Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Marfy

Most vettünk a koliba egy 333as celeront és kíváncsi vagyok Mplayer-el menni fognak rajta a filmek? Belehet úgy konfigurálni hogy jó legyen?

Dragon

Quote from: NokiMost vettünk a koliba egy 333as celeront és kíváncsi vagyok Mplayer-el menni fognak rajta a filmek? Belehet úgy konfigurálni hogy jó legyen?
Hát a celeron sosem volt egy nagy szám, de azért ha jó a tömörítés a filmben, akkor van rá esély. Ha windózon próbálkoztok, akkor érdemes a háttérbõl az erõforrászabáló folyamatokat elõbb kiiktatni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: bpka000Hát a celeron sosem volt egy nagy szám, de azért ha jó a tömörítés a filmben, akkor van rá esély. Ha windózon próbálkoztok, akkor érdemes a háttérbõl az erõforrászabáló folyamatokat elõbb kiiktatni.
Windóz alól próbáljuk és most szedtem le a legújabb Mplayer-t hát remélem sikerül valamit alkotnom. Hát a Celeron tényleg nem nagy szám de akkoriban még jobb volt mint az AMD K6-2.
Hátha zsozso tud valami jó kis konfigot hozzá hogy nézhessünk rajta filmeket.

zsozso

Quote from: NokiWindóz alól próbáljuk és most szedtem le a legújabb Mplayer-t hát remélem sikerül valamit alkotnom. Hát a Celeron tényleg nem nagy szám de akkoriban még jobb volt mint az AMD K6-2.
Hátha zsozso tud valami jó kis konfigot hozzá hogy nézhessünk rajta filmeket.
Hat a routerem 1 celi 366 os es eddig meg minden videot lejatszottam vele, igaz bsd fut a routeren :p
Death is the only redemption

Marfy

Quote from: zsozsoHat a routerem 1 celi 366 os es eddig meg minden videot lejatszottam vele, igaz bsd fut a routeren :p
Most raktam fel mindent és nagy meglepetésemre minden tökéletesen fut rajta kivéve a wmv, azt viszont nem tudom miért szaggat, pedig azt hitem hogy majd az ogm-ekkel lesznek bajaim, bár lehet a videókártya is gyenge (S3 Virge 4Mb-os). Mi az a bds?

.Attila

Quote from: NokiMost raktam fel mindent és nagy meglepetésemre minden tökéletesen fut rajta kivéve a wmv, azt viszont nem tudom miért szaggat, pedig azt hitem hogy majd az ogm-ekkel lesznek bajaim, bár lehet a videókártya is gyenge (S3 Virge 4Mb-os). Mi az a bds?
BSD és tudtommal op rendszer.

Marfy

#126
Quote from: TriviBSD és tudtommal op rendszer.
Bocsi elírtam :).
Én is valami ilyesmire gondoltam, és honna lehet olyat beszerezni?
Edit: Már végigolvastam a manual felirattal foglalkozó részét de nem találtam hogy lehet a felirat színét állítani.

Fazék

Quote from: kikuchiyoSejtettem, hogy ez lehet a gond, sõt, ha van nálad japán nyelvi támogatás, és kicseréled a configban az arial.ttf-et arialuni.ttf-re, akkor a japán karaktereket tartalmazó feliratokat is korrektül látni fogod. (meg kell neki adni a parancssorban, hogy -unicode vagy -utf8)
köszönöm szépen, végre kitudtam valamivel próbálni és tényleg megjelenik rendesen a japán szöveg is! az tény, hogy egy nyamvadt kanji-t se ismertem föl a szövegbõl eddig, de legalább megy :D - amúgy tényleg köszi :)

Fazék

#128
ugyebár most ugrottam pár veriószámot és lenne egy gondom:
valamiért nem öli meg a screensaver-t az mplayer! az elõzõ 3-percenként kiírta, hogy 'killed screensaver' de ez a legújabb, gond nélkül hagyja, hogy full-screen mód közben is elinduljon... várom az ötleteket ill. a megoldást :) elõre is köszi

ui: amit nem szeretnék csinálni: átállítani minden filmnézéskor a képernyõ tulajdonságiat, ill. 2-3 percenként megmozgatni az egeret, köszi :)


edit: probléma megoldva. azt hiszem sejtem mi lehet a baja. kb verzióváltással együtt a parancsikon eddigi paraméterei mellé beraktam egy -fs kapcsolót is, hogy ne kelljen mindig f-el indítani a lejátszást, nem is igazán értem, miért nem tettem meg korábban. de úgy néz ki ez okozza a problémát, csak fogalmam sincs miért. ha kiveszem full-screen-bõl, majd visszarakom, akkor már rendesen megöli  a képernyõvédõt... bár továbbra is kíváncsi lennék, hogy ez mitõl van, de egy 'f' betû megnyomásába lejátszás kezdetén azt hiszem továbbra se fogok belehalni :D

kikuchiyo

Most én kérdeznék egyet.

Windows-os mplayert használva bizonyos MKV filmeknél (pl. az általam feltöltött Infinite Ryvius 23-26-nál) csak az egyik oldali hangszóróból szól a hang.
Könnyen azonosíthatóan az olyan mkv-knál fordul ez elõ, amik 5.1-es AAC hangsávot tartalmaznak.
Tud vki megoldást, vagy workaroundot erre a problémára?
(Azon kívül, hogy telepítsük fel az A-L codec pack-et és használjunk BSPlayert a szóban forgó fájloknál...)

Emlékeim szerint az aac hanggal amúgy is baj szokott lenni, az mplayer forrás-csomagban lévõ libfaad ugyanis bugos, vagy legalábbis nem hajlandó lefordulni. Azt tanácsolják, hogy telepítsünk külsõ libfaad-ot és a --with-external-faad kapcsolóval konfiguráljuk az mplayert, linux alatt én is ezt szoktam tenni.
Lehet, hogy ezt a windowsos mplayer készítõje elfelejtette?
De az is lehet, hogy nem ez a gond, az mplayer levlistáján találtam egy bejegyzést egy hasonló problémára válaszul, hogy "it's known to be broken".

Szóval aki ért hozzá, az mondhatna rá valamit.
Failure is the default option

Moha

Ennek a problémának a megoldása engem is érdekelne. Nekem a hangkártyám csak 4.1-es, de amúgy sima stereo hangfalaim vannak. A legegyszerûbb az volna, ha le lehetne keverni az 5.1-es hangot stereora.
Én sem akarok mindenféle codecet felrakni, meg ilyenek. Matroska pack sincs fent, minden mkv-t mplayerrel szoktam lejátszani.
Meg lehet oldani a problémát telepítgetés nélkül?

kikuchiyo

#131
A gond ott van, hogy a többcsatornás AAC hangot rosszul keveri le sztereóra.

Az mplayer levlistán keresgéltem, de definitív megoldást nem találtam, az egyetlen konkrét javaslat egy patch volt, amit a libfaad.c-re kéne applikálni, de én a forrásban nem szívesen turkálok.
Failure is the default option

kikuchiyo

Találtam -ha nem is teljesértékû, de azért használható- megoldásokat az AAC hang lekeverésének problémájához. (Mai mottónk az is lehetne, hogy mire nem jó a dokumentáció olvasgatása.)

1. Van egy olyan audiofilter, ami elvileg fülhallgatósoknak lett kitalálva, a többcsatornás hangot úgy alakítja kétcsatornás sztereóvá, hogy közben megpróbálja a hang térbeliségét megõrizni, íme:
-af hrtf
Úgy vettem észre, nem szereti, ha a samplerate nem 48 kHz  :wtf:, akkor egy resample=48000:0:2-t elé lehet biggyeszteni.

2. Ír egy ilyen példát:
"Play a 6-channel AAC file with only two speakers:
   mplayer  -af pan=6:1:1:0:1:0:1:1:0:1:0:1:1"
Na ez nálam nem mûködött :)(valami borzalmasan lassítva játszotta le a hangot), de lehet, hogy másnál megy.

3. Lehet, hogy ha a codecs kvtárba bemásoljuk neki a bináris CoreAACMittoménhány.ax directshow codec-et, és a codec.conf-ban az aac szekciót meghegesztjük, hogy arra mutasson, akkor a saját belsõ, bugos kód helyett a zokkszigén kihasználásával fel fogja majd használni a tanáccs részirûl.

És semmi többet nem tudok elmondani.  :teccik:
Failure is the default option

zsozso

Quote from: kikuchiyoTaláltam -ha nem is teljesértékû, de azért használható- megoldásokat az AAC hang lekeverésének problémájához. (Mai mottónk az is lehetne, hogy mire nem jó a dokumentáció olvasgatása.)

1. Van egy olyan audiofilter, ami elvileg fülhallgatósoknak lett kitalálva, a többcsatornás hangot úgy alakítja kétcsatornás sztereóvá, hogy közben megpróbálja a hang térbeliségét megõrizni, íme:
-af hrtf
Úgy vettem észre, nem szereti, ha a samplerate nem 48 kHz  :wtf:, akkor egy resample=48000:0:2-t elé lehet biggyeszteni.

2. Ír egy ilyen példát:
"Play a 6-channel AAC file with only two speakers:
   mplayer  -af pan=6:1:1:0:1:0:1:1:0:1:0:1:1"
Na ez nálam nem mûködött :)(valami borzalmasan lassítva játszotta le a hangot), de lehet, hogy másnál megy.

3. Lehet, hogy ha a codecs kvtárba bemásoljuk neki a bináris CoreAACMittoménhány.ax directshow codec-et, és a codec.conf-ban az aac szekciót meghegesztjük, hogy arra mutasson, akkor a saját belsõ, bugos kód helyett a zokkszigén kihasználásával fel fogja majd használni a tanáccs részirûl.

És semmi többet nem tudok elmondani.  :teccik:
Ha tudsz mondani 1 aac-s filet akkor utannanezek.
Death is the only redemption

Moha

Quote from: zsozsoHa tudsz mondani 1 aac-s filet akkor utannanezek.
Pl.: zx.ah.my.goddess.movie.part1.mkv

kikuchiyo

#135
pl.:
[a4e] Infinite Ryvius 24-26
[a-l] Memories 1-3

Közben találtam még egy olyan opciót, hogy -af extrastereo, ez is mellékhatásként csinál... valamit.

A bináris codecet sajnos nem hajlandó használni.

Edit: az -af pan=6:1:1:0:1:0:1:1:0:1:0:1:1 opció mûködik és azt csinálja amit kell. Idõközben rájöttem, hogy nálam miért nem mûködött. Karaj.
Failure is the default option

via_mala

Quote from: kikuchiyoaz -af pan=6:1:1:0:1:0:1:1:0:1:0:1:1 opció mûködik és azt csinálja amit kell. Idõközben rájöttem, hogy nálam miért nem mûködött. Karaj.
És ha nem akarod, hogy a kíváncsiság megöljön, akkor nekünk is elárulod a titkot? :lol:  :merci:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Nagyobbrészt az én hülyeségem miatt.
Nálam úgy van, hogy a TC-ben csináltam egy "Run DOS here" ikon, ha az mplayert nemtriviálisan akarom használni, valamint elhelyeztem egy m.bat-ot a windows\system32-ben, aminek a tartalma: "d:\misc\mplayer\mplayer %1 %2 ...". Így ha pl. egy ogm-ot akarok lejátszani, román hanggal és külön fájlban lévõ szingaléz felirattal, valamint tükrözni akarom a képet és felére lassítani a hangot, akkor csak rákattintok a DOS ikonra és beírom, hogy "m shit.ogm" a megfelelõ kapcsolókkal.
A gond ott van, hogy a szûrõk paramétereiben szereplõ = karakter a batch fájlban  szóközzel helyettesítõdik, így a szûrõk nem kapják meg a megfelelõ paramétereket és sírnak emiatt. Az emplajer abszolút elérési utját használva ez a gond nem lép fel.
Failure is the default option

Moha

Jobban jársz, ha a TC-ben csinálsz egy ikont. zsozso leírta a Segítség! thread-ben, hogy kell. (azóta én is azt használom) :)

teraflare

Én beírtam a winfos98 autoexec ébe a path paraméterbe az mplayer helyét, de mivel mplayer néven fut a winfosé is ezért f6 al átneveztem lmplayer-re (az l-t vakon ütöttem az elejére) és így már csak lmplayer ctrl+enter -opciók és már jól is megy az ogm is az én régi 366 cerka gépemen. Ez tök jó. A Bsplayernél elég keményen szaggatott vagy a hang lehagyta a képet. A normál avihoz meg simán hozzárendeltem. Meg a koli géptermében is tudok videot nézni! Install jogom nincs, így nem tudtam régen codek et felrakni és nem tudtam videozni, most meg felmásolom az mplayert, letöltöm a codekjeit és már mehet is. Hehehe.

kikuchiyo

Persze, ha minden faxni nélkül akarom használni, arra nekem is van egy TC ikon.

A path-ba rakás meg XP-n annyiban bonyolultabb, hogy nem az autoexec.*-ba kell tenni, hanem a Control Panel->System->Environment panelen kell beállítani.
Failure is the default option

purple haze

Ha ilyet ír ki a dolog, hogy "Ogg: Page out not synced, we skip some bytes", és közbe csak színes négyeteket látok akkor vajon mit kell tennem?

Ha valaki felvetette már a problémát akkor szorri...

ArchElf

Az a gondom, hogy az mpc+vsfilterrel szépen kirakja az SSA subot (kareokee, dõlt betük, stb), de mplayer alatt csak buta nagy betûket látok (nem a betüméretre szeretnék megoldást).
Sajna a doksiban kizárólag annyit találtam az mplayerrõl+SSA támogatásról, hogy van... Tud valaki segíteni, vagy ne is próbálokzzam. Ja és hogy esetleg tesztelni is tudjátok, pl:
ftp-> /Anime/Oh! My Goddess TV/[animestars]Ah!_My_Goddess_01.mkv
Amúgy nem tudnátok segíteni abban, hogy tudnám kivarázsolni a subot ebbõl a fájlból, mert a VDMod valami összekevert str/ssa torzszülöttet generál a text streambõl...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

zsozso

Quote from: 'ArchElf[HUN']Az a gondom, hogy az mpc+vsfilterrel szépen kirakja az SSA subot (kareokee, dõlt betük, stb), de mplayer alatt csak buta nagy betûket látok (nem a betüméretre szeretnék megoldást).
Sajna a doksiban kizárólag annyit találtam az mplayerrõl+SSA támogatásról, hogy van... Tud valaki segíteni, vagy ne is próbálokzzam. Ja és hogy esetleg tesztelni is tudjátok, pl:
ftp-> /Anime/Oh! My Goddess TV/[animestars]Ah!_My_Goddess_01.mkv
Amúgy nem tudnátok segíteni abban, hogy tudnám kivarázsolni a subot ebbõl a fájlból, mert a VDMod valami összekevert str/ssa torzszülöttet generál a text streambõl...

AE
Leszed uj mplayer, hasznal mplayer.
http://mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/MPlayer-mingw32-dev-CVS-050117.zip
Quote from: purple hazeHa ilyet ír ki a dolog, hogy "Ogg: Page out not synced, we skip some bytes", és közbe csak színes négyeteket látok akkor vajon mit kell tennem?

Ha valaki felvetette már a problémát akkor szorri...
Leszed uj mplayer, hasznal mplayer.
http://mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/MPlayer-mingw32-dev-CVS-050117.zip
Death is the only redemption

ArchElf

Quote from: zsozsoLeszed uj mplayer, hasznal mplayer.
http://mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/MPlayer-mingw32-dev-CVS-050117.zip
Jelenlegi verzió:

E:\Movies\mplayerdev2>mplayer -v
MPlayer dev-CVS-050117-21:49 (C) 2000-2005 MPlayer Team
CPU: Advanced Micro Devices Athlon MP/XP Thoroughbred (Family: 6, Stepping: 0)
Detected cache-line size is 64 bytes
CPUflags:  MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 0 SSE2: 0
Compiled with runtime CPU detection - WARNING - this is not optimal!
To get best performance, recompile MPlayer with --disable-runtime-cpudetection.


AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

Quote from: 'ArchElf[HUN']
Jelenlegi verzió:

...


AE
BTW, hogy tudom kikapcsolni az overlay-t, hogy screenshotot tudjak küldeni?

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

zsozso

Quote from: 'ArchElf[HUN']BTW, hogy tudom kikapcsolni az overlay-t, hogy screenshotot tudjak küldeni?

AE
-ss -frames -vo jpeg
vagy
-directx:noaccel
Death is the only redemption

kikuchiyo

Quotehogy tudom kikapcsolni az overlay-t

Vagy -vo directx:noaccel, vagy -vo gl2

Zsozso: én úgy tudom, hogy az mplayer nem támogatja az ssa/ass formátum extra dolgait, csak a szöveget jeleníti meg belõle.
Ha nem így van, akkor mondd meg nekünk is, hogy kell elõcsalogatni ezt a lehetõséget és kollektíve megemeljük elõtted a kalapunkat.
Failure is the default option

zsozso

Quote from: kikuchiyoVagy -vo directx:noaccel, vagy -vo gl2

Zsozso: én úgy tudom, hogy az mplayer nem támogatja az ssa/ass formátum extra dolgait, csak a szöveget jeleníti meg belõle.
Ha nem így van, akkor mondd meg nekünk is, hogy kell elõcsalogatni ezt a lehetõséget és kollektíve megemeljük elõtted a kalapunkat.
Hmm megkerdeztem winfosra nincs patch.
Death is the only redemption

.Attila

Hogy lehet screenshotot csinálni?