Main Menu

Clannad /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-10-05, 15:24:55

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Clannad

Az Air és a Kanon 2006-os remake után következő, Kyoto Animation által elkészített Visual Art's/Key-feldolgozás.
Az elődökből kiindulva borítékolható a siker. Szépen kivitelezett grafikai és tájábrázolási módra, fülbemászó dallamokra, valamint erős romantikus/dráma/misztikus vonalra lehet számítani.

A főszereplő Okazaki Tomoya, egy harmadéves középiskolás tanuló, aki nem veszi komolyan a tanulást, ráadásul barátai sincsenek igazán. Egészen addig, amíg nem nem ismerkedik a szintén magányos (és kissé bolondos) Furukawa Nagisa-val. A kettejük között egyre jobban kialakuló kapcsolat ráébreszti Tomoya-t arra, hogy talán mégiscsak érhet valamit a hűség, a barátság és a szerelem...

1. rész (Philantrophy-Sekai) -- (remélem, idővel az SS-Eclipse is nekikezd majd projektként, a Kanont is fantasztikusan subbolták le)

Némi ízelítő:

Darkstar

Megelőztél a threaddel :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#2
Enjoy your recycled Kanon ;)

(USER WILL BE BANNED FOR THIS POST)

(USER WAS BANNED FOR THIS POST)
Failure is the default option

Darkstar

As you wish. Mindkettőre. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soldier

 :appl: (ty)

reméljük(em) olyan jo lesz mint amire mindeki(&én) számiít  :jee:

Cobra

Nem kellett volna megnéznem az Endinget, azt hiszem ez a legújabb vallatóeszköz :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

#6
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-05, 15:37:39
Enjoy your recycled Kanon ;)
Nekem így első rész után még ígéretesebbnek tűnik a Kanonnál is

Edit: Bárkinek bármi infó arról, hogy hány részes lesz?
Edit2: A hivatalos oldalon úgy látom, hogy 8 DVD lesz, így valószínű a 24-26 rész. Sőt, ahogy a számokat látom, szerintem 3 rész/korong, így 24 rész lesz az. Lehet, hogy 13-nak jobban ötültem volna.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soldier

Quote from: motifator on 2007-10-05, 18:06:11
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-05, 15:37:39
Enjoy your recycled Kanon ;)
Nekem így első rész után még ígéretesebbnek tűnik a Kanonnál is

Sőt, ahogy a számokat látom, szerintem 3 rész/korong, így 24 rész lesz az. Lehet, hogy 13-nak jobban ötültem volna.


Kannont meg mindig nem lattam  :redface:
Hát bizzunk benne hogy a 24 részt is kitudjak töletni élveztesen,es nem fog ellaposodni <- bár en ettöl nem félek +lehet 13 rész kevés lenne neki.

chilip

én se :D de az Air-t meg igen, lehet ezután se  :haha: az OP annyira nem jött be az ED meg  :wtf: , azé megnézem az első részt

Solid Snake

Quote from: Soldier on 2007-10-05, 18:21:02
Kannont meg mindig nem lattam  :redface:

Mihamarabb pótold.  :ejnye:

Quote from: Soldier on 2007-10-05, 18:21:02
Hát bizzunk benne hogy a 24 részt is kitudjak töletni élveztesen,es nem fog ellaposodni <- bár en ettöl nem félek +lehet 13 rész kevés lenne neki.

Kanon is 24 részes.  :smile:

minuszmiki

No, megnéztem az első részt. Ez tényleg nagyon ígéretes, én nem tűnik recycled Kanonnak sem, bár nyilván hasonlítani fog rá jópár dologban. Eddig tetszenek a karakterek, Nagisa családján jókat röhögtem. :D Az OP továbbra sem tetszik, az ED meg nagyon beteg :eek:

Soldier

Quote from: Solid Snake on 2007-10-05, 18:27:19
Kanon is 24 részes.  :smile:

potolni meg fogom , alap :redface:
tudom  :smile: (de mivel még nem láttam nem tudom milyen csak hallotam hogy joh szvl érted :D )

Én

(Ne tedd :D )
OP alapján én is recycled Kanonnak gondoltam, de ha annyira mondjátok hogy nem az, beletekintek. Most úgyis kedvet kaptam valami ilyesmihez :rolleyes:

chilip

jó volt :) nézzük ...

Manitu

Kicsit azért még várok, hátha Eclipse is kihozza. Sokat azért nem, kíváncsi vagyok Noto-sama új szerepére :D


Én

Megnéztem, ez jó, ez tetszik. :D
Ending: lol, mennyi poring! :D

Rage

Quote from: motifator on 2007-10-05, 18:06:11
Lehet, hogy 13-nak jobban ötültem volna.
Egy nálam lényegesen okosabb ember szerint a Clannad játék olyan szinten hosszú, hogy 52 részes is simán lehetne az anime (vagy annál több). Ennek fényében szerintem elég jó kompromisszumot jelent a 24 rész.
A többiek véleményétől eltérően én azt sem bánnám, ha recycled Kanon lenne ;) - de úgy érzem, a Clannad feleannyira sem lesz jó, bár az első részt jó kezdésnek tartom.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-10-05, 22:05:29
Kicsit azért még várok, hátha Eclipse is kihozza. Sokat azért nem, kíváncsi vagyok Noto-sama új szerepére :D
Itt is van. :)
XviD, .h264

Solid Snake

#18
Quote from: Zsiga on 2007-10-06, 00:27:17
Quote from: Manitu on 2007-10-05, 22:05:29
Kicsit azért még várok, hátha Eclipse is kihozza. Sokat azért nem, kíváncsi vagyok Noto-sama új szerepére :D
Itt is van. :)
XviD, .h264

FANTASZTIKUS!  :hail:
(habár ma már nem tudom leszedni és megnézni, majd csak holnap)

Egy slowpoke kérdés: mi a különbség az AVI és a H264 között? Méretre ugyanazok, ergó minőségben is hasonlónak kell legyenek.

motifator

A Clannad sztoriját egyáltalán nem ismerem, csak azért írtam, hogy 13 résznek jobban örülnék, mert míg az AIR-t végig imádtam, a Kanon-t azért sokszor vontatottnak, urambocsá' unalmasnak éreztem. Persze jó volt a Kanon, csak nem ért fel nálam az AIR szintjére, valahogy a fagyos kisváros hangulata se volt akkora nagy, mint az ezredik nyáré.
De amúgy lehet, hogy ennek semmi köze nincs a terjedelemhez.
A lényeg az, hogy ne legyen unalmas. Az animációval biztos nem lesz gond, a misztikumra se lehet majd panasz, és romantikából is biztos jut bőven. Már csak az kell, hogy a történet végig jó tempóban haladjon, és akkor újabb csodás művel gazdagít minket a KyoAni.

@Solid Snake:
Egyszerűen fogalmazva a h264 jobban tömörít, így azonos méret ellenére sokkal nagyobb felbontású lehet a videó. Persze az erősebb tömörítés miatt sokkal nagyobb a processzorigénye is, 2GHz-es P4-en már simán lehet, hogy akadozik. Magyarul a h264 általában szebb, jobb felbontású, csak bírja a géped lejátszani.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2007-10-06, 00:34:39
Magyarul a h264 általában szebb, jobb felbontású, csak bírja a géped lejátszani.

Azzal nem lesz gond.  :lazza:
Köszi a választ.  :tezsvir:

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-10-06, 00:27:17
Itt is van. :)
XviD, .h264
wow, ez gyors volt :) Kíváncsi lennék mennyi időt tölt(enek) ezzel egy héten. Isten tartsa meg jó szokásukat :)


Zsiga

#22
Quote from: Manitu on 2007-10-06, 00:48:33
wow, ez gyors volt :) Kíváncsi lennék mennyi időt tölt(enek) ezzel egy héten. Isten tartsa meg jó szokásukat :)
Lehet gyorsan és jól dolgozni viszonylag kevés ráfordított idő mellett is, tapasztalt profi csapat kell hozzá akik tudnak maguktól is hibátlan munkát végezni. Ha nem kell v4-v5... verziókat csinálni mire összejön egy épkézláb release akkor nem megy el egy csomó idő feleslegesen.
Persze ez nekünk minőségellenőröknek igazából csak a legszörnyűbb rémálmainkban jön elő. Nincs annál rosszabb érzés mint amikor üres riportot kell beadnod mert hiába nézted végig ötvenötször az adott részt, nem találsz benne semmi hibát. :D Ilyenkor jönnek egyébként a legjob ötletek, elképesztő dolgokba képesek vagyunk ám belekötni... :angyali:

Manitu

Mesélj :) Csak ne itt...


Lokids

Quote from: motifator on 2007-10-06, 00:34:39
A Clannad sztoriját egyáltalán nem ismerem, csak azért írtam, hogy 13 résznek jobban örülnék, mert míg az AIR-t végig imádtam, a Kanon-t azért sokszor vontatottnak, urambocsá' unalmasnak éreztem. Persze jó volt a Kanon, csak nem ért fel nálam az AIR szintjére, valahogy a fagyos kisváros hangulata se volt akkora nagy, mint az ezredik nyáré.

Vontatottnak? Mikor, hol? Végig mindíg casodálatosan vezette a történtet a lányok bajainak megoldását. Én pl nagyon élveztem. Főleg az elején a sok bohóckodást. :D

De azért jó: Air -nyár
Kanon -tél
Clannad -ősz

Akkor adják ki, mikor játszódik. :)

Zsiga

Mégis mi a lófaszt képzeltek ezek amikor kitalálták hogy 2007-ben leadnak egy sorozatot 4:3 képaránnyal? :eek: :grrr:
4 éve nem adott ki a KyoAni nem widescreen sorozatot, mért pont most kell elkezdeni? :confused:

Lokids

Quote from: Zsiga on 2007-10-06, 12:12:48
Mégis mi a lófaszt képzeltek ezek amikor kitalálták hogy 2007-ben leadnak egy sorozatot 4:3 képaránnyal? :eek: :grrr:
4 éve nem adott ki a KyoAni nem widescreen sorozatot, mért pont most kell elkezdeni? :confused:

Nekem még kockamonitorom van, engem annyira nem zavar. De Tényleg érdekes, mert ma már nem sok mindent hoznak ki 4:3-ban.

Zsiga

Quote from: Lokids on 2007-10-06, 12:18:06
Nekem még kockamonitorom van, engem annyira nem zavar. De Tényleg érdekes, mert ma már nem sok mindent hoznak ki 4:3-ban.
Én viszont azért vettem wide monitort mert ma már minden 16:9-ben jön ki, erre kiderül hogy mégsem...  :morci:

Darkstar

Sztem a dvd 16:9 lesz
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-10-06, 12:36:12
Sztem a dvd 16:9 lesz
Nem hinném. Ahhoz teljesen újra kéne rajzolniuk az egészet ha jelenleg csak ez a 4:3 anyaguk van (rosszabb esetben alul-felül megvágni), ha meg már most is megvan a 16:9 akkor nem lenne értelme 4:3-ba vágva leadni, hiszen Japánban már bőven több a wide TV mint a sima.