Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Cobra

Quote from: Bishop on 2008-06-13, 15:30:41
Nem tudjátok Maid guy miért nem fordítja mostanába senki? 7ik óta nicns egy új sincs kint Baka-updates-en. Pedig már kezdtem megkeldvelni  :bruhuhu:
Sajnos az elmúlt 2 évben kb a negyedére csökkent az anime fansubberek száma, a friss animék száma meg csak nő. Maid Guyért is kár, de úgy néz ki, hogy még a Macross Frontiert se fogja senki hetente fordítani. (legalábbis akik eddig hetente értékelhet minőséget nyújtottak, azok elvileg nem folytatják).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Mi van a híresebb fordító csapatokkal? Shinsen fansubsot is rég láttam már pedig őket bírtam. Reméljük javul a helyzet, vagy télleg muszáj lesz megtanulni japánul :lazza:

Dreamcleaver

A shinsen egy rakat sorozatot subol most is, és még mindig eléggé változó minőséggel.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Nem olyan változó az ,egyforma gyenge minden az utóbbi időben (meg lassúak is ) :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Amit én nézek tőlük, azok nem rosszak, igaz, már egy hónapja nem jöttek ki új résszel egyikből sem :(


.Attila

Transformers forrást tud valaki?
Elejétől kezdve kéne.

Xzone

Látta innen valaki a BALDR FORCE EXE Resolution című animét?

Voltaképp az OP zene miatt nézném meg (ez a játék openingje, az animeé ennek a tüc-tüc változata). Az all time kedvenc WoW videóm zenéje ez, úgyhogy adok neki egy esélyt :D

frozenstein

Quote from: Xzone on 2008-07-01, 03:51:20
Látta innen valaki a BALDR FORCE EXE Resolution című animét?
Én adtam rá 10 pontot, bár így utólag nem vagyok biztos benne, hogy megérdemelte. Szerintem érdemes megnézni.

Bishop

Mostanába nézem a Honey & Clovert Animaxon és két szám nem megy ki a fejemből. Az egyik ami a romantikusabb jeleneteknél általába megy, a másik meg a második szezon második részénál mikor Takemoto segít Hagunak elálítani a csuklását és Hagu elrohan mert nem rég Takemoto szerelmet vallot neki. Nem tom ez menynire segít de ha valaki annak a két számnak a címét meg tudná mondani nagyon hálás lennék ^^

motifator

Most így látatlanban meg nem mondom, hogy mi ennek a két számnak a címe, és így melóhelyen a jelenetet se tudom megnézni. De ha énekes ez a két szám, akkor nem lesz nehéz dolgod, mert az egész H&C OST-n csak vagy 7-8 szám van énekkel, a többi instrumentális.
Mindjárt megyek ebédelni, akkor kiugrok a kocsihoz, és behozom a pendriveomat, azon rajta van az összes szám(igen, animés zenék szólnak a kocsimban, kocka vagyok?). Aztán felrakom valahová, ahonnan letöltheted.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Bishop

Kösz, de a cím is elég, gendou-ról gyorsan lejön :lazza:

Kocka? Ugyan már :D De azért megnézném ahogy egy kocsi mellet elmész amibe bömböl a tüc tüc erre rákapcsolsz valami nagyon vékony hangu japán énekes nőre  :lul:

motifator

Innen is elég gyorsan le fog jönni: http://cs.hu/istvan/hc/ :D
Ez az összes énekes H&C szám, ami nekem megvan (asszem csak a 2. ending hiányzik), szerintem meg fogod közte találni, amit keresel.

Amelyik autóban meg bömböl a tüctüc, az úgyse hallja azt, ami az én autómból szól. Lehet kicsit izmosítani kéne az autóhifit, és bömbölő animezenével terrorizálni a várost? Áh, annyira azért nem vagyok nyíltan kocka :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soldier

"most" kaptam msg-t anidb-n h ef - tale of memories-bol sequel lesz "Tale Of Melodies" erröl tud valaki vmit h mi is lesz ez pontosan ? mert nekem eleg kerek volt az elözö vége  :confused: ettöl független :happy:

Bishop

ÁÁ nincs köztük  :frown:
közbe találtam youtubeos linket http://www.youtube.com/watch?v=hq31mkzj_Fs a részhez és alul írják is commentbe hogy valami pool a címe a spitz-től de gendoun sincs fent  :bruhuhu:

chilip

Quote from: Bishop on 2008-07-02, 13:35:44
ÁÁ nincs köztük  :frown:
közbe találtam youtubeos linket http://www.youtube.com/watch?v=hq31mkzj_Fs a részhez és alul írják is commentbe hogy valami pool a címe a spitz-től de gendoun sincs fent  :bruhuhu:

Opening Theme:
"Fugainaiya (ふがいないや)" by YUKI

ed.: és fennvan gendoun

Bishop

Nem az oppening hanem ami a végén van, de közbe rájöttem hogy roszsúl írátk a commentbe

motifator

Ja, hogy második évad, nem figyeltem. Abból tényleg nincsenek zenéim csak OP meg ED :(
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Bishop

A nagy baj hogy még a címét se tom  :bruhuhu:

Manitu

Quote from: Soldier on 2008-07-02, 13:12:35
"most" kaptam msg-t anidb-n h ef - tale of memories-bol sequel lesz "Tale Of Melodies" erröl tud valaki vmit h mi is lesz ez pontosan ? mert nekem eleg kerek volt az elözö vége  :confused: ettöl független :happy:
Ha jól tudom valami játékból csinálták az animét, ez pedig egy másik út lesz belőle.


minuszmiki

Quote from: Manitu on 2008-07-02, 20:12:30
Quote from: Soldier on 2008-07-02, 13:12:35
"most" kaptam msg-t anidb-n h ef - tale of memories-bol sequel lesz "Tale Of Melodies" erröl tud valaki vmit h mi is lesz ez pontosan ? mert nekem eleg kerek volt az elözö vége  :confused: ettöl független :happy:
Ha jól tudom valami játékból csinálták az animét, ez pedig egy másik út lesz belőle.
Jól tudod.

Soldier

oh értem köszi szépen  ^^

noriko

még most is bizonytalanul használom ezt a topicot... túlságosan vékony határ választja el az ajánlóstól így első ránézésre.
but anyways:
tegnap böngészgettem az ajánlásokat meg a belinkelt toplistákat, és kigyűjtöttem pár sorozatot. kérdésem az, hogy ezek közül melyik a könnyedebb, és melyik a komolyabb hangvételű úgy összhatásban?

Hachimitsu to Clover
Seirei no Moribito
Kino no Tabi
Mushishi
Beck
Eureka Seven
Wolf and Spice
Minami-ke
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Quote from: noriko on 2008-07-31, 23:03:51
kérdésem az, hogy ezek közül melyik a könnyedebb, és melyik a komolyabb hangvételű úgy összhatásban?


Hachimitsu to Clover -- középút, bár inkább dráma
Seirei no Moribito -- komolyabb, fantasy, azonban a tájábrázolás miatt van benne egyfajta könnyedség, ami megnyugtatja a szívet
Kino no Tabi -- komolyabb, de nagyon tanulságos
Mushishi -- még nem láttam végig, de szintén ajánlható - a természetmegjelenítés miatt könnyedebb
Beck -- nem láttam
Eureka Seven -- nem láttam
Wolf and Spice -- nem láttam végig, de a téma alapján nem az a lazulós fajta - oda kell figyelni a történésekre
Minami-ke -- nagyon könnyed vígjáték

White SeeD

Eureka: Komoly és könnyed. 5X részes, van benne minden.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Eureka7 elején poénos, a végére kitör rajta a szokásos gagyanime kór, és az egekbe szökik a rinyaszint és végül happy end. :D  Szal ilyen tipikus shounen, de a látványvilága nemrossz.
[reserved]

Gregory

Quote from: noriko on 2008-07-31, 23:03:51
még most is bizonytalanul használom ezt a topicot... túlságosan vékony határ választja el az ajánlóstól így első ránézésre.
but anyways:
tegnap böngészgettem az ajánlásokat meg a belinkelt toplistákat, és kigyűjtöttem pár sorozatot. kérdésem az, hogy ezek közül melyik a könnyedebb, és melyik a komolyabb hangvételű úgy összhatásban?

Hachimitsu to Clover
Seirei no Moribito
Kino no Tabi
Mushishi
Beck
Eureka Seven
Wolf and Spice
Minami-ke

Mushishi - Könnyedebb, nyugodt, viszonylag lassú menetű sorozat, mindegyik rész egy külön történetet mond el, animáció nagyon tetszetős. Olyan fárasztó nap után hazaérve 2-3 rész megnézős.
Beck - Kifejezetten könnyednek mondanám, fiatal rock(?)zenészekről szól elsősorban, illetve bandájuk történelméről.
Wolf and Spice - elég sokat beszélnek benne, többnyire üzleti dolgokról(és azok közül is a középkori európai viszonyokról), tehát ha rendesen élvezni akarja az ember(és nem csak a "tail feels good" fanservice etc. miatt nézné az ember), akkor arra oda kell figyelni rendesen(legalábbis szerintem)

Többit nem láttam.

Próféta

Én nem értek azzal, hogy a szép természet könnyedebbé tenné az animét; nálam legalábbis nem így működik. Ezért szerintem sem a Mushishi, sem a Seirei no Moribito nem kifejezetten könnyed, bár persze egyik se egy TeXhnolyze.
A Kino no Tabiról nehéz megmondani, azt is közepesnek mondanám. Vannak könnyedebb és nehezebb részei. Mindenképpen érdemes megnézni egyébként.

noriko

köszönöm a válaszokat! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Rounin

Hjam, a Mushishi szerintem éppen, hogy eléggé hajlamos megfeküdni az ember agyát, annyira súlyos mentális étek. (Nem "zomg" kategória, de a könnyedségtől elég távol áll)