Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-05-14, 18:27:40
de így tisztázódott pár dolog :)
mint pl az, hogy hogyan mehetett egyszerre az A+-on, az Rtl Klubbon és a CoolTV-n is a Slayers? ;)

Rtl Klubhoz tartozik az A+ és a CoolTV is, és a Klub Publishing, (vagy már megváltoztatta a nevét?), ami a CB-t dvd-formában kiadja.

Raggie

Nemtom, azt el tudnám viselni, ha az A+-os hangok lennének a magyarhangok... ha viszont újat csinálnak, akkor sajna nagy a valószínűsége, hogy elrontják... (eddig legjobban a movie-nak a hangjai tetszettek)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-14, 19:41:55
Nemtom, azt el tudnám viselni, ha az A+-os hangok lennének a magyarhangok... ha viszont újat csinálnak, akkor sajna nagy a valószínűsége, hogy elrontják... (eddig legjobban a movie-nak a hangjai tetszettek)
Mint mondtam, valószínűleg nem csinálnak újat:
1. Már meg van
2. Az övék
3. Újat csinálni költséges, és ha új lenne hozzá, akkor nem jönne ki idén.

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-14, 19:54:13
Mint mondtam, valószínűleg nem csinálnak újat:
1. Már meg van
2. Az övék
3. Újat csinálni költséges, és ha új lenne hozzá, akkor nem jönne ki idén.
aha. Jó, de attól még elronthatják!!  :hehe:
(mindent el lehet rontani, és valamin muszáj parázni! :D )

Egyébként a movie-t ki adta ki?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-14, 19:38:04
Quote from: Fazék on 2006-05-14, 18:27:40
de így tisztázódott pár dolog :)
mint pl az, hogy hogyan mehetett egyszerre az A+-on, az Rtl Klubbon és a CoolTV-n is a Slayers? ;)

Rtl Klubhoz tartozik az A+ és a CoolTV is, és a Klub Publishing, (vagy már megváltoztatta a nevét?), ami a CB-t dvd-formában kiadja.
O Mighty God of All Knowledge köszönjük hogy beavattál minket. Mivel se tv-m nincsen, se időm tv-t nézni, se kedvem szinkronnal nézni anime-ket, a legkevésbé se tudom hogy éppen melyik csatornán milyen anime-ket adogatnak, és lényegében nem is igazán érdekel, de azért köszi a tájékoztatást :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-05-14, 22:17:17
O Mighty God of All Knowledge köszönjük hogy beavattál minket.
:rolleyes:
amúgy ez a fórumon már mind elhangzott itt-ott :p

Cobra

Na majd ha valakinek már megvan az első lemez, és pozitívan nyilatkozott a fordításról (szinkron engem annyira nem érdekel, a felirat legyen jó), akkor ennyiért én is megveszem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

:D Hát én azért mindenképpen megveszem! ;) (ugyhogy biztosan számíthatsz beszámolóra)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

Most mondták a Japanimániában, hogy egy fansub került fel a DVD-re  :cool:  (legalábbis remélem az :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hát nem mondom, hogy beleszerettem a magyar Bebopos szinkronba, de szerintem teljesen elviselhető volt. :) De én speciel úgyis japánul nézem mindig, és mivel az is lesz rajta, tuti, hogy megveszem! :D Már csak az a kérdés, hogy közösbe vegyem meg Raggie-vel, vagy meglegyen 2x... de szerintem ezt mindketten akarjuk majd a polcunkra... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-15, 00:35:24
Már csak az a kérdés, hogy közösbe vegyem meg Raggie-vel, vagy meglegyen 2x... de szerintem ezt mindketten akarjuk majd a polcunkra... :D
Már csak a magyarországi animekiadás támogatása miatt is vegyük meg azért két példányban! ;)
(meg tényleg én is szeretném a polcomon látni :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Vajon a Pockos is megveszi a saját polcára? :rolleyes: :D
Egyébként tényleg, ha már lehet reménykedni még ilyenben (mint Fazék a Trigunt ahogy említette), én a Samurai Champloo-t, a Texhnolyze-t, a GitS: SAC-ot és legfőképpen a Furi Kurit requestelném az illetékesek felé. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-15, 00:52:08
Vajon a Pockos is megveszi a saját polcára? :rolleyes: :D
Egyébként tényleg, ha már lehet reménykedni még ilyenben (mint Fazék a Trigunt ahogy említette), én a Samurai Champloo-t, a Texhnolyze-t, a GitS: SAC-ot és legfőképpen a Furi Kurit requestelném az illetékesek felé. :)
azért sztem a Trigun-nak kicsit több esélye van, lévén azt is leadták az A+ -on ha jól tudom :)
de én is drukkolok a fönt említettekért, csak jóval kevesebb esélyt tippelek nekik.

Raggie

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-15, 00:52:08
Vajon a Pockos is megveszi a saját polcára? :rolleyes: :D
Egyébként tényleg, ha már lehet reménykedni még ilyenben (mint Fazék a Trigunt ahogy említette), én a Samurai Champloo-t, a Texhnolyze-t, a GitS: SAC-ot és legfőképpen a Furi Kurit requestelném az illetékesek felé. :)
Seconded that! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-05-15, 01:00:00
azért sztem a Trigun-nak kicsit több esélye van, lévén azt is leadták az A+ -on ha jól tudom :)
A józan ész szava... ;) Igazad van. (Damn! Tényleg kéne az a Furi Kuri... :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-15, 00:52:08
Egyébként tényleg, ha már lehet reménykedni még ilyenben (mint Fazék a Trigunt ahogy említette), én a Samurai Champloo-t, a Texhnolyze-t, a GitS: SAC-ot és legfőképpen a Furi Kurit requestelném az illetékesek felé. :)
Láttam néhány darab import FLCL-t a conon... igaz volt ott pár dolog, pl NGE meg mi volt még?, de hogy aközött a néhány között is ott volt...
Ki tudja?
Még csak a 2006-ra tervezett kiadásokról vannak infók, a meglepetésekről és a 2007-esekről még nincsenenk

Raggie

Találtam egy kis LoLságot! Egyes emberek milyen sánalmasak/hülyék/nemtommik: Cosplay LoooooL!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-05-16, 23:02:44
Találtam egy kis LoLságot! Egyes emberek milyen sánalmasak/hülyék/nemtommik: Cosplay LoooooL!
Nem is rossz! Biztos sok meló volt benne (ha ő csinálta). :D A hajával persze nem tudott mit kezdeni... ennyiben könnyebb a Jet cosplay. :D Egyébként köszi a képet! Megnyugodtam, hogy nINCS a valóságban olyan öltöny, ami úgy áll az emberen, mint Spike-on az a kék. (Ez a kérdés sokáig nem hagyott nyugodni. Rajtam ugyanis minden öltöny nagyon vacakul áll.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Öt perce volt itt egy futár és átadott nekem egy csomagot. Kibontottam és tényleg az amit megrendeltem! Bőrhatású anyag, fekete haj, 3 nyílá...
Izé, a másik csomag.
Szóval itt hever mellettem a Bebop DVD. Este egy üveg bor társaságában tesztelem megünneplendő a tegnapi és mai vizsgáimat.

Raggie

Quote from: Pirula on 2006-05-17, 15:31:37
Szóval itt hever mellettem a Bebop DVD. Este egy üveg bor társaságában tesztelem megünneplendő a tegnapi és mai vizsgáimat.
Nemtom elég méltóak-e azok a vizsgák erre! ;) :D (egyébként jól teszed :jee: )

Ramiz: sztem eléggé vacak a cosplay-es! Nem öltöny van rajta, hanem valami vacakból rácsíptetett egy ingre egy olyan világoskék xart, és a nyakkendője is röhejes! A fejéről már nem is beszélek, mert avval nem tud mit kezdeni, olyan amilyen, de azért az arckifejezésével csinálhatott volna valamit!! Olyan, mint egy rossz bu... szóval szar. :ejj: :oops:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Quote from: Raggie on 2006-05-17, 16:39:15
Quote from: Pirula on 2006-05-17, 15:31:37
Szóval itt hever mellettem a Bebop DVD. Este egy üveg bor társaságában tesztelem megünneplendő a tegnapi és mai vizsgáimat.
Nemtom elég méltóak-e azok a vizsgák erre! ;) :D (egyébként jól teszed :jee: )
Méltóak voltak, erről biztosíthatlak. :)
Megnéztem, és felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban. Néha kellemesen belendül a szinkron és tényleg élvezhető. Viszont vannak olyan megakadások meg mondatszerkezetek amiknek a hallatán hangosan felszisszentem. Miért nem lehet szakemberrel fordíttatni egy szövegkönyvet? Nem is kell hogy nagyon vágja a japánt, de magyarul azért tudjon profi szinten. A problémám csak az hogy azt a néhány helyet ahol szlenget meg keménykedős dumát lehetett vagy kellett alkalmazni betapasztották sablonelemekkel. Pedig jól el lehetett volna csípni a hangulatot. A hangszínekkel sincs nagy gond, bár itt is inkább a "lehetne sokkal rosszabb is" jut eszembe a szimpla "jól sikerült" helyett.

Raggie

Ez most a MovieDVD, vagy a sorozatos(ami most jött ki)?? :confused:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2006-05-18, 19:47:33
Ez most a MovieDVD, vagy a sorozatos(ami most jött ki)?? :confused:
Sorozat! A film már nagyon nagyon régen jelent meg :)

És immár én is boldog tulajdonosa vagyok egy példánynak belőle :D (sorozat 1. dvd)
Nem volt pofám az 1690 Ft-os ár útán azt mondani a Saturn-ban, hogy inkább nem kérem, miután 5 percet rohangált szó szerint az egész cd/dvd részleg a kedvemért, hogy előkerítsenek belőle egy példányt :D

és amúgy marhára meglepődtem, pozitívan csalódtam bennük. szóval odamegyek, gagyogva, hogy "izé, egy animés/animációs sorozat dvd-jét keresném, Csillagközi fejvadászok címmel" - eddig bamba képpel néznek rám, hogy mit akarok, majd folytatom "Cowboy Bebop az eredeti címe" azonnal: "ja hogy a Cowboy Bebop, az igen most jött tegnap, itt lesz az új dvd-knél" :D szóval nem gondoltam volna, hogy így fog beugrani nekik a dolog :)

Raggie

Quote from: Fazék on 2006-05-18, 19:57:28
Sorozat! A film már nagyon nagyon régen jelent meg :)
Azt tudom, hogy a sorozat jelent meg most(elkezdett), de én arra gondoltam, hogy Pirula DVD-je melyik a kettő közül(mert ő megvehette a Movie-t is, annak ellenére, hogy az már régen megjelent). :)
Quote from: Fazék on 2006-05-18, 19:57:28
És immár én is boldog tulajdonosa vagyok egy példánynak belőle :D (sorozat 1. dvd)
Nem volt pofám az 1690 Ft-os ár útán azt mondani a Saturn-ban, hogy inkább nem kérem, miután 5 percet rohangált szó szerint az egész cd/dvd részleg a kedvemért, hogy előkerítsenek belőle egy példányt :D

és amúgy marhára meglepődtem, pozitívan csalódtam bennük. szóval odamegyek, gagyogva, hogy "izé, egy animés/animációs sorozat dvd-jét keresném, Csillagközi fejvadászok címmel" - eddig bamba képpel néznek rám, hogy mit akarok, majd folytatom "Cowboy Bebop az eredeti címe" azonnal: "ja hogy a Cowboy Bebop, az igen most jött tegnap, itt lesz az új dvd-knél" :D szóval nem gondoltam volna, hogy így fog beugrani nekik a dolog :)
WoW! Nem is rossz! Ez határozottan pozitív fejlemény! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2006-05-18, 20:04:35
Azt tudom, hogy a sorozat jelent meg most(elkezdett), de én arra gondoltam, hogy Pirula DVD-je melyik a kettő közül(mert ő megvehette a Movie-t is, annak ellenére, hogy az már régen megjelent). :)
sztem a sorozatra gondolt, az jelent meg ezen a héten :)

Pirula

Quote from: Fazék on 2006-05-18, 20:06:52
Quote from: Raggie on 2006-05-18, 20:04:35
Azt tudom, hogy a sorozat jelent meg most(elkezdett), de én arra gondoltam, hogy Pirula DVD-je melyik a kettő közül(mert ő megvehette a Movie-t is, annak ellenére, hogy az már régen megjelent). :)
sztem a sorozatra gondolt, az jelent meg ezen a héten :)
BINGO!
Plusz még emlékezhettek rá hogy anno a film megtekintése után mindenféle hüllőket és kétéltűeket emlegettem mert nem tetszett, a sorozat viszont annál inkább. :)

Raggie

Aham. Most már mindent értek! :D

Akkor nincs gáz, mert a sorozatot úgyis japán hanggal néztem mindíg is! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#538
Cowboy Bebop sorozat 1. DVD
épp most végeztem a kép összevetésével a dvd-s és az ogm-es verziónak. hááát valamiért azt hittem szebb lesz. szóval a zx-es verziónak sztem szebb a képe. élénkebbek a színek, és mintha élesebb is lenne a kép. persze ez könnyen lehet az esetleges utómunkának köszönhető és akkor grat a zx-es csapatnak, de mindenesetre ezen a dvd-n a kép számomra zavaróan fakó. (persze az is lehet hogy szimplán vak vagyok :))
mondjuk egyelőre csak számítógépen tudtam megnézni, dvd-lejátszóban csak késő este tudom majd kipróbálni, lehet hogy ott jobban fog kinézni... (kétlem)

a felirat egy az egyben a magyar fanfordításnak tűnik, amivel most találkozok először, de annál biztos hogy jobb, mint ha rtl-ék csináltak volna hozzá egy újat. a megjegyzések persze hiányoznak belőle, de ez talán logikus lépés, hogy kivették.

az extrák végülis nem rosszak, de a magyar ajánlók közül az elsőt 12 másodperc után kilőttem, nem tudom mikor fogok sort keríteni a többire. a képek egész jók, a szereplők bemutatásánál eléggé magyartalan a szöveg időnként, és tükörfordításnak érződik, de egyszeri elolvasásra talán alkalmas.

más hirtelen nem jut eszembe a dvd-vel kapcsolatban.
remélem hogy azért a következő anime dvd kiadványok képminőségével kicsit többet törődnek majd...
dvd 6/10
sorozat 10/10

szerk: az meg külön vicces, hogy úgy néz ki nem egyeztettek a fordítók, mert a tokon ugyebár Csillagközi fejvadászok van, a dvd menüben pedig valami másfajta "fejvadászok" ami most hirtelen nem ugrik be, de nincs kedvem csak ezért elindítani, hogy megnézzem

sirtomi

Hétvégén megrendelem én is!
Vagy érdemes próbálkozni MediaMarktban szerintetek?