Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-03-26, 14:06:49
Rosszul tudod. :) A manga nagyon hűen követte az animét...

Mármint akkor fordítva, de értem. Amúgy nyugi, az, hogy csupán a manga hiánya miatt lett vége, nem fillerezték szarrá, illetve, hogy ez is Sunrise-anime, mind biztató jel. :) Csak egy cím: Inuyasha: Kanketsu-hen. :D Anno azzal is hasonló volt, bár ott elvileg be is volt ígérve a folytatás, de reménykedj, hátha... :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


SaiyaGin

Kijött az Eden of the East első filmjéhez a felirat. (Viszont majdnem 3 giga, úgyhogy még várok egy kicsit, hátha lesz belőle más verzió is.)

ogre

#2582
Quote from: SaiyaGin on 2010-03-28, 13:54:27
Kijött az Eden of the East első filmjéhez a felirat. (Viszont majdnem 3 giga, úgyhogy még várok egy kicsit, hátha lesz belőle más verzió is.)
gg csak 1,4g tegnap találtam :)

ed:
gome, egy sorral elnéztem a letöltési listán. valójában 2,8g, és lehet, hogy ugyanarról beszélünk...

SaiyaGin

Quote from: ogre on 2010-03-29, 23:19:23
gg csak 1,4g tegnap találtam :)

ed:
gome, egy sorral elnéztem a letöltési listán. valójában 2,8g, és lehet, hogy ugyanarról beszélünk...

Igen, ugyanaz.
(Végülis tegnap délután elkezdtem tölteni ezt.)

Cloud

Sentou Yousei Yukikaze
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=111

Ezt látta már valaki? Pár részes OVA, haver most szedi azt állítja valami jó kis akció sorozat, vadászgépekkel. :D

Érdemes megnézni?

Selmo

Annál azért kicsit több, és érdemes megnézni.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Doublepost FTW! A Haruhi 2009-es kiadását érdemes megnézni, vagy törődjek bele, hogy lyukas marad az anidb listám? Mert eléggé riaszt a -2 pontja, meg sokan mondták, hogy az a bizonyos 8-as rész...

A tökéletesség unalmas.

Maron

Szerintem nézd meg, abból a bizonyos 8 részből nézz meg... 3-t max, és legyen köztük a kezdet és a lezárás. ;)

chilip

menj a haruhi topicjába és olvasd el a véleményem a 2009-esről ;) azóta se fejeztem be :D

kikuchiyo

Hír:

HAIBANE RENMEI BLU-RAY KIADÁS!!!!!!!!11

http://www.7netshopping.jp/dvd/detail/-/accd/1400177961/subno/1

2010. 07. 13., ha hinni lehet neki.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2010-05-01, 15:51:24
Hír:

HAIBANE RENMEI BLU-RAY KIADÁS!!!!!!!!11

http://www.7netshopping.jp/dvd/detail/-/accd/1400177961/subno/1

2010. 07. 13., ha hinni lehet neki.
99% hogy upscale.

kikuchiyo

#2591
Nyilván az.

Egy blogbejegyzés szerint az volt a gond, hogy az eredeti master, amire a HR készítésekor dolgoztak, sima digitbeta kazetta volt, és amikor azt a szokványos upconvert rendszerükkel megpróbálták Blu-Ray specifikációra felkonvertálni, az eredmény nem lett sokkal jobb, mintha egy kommersz lejátszó szoftveres upscale-jét használták volna. Azt meg úgy nem lett volna értelme kiadni, mondja. Megpróbálták egy másik, fejlettebb rendszerrel, de ott meg abba futottak bele, hogy a 13-ból két résznél (amik más rendererrel készültek annak idején, mint a többi) használhatatlan képminőséget kaptak.
Már majdnem dobták az egész projektet a fenébe, amikor jött egy úriember, aki fáradságos munkával képes volt kijavítani a rossz részeket, így már vállalható minőségű lesz a kiadás.

Eddig a blogbejegyzés.
Csodára azért nem kell számítani, a HR sosem a kristálytiszta és pengeéles képminőségéről volt híres, már a DVD is elmosódott volt egy kicsit. Ha szar a master, akkor a legprofibb konvertáló rendszer sem fog abból olyan HD videót csinálni, ami egy filmes alapanyagról lehetséges lenne.

Szerk: ezzel együtt azért természetesen must-have.
Failure is the default option

Junchi

Bakemono 15. részéről tud valaki valamit?

Elvileg ebben a hónapban kéne kidobniuk, mármint figyelembe véve, hogy az ONA egyes részei két hónapos várakozási időt mutattak eddig fel.



Titkos

Az tuti, hogy ennél nyögvenyelősebben kijövő sorozat kevés van, talán a Berserk manga mérhető hozzá. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-05-08, 16:41:42
Az tuti, hogy ennél nyögvenyelősebben kijövő sorozat kevés van, talán a Berserk manga mérhető hozzá. :)
Hellsing OVA, de arra megéri várni. ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: Titkos on 2010-05-08, 16:41:42
Az tuti, hogy ennél nyögvenyelősebben kijövő sorozat kevés van, talán a Berserk manga mérhető hozzá. :)

De erre legalább megérni várni, mert 90%-os valószínűséggel jót kapsz, míg Berserk manga esetén ez kb. 9%-os... :D *elszalad blackronin haragja elől*

Zen

Jobban örülnék ha az alap sorozat része lett volna és inkább a többi novella adaptálására "pazarolnák" az idejüket.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Quote from: Zen on 2010-05-08, 18:40:20Hellsing OVA, de arra megéri várni. ^^

Meg abból úgyis ott a completed manga. :)

Quote from: Zen on 2010-05-08, 19:38:49
Jobban örülnék ha az alap sorozat része lett volna és inkább a többi novella adaptálására "pazarolnák" az idejüket.

OK, ebból most egy szót nem értettem.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Quote from: Titkos on 2010-05-08, 22:49:32
Quote from: Zen on 2010-05-08, 19:38:49
Jobban örülnék ha az alap sorozat része lett volna és inkább a többi novella adaptálására "pazarolnák" az idejüket.
OK, ebből most egy szót nem értettem.
Nem DVDn adják ki a 13-15 részt hanem alapból hozzácsapják a sorozathoz és inkább az előzményt (vámpír Araragi) teszik be extrának és/vagy a többi novellát dolgozzák fel.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Quote from: Zen on 2010-05-08, 22:57:44Nem DVDn adják ki a 13-15 részt hanem alapból hozzácsapják a sorozathoz és inkább az előzményt (vámpír Araragi) teszik be extrának és/vagy a többi novellát dolgozzák fel.

Ja, vagy úgy. :) (Btw, szerintem "regény" lesz az, legalábbis ha angolul "novel".)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Light novel, jobb ötlet híján novellára tippeltem.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

ogre

a romance of the three kingdoms-ról tud valaki valamit?
tt-n van GuguruTL sub a 3, 5, 6-os részekhez, de anidb-n semmi infó. :(
az 1esbe belenéztem, de mégiscsak unsubbed, szóval sokra nem megyek vele...

Junchi

Quote from: ogre on 2010-05-10, 10:56:03
a romance of the three kingdoms-ról tud valaki valamit?

Sangoku Engi néven kell rákeresni. :)

Btw subról én sem tudok sokat, és a jelek szerint nem is lesz túl népszerű a subberek körében, szal innen vagy az lesz, hogy ráakad majd egy team, megtetszik nekik és végig lesubolják (Koutetsu Sangokushi esete pölö) vagy soha a büdös életbe nem kapunk hozzá feliratot... >_>

ogre

Quote from: Junchi on 2010-05-10, 15:46:51
Sangoku Engi néven kell rákeresni. :)

úgy rosszabb a helyzet, mint angolul :)
remélem nem lesz igazad, és megkésve, de elkezdik subbolni.

LiaLia

Ghibli DVD-k 1000 Ft-ért

A Rossmann üzletekben elvileg május 10-től 999 Ft-os áron lehet kapni Ghibli DVD-ket. Gondolom változó, hogy melyik üzletben hogy jelennek meg.
A Bp. 6. ker. Király utcai üzletben láttam őket.
Nauszikát vettem, japán-magyar-angol hang, mindegyik 2.0, magyar, angol felirat jár hozzá.
Emellett:
Totoro
A vándorló palota
A tenger zúgása
Porco Rosso,
Laputa
és egy nekem nagyon ismeretlen, Ayamaya, vagy valami hasonló nevű van a kínálatban.

SaiyaGin

Quote from: LiaLia on 2010-05-13, 21:29:07
Ghibli DVD-k 1000 Ft-ért

A Rossmann üzletekben elvileg május 10-től 999 Ft-os áron lehet kapni Ghibli DVD-ket. Gondolom változó, hogy melyik üzletben hogy jelennek meg.
A Bp. 6. ker. Király utcai üzletben láttam őket.
Nauszikát vettem, japán-magyar-angol hang, mindegyik 2.0, magyar, angol felirat jár hozzá.
Emellett:
Totoro
A vándorló palota
A tenger zúgása
Porco Rosso,
Laputa
és egy nekem nagyon ismeretlen, Ayamaya, vagy valami hasonló nevű van a kínálatban.

:merci:

frozenstein

A LoGH-ot milyen sorrendben érdemes nézni? A kiadási dátumok, meg a történeti kapcsolatok különböző sorrendet mutatnak, és ez egy kicsit összezavart.

kikuchiyo

Elsőnek a 110 részes alapsorozatot, utána a 2 filmet (a harmadikat, az Ougon no Tsubasa címűt hagyd ki, mert rossz), és utána a két gaiden sorozatot, kb. mindegy, milyen sorrendben.
Failure is the default option