Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

.Attila

Rám jött, hogy meg akarok tanulni főzni.

Párolt zöldségkörethez milyen fűszert ajánlotok? Most oregánót adtam hozzá, nem rossz.

Darkstar

Bors, koriander, kakukkfű, bazsalikom.
A zöldségektől függ.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Mexikói mix, azaz zöldborsó, kukorica, répa.
Vajban párolva próbáltam, mert már unalmas volt, hogy állandóan csak főtt köretet csinálok. Egy ici-picit talán sok lett a vaj.

Darkstar

Ahhoz akkor inkább bors, kis só, őrölt chili.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Belváros környékén (Blaha, Kálvin, Ferenc körút között lakunk, legyen gyalogtávban) ismertek jó éttermet?

Zsiga

Quote from: .Attila on 2012-03-28, 21:05:42
Belváros környékén (Blaha, Kálvin, Ferenc körút között lakunk, legyen gyalogtávban) ismertek jó éttermet?
Ha nem vagy náczi akkor tőletek BKV-val 10 percre van egy jó étterem.
http://rosenstein.hu/

.Attila

Azért írtam gyalogtávot, mert családdal mennénk és szülők nem akarnak messzire menni (azaz lehetőleg bkv kizárva).
De azért felvesszük a lehetőségek közé.

Cloud

Hm, Pesten hol lehet a legnagyobb melegszendvicset kapni? Valakinek infó esetleg?

Keletinél egész nagyot adnak de gondoltam megkérdem. Hátha.


(légyszi hanyagoljuk azt hogy most csinálj magadnak otthon, stb.)

.Attila

Most nézem, hogy a hely vasárnap zárva, tehát nem jó. Vasárnap mennénk.

Próféta

Quote from: .Attila on 2012-03-28, 21:05:42
Kálvin, Ferenc körút között
megy a Ráday utca. Mondjuk én szégyen szemre csak a Vörös Postakocsiban voltam, de az ízlett.

.Attila

Étteremkeresőn néztem pár helyet, de egyelőre nagyon úgy néz ki, a szokásos Bécsi Szelet vendéglő lesz.

Én

Quote from: Cloud on 2012-03-29, 00:18:39
Hm, Pesten hol lehet a legnagyobb melegszendvicset kapni? Valakinek infó esetleg?

Keletinél egész nagyot adnak de gondoltam megkérdem. Hátha.


(légyszi hanyagoljuk azt hogy most csinálj magadnak otthon, stb.)
Legnagyobbat nem tudom, de a Borároson elég nagyot adnak 440-ért, ingyen kérhetsz rá 2 féle zöldséget meg ami szószt akarsz.

Cloud


Fazék


.Attila

Oké, akkor mit kéne enni?
Halat, pulykát, csirkét kilőtte. Ó igen, egyél egészségtelenebb marha- és sertéshúst, még véletlenül se kerüld el a koleszterinbombákat. Sőt lehetőleg egyél velőt velővel. Vagy bélszínt bélszínnel, ha már úgyis olyan gazdag vagy.

kada


.Attila

Quote from: kada on 2012-05-13, 16:10:45
Vagy menj el Vegetáriusnak...  :_piszka:

Szerintem a szerző abba is belekötne.
Legutóbb étteremben köretnek grillzöldséget kértem. Elég gyatra volt, úgy olvasztották fel, mert át volt ázva gyakorlatilag.

kada

Quote from: .Attila on 2012-05-13, 16:35:36
Quote from: kada on 2012-05-13, 16:10:45
Vagy menj el Vegetáriusnak...  :_piszka:

Szerintem a szerző abba is belekötne.
Legutóbb étteremben köretnek grillzöldséget kértem. Elég gyatra volt, úgy olvasztották fel, mert át volt ázva gyakorlatilag.
Házi onigiri?

.Attila


noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: .Attila on 2012-05-13, 16:00:23
Oké, akkor mit kéne enni?
Halat, pulykát, csirkét kilőtte. Ó igen, egyél egészségtelenebb marha- és sertéshúst, még véletlenül se kerüld el a koleszterinbombákat. Sőt lehetőleg egyél velőt velővel. Vagy bélszínt bélszínnel, ha már úgyis olyan gazdag vagy.
Olvasd el mégegyszer, semmi ilyet nem ír. Előszöris éttermekről szól a cikk, otthon nyugodtan ehetsz csirkét meg pulykát meg halat meg amit akarsz, valószínűleg nem fogod saját magad megszívatni maradék kajából meg rossz alapanyagokból összerakott, túlsütött ehetetlen szarokkal.
És szó sincs arról hogy étteremben se egyél halat meg csirkét, konkrét ételekről beszél, amiket vagy könnyű elrontani, vagy direkt szarból főzni mert úgy olcsó.

.Attila

Mivel éttermekről volt szó eleve, nem tartottam fontosnak kiemelni, hogy azokra gondolok és nem az otthoni főzésre. Rosszul tettem ezek szerint.
A cikk szerint csirke- és pulykahúsos ételeket éttermekben en bloc kerülni kell.
Nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy tkp. egyáltalán ne menjek Magyarországon étterembe?

NLZ

Ja, mert ez egy kurva ország, ahol minden szar, de az index minden cikkjével ezt sugallja. :)
[reserved]

Fazék

kifogytam a megszokott szálas teából, de le vagyok égve, mint a Reichstag, szóval tettem egy próbát, elhoztam otthonról ajándékcsomaggal jött Lipton Yellow Label filteres teát.
szavakban leírhatatlan, hogy ez mekkora egy szar.
még ingyen se szívesen iszom.

tudtok ajánlani vmi helyet, ahol jó áron (max 600 Ft/100g) vehető/rendelhető normális szálas tea?
fekete és zöld is érdekel, nincs különösebb preferencia, szeretek kísérletezgetni velük, ritkán csalódok.

Lythis

Quote from: Fazék on 2012-05-29, 11:14:33
kifogytam a megszokott szálas teából, de le vagyok égve, mint a Reichstag, szóval tettem egy próbát, elhoztam otthonról ajándékcsomaggal jött Lipton Yellow Label filteres teát.
szavakban leírhatatlan, hogy ez mekkora egy szar.
még ingyen se szívesen iszom.

tudtok ajánlani vmi helyet, ahol jó áron (max 600 Ft/100g) vehető/rendelhető normális szálas tea?
fekete és zöld is érdekel, nincs különösebb preferencia, szeretek kísérletezgetni velük, ritkán csalódok.
Őőő... 600/100g kategóriában nem tudom, hogy van-e még valahol, ahol van is választék. Fallback option: IKEA. Anno voltak (nem tudom, hogy most is van-e, honlapjukon nincs, szal lehet, hogy nincs) szálas teáik. Jellemzően ízesített fekete tea (áfonyás még talán van is itthon, meg volt rebarbarás is), az kb ebben az árban volt. Semmi kiugróan extra, de finomnak finom, a célnak megfelelt (legyen valami olyan, amit literszám lehet inni, meg ízesíteni, ha olyanom van, etc.- sőt, asszem a Shanghaj-tojásokat is azzal csináltam múltkor).


EDIT:
Éttermesdihez:
tényleg étterme válogatja, és legtöbb esetben az első alkalom lutri. Még akkor is, ha drága helyre megy az ember.
A legjobb megoldás (ami nyilván sok esetben nem játszik) az az, hogyha az embernek van ismerőse, aki már járt a helyen, és tud véleményt mondani róla.
Azon túl, hogy az index megint marhára megmondta a frankót, arra volt jó az egész, hogy valamelyest rávilágítson, hogy mégis hogyan szoktak spórolni egyes éttermekben, illetve van egy-két sajnálatos alapigazság is benne (pl. hogy az "olasz" kajákban a tésztát a legtöbb helyen rendre elb*sszák, és ennek a tetejébe még az alapanyag is sz*r).
Hogy néhány hír, és esetleg pár rossz tapasztalat alapján mennyire jogos ilyen általánosításokat megereszteni, az megint más kérdés. Különösen teszem azt a csirke alapanyaggal kapcsolatos fejtegetést illetően. Mármint egy átlag vendég marhára nem lát rá arra, hogy mégis honnan szerzik, és kétlem, hogy az index mélyen tisztelt szakértőgárdájának ezt az orra alá kötötték volna - arról már nem is beszélve, hogy sok esetben az átlag szakács is csak annyit tud, hogy "ott az alapanyag".

Fazék

tudom, nagyon olcsó a célár, amit meghatároztam, de ha ennél drágább, akkor már inkább kényelemből 7-800 körül megveszem a sima bolti Twinings utántöltőket, ezért gondoltam, hátha van vhol Mo-on is, ahol olcsón lehet szerezni normálisat.

ismerős pl külföldről rendelgeti vmi nagyon olcsón, csak gondoltam mielőtt megkérdem honnan és én is nekiállnék külföldről rendelgetni, előbb körbekérdezek, hátha van itthon is vmi jó áron.

Lythis

Quote from: Fazék on 2012-05-29, 16:07:22
tudom, nagyon olcsó a célár, amit meghatároztam, de ha ennél drágább, akkor már inkább kényelemből 7-800 körül megveszem a sima bolti Twinings utántöltőket, ezért gondoltam, hátha van vhol Mo-on is, ahol olcsón lehet szerezni normálisat.

ismerős pl külföldről rendelgeti vmi nagyon olcsón, csak gondoltam mielőtt megkérdem honnan és én is nekiállnék külföldről rendelgetni, előbb körbekérdezek, hátha van itthon is vmi jó áron.
Ha be tudod hozatni, és olcsóbban jössz ki, mintha itthon vennéd, akkor szerintem mindenképp. Nyilván annyi buktatója van, hogy így hosszabb idő beszerezeni (bár fogalmam sincs, hogy az ilyet milyen gyorsan szállítják).

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

"I wish I could, but I don't want to."