' duma pedig szerintem tök jogos volt :O  ^^

Nahná, hogy jogos. Én is leszóltam volna, hogy miért nem tette meg.

SaiyaGin

#70
Quote from: Alkyra on 2009-06-21, 22:08:34
Quote from: LuckyDingo on 2009-06-21, 22:06:36
Érdekel :D De egyébként nem tűnik rossznak, így sem. AZ a 'whydidntyoufuckalicia' duma pedig szerintem tök jogos volt :O  ^^

Nahná, hogy jogos. Én is leszóltam volna, hogy miért nem tette meg.

Biztos kellemes lett volna, ha a gránátos katona akkor ront be a házba, amikor Welkin és Alicia éppen... ...szeretik egymást.  ^^

A változásokról: olvastam olyan gamer véleményét is, aki örült annak, hogy vannak változtatások, mert így nem ugyanazt látja, mint amit már megcsinált a játékban.

Xzone

Új karakter: a zsidó Date Masamune.

LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2009-07-02, 02:48:24
Új karakter: a zsidó Date Masamune.
XDDD
Nem zsidó az :D Valami olyan, mint a vándorcigányok :D Csak Darcksennek vagy minek hívják. A hangján meglepődtem :O Mondjuk én előbb gondoltam Zorora, mint Masamunéra XD

Xzone

Engem a fickó hangja után a csukott jobb szeme győzött meg a kiléte felől :)

A darcsenek meg szerintem inkább a zsidókkal állíthatók párhuzamba (az egész anime voltaképp a második világháborút jeleníti meg): koncentrációs táborokba zárják őket a "birodalmiak", és állítólag a múlt ban elkövettek valami szörnyű bűnt, amiért mindenki utálja őket.

LuckyDingo

#74
Wow.. 14es rész. Új opening.. tök jó lenne, csak a fő poént lelőtte XD

Maga a rész is jó volt :)

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-06, 17:01:05
Új opening.. tök jó lenne, csak a fő poént lelőtte XD

Igen, ez jó nagy köcsögség volt a stábtól...
[spoiler]Vagy aki nem játszott a játékkal, az le van tojva?[/spoiler]

Cobra

Gleamet nem akarok nézni, hol marad a többi csapat?  :comp:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ogre

Quote from: Cobra on 2009-07-14, 01:13:32
Gleamet nem akarok nézni, hol marad a többi csapat?  :comp:

mi a bajod vele? nem rosszabb, mint az ayako volt. csak a fene enné meg őket, hogy még nincs kint ep15  :mad:

Cobra

Ayako már nem lesz, mert nincs, aki fordítsa nekik. Doremi-t nézem azóta, az egész tűrhető.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Én a gleamet nézem. Semmi bajom nincs vele. AMit én is értek, azt jól fordítják, amit nem, az meg nem zavar XD


chilip

Welkin mekkora egy pöcs  ::)

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-07-21, 22:38:38
Welkin mekkora egy pöcs  ::)

Egyet kell értenem...

ogre

Welkin megéri a pénzét :)

azt viszont egyre kevésbé tudom elképzelni, hogyan lehet ezt rendesen befejezni a maradék 10 részben. vagy nagyon pörgősre kéne csinálni (elvégre háború van vagy mi), vagy össze fogják csapni, vagy terveznek egy második sorozatot, és ugyanilyen lassan folyik tovább minden.

chilip

fucking cliffhanger at the end of ep17  :Eztneked: ááááá, és most megint várhatok 1 hetet rá ;_; vagy mégtöbbet  :bruhuhu:

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-07-26, 23:38:43
fucking cliffhanger at the end of ep17  :Eztneked: ááááá, és most megint várhatok 1 hetet rá ;_; vagy mégtöbbet  :bruhuhu:

Holnapután lesz a következő rész, ha ennyire nem bírsz várni, szedd le a raw-t.  :hehe:

chilip

4 nappal ezelőtt írtam ;) dátumot nézd meg

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2009-07-30, 21:46:08
4 nappal ezelőtt írtam ;) dátumot nézd meg

Tudom, láttam. ;) De a hat nap várakozás nem egy hét.
[spoiler] :angyali:[/spoiler]

LuckyDingo

18 szip szip, bár már spoilerből vágtam, hogy ez lesz, de akkor is.. [spoiler]brühü. Welkin meg megérdemelte az ütést. Damon is megérdemelné. Kövi rész régi-új ismerős, meg még egyicipici flöshback... aztán már talán rátérnek erre a Valkyria doogra is.. talán... ha már világított az a fránya ragnite.[/spoiler]

SaiyaGin

A 19. rész nem volt rossz, bár a csatatéren miniszoknyában való rohangászás még mindig   :lol: .
[spoiler]Viszont Alicia végre helyrerakta rendbehozta Welkint.[/spoiler]