Main Menu

Code Geass /Spoiler!/

Started by nephotep, 2007-02-07, 04:04:18

Previous topic - Next topic

Member

Nightmare of Nunnally would be Nightmare of Member. :zomg:

White SeeD

Quote from: Member on 2010-01-07, 22:02:49
Nightmare of Nunnally would be Nightmare of Member. :zomg:

Miért? mi a bajod vele? Nagyon jó kis manga az. Nincs benne "gaylordozás". a női pilóták aránya sokat javult. Van benne egy halom loli is.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member


White SeeD

Én még mindíg nem érteni :szemuveges:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

1. Nunnally-t rühellem. Nem tehet róla, de mindig kibelezte a hangulatot, mert gátolta Lulu-t.
2. Sok loli, meg női pilóta? Smells like fanservice only, mester!

Prof. William

Viszont Zero akkora ász ebben mangában hogy Chuck Norris zokogva menekülne előle.  Az hogy puszta kézzel le bír zúzni egy mechát az a legkevesebb.

White SeeD

Alig van benne fanservice. (Persze van benne :redface:)
Nunnalynak pedig elégé más karaktere van (meg úgy jópár szereplőnek) Főleg hogy van mechája és osztja a népet :ejnye:
Mivel nem Zero van a középponban, ezért nagyobb hangsúlyt kapnak a harcok (És nem a szokásos Shuzaku / Kallen lealázza a fél pályát dolog van). A code/geass dolog is sokkal több szerepet kap, sokkal misztikusabb lett tőle minden.
Zero pedig  epicebb mint valaha :whoah:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Azért a magassarkú cipőt viselő Milly-nél lassabban futó Lulu után elég :wtf: lenne egy ilyen tápállat.  :zomg:

KoSa333

Hmm régen terveztem de most meg is néztem cg-t.. R2 lezárása nagyon jól sikerült de kapásból észrevettem pár dolgot ami utalhat arra hogy lelouch nem halt meg és most olvasom hogy lesz folytatás..

Egyik szemem sír a másik pedig nevet: egy ennyire jól lezárt animét miért akarnak folytatni? Alig várom, és remélem tényleg a folytatása lesz nem pedig valami külön történet/ova/remake/múlt feldolgozása/lelouch nélküli folytatás, hiszen pont ez volt benne a jó, amúgy biztosan elég nagy fail lenne.

A megnézés után pár gondolat az eszembe jutott ezeket most leírnám:
[spoiler]
-Általában ebben az animében aki meghal majd feléled annak van egy codeja, ki tudja..
-Nem biztos Lelouch lett leszúrva volt már rá eset hogy egy maszkkal játszották el, bár ezt kétlem.
-C.C. ha meg akar halni mindenképpen kell valakinek adnia geasst és ezzel annyi a teremtett világbékéjének, erre biztosan gondolt elég intelligensnek tűnt eddig :)
-Nunally belelát mások emlékeibe vagy mikor megfogta a kezét rájött valamire??
-Az hogy most már mind a két szeme geass volt lulunak mit jelent?
-A legvégén a darumadár a szekéren hogy került oda? C.C. azelőtt még sosem látta azt (erről csak 3an tudnak, lelouch, nunally illetve sayoko ha jól emlékszem)
-Aztán az égbe mondta hogy "Right Lelouch?" vagy előre a kocsisnak? :) (hátrébb hajtotta ekkor a fejét)
[/spoiler]
Biztos van még pár amit kifelejtettem de sok mindenre nem kaptunk magyarázatot habár általában ez így is szokott lenni, de ha már úgy is bejelentettek újabb cg-t akkor azt hiszem ha az folytatás akkor ezeknek lehet alapja is..

Remélem a folytatás nem lesz sokkal rosszabb azért :)

frozenstein

Quote from: frozenstein on 2009-03-31, 10:01:37
Mondanivalómat már leírták mások:
Quote from: White SeeD on 2008-09-28, 15:26:46
[spoiler=DN és Kirafanok nehogy elolvassák!!!!    últradúrva spoiler CG end fejtegetés]

Lelouch is still alive. He has Charles' Code which he received when the man choked him. The Code activates first when you die, which happened. And before you say can't have Code and a Geass at the same time, the Code wasn't the one C.C. had, meaning that Lelouch was the first one to achieve Code Geass. He's now travelling the country-side with C.C., living as immortals.

That's the only reason for C.C. to be suddenly so happy again. Also, before you say that C.C. was just talking to the dead like with Marianne, that's not true. She could only talk to her because of the nature of her Geass which allowed her to implant herself into the "hearts" of others. That's how she was able to talk with Marianne. Lelouch's Geass was entirely different, meaning that she could only have spoken to him if he was there.

Also, the screenie of the cart driver who is masking his features competely supports this.

What further supports this is that Nunnally got Lelouch's memories when she touched her, just like Lelouch did when he touched C.C. back in Narita. The only way this could have happened is his Code activating. This pretty much confirms that he has the Code and is alive.

C.C.'s words in the end translated: "Geass is the power of kings, it will isolate you... well, I guess thats a little wrong... eh, Lelouch"


IN ADDITION

CODE GEASS R2=LELOUCH
R2 IS LELOUCH'S IMMORTAL "CODENAME," CODE GEASS REFERS TO THE POWERS HE HAS...CODE+GEASS=CODE GEASS
[/spoiler]
Quote from: Alkyra on 2008-09-30, 20:31:59
[spoiler]

[/spoiler]
Quote from: Chronus on 2009-01-29, 22:32:06
[spoiler]Nunnaly látta az emlékeit mikor megérintette a halála után, mint anno Lulu C.C.-ét, tehát Code-ja is volt, max lehet nem tudott róla, és ezért a halála után lehet halhatatlan lett.

A Code mindig az első halál után aktiválódik, Charles esetében is így volt, azért tudta Lulu még utoljára öngyilkosságra geasselni. Meg is halt, aztán felkelt, és már ott volt a kezén a Code, és akkor lett geass immunis.

Vannak rá elméletek hogy honnan szerzhetett Code-ot,  ha ezek a dolgok elpusztíthatatlanok, akkor kizárásos alapon pl akkor mikor Charles fojtogatta még az elpárolgása előtt. Charles Geass-je a kezén volt, anyagmegmaradás alapján átszállhatott simán, aztán aktiválódott Lulu halála után.

Túl sok utalás van rá, hogy valószínűleg ez történt, de túl sok olyan elem is van, pl hogy Nunnaly látta az emlékeit, amiket nem lehet máshogy logikusan megmagyarázni (vagy csak nagyon nyögvenyelősen, ha az ember mindenárod tagadni akarja)

Szal nagy valószínűséggel él és Viral virul.[/spoiler]
Quote from: Prof. William on 2009-01-30, 00:17:45
+ amikor Charlest megöli Lulu de az még nekitámad egy pillanatra amikor lendíti a kezét tisztán látszik rajta a geass jel (betöltik a képernyőt) és ezzel kapja el Lulu nyakát... nem hiszem hogy egy ilyen villanást véletlenül raknak bele. :)

KoSa333

Ahm akkor úgy látom nem vagyok egyedül aki észrevett pár dolgot de még mindig nem értek valamit:
[spoiler]
Code akkor aktiválódik mikor meghal az illető, de Nunally még akkor látta azokat az emlékeket mikor még Lulu nem halt meg tehát a code nem volt aktiválódva márpedig ahhoz hogy Nunally lássa az emlékképeket szerintem előbb aktiválni kell azt.
Ezt azt jelenti hogy a code már előbb aktiválódott nem tudjuk hogyan és a halál eljátszása is a terve része volt nyílván mert ilyen ostobaságot még ő sem követne el :D (azt hogy miért ostobaság már leírtam előző postomban)
Csak arról hogy codeja van és halhatatlan még C.C. sem tudott.. Amúgy miért pont R.R. arra rájött valaki? L.L. sokkal logikusabb lenne :S
[/spoiler]

Cobra

C.C. eredeti neve se C-vel kezdődik (tényleg, jól emlékszem ugye, hogy sose mondják ki a valós nevét?).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: KoSa333 on 2010-01-25, 18:50:45
[spoiler]Amúgy miért pont R.R. arra rájött valaki? L.L. sokkal logikusabb lenne :[/spoiler]
Mi a különbség ??? Az ugyanaz a betű.  :angyali:

Zen

Quote from: Cobra on 2010-01-25, 21:56:56
C.C. eredeti neve se C-vel kezdődik (tényleg, jól emlékszem ugye, hogy sose mondják ki a valós nevét?).
Jól emlékszel. IIRC vmi olyasmit mondtak csak h vízcseppet jelent v ilyesmi.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

KoSa333

Quote from: Próféta on 2010-01-25, 22:05:29
Quote from: KoSa333 on 2010-01-25, 18:50:45
[spoiler]Amúgy miért pont R.R. arra rájött valaki? L.L. sokkal logikusabb lenne :[/spoiler]
Mi a különbség ??? Az ugyanaz a betű.  :angyali:

Tényleg  :muhahah:
Ez ki is ment a fejelmből :D

Amúgy valóban a vízcsepp hangja az "igazi neve" szerinte, de volt idő amikor még szolga volt és nem vagyok benne biztos hogy volt akkor egyáltalán neve, hisz akkor bemutatkozott volna név szerint mesterének :)

White SeeD

Itt az ideje leporolni a topicot, mert kedődik. :ejnye:

Code-Geass-Shikkoku-no-Renya
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Puru²

Ebből lesz majd az anime mert volt szó újabb CG animácioról? Amúgy CC elég badass abban a páncélban.  :hehe:

balu01

Quote from: Puru² on 2010-06-26, 11:19:04
Ebből lesz majd az anime mert volt szó újabb CG animácioról?
Nem a mangából lesz, hanem ebből.

chilip


Xzone

Quote from: chilip on 2010-06-28, 13:38:39
poor table-kun

Ez csak a dvd-verzióban volt benne, vagy mi? Az is elképzelhető mondjuk, hogy ezt az emléket eddig megpróbálta elnyomni a tudatalattim.

Karez

Quote from: Xzone on 2010-06-28, 13:53:13
Quote from: chilip on 2010-06-28, 13:38:39
poor table-kun

Ez csak a dvd-verzióban volt benne, vagy mi? Az is elképzelhető mondjuk, hogy ezt az emléket eddig megpróbálta elnyomni a tudatalattim.

A tv-verzióban is megtalálható ez a rész.  ::)
Bár én jót röhögtem rajta, nemtom elképzelni hogy bárkit is zavart volna ez a jelenet.

Zen

Quote from: Karez on 2010-06-28, 14:50:32
A tv-verzióban is megtalálható ez a rész.  ::)
Bár én jót röhögtem rajta, nemtom elképzelni hogy bárkit is zavart volna ez a jelenet.
Engem maga a csaj zavar.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

http://www.mangafox.com/manga/code_geass_shikkoku_no_renya/

ez lesz majd meganimésítve, nem?

QuoteThe story takes place in the same official Code Geass history as the anime, but in a different era. The title character, Renya, is a 17-year-old boy with a mechanical left arm and shuriken throwing stars as his weapons of choice. The story begins when Renya encounters a mysterious, perpetually young witch named "Reifū C.C." C.C. has appeared in Japan's historical Edo era to seek a new partner for a covenant. Meanwhile, a mysterious man, with a striking resemblance to the character Lelouch of the original anime, also appears with unknown intentions.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

balu01

Idővel talán, de most ez lesz.

chilip

Code Geass R2 - Zero requiem

recap volt az egész :P semmi új nem volt benne

White SeeD

Akkor már le se szedem :ejj:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip



új ( elvileg spinoff ) sorozat lesz, többet még nem tudni róla

Prof. William

Quote from: White SeeD on 2010-12-31, 16:27:47
Akkor már le se szedem :ejj:

A japánok meg vannak győződve hogy a nézők memóriája annyira lukas hogy 10 részenként recap epizódok valamint recap filmek kellenek hogy ne felejtsük el mit néztünk...

Na meg persze egyszerűbb némileg más zenére összeollózni 26 részből egy filmet mint új részeket rajzolni.