Darker Than Black /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-04-15, 14:28:50

Previous topic - Next topic

chilip

én se gondoltam teljesen komolyan csak a smiley-t nem raktam ki. ;) nem kell mindenért vérig sértődni...

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2009-12-28, 17:37:03
Copy-Paste másik topicból:
[spoiler]Shion képessége az, hogy le tud másolni dolgokat...
...nos most szimplán az egész bolygóval eljátszotta ezt. A komputer (a doll-okkal) ahhoz kellett, hogy az emlékeket is le tudja másolni és így egy teljesértékű "Föld másolat változat" születhessen. Ebben az új világban nem lesznek Kapuk és boldogan élhetnek az emberek. (Az egyetlen Szerződő talán Suo lesz, de még ez se biztos). Ezért mondja a jósnő, hogy ez a bizonyíték, hogy egyszer éltek itt emberek. Ugyanis a kapuk és a hatásuk valószínűleg a pusztulásba dönti a világot, s akkor már csak ez (a másik dimenzióban létrehozott, de a kapuk átkától megkímélt) világ marad.

Ennek a pusztulásnak vett véget Hei, amikor megöli Yin-t, de ezzel valószínűleg csak késlelteti a véget, mert egy újabb Izanami ill. Izanagi fog születni.
[/spoiler]

I C...
[spoiler]
Akkor a Mit néztél legutóbb-ban leírt tippjeim ugyan nem jártak
messze, de nem is találtak.
"That's no moon!".jpg, lol. De az arány miatt nem tartottam
valószínűnek -- Suou lemásolásához az egyik szemét és egy
időre a mozgást vesztette el; most pedig miután Suou kitolta
a rétre, még fel tudott állni (bár utána meg is halt) -- ezért
gondoltam inkább valami NGE-s Instrumentality Project-
féleségre.

Suou pedig miért lenne ott szerződő? Itt is csak félig volt az,
egy meteordarabbal mástól kapta az erejét, de ettől még
ember maradt. Viszont ha már szerződő, akkor az lehet, hogy
Shion: Suou mondja, hogy érzi, hogy van ott még valaki,
aki figyeli, akit talán ismer, de mégse tudja, hogy ki az --
és egy utalás a kék és piros csillaggal Shionra.
(Amúgy összességében ez a Shion is furcsa fazon volt.
Az elején Suou kedvét szegi azzal, hogy számára a családi
kapcsolatok sem jelentenek semmit; de mégis lemásolta a
testvérét, olyan emlékeket adott neki, amitől remélte, hogy
boldog lesz, és végül érte is feláldozta magát, hogy boldog,
normális életet élhessen.)

Hei megöli Yint? Ha igen, melyiket? Volt egy teste, volt egy
fekete Izanami, és volt egy fehér Izanami, a fehér kérte, hogy
ölje meg, a végén pedig Yin testét cipelte. Egyáltalán mi
volt a két Izanami, egy Hell's Gate és Heaven's Gate párhuzam,
vagy a több jövő lehetősége, amire Amber / "a jövő emléke"
utalt?
[/spoiler]

Ez a második sorozat befejezésével szinte több kérdést
vet fel, mint amennyit megválaszol. Tán lesz harmadik
sorozat, azt készítik evvel elő?...

Zen

Én a végén [spoiler]amerika laza Tokyo megszállását[/spoiler] nem értettem. Csak úgy kezitcsókolom beflangálnak az országba?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

White SeeD

Quote from: Zen on 2010-02-25, 08:33:46
Én a végén [spoiler]amerika laza Tokyo megszállását[/spoiler] nem értettem. Csak úgy kezitcsókolom beflangálnak az országba?

Miért is ne?, most is ezt csinálják egyes országokkal ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2010-02-25, 08:33:46


[spoiler]
Biztos valami PANDORA meghatalmazásuk volt,
(mivel az a zsebükben volt valószínűleg), a
lakosságnak meg beadhattak valami szerződős
dumát, mondjuk az előző sorozat végi kisebb
háborúra, vagy Heaven's Gate-re utalva
[/spoiler]

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kraivan

Kis zavart érzek az erőben.

Most volt az alaptörténet.
majd jött a Gemini Meteor.
Most meg a Gaiden.

De időben h állunk? A Gemini ami a kettő között van történetben, vagy annak az lett a vége, h alternatív világot másolt a kölyök, és most mindenki amnéziás, és vagyunk időben a gaidenben?

Zen

A Gaiden az alap és a Gemini között játszódik.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Nevl

#369
most néztem végig a második seriest... akkor már értem, hogy a "folytatás lesz az előzmény". Zavart is, hogy lett a kicsit bugyután bámuló Yinből tömegmészáros :) Viszont a vége kicsit fura lett... a befejező narrációban a nyomozó csaj azt mondja, hogy úgy gondoltak ránk mint a szindikátusra. Nem lehet, hogy ez fordítási hiba és azt mondja, hogy mostantól szakadt Rambo, latexruhás néni és Ő a szindikátus? Legalábbis a japánt megszálló és újra egyedüli szuperhatalommá váló amerikának tuti kell lennie valamilyen ellensúlynak.

Annyira sajna nem ütött nagyot mint az első évad, na majd a 3. talán. Ez hány részes lesz? Ill. akkor ezután jön majd a befejező 4?
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Junchi

#370
Na, hát én is begyűrtem végre a második sorozatot + a gaident is...

Mindkettő kapcsán vegyesek az élményeim. Szal igazából egyik sem volt rossz, de nah, messze nem hozta sem a RyuuGemi sem a Gaiden az első sorozat színvonalát/hangulatát. Előbbiről sokat nem is tudnék írni, a véleményem tökéletesen egyezik Yuriéval, egy másik fórumról:

QuoteÖnmagában egy viszonylag jó akciósorozat, de mint Darker than Black, elég gyengécske. Legfőképpen az S1 neo noir hangulatának hiánya miatt. Nagy kár, hogy a történetet sem bontották -az előző szezonhoz hasonlóan- dupla részekre. Pont ez volt a DtB egyik lényege, hogy kisebb történeteken keresztül apránként bontakozzon ki a főszál.
A kiskorú főszereplő is eléggé kilógott. A Darker nem ilyen sorozat. Ráadásul Hei gyakorlatilag mellékszereplő volt. A számos egyéb szereplőt meg egyszerűen megölették, ha már nem volt rájuk szükség. Nevetséges.

Max még annyit tennék hozzá, hogy ez a túlerőltetett befejezés sem vált épp a sorozat előnyévé ezzel az "OMG, DEEP!!!4" fűszerezéssel, Hei karakterével meg fájdalmasan nem tudtak mit kezdeni... MEH!

Ami pedig a Gaident illeti: Hááááát... Szal igazából arra tökéletesen jó volt, hogy értelmet adjon a két szezon közti WTF-halmaznak, illetve, hogy betömje az ebből fakadó plot hole-ok egy részét, viszont ez a reumás csiga tempó megint nem DtB-s... ^^" Szal értem én, hogy min volt itt a hangsúly (= Hei, Yin; főleg Yin "kibontása"), de imho úgy ánblokk az egész nagyon unalmasra jött ki...

Whateva, így is kiemelkedik mindkét stuff a mai tucatsorozatok tengeréből, de ha mindenáron DtB-re vágyom, akkor az első sorozat mellett voksolok.