Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Gregory

Dennou Coil:
Nagyon nem ragoznám, sokan írtak már róla korábban.
A történet egyedi, a rajzolás fura, de szép(bár a karakterek arca nem nagyon jött be, de ez tényleg egyéni szoc problem), a zene szintén jól sikerült, az OP/ED pedig felkerült a playlistre. Néha elvesztettem a fonalat, de biztos csak béna vagyok, elég lefáradtan ültem neki az utolsó néhány résznek. Ennek ellenére teljesen élvezhető volt még így is. A többiek által emlegetett nyálasságot én nem éreztem(annyira), pedig általában érzékeny vagyok rá.
9.5/10

Xzone

Quote from: Én on 2008-01-05, 16:30:15
Hátaztán? :D
@kakashi: a fillerekből majd (70-től kb) nézz meg 1-2 részt, de ha azok nem tetszenek, hagyd ki mindet, mert nem fog a többi se akkor.

Az már gyanús és rosszat jelent, ha valaminek 50-nél több része van. Talán a LoGH kivétel, de ezt még nem tudom megerősíteni, talán majd egyszer rászánom az időt.

A Bleach legtöbb filler részét sajnos volt szerencsém látni, és a tortás meg a kutyaszellemes-plüssfigurás rész után hagytam az egészet a p*csába.

Én

Slayers? Mondjuk az több széria, de nekem mindig is egynek számított az első 2 :D
Eureka Sevenről is jókat hallottam és asszem az is 50+
Bleachel kb én is így voltam, csak a fillerek befejeztével hagytam abba jóóóó hosszú időre... de aztán már nem tudott megfogni. Első 70 részt nem tudták felülmúlni a szememben.

Próféta

Quote from: Xzone on 2008-01-05, 18:36:08
Az már gyanús és rosszat jelent, ha valaminek 50-nél több része van.
Gyanúsnak gyanús, de néha a gyanú is csalhat.
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=3750

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2008-01-05, 18:45:48
Quote from: Xzone on 2008-01-05, 18:36:08
Az már gyanús és rosszat jelent, ha valaminek 50-nél több része van.
Gyanúsnak gyanús, de néha a gyanú is csalhat.
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=3750

Pontosan ezt a példát akartam én is felhozni.  :tezsvir: ;)

motifator

Vagy ott van a Hikaru no Go is a maga 75 részével. De ha az 50-et 100-150-re cseréled, akkor már kisebb hibaszázalékkal lesz igaz az állítás.
Mellesleg én is nemrég kezdtem hozzá a Bleach-hez, mert valami buta de szórakoztató shounenre vágytam, amin nem kell túl sokat gondolkozni és érzelmileg se visel meg. Eddig erős közepes (vagy 10 rész), arra jó lesz, hogy néhanapján unalmamban megnézzek 1-2 részt, de valószínű, ha a történet (mégjobban) ellaposodik, akkor dobni fogom(ahogy a One Piece-t is dobtam vagy 60 rész után).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2008-01-05, 16:24:31
[spoiler]Another shounen fanboi?[/spoiler]
Vagy o is ugy szivta be, mint en.
"70 resz fent, aaa sok, de azert megprobalom. ... 71 resz ... 72 resz  :3x3: Ajjaj ez meg megy..."
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LuckyDingo

Nem tom mi a baj a shounenekkel :D Egész jól el lehet szórakozni rajtuk. Pölö a One Piece volt az első amit anno elkezdtem nézni és még mindig nem unom :P
Mellesleg mostanában rákaptam a komolyabb /lényegesen kevesebb részből álló/ animékre. Nekem egyikkel sincs bajom, mindet tudom élvezni :D

Liquid Snake

Quote from: LuckyDingo on 2008-01-06, 01:57:06
Nem tom mi a baj a shounenekkel :D Egész jól el lehet szórakozni rajtuk. Pölö a One Piece volt az első amit anno elkezdtem nézni és még mindig nem unom :P
Mellesleg mostanában rákaptam a komolyabb /lényegesen kevesebb részből álló/ animékre. Nekem egyikkel sincs bajom, mindet tudom élvezni :D

Nekem sincs bajom a shounenekkel de rossz példát hoztál fel mert a One Piece a legjobb anime a világon és azt nem lehet hasonlítani semmihez :D

Más: Pár postal feljebb akik megszólták a Gurrent-Lagann-t és abbahagytáka  nézését nem tudják mit hagytak ki az életükből :)

Darkstar

#4299
Quote from: Liquid Snake on 2008-01-06, 02:01:16
Nekem sincs bajom a shounenekkel de rossz példát hoztál fel mert a One Piece a legjobb anime a világon és azt nem lehet hasonlítani semmihez :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Liquid Snake

#4300
Quote from: Darkstar on 2008-01-06, 02:09:11
Quote from: Liquid Snake on 2008-01-06, 02:01:16
Nekem sincs bajom a shounenekkel de rossz példát hoztál fel mert a One Piece a legjobb anime a világon és azt nem lehet hasonlítani semmihez :D


:lul:

[spoiler]  Mondja ezt egy olyan aki eltévedt a loli+fanservice animek útvesztőjében :D [/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Liquid Snake on 2008-01-06, 02:01:16
...
Más: Pár postal feljebb akik megszólták a Gurrent-Lagann-t és abbahagytáka  nézését nem tudják mit hagytak ki az életükből :)
Ez 3bol egy ember. Tehat kettonek ugy nem tetszett, hogy egy vegignezte, en meg gyorsnezest csinaltam belole, mert nem birtam. Szoval tudom mit (nem) hagytam ki az eletembol.
Neked mi tetszett rajta?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Liquid Snake

Quote from: Kvikveg on 2008-01-06, 03:50:28
Neked mi tetszett rajta?

Hmm. Pont az ami neked nem :) (és maradjunk ennyiben)

Member

Egy 150 részes Shonen-nél egy 150 Shoujo is jobb. :hehe:

Manitu

Quote from: Member on 2008-01-06, 11:33:42
Egy 150 részes Shonen-nél egy 150 Shoujo is jobb. :hehe:
Van benne valami, a Super Gals 50 része után úgy álltam föl, hogy ebből még szivesen megnéznék ugyanennyit, míg shounen cuccoknál sokszor a 26 részt is túlzónak találom.


Próféta

Kvikveg: you lack the manly POWA!!! :D



Seirei no Moribito (Guardian of the Sacred Spirit, 26 rész, 2007)
anidb

A meghitt, régi időket idéző fantasy környezetben játszódó történet főhőse egy 11 éves herceg. Szegény srácot politikai megfontolásokból és némi természetfölötti behatásra meg akarja öletni az apja, az uralkodó. Egy átutazó külhoni testőrnő veszi az ifjút szárnyai alá, mert fogadalomból meg kell mentenie az életét; kettejük (ill. a később csatlakozó további társak) utazását, menekülését, kalandjait követhetjük az évad legszebb animéjében.

Igen, körülbelül ennyit érdemes róla mondani: gyönyörű. Nem csak az igen impozáns rajztechnikai és animációs eszköztár érdemel dícséretet, hanem a képek esztétikája, a szívet melengető és kicsit Ghibli-beütésű tájak és karakterek is. Az OST-t már a sorozat elkezdése előtt nagyban hallgattam (sőt, ezért kezdtem el a sorozatot); a harmonikus, varázslatos zenét Kenji Kawai (GITS, Higurashi, stb.) követte el, csak azt az ótvar engrish openinget feledhetném. A történet nem különösebben eredeti, de azért érdekes, és a fantasy-kaland stílustól (számomra?) szokatlanul kevéssé naiv. A kezdeti nagy félelmemet, hogy agyatlan akcióvá fajulhat, nem váltotta be: szerencsére kevés, de jó minőségű harci jelenet volt benne.

Volt jó néhány gyengébb, vontatottabb epizód is, a kimagaslóan legjobb viszont a kovácsmesteres rész, az remekül össze volt rakva.

Tulajdonképpen semmi különös, igazán mélyen nem érintett meg, de elérte azt, ami a legtöbb kaland-fantasy akar: lenyűgözni, elbűvölni, elvarázsolni.

Draconire

Az Ueki no Housoku 51 részes shounen, mégis jó. (a további válaszokat ebben a témában inkább az "Általános..." topicba)

Más:
Tegnap fejeztem be a Ghost Hunt-ot. A legjobb jellemzés rá a tisztességes iparos munka. :)
Nem tud túllépni az átlaganimék jellemző vonásain/korlátjain (túljátszott jelenetek, iskolás csajok, etc.) ezért igazán nem egy nagy alkotás, viszont ha ezt elnézi neki az ember, akkor egész érdekes történeteket ismerhet meg. Alapvetően komolyabb hangvételű, de azért itt-ott oldják a hangulatot egy-egy poénos jelenettel/beszólásssal. "Aktákra" van osztva, fő történeti szál nincs, de nem érezni a hiányát.
A végére viszont kicsit elszálltak az alkotók, addig még megvolt egy kellemes misztikus érzés amikor a paranormálissal foglalkoztak, de ezt sikerült a korábban említett korlátjaival egy szintre hozniuk. Mindenki ide-oda dobálta a mindenféle mantrákat meg imákat. ::)

A végítéletet nagyban befolyásolja, hogy szeretem a természetfelettivel foglalkozó történeteket, így kap egy 8/10-et.

minuszmiki

Quote from: Gmer on 2008-01-06, 15:06:16
Ghost Hunt (...) tisztességes iparos munka. :)
...
A végítéletet nagyban befolyásolja, hogy szeretem a természetfelettivel foglalkozó történeteket, így kap egy 8/10-et.
:tezsvir:, ugyanezért kapott nálam is ugyanennyit. :)

kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-01-06, 15:19:13
Quote from: Próféta on 2008-01-06, 14:52:01
Kvikveg: you lack the manly POWA!!! :D

Vigyázz, mert lever!  :haha:
HÖRRRRR.
:lol:

Lovely Complex
Lehet, hogy mar irtam rola. Humoros. :D Nem agyonvontatott, nem idegesito szerelmi tortenet a magas lanyro les az alacsony fiurol. Nagyon elveztem. Bar a rajzolasa kepekrol a Bokura ga Ita-val megegyezik, "eloben" teljesen mas, itt szabadon torzitjak a fejeket, ahogy eppen jolesik. Kegyetlen.

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Hatreszes enyhe szivfacsaras. Najo annyira azert nem, de aki eppen mely depresszioban van, az ne ezt nezegesse. Egyszer mindenkeppen nezheto, kellemes.
Lany szivevel van gond, alt isk kora ota korhazban van, eleg veszelyes allapotban. Altalaban semmi baja, de nem eroltetheti meg magat, es barmikor beadhatja a kulcsot. Fiu beteg lett, par honapot korhazban kell lennie. Eees osszeismerkednek. Van meg ugyeletes  noverke, ismerose is Tokyobol, illetve a lanynak van egy dokija is nyilvan. Es meg nehany barat. Tulajdonkeppen nagyjabol ezekkel a karakterekkel jatszik a tortenet.

Mind Game
Hm. Emberunk nem az a hatarozottan lecsoba csapo fajta. Regi baratnojevel osszefut, az hazasulni keszul. Szep leanyzo, nagy mellekkel. Micsoda szivas. Elmennek a lany es a novere altal vezetett helyre enni. Es beter ket rosszarcu, a megbizhatatlan apuci tartozasat behajtani. Es eldorren egy-ket loves. Es elindul az agymenes, ami azert nagyjabol kovetheto. Nagyjabol... Az elejet megegyszer meg kene neznem, mert kisse figyelmetlen voltam, hogy ki hogy uldoz kit es foleg mi a vege. A balna az oreggel meg LOL. Az egesz Ramiz-pozitiv. XD
A rajzolas valami nagyon furcsa. Most beleneztem a Tekkon Kinkreet-be, az is ugyanez a stilus kb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

#4310
Rosario + Vampire ep1

Fogalmam sincs, hogy mit mondjak róla, egy rész alapján nem merem azt mondani, hogy jó lesz, és nem akarom temetni sem. Még lehet belőle akármi.(igen, tudom, áltatom magam...)

Tetszett a képi megvalósítás, bár a karakterdesign-nal helyenként bajaim vannak - a főhős például olyan semmilyen, hogy akár a "totálisan semmilyen mellékszereplők nagykönyve"-ből is előrángathatták volna, amikor rájöttek, hogy még nincs főszereplő karakter. "Színészi" alakításra éppen ezért nem is nagyon lehet számítani a részéről, kivéve persze ha a hárommilliószor csontig rágott klisék megfelelő jelenetekben az arcodba nyálcsorgatása nem számít annak.
A másik erőteljes elrettentő tényező a túláradó fanservice. Igen, tudjuk, hogy japánban MINDEN suliban kötelező jelleggel fokozottan rövid miniszoknyában (nem akaródzott kimondani, hogy 3,14tschaszoknya) kell mászkálnia a tanulógárda női felének (úgyis mindegyik jól néz ki, egyik sem dagadt, vagy ilyesmi, ilyenről japánban nem is hallani...). Persze a bugyivillantós darabokat csak azok kapják meg, akik éppen főszerepben vannak (a többieké rendesen takar - lehet, hogy azért mert csak álldogálnak, és nem akarnak folyton valakinek a nyakába ugrani). Nos ez alól ez a sorozat sem kivétel. Folyamatosan, állandó jelleggel, szüntelenül kénytelenek vagyunk tudomásulvenni, hogy Moka-nak milyen szép, fehér alsóneműje van. Ezt olyannyira nem érzik túlzónak, hogy minden egyes alkalommal, amikor el lehet sütni a buygivillantást, el is sütik, legyen az biciklizés, az ellenfél lerúgása, a főszereplő nyakábaugrás, italautomatából a termék kivétele, sőt, a teraszon álldogálás is. A végére már-már kezdtem azon csodálkozni, hogy egyáltalán miért vesződtek avval, hogy szoknyát rajzoljanak a karakterre. Ok, hogy ez elvben erotikus, de szerintem egy adott szint után már sokkal inkább irritáló - bár lehet, hogy nem én vagyok a célközönség.
Ha már Moka-nál tartunk, akkor eddig tőle sem láttunk túl sokat (tőle, és nem belőle - erre az alkotók gondosan ügyeltek). Alapvetően sztereotipikus aranyos, jólkinéző animelányka lenne, szép hosszú rózsaszín hajjal, és egy enyhe bondage beütésű nyaklánccal, amin egy kereszt lóg (természetesen kiemelve a dekoltázsát). Megmagyarázhatatlan messzemenően ragaszkodik a jellegtelen főhőshöz, akivel úgy hozta össze a véletlen, hogy nekihajtott biciklivel, miközben éppen az alsónemújével próbálta visszaverni a napsugarakat... (nem, ebből nem kell következtetéseket levonni, igen, ez azt jelenti, hogy ha bicikliző lányok elé ugrotok, azok le sem szállnak majd rólatok. makes perfect sense). Miután közölte vele, hogy vámpír és a kissrác is közölte, hogy szerinte a vámpírok különlegesek, hopp, máris legjobb barátok, és kvázi szerelmesek is. Érdekes, hogy itt a srác még csak meg sem lepődik (pedig térerő sincs a mobilján, és a környék sem éppen bizalomgerjesztő) a kijelentésen, de pár perc múlva már összevissza rinyál, hogy júj, szörnyek, meg jujj te vámpír vagy. Ez persze nem gátló tényező a kapcsolatukban, pusztán drámai hangulatfokozás, és elveszettségérzés keltés lenne, hogy érezzük, hogy hős(?)ünk frusztrálva van. De mivel nincs hozzá se felvezetés, se semmi, így gyakorlatilag nem hogy nem üt, de egyszerűen nézel ki a fejedből, hogy ez a kirohanás - legyünk őszinték: rinya - mi a f@sz volt a gyerek részéről.
Moka egyébként a keresztje eltávolítása következtében (Aono - jahm, igen, ez a kissrác neve - simán le tudja szedni, míg Moka magának nem.) átalakul az eredeti formájába, aki elképesztően erős, baromira menő, és még dögösebb is, mint az alapforma. Az átváltozás során a zöld szemszínét vörösre, míg a rózsaszín haját fehérre változtatja - persze ettől önmagában még nem lenne feltétlen dögösebb is, ezért megdobódik egy fenékfeszesítéssel, és egy mellméretnagyobbodással is (az elasztikus meltartónak hála, csöppet sem érzi leszorítva az immár egy kosárral nagyobb melleit). És persze kötelező jelleggel minden rugása bugyivillantással jár - itt azon kezdtem tűnődni, hogy valószínüleg ütni nem is tud, vagy ha mégis, akkor nyílván kiszakad a felsője, valamint kezdtem azthinni, hogy véletlenül tetszőleges ikkitousen részt nézek.
Mindez persze nagyon negatívnak hat elsőre, de a zenével nem volt bajom, a környezet tetszett, és az alaptörténetben is lehet valami (egyedül egy teljesen idegen világban, mindenki csak kinézetre ember, és nem tudják, hogy te nem közéjük tartozol, nem jutsz haza egy hónapig, ilyenek). Persze ahogy elnézem el lesz baromkodva az egész, vagy lenyesegetnek belőle, és a brutálisan megcsonkított tetemet egy rakás kivillanó bugyi és mélyebbreszabott dekoltázs alá temetik - azért remélem nem.
Nagy reményeket nem fűzök a sorozathoz, maximum időtöltésnek jó, és csak remélni lehet, hogy lesz belőle valami nézhető, annak ellenére, hogy nagyon nem úgy indul. A mangához nem sok közöm volt eddig, de mindenhol azt hallom, hogy sokkal jobb, mint a sorozat, és a rajzstílusa is tetszik, úgyhogy lehet, hogy megnézem, hátha az nem ilyen... semmilyen.

10/4.5 mert nem tudom mi lesz később, és ez még csak az első rész...

Próféta

 :eek: egyetlen részről ilyen kimerítő elemzést írni... nem semmi.

Quote from: Lythis on 2008-01-07, 02:00:58és az alaptörténetben is lehet valami (egyedül egy teljesen idegen világban, mindenki csak kinézetre ember
Csak nekem jut erről eszembe egy bizonyos Johnny Bravo epizód?

Lythis

Quote from: Próféta on 2008-01-07, 02:32:26
:eek: egyetlen részről ilyen kimerítő elemzést írni... nem semmi.
ehhe.kössz. pszichológia mellékhatása asszem ^^'

Quote from: Próféta link=topic753.msg310001#msg310001 date=1199665946Csak nekem jut erről eszembe egy bizonyos Johnny Bravo epizód?
a "zone where normal things don't happen very often", vagy a "mole people", vagy az, amikor azthiszi, hogy megáll az idő? Hozzáállása miatt JB-nak kb minden "kalandja" beleesik ebbe a sémába valahol :D

LuckyDingo

Quote from: Lythis on 2008-01-07, 02:00:58
Rosario + Vampire ep1

Fogalmam sincs, hogy mit mondjak róla, egy rész alapján nem merem azt mondani, hogy jó lesz, és nem akarom temetni sem. Még lehet belőle akármi.(igen, tudom, áltatom magam...)
.....
tetszik, úgyhogy lehet, hogy megnézem, hátha az nem ilyen... semmilyen.

10/4.5 mert nem tudom mi lesz később, és ez még csak az első rész...

Azigen :D Ezt jólmegaszondtad XD Amúgy igazad van mindenben :D Ezt a sorozatot nem szabad komolyan venni.  Tipikusan az a darab, amit a szép jányokkal és a kivillanó Bugyikkal adnak el, mert mással nemigen lehet :D
[spoiler=manga]Figyeld meg hogy egéész a végéig Moka csak rúgni fog :D 1et nem többet. /kivétel asszem 2 csata/[/spoiler] Mellesleg az átváltozós jelenetet nem tom honnan szedték, de a mangában nem emlékszek instant-plasztikai beavatkozásra :D A főszereplő télleg elég balf..ék. Egyébként én csak 2 szereplő miatt fogom megnézni.[spoiler=manga] Az egyik a Succubus csajszi, akinek a hangjára, meg az animálására vok kiváncsi, meg később az egyik ellenslges boszira :D[/spoiler] A mangával jobban jár mindenki szvsz /bár az se egy nagy durranás de sokkal jobb pölö nem kell egyfolytában szembesülnöm a bugyutábbnál bugyutább hajszinekkel -_-/
Én egy rész után még nem pontoznék, mert úgy vagyok vele, hogy amíg nem láttam 7 részt, addig nem lehet eldönteni :D De ha mégis pontoznék, akkor 3asmál jobbat nem kapna 10ből :S

chilip

#4314
bevezető rész volt ez, ahhoz képest közepesen teljesített és

Quote from: Lythis on 2008-01-07, 02:00:58
Rosario + Vampire ep1
...
úgyis mindegyik jól néz ki, egyik sem dagadt, vagy ilyesmi, ilyenről japánban nem is hallani...
...

mér ne lehetne? ezek szörnyek, eggyik sem az igazi alakjuk, csak mokának, és a succubuscsajszinak lesz az (neki se teljesen) [spoiler]khmm ... hiányoznak majd még dolgok :D főleg a farka :lul: na nem az amire majd eggyesek rögtön asszociálnak majd :D és a szárnya, és lesz a csapatban egy boszorkány is a Tsukune-team-ben, az anim flat-chest loli-ja ;) [/spoiler]

és amikor Mokával először találkozott, Tsukune azt hitte csak viccel elsőre a vámpír dologgal és nem lovey-dovey volt (vagyis csak Moka részéről a 2 lábon járó barát+vérbank miatt, amit talált első nap :D ), Tsukune csak áldotta a szerencséjét hogy az első valaki aki ilyen szép szóbaáll eggyáltalán vele, nemhogy még rögtön össze is barátkozzanak...

Lythis

Quote from: chilip on 2008-01-07, 11:37:31
bevezető rész volt ez, ahhoz képest közepesen teljesített és

Quote from: Lythis on 2008-01-07, 02:00:58
Rosario + Vampire ep1
...
úgyis mindegyik jól néz ki, egyik sem dagadt, vagy ilyesmi, ilyenről japánban nem is hallani...
...

mér ne lehetne? ezek szörnyek, eggyik sem az igazi alakjuk, csak mokának, és a succubuscsajszinak lesz az (neki se teljesen) [spoiler]khmm ... hiányoznak majd még dolgok :D főleg a farka :lul: na nem az amire majd eggyesek rögtön asszociálnak majd :D és a szárnya, és lesz a csapatban egy boszorkány is a Tsukune-team-ben, az anim flat-chest loli-ja ;) [/spoiler]

és amikor Mokával először találkozott, Tsukune azt hitte csak viccel elsőre a vámpír dologgal és nem lovey-dovey volt (vagyis csak Moka részéről a 2 lábon járó barát+vérbank miatt, amit talált első nap :D ), Tsukune csak áldotta a szerencséjét hogy az első valaki aki ilyen szép szóbaáll eggyáltalán vele, nemhogy még rögtön össze is barátkozzanak...
lehet, hogy a mangában mindez lejön, viszont az animu-ben szánalmasan van prezentálva az egész, és egyelőre csak arra megy, hogy minden lánykaraktert ott vetkőztessenek, ahol lehet. A mangában Tsukune pl elsőre kiakad, amikor Moka bejelenti, hogy vámpír, míg az anime-ben gyakorlatilag még a szeme sem kerekedik el. Ok, megvárom a második részt, de eddig elég szánalmas teljesítményt nyújt. És akkor olyan apróságokra még nem is tértünk ki, hogy Moka haja mi a fenéért rózsaszín, amikor eredetileg barna lenne, és tsai...

Lythis

Persona ~ Trinity Soul ~

Fogalmam sincs mit írjak ide evvel kapcsolatban. Amekkora letdown a Rosario + Vampire anime adaptációja volt, ez legalább annyira ütött. A rajzolása nagyon tetszett, az animáció is szép, és a hangulatteremtésben is nagyon ottvan. A csöppet elszürkült, téli tájak, a hóesés mind-mind hozzátesznek ahhoz az elveszettség érzéshez, amit a két főszereplősrác a bátyjukhoz való hazatérés kapcsán átél. Külön tetszett, hogy olyan apró részletekre is adtak, mint az autó ablakán megolvadt elhúzódó vízcseppé formálódó hópelyhek, amik számomra szintén adtak a realitásérzethez egy kicsit - amit mondjuk pillanatok alatt rombadöntött a télen is locsolt lejtős utca, amit nem tudtam ép ésszel felérni, hogy mégis ugyan kinek jó, de ezen kívül nem akadtam fenn rajta.
Az aláfestő zenékre szintén nem emelnék panaszt.
Az alaptörténetről egyelőre nem sok mindent lehet megtudni első rész alapján, maximum annyit, hogy adott embereknek vannak Personái (félig áttetsző manifesztációi a ... felteszem tudatalattijuknak, vagy hasonló), akikkel képesek emberfeletti cselekdetek végrehajtására is - egy toronyház tetejéről való leugrás például meg sem kottyan. Nem, nem valami valóságos, de a felvezetésnek köszönhetően szerintem simán illeszkedik a történetbe.
Találunk utalásokat arra is, hogy volt régebben valami - "reverzió" - aminek az utóhatásaival még mindíg foglalkoznak. Mivel nem mennek bele részletekbe, ezért felteszem a 10 évvel ezelőtti eseményekre utal, amik a Persona 3 nevű ps2-es játék alatt történtek, bár nem mernék fogadni rá. Gondolom úgyis megmagyarázzák idővel.
A Jun és a - feltehetően eltűnt - huga közti párbeszédes részt nem igazán tudtam hova tenni, gondolom később erről is többet megtudunk.
Ha többet akarnék erről írni, akkor végig kéne mennem az epizód történésein, amit most nem igazán akaródzik, akit érdekel, az úgyis megnézi magának gondolom :)
Engem megfogott, remélem a továbbiakban is hasonló színvonalú lesz majd, és nem megy el túlzottan sem a "nagyondrámaiakpróbálunklenni", sem a "harcoljunkmégtöbbetmégakkorishanemkell" irányba.
OP tetszett, ED semmilyen.
Kíváncsian várom a következő részt.

necrologist

Amaenaide Yo! + Amaenaide Yo! Katsu

Röviden: Szvsz alap Ecchi amit mindenkinek látni kell!
Bővebben: Sok mindent nem szeretnék írni mert nem vagyok valami nagy forumozó és tele lenne spoilerrel, de:
Végre egy olyan ecchi/comedy ami nem az iskoláról szól (persze az is van benne egy kevés), egyedi helyszín/szituáció ami nekem nagyon bejött (6 lány + 1 fiú egy templomban, ez már az elején is sok jóval kecsegtetett...). A történet nem feltétlen túl bonyolult, viszont cserébe elég sok buddhista hagyományba/szokásba betekintést nyerhetünk ami engem kárpótolt ezért. Mindkét évadban vannak külön epizódok amik kifejezetten az egyes szereplők múltját/jellemét boncolgatják ezt is a jó pontok közé sorolnám. A lányokról... hmm, ami elvárható egy ecchitől. A grafika és a zene különösebben nem említésre méltó, pont olyan amilyet az ember elvár (azért azt hozzátenném, hogy az Ikkou ébredése alatti zene nekem nagyon tetszik). Biztos bele lehet kötni valahogy ebbe a műbe is, de nekem csak egy probléma jut most eszembe:
Miért csak 26 rész???  :confused: Szerintem ebből az animéből még ugyanennyit ki lehetne hozni anélkül, hogy elvesztené az eredetiségét. (Legalábbis nekem sikerült, bár mondjuk annyi fájdalomcsillapító volt bennem amitől egy ló is kikészülne és nem aludtam 3 napig...)

9.5/10

Draconire

Quote from: Lythis on 2008-01-09, 00:17:44
ED semmilyen.
The ED is disturbing. In a bad way. Seriously.

Amúgy én valahogy Lythis és kikuchiyo véleménye között vagyok félúton, de valószínűleg meg kéne néznem mégegyszer, mert a rész végéig azt hittem, hogy a legkisebb testvér egy lány (biztos a Jun név zavar be).

Lythis

A legkisebb srác Jun, az ő ikertesója volt a mittoménhoghívják loli, aki vagy eltűnt, vagy meghalt ( a ruhája elég szakadt pl), vagy Jun simán a szekrényben tartja, hogy beszélgethessenek.

ED? milyen ED? nincs is neki...