Main Menu

Nodame Cantabile

Started by Lazzaret, 2007-08-18, 16:37:34

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Ez volt az idei év egyik legszórakoztatóbb animeja amit láttam. Fő oka a jó karakterek, a klasszikus zene és a rengeteg poén. Igen jól olvastátok igazi klasszikusok Mozart, Bach, Beethoven, Liszt.

A történet kezdete:

Egy fiatal ember Chiaki egyetemre jár ahol zongorázni tanul, de dédelgetett álma hogy igazi karmester legyen. Gyermekként apja aki híres zongorista elvitte magával Európába ahol Chiaki megismerkedik Viera karmesterrel és megfogadják egymásnak, hogy amikor Chiaki felnő eljön Európába Viera-senseihez és tőle fogja megtanulni a karmesterség csínját-bínját. Chiakiv szülei elválnak ezért ő és az édesanyja visszatér japánba de útközben a repülő kényszerleszálást hajt végre amitő Chiaki sose mert többet gépre szálni. Sajnos hajóra serm mer lépni mert már egyszer már a habok közé merült majdnem megfulladva.

Egyik nap Chiaki összekap addigi zongora tanárjával aki dobja őt. Az iskola folyosóján meghalja hogy valaki zongorán játszik. Eleinte rossznak tartja a játékát de pillanaok múlva észreveszi hogy a zongorajáték igaz egy kicsit összevissza de nincs benne rossz hang. Közben összefut régi barátnőjével és némi italozás után haza indul de elalszik a saját lakásának az ajtaja elött. Ittalozás közben kiderül hogy Chiaki lehet feladja álmait mert nem mer felülni se egy hajóra sem pedig repülőre. Amikor felébred ugyanaz a csodás zongora játék ébreszti amit az iskolában hallott, de amint körbenéz egy szeméttel teli szobában találja magát ahol egy fiatal lány a zongorán játszik, de a sok piszok miatt egyszerüen kimenekül a lakásból. A folyosón észreveszi hogy az ő szomszédjátol meneült ki.

Az iskolában kiderül új tanár oktatja majd zongorázni ráadásul ugyan ez a tanár oktatja a szomszédjában lako lányt Nodame-chant is.Első feladatnak egy két zongorára írt darabot kell eljátszani Mozartól. Persze síralmasan kezdődik ugyanis Nodame csak hallás után tanul zongorázni. Persze sok gyakorlás és egy "fejmosás" után gyönyörüen letudják játszani a darabot. Chiaki ugyérzi van értelme ha tovább tanul és nem adja fel karmesteri álmait.

Hogy mi történik a végén? Fel mer majd szálni a repülőre vagy sosem mer majd elmenni Európába? És vajon kialakul valami Nodame és Chiakai között ezt mind megtudjátok az animeből ha végignézitek.

Én erre az animera Csillagos 5.öst adnék. Nagyon jó poénok, jó karakterek, szép zenék. Igaz a klasszikus zene miatt elfogult vagyok de mit csináljak ha szeretem. Azoknak feltétlenül ajánlom akik szeretnek klasszikus koncertekre járni de azoknak is akik semmit sem tudnak erről a világról.


www.arkangyalok.uw.hu

Solid Snake

Egyik kedvenc romantikus animém, pontosan a klasszikus zene és a karakterek miatt.
Legjobban a nagyhírű karmester, de civilben eszméletlenül perverz és szoknyavadász kujon Stresemann ütött.  :haha:

Lazzaret

Igen az nagyon ott volt. De a végén az igazgatónő kérdésben is megkaptuk a választ ami nagyon ott volt :D


www.arkangyalok.uw.hu

Raisu-Sama

Imádom! *.* Pénteken néztem meg a Live Action utolsó részét is, azt is nagyon ajánlom mindenkinek. Szinte tényleg olyan, mint ha életre kelt volna a manga, és szerintem a befejezése is jobb, mint az anime befejezése. TT_TT Ne meg itt a koncertek nem csak állóképek ^^" Aki nem bírja a LA-öket, az legalább az utolsó részt nézze meg belőle (a többi egy az egyben ugyanaz mint az animében, csak Shinichi családi látogatása és a szeminárium maradt ki)!

chilip

tegnap kezdtem nézni, és anyámnak kellett elzavarni aludni :D az eggyik poénon úgy felröhögtem fél 2-kor, hogy felkelt rá...

Lazzaret

Quote from: Raisu-Sama on 2007-08-19, 09:22:02
Imádom! *.* Pénteken néztem meg a Live Action utolsó részét is, azt is nagyon ajánlom mindenkinek. Szinte tényleg olyan, mint ha életre kelt volna a manga, és szerintem a befejezése is jobb, mint az anime befejezése. TT_TT Ne meg itt a koncertek nem csak állóképek ^^" Aki nem bírja a LA-öket, az legalább az utolsó részt nézze meg belőle (a többi egy az egyben ugyanaz mint az animében, csak Shinichi családi látogatása és a szeminárium maradt ki)!

Már nézem én is de csak most jött ki a 2.ik rész a SARS-tól a rawot meg még szedem lefele. Biztos állat az is.

chilip: én szóltam előre hogy hatalmas poénok vannak benne ilyenkor tessék egy hangtompító párnát magad elé tartanai :D


www.arkangyalok.uw.hu

chilip

nagyon meg szoktam válogatni miket írok ki, és nemrég írtam ki a Read or Die-t (nagyon bejött ez a James Bond - X-men keverék), de EZT ki kell írni :D mikor az ex-barátnője a hálóból nézte, ahogy nodame-t megeteti  :lol:

Solid Snake

Hohó, most látom csak, hogy az "eftépén"  720p-ben van meg a 13. részig. Máris szedem!  :hopp:

chilip

alig várom már hogy a 23. rész is le legyen fordítva, Froth-Bite siess léccíííííííí~  :rotfl:

Raisu-Sama

Van softsub is a LA-höz. A Hard Gay Fansub (XD) meg már befejezte az animét. De amúgy én is a Forth-Bite-ra várok, azt a verziót akarom kiírni magamnak. ^_^

chilip

#10
remélem lesz 2. season

ed.: megnéztem a 23-asat is :D 10/10

motifator

4. résznél járok, de asszem megvan a programom a nap hátralevő részére :)
AniDB-n tűnt fel, hogy azok közül amit még nem láttam, ennek van a legmagasabb összpontszáma(összességében is csak a TokiKake előzi meg). Ráadásul 2007-es. Utána láttam, hogy zenész josei, így azonnal hozzá kellett kezdenem.
Eddig nagyon bejövős, és szerintem az is lesz végig ;)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor

Klasszikus zene és romantika? Na, ezt feltétlenül látnom kell, már szedem is.  :smile:

Lazzaret

Ugye ugye jó kis anime ez :D Nemrég kezdtem zongorázni tanulni is a basszgitározás és az éneklés mellett ez egy igazi dopping szer amikor unom már a sok gyakorlást :)


www.arkangyalok.uw.hu

szingalunga

Még hiányzik a végéről 2 rész, amit idáig idő hiányában nem néztem meg, de egyébként egész nyáron ez az anime volt az aktuális abszolút kedvencem, annyira, hogy még a live action első 2 részébe is belelestem. Bár nálam a romantikus stílusban még mindig a Honey and Clover az etalon, azért a Nodame kishíján überelte. Külön bónusz volt egyébként számomra, hogy a karakterdizájnok nagyon erősen hajaztak a "nagy kedvencre". Az egyik részben fél pillanatra még egy Morita-sempai-klónt is látni véltem valahol a háttérben. :D
it's too long to wait to be happy, so let's be happy while we're waiting

kelvor

A Nipponsei oldalán van egy Mongoose Box-ra hallgató 770 mb-os ost(?). Érdemes leszedni? Eddig csak a sima ost-t szedtem le.

chilip

December 19. - Nodame Cantabile Drama Special BEST! - ez mit takarhat?  :confused:

kelvor

Passz, de jól hangzik.  :D

Manitu

Quote from: chilip on 2007-11-28, 19:44:16
December 19. - Nodame Cantabile Drama Special BEST! - ez mit takarhat?  :confused:
Volt belőle egy élőszereplős sorozat is, talán még előbb, mint anime. Szerintem ahhoz kapcsolódik.


karatedog

Hát ez nagyon jó kis anime volt, ráadásul telitalálat volt a klasszikus zene, régen tanultam 8 évig fuvolázni, ismerős zenék is beugrottak
Az AnimeNewsNetwork megint nem tévedett (http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/search/genreresults?w=series&w=movies&from=&to=&lic=&o=rating) ez is ott van a top 10-ben.
Ledaráltam 4 nap alatt, azóta csak a "Nodame Cantabile Best 100" klasszikus zenéit hallgatom  :smile:

Lazzaret

És ki jött az Második széria első két része. A story ott folytatodik ahol abba maradt csak mostmár Frania honban vannak.


www.arkangyalok.uw.hu

NLZ

2. részt subbolta már vki?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-10-18, 00:13:50
2. részt subbolta már vki?

Ja. http://tokyotosho.com/details.php?id=164794
Még nem néztem meg, sz'al a minőségét nem tudom.

NLZ

#23
Na majd megnézem holnap, BBS még nem jött ki. Elvileg még Keep-ANBU subbolja.

Szerk: Nem ájultam el ettől a HG-F verziótól, de azért nézhető volt. A betűméret picit nagy, a francia szavakat nem lettek lefordítva, egyszer még azt is kiírták, 'Baaka'.
A rész maga nem volt vészes, de Yuko fejét legszívesebben letéptem volna és felszúrtam volna valami nagy karóra. :D
D...!  :lol:
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-10-18, 00:39:28
A rész maga nem volt vészes, de Yuko fejét legszívesebben letéptem volna és felszúrtam volna valami nagy karóra. :D
D...!  :lol:

:tezsvir:
Egy kicsit hamar [spoiler]lement ez a verseny, nem azt vártam, hogy egy rész alatt lezavarják.[/spoiler]
Csak nekem tűnik úgy, hogy egy kicsit kerekebbek lettek a fejek, mint voltak?

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2008-10-18, 22:26:58:tezsvir:
Egy kicsit hamar [spoiler]lement ez a verseny, nem azt vártam, hogy egy rész alatt lezavarják.[/spoiler]
Csak nekem tűnik úgy, hogy egy kicsit kerekebbek lettek a fejek, mint voltak?
[spoiler]Szerintem korrekt volt így, nem kellett ezt nagyon túlspirázni. Gondolom akkor sok Viera lesz, meg intró alapján az a perverz muksó. Tippem szerint kövi részben megtudjuk, Nodame hol fog zongorázni, vagy ismerkedés lesz a többi szomszéddal.[/spoiler]
Jahm, picit nagyobbak lettek a fejek, de még tűrhető kategórián belül. :)

[size=9]D[/size]
:D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-10-18, 22:52:46
[size=9]D[/size]
:D

Nem néztem volna ki belőle.

NLZ

#27
Én se, de azért poénnak jó. :P Egy C-re tippeltem volna max.

Szerk: Elkezdtem újranézni az első évadot, de nem bírom tovább nézni a 3. epizódnál, mert elborzaszt ez az undorító, idegesítő, bajszos gusztustalanság. Csodálkozom magamon, hogy hogy voltam képes végignézni. :D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-10-18, 23:08:05
Szerk: Elkezdtem újranézni az első évadot, de nem bírom tovább nézni a 3. epizódnál, mert elborzaszt ez az undorító, idegesítő, bajszos gusztustalanság. Csodálkozom magamon, hogy hogy voltam képes végignézni. :D

D>>>>>>>>"undorító, idegesítő, bajszos gusztustalanság"?

Egy darabig egyébként azt hittem, hogy Chiaki ezt a zenekart is le fogja ordítani, meglepett, hogy lenyugodott a végén. :D

NLZ

Megtanulta, hogy ha jó teljesítményt akar kihozni egy zenekarból, akkor vidámmá kell, hogy tegye az együttest, hogy jó legyen a morál. :)
[reserved]