Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cloud on 2006-09-20, 13:59:01
Egy ismerősöm azt mondta hogy Windows alatt nem is fogom tudni az MPlayerhez a Matrox kártyámat.
Azt javasolta hogy telepítsek Linuxot.(Csakhogy én Linuxot  életemben csak 1x láttam nem is nagyon értek hozzá meg nem is tudom kezelni. :oops:)Lehetséges hogy igaza van?
Mert akkor nekem végem... :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:
ugyan én egy matrox g400-as kártyát és egy egybe-Compaq gépben, de hibátlanul beüzemeltem immár 2-3 éve WinME alatt és rendszert se kellett azóta cserélni azon a gépen és napi használatban van.

driverguide.com-on nincs ME alá G200-as driver?

wiggen

Valaki tudna nekem linket adni magyar nyelvű Mplayer fonthoz? Csak angolt találtam eddig :S

zsozso

Quote from: wiggen on 2006-10-05, 14:35:38
Valaki tudna nekem linket adni magyar nyelvű Mplayer fonthoz? Csak angolt találtam eddig :S

Allitsd be subfont-encoding=iso8859-2 ezt a config fileba.
Death is the only redemption

wiggen

kösz szépen tényleg ez hiányzott, mostmár minden jó :D

Feldin

Quote from: Cloud on 2006-09-20, 13:59:01
Egy ismerősöm azt mondta hogy Windows alatt nem is fogom tudni az MPlayerhez a Matrox kártyámat.
Azt javasolta hogy telepítsek Linuxot.(Csakhogy én Linuxot  életemben csak 1x láttam nem is nagyon értek hozzá meg nem is tudom kezelni. :oops:)Lehetséges hogy igaza van?
Mert akkor nekem végem... :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:
próbáld a geexboxot.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Cloud

Lehet h nem ide kéne írnom....
Mplayerrel akarok lejátszani egy animét(2nd Raid)ssa felirat van hozzá.elindítom és a feliratban a hosszú magánhangzókat nem mutatja normálisan.Csak kül. jeleket ad ki.(pl  "á" helyett valami ilyesmi "%/?".Nem ezt csak hasonlót.Mit csináljak vele?

zsozso

Quote from: Cloud on 2006-10-10, 15:29:09
Lehet h nem ide kéne írnom....
Mplayerrel akarok lejátszani egy animét(2nd Raid)ssa felirat van hozzá.elindítom és a feliratban a hosszú magánhangzókat nem mutatja normálisan.Csak kül. jeleket ad ki.(pl  "á" helyett valami ilyesmi "%/?".Nem ezt csak hasonlót.Mit csináljak vele?
3om hozzaszolassal feljebb van hozza megoldas.
Death is the only redemption

kikuchiyo

Vagy használd a -utf8 kapcsolót.
Failure is the default option

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-10, 15:46:53
Vagy használd a -utf8 kapcsolót.

:merci:
Ezzel működik.....

Fazék

#399
mitől lehet, hogy egy videókártya driver-frissítés (omega drivers, legfrissebb) után az mplayer meghülyült, olyan formában márpedig (elnézést előre is, hogy ilyen bénán fogalmazom meg), mintha a képernyőnek csak kb a felső 3/4-ét venné a teljes képernyőnek és arra szabályosan összenyomja lejátszáskor a videót.
legfrissebb most leszedett mplayer-rel is ugyanez a gond jelentkezik.

szerk: a hiba átértelmezett leírása: lejátszáskor berak egy az ablak 3/10-edét kitöltő fekete sávot a videó alá (ezáltal összetolva azt vertikálisan). szóval ez mitől lehet?

Selmo

Gmplayer is ezt csinálja? Vagy ha azzal próbálod, akkor a sima is?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-11-27, 22:47:13
Gmplayer is ezt csinálja? Vagy ha azzal próbálod, akkor a sima is?
azóta próbáltam pl wmp is ezt csinálja az avi-kkal. viszont pl egy quicktime rendesen játssza le továbbra is a mov-okat, de mplayer azt is eltorzítja...
örülök, hogy ilyen egyéni hibákat tudok produkálni, gyanús, hogy driver eltávolítás és telepítés lesz ebből... szuper, 3 újraindítás...

kikuchiyo

-vo gl is csinálja?
Ha nem, akkor a vidkari driver csinál valamit rosszul a DirectX-szel.

Szerk: nekem pl. szürke volt minden videó, amíg ki nem cseréltem az NVidia drivert.
Failure is the default option

Cobra

Milyen kártyád is van Fazék? Ha jól emlékszem és 9600pro, akkor rakd vissza a 6.7-re épülőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-27, 22:56:32
-vo gl is csinálja?
köszi, ez hibátlanul megoldotta a problémát!  :jee:
mindjárt meg is nézem, hogy mit csinál ez :D
öö nem találom :) szóval ez pontosan mit is csinál? :)

Quote from: Cobra on 2006-11-27, 23:39:51
Milyen kártyád is van Fazék? Ha jól emlékszem és 9600pro, akkor rakd vissza a 6.7-re épülőt.
mobility radeon9700-am van. olvastam, hogy catalyst 6.9-ből már kivettek pár régebbi ati kártyát, de úgy láttam hogy 9600/9700 széria még nem volt a felsoroltak között... rosszul láttam? :redface:

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-11-28, 00:53:30
Quote from: kikuchiyo on 2006-11-27, 22:56:32
-vo gl is csinálja?
köszi, ez hibátlanul megoldotta a problémát!  :jee:
mindjárt meg is nézem, hogy mit csinál ez :D
öö nem találom :) szóval ez pontosan mit is csinál? :)
OpenGL -en keresztüli video output.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cobra

Elméletileg mennie kéne a 9700-nak. Esetleg próbáld ki a legújabb gyári drivert (itt külön van a Mobility!).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-11-28, 11:28:16
Elméletileg mennie kéne a 9700-nak. Esetleg próbáld ki a legújabb gyári drivert (itt külön van a Mobility!).
tudom, pont ezért használom az omega driver-t, mert azok a mobility kártyákat is kezelik, az átkozott ati oldal ugyebár elküld a gyártó oldalára, hogy ő ilyennel nem foglalkozik, a gyártó pedig mindig el van maradva akár 3-4 verzióval is az aktuális catalyst-tól, ezért tértem át az omega driver-re... de most ezzel a hibával picit elbizonytalanodtam...

kikuchiyo

Nekem azt kezdte el egy időben csinálni, hogy a DirectX-en keresztüli videolejátszáskor egy egyenszürke hátteret kapott a kép. A legújabb NVidia driver helyretette, de azt nem tudom, hogy konkrétan mi volt a gond. A dxdiag szerint rendben volt minden.

Az mplayer esetén a gl videokimenet OpenGL-en keresztül rajzolja ki a képet (ahogy via_mala mondja), előnye, hogy teljesen független a directx-től, azaz lehet mondjuk screenshotot csinálni a képről sima alt+printscreennel, vagy ha TV-re kötöd az S-Video kimenetet, akkor is látszani fog mindkét képernyőn a videó stb., hátránya viszont, hogy eszi a processzort. Egy HD felbontású videónál már jelentős a különbség, épp akkora, hogy -vo gl-lel már nem is lehetett szaggatásmentesen nézni.
Próbáld ki, hogy a
vo=gl:yuv=3:lscale=1:cscale=1 sort teszed be a configba, ez a videoártyával számoltatja a YUV->RGB konverziót és az átméretezést, ami sokkal kisebb processzorhasználatot eredményez, viszont legalább 4 (vagy hány) shader egységnek kell lenni hozzá a videokártyán.
Failure is the default option

Selmo

Az a problémám, hogy az egyik filmre kellett némi színt adni és azóta minden lejátszott filmnél ráfeküdhetek a 7-esre, hogy ne follyanak el a színek. Hol lehet ezt visszaállítani? Egyáltalán miért jegyezte meg ha többé nem teszi? :eek:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-28, 14:28:56Próbáld ki, hogy a
vo=gl:yuv=3:lscale=1:cscale=1 sort teszed be a configba, ez a videoártyával számoltatja a YUV->RGB konverziót és az átméretezést, ami sokkal kisebb processzorhasználatot eredményez, viszont legalább 4 (vagy hány) shader egységnek kell lenni hozzá a videokártyán.
kipróbáltam, de még így is túl lassú volt minden, inkább eljátszogattam most a driver-ekkel egy picit... omega driver legfrissebb újratelepítve is csinálta a hülyeségeit, aztán megtaláltam ati oldalán egy hasznos kis programot, ami kitalálta magától, hogy melyik a legfrissebb driver amit le tud szedni a mobility radeon 9700-as kártyámhoz, majd telepítettem, illetve csak akartam volna, mert szólt, hogy a catalyst-hoz kell neki a .net telepítése, hát elmentem windows update oldalra, majd ott telepítettem volna a .net1.1-et, ami persze nem települt, mert fogalmam sincs mi miatt, majd megpróbáltam föltelepíteni a .net2.0-t és az már gond nélkül fölment, majd gond nélkül fölment végre az ati driver is és most már minden szép, boldogságos. :)

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 01:52:15
Romeo x Juliet trailer

Hát ez FAIL-gyanús  :eek: :smile:

Quotec:/windows/fonts/arial.ttf doesn't look like a font description, ignoring.
Cannot load font: c:/windows/fonts/arial.ttf
[h264 @ 009E3CB8]QP -32 out of range
Error while decoding frame!


MPlayer interrupted by signal 11 in module: decode_video
- MPlayer crashed by bad usage of CPU/FPU/RAM.
  Recompile MPlayer with --enable-debug and make a 'gdb' backtrace and
  disassembly. Details in DOCS/HTML/en/bugreports_what.html#bugreports_crash.
- MPlayer crashed. This shouldn't happen.
  It can be a bug in the MPlayer code _or_ in your drivers _or_ in your
  gcc version. If you think it's MPlayer's fault, please read
  DOCS/HTML/en/bugreports.html and follow the instructions there. We can't and
  won't help unless you provide this information when reporting a possible bug.

Eddig jol elvoltam vele.
Valaki valami otlet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Néha csinál ilyet. Szerintem a videó hibája.
Esetleg próbálkozz másik/újabb mplayer-verzióval.
Failure is the default option

frozenstein

Nekem az mkv fájlokkal vannak gondjaim. Van hogy random időközönként leállítja a lejátszást, most a legújabb, hogy a képet lassabban viszi mint a hangot. Nem tudtok erre valami megoldást, esetleg egy linket honnan tölthetek le megfelelő frissítést?

Cobra

Ha jól emlészem, akkor az AC3 hanggal vannak gondjai az Mplayernek, de talán az újabb verizók már kezelik rendesen. Továbbá Mplayer alatt is lehet gyenge hozzá a géped, ha H.264+AC3 kódolást használnak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Igen, asszem a problémás fájlok h264 kódolásúak. :ejj:
Ez esetben segíthet, ha lelövöm a háttérben futó programokat? Vagy sokat nem fog javítani rajta?

kikuchiyo

Hát ha éppen videót enkódolsz vagy protein-foldingot számoltatsz, azt talán célszerű lelőni, de egyébként nem számít sokat.
Az utófeldolgozást érdemes kikapcsolni (vf=pp jellegű sorokat # mögé rakni a config fájlban), és a framedropping legyen engedélyezve (lejátszás közben is lehet kapcsolgatni a D gombbal). Így nem fog elcsúszni a kép és a hang, viszont szaggatni fog, ha nem elég erős a processzorod.
Failure is the default option

frozenstein

A háttérben a flash fxp fut, a legtöbb programot nem szokta zavarni, nem tudom, hogy itt most mennyire számít.
A config fájlban az alábbi sorokat találtam( ha jó fájlt nyitottam meg), miután bekapcsoltam a framedropping-ot:
vo=directx
ao=dsound
font=mplayer/font/font.desc
autosync=100
framedrop=yes
Próbáltam az első sor elé #-t írni, de semmi sem változott. Sajna nem nagyon vágom a témát. :lame:

kikuchiyo

Egy tanács régebbről:
Próbáld ki, hogy a
vo=gl:yuv=3:lscale=1:cscale=1

sort teszed be a configba a vo=directx helyett, ez a videoártyával számoltatja a YUV->RGB konverziót és az átméretezést, ami sokkal kisebb processzorhasználatot eredményez, viszont legalább 4 (vagy hány) shader egységnek kell lenni hozzá a videokártyán.

Ezenkívül célszerű a legújabb mplayer binárist használni.
Vannak itt meg itt.
Failure is the default option

frozenstein

Amit linkeltél az lejátsza rendesen, csak nem tudom hogy kell vele a feliratot előhozni(nincs hozzá ini fájl), ha ezt megtudnád mondani már minden frankón menne. Kösz az eddigi segítséget is. :merci: