Main Menu

Macross Frontier

Started by White SeeD, 2008-04-11, 22:30:56

Previous topic - Next topic

White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

smash++

6 részt láttam eddig, de idáig ez a sorozat eszementül tetszik!!!!!
Nem is tudom hol kezdjem. Graf:ok, Zene:ok, Szeerplők:ok, Harc:ok, Történet:ok
Minden OK :D
Én személy szerint Sherylnek szurkolok, szerintem tökéletesn illik Alto-hoz és eddig ők ketten produkálták a legjobb "romantikus" jeleneteket pl telefon  :P
Sheryl beképzelt, elkényeztetett sztárból normális szimpi karaterré fejlődés nekem jobban tetszik.
Ranka már alapból szimpi és aranyos meg hasonlók...de most valahogy Sheryl  :jee:

Flaser

#62
Ami ebben a sorozatban (és úgy a Macrossban általában) tetszik, hogy szimpatikusak a szereplők és képesek a fejlődésre. Mind Ranka mind Sheryl szimpatikus, tud velük a néző azonosulni, s ez (is) adja a szerelmi háromszög feszültségét, hogy nincs egyértelmű  a történetvezetésből vagy akár a szereplők jelleméből következő "jó" felállás.

Ráadásul Alto a hárem animek  (amely kezdetben - lásd Tenchi - még csak szimpla szerelmi háromszöget jelentet) többségével ellentétben nem egy pedigrés looser, hanem egy életképes és talpraeset srác akire nem csak a forgatókönyvíró kedvéért tapadnak a nők.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

smash++

Nem bírtam kivárni a HD-t és maradtam a gg-nél.
Jelenleg 10 részt láttam.
Akció picit kevesebb, de ez a 10-es is nagyon nagy volt (mint a többi). Sheryl és Alto-s rész után Sheryl nézéséből két dologra gondoltam 1: a sorozat végén kosarat kapok 2: most akkor mi van? szeretlek nem látod mondj már valamit...  :confused:

Alto annyira nem a tipikus hárem anime szereplő (looser), de azért volt mit örökölni :D nők-el való kapcsolat terén. Picit lassú a srác és gondolom döntésképtelen, mert ez kell a háromszöghöz.

Lassan jöhetne megint egy kis harc.

Azért egy olyan kari mint Klan nem hiányozhat (két méretben, hogy minden fan kívánságát kielégítsék :D )

Se Gattai se gg, akkor marad a AonE-Gekkostate-Menclave?

Flaser

Azért abba is gondolj bele, hogy Alto kicsit érettebb a korához képest - hány olyan főhősről tudsz, aki "lazán" elviszi a hátán, hogy korábban egy cross-dressing impersonator volt?

Szóval nem egy hormon vezérelt nőkövető rakéta.

OFF: Nocsak, mást is érdekli a Vampire Knight?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

smash++

Off:Vampire Knight nálam Rulz kategória :), vagyis Zero .Viszont a részek amilyen lassan jönnek wtf kategória :D
Államvizsga után elkezdem a wallpapert gyártást (gyakorlást és tanulást, mert most még elég amatőr gyenge vagyok, de már szeretnék sajátot és anime alapanyag van bőven  :P )

Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy Alto a hárem animek főszereplői közül a legjobbak közé tartozik és tényleg érett. Azért a helyzeteket is picit másképpen kezeli (komolyabban).

Viszont én úgy érzem a 11. részre azért rendesen elkezdték keverni a szart minden téren... és ez gondolom még csak a kezdet.

White SeeD

Alto már gyerek kora óta színészkedést tanult (nem mintha lett volna túl sok választása :smile:), nem csoda hogy nem borúl ki egy kis crossdresstől, mint más ember tenné.
De ahogy elnéztem itt mindenki érettebb a koránál, elvére már az a kis srác is vadászgépet vezet, nem is egyet.
Következő részben újra lesz némi akció :jee: Bár az ellenfelek picit mások lesznek.
A háremtől szerintem azért még messze van ez (Legalább is nálam a hárem 5 főtől kezdődik :smile: ). És nem is néz ki úgy, hogy többen csatlakoznának a 3szöghöz... Már ha a Hime fanokat nem vesszük :ejnye:
Én Sherilnek szurkolok, de úgy is a lolit fogja majd választani. Vagy egyiket sem.

Tenchie védelmében megjegyezném, hogy ő azért nem volt annyira loser mint pl LH főszereplője, inkább a lányok voltak túl rámenősek. főhőse ::)

VK-t pedig szeressük :tezsvir:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

smash++

A kis srác nagyon kemény amikor elképzel dolgokat... van egy fantáziája (ami picit túl mutata a korán/kinézetén).Kár, hogy nem mindig mutatják :)
Ha nem Serylt választja ezek a részek alapján akkor azt nagyon elszúrják.

Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e benne gép fejlesztés vagy a végéig ezzel a típussal fog menni.
Egyébként valahogy ebben az animeben tök jól kijönnek az ecchis/hentais jelenetek/beszólások.

Most így a 11 rész után már csak az érdekel, hogy kik az úgymond "gonoszak" vagy az eddigi szereplők közül mind jó csak más utat választottak és még a fő gonoszokal nem is találkoztunk... Sheryl titkánője vagy az idióta frizurás "ezredes" vagy az a félszemű óriás  :eek:

smash++

[spoiler]
Quote from: smash++ on 2008-06-22, 00:14:27
A kis srác nagyon kemény amikor elképzel dolgokat... van egy fantáziája (ami picit túl mutata a korán/kinézetén).Kár, hogy nem mindig mutatják :)
Ha nem Serylt választja ezek a részek alapján akkor azt nagyon elszúrják.

Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e benne gép fejlesztés vagy a végéig ezzel a típussal fog menni.
Egyébként valahogy ebben az animeben tök jól kijönnek az ecchis/hentais jelenetek/beszólások.

Most így a 11 rész után már csak az érdekel, hogy kik az úgymond "gonoszak" vagy az eddigi szereplők közül mind jó csak más utat választottak és még a fő gonoszokal nem is találkoztunk... Sheryl titkánője vagy az idióta frizurás "ezredes" vagy az a félszemű óriás  :eek:
[/spoiler]

12 (Chihiro): Ez a rész most úgy konkrétan anyira nem tetszett :). Nagyon nem ezt vártam, végre örültem, hogy
[spoiler]Ranka ottt marad a helyén és Alto-ék összehoznak valami érdekeset és Sheryl azért nem kis ajándékot akart neki adni. Erre jön Ranka megment mindenkit és még Sheryl ajándékát is lenyúlja... Altoban meg persze elindulnak az eddig nem léttező érzelmek és gondolatok  :falba:
Azért a minimális harc jó volt
Sheryl menedzsere meg egy kis szemét spion  :uzi:[/spoiler]

Xzone

Quote from: smash++ on 2008-06-27, 18:40:09
...

Azaz a rész nem volt rossz, csak nem az volt benne, amit szerettél volna :)

Nekem tetszett, kifejezetten élvezem, hogy Sheryl és Ranka már egyenlő felekként küzdenek.

chilip

Sheryl papolt, hogy vigyázni kell az egészségre, erre pont ő hajtja túl magát  :facepalm: kicsit sajnáltam, amiért pont az ő ötletét csórta el Ranka, de azért kapta ami várható volt egy ilyen leszereplésért (értsd a gépnél mikor kiszált)

az viszont lol volt mikor a zentradik szivecske szemekkel dőltek el  :lul: deculture...  :muhahah:

Darkstar

Ranka >>>>>>>>>>>>>> * >>>>>> Sheryl
Legalábbis Sherylt valamiért nagyon nem bírom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Quote from: Darkstar on 2008-06-28, 16:53:44
Ranka >>>>>>>>>>>>>> * >>>>>> Sheryl
Legalábbis Sherylt valamiért nagyon nem bírom.

Mert  megfelelően fejlett idomokkal rendelkezik? :P
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Darkstar

Quote from: White SeeD on 2008-06-28, 17:40:31
Mert  megfelelően fejlett idomokkal rendelkezik? :P
Az önmagában nem lenne probléma, vannak bőven ilyenek, akiket kedvelek, lásd Clannad, Tama-nee, etc. De Sheryl valahogy irritál.

Meg ahogy Anon mondaná:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Újj ep:  :zomg:

Mi lesz még itt. A harci rész totálisan be fog innen indulni.

[spoiler]
Megkezdődött a szereplőhullás.
Vajrakok már flottával jönnek.
Ranka eltűnt.
Bolygó megsemmisült. (minek nekik sok fegyver ha ilyen kicsi és nagyerejű bombáik vannak (bár az is kérdés, hogy akkor ez kinek a fegyvere). Bele kell pakolni egy rakétába, vagy rejtett aknaként, felrobbantani amikor kell és már is 0 ellenfél maradt a pályán.  :smile:
Köv rész 100% harc.  :jee:
Kis zöld Vajra elérte az LV2-t :smile:
[/spoiler]

Jó rész volt, bár fele copypasta, mint ahogy a sorozat fele eddig, de legalább jó copypasta :jee:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Xzone

 :eek:

Az eddigi események a mostaniakhoz képest szinte jelentéktelennek tűnnek. Még mindig nem tudjuk, hogy a "rossz" oldal mit miért tesz, de legalább már látjuk, hogy kik ők.

smash++

#76
Úgy tűmik a sorozat visszatér a harc-harc-harc állapothoz. Az, hogy kiderült kik az úgymond "gonoszak"(ha egyáltalán azok) most nem lepett meg. A nő már egy ideje gyanus volt és az a idióta "euredes" vagy ki a szösz is az. Engem is érdekel kik és miért csinálják...
Kicsit Heroic Age feeling kapott el, hogy itt vannak ezek az agyatlan Varjak :) és ezek a super android-humanoid-freak ek akik bolygókat pusztítanak el és egyebek... jah és vannak a szegény emberek akik picit úgy tűnik technológiai hátrányban vannak. Na de ezt szerintem csak én tapasztaltam.

Sheryl-t szerintem azért bírom ennyi rész után, mert az elején kimondottan utálni való kari volt, de szép lassan megváltozott a szememben (hála, hogy több oldalát is megismerhettük) és elég szépen fejlődött is. Ranka szerintem csak bátorságot, önbizalmat kapott az elejéhez képest és kb ennyi, ettől függetlenül természetesen ő az anime másik kulcs figurája nem pedig Sheryl. Mivel talpon van már Sheryl is pár izgalmas harci rész után folytatódhat a szerelmi harc is...
Jah és Ranka-Alto inkább testvérek mint egy "jövőbeni" pár...

chilip

alakul már, alakul. az a picsa aki felrobbantotta azt a bolygóevő bombát hogyhogy él? (preview) mind1 majd kiderül.

White SeeD

Szerintem sorozatban gyártják.
Mindenesetre érdekesen alakulnak az események :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Xzone

WAAAAAAAAA FUCK YEAAAAAA!!!!

Ez a rész EPIC volt, de nagyon! Simán megállná a helyét a sorozat többi része nélkül is. Grace valami olyasmi lehet, minta cylonok: "download" és hopp, máris életben van :)

A Vajrakat eleinte nem tartottam többre, mint egyszerű "ellenséges agyatlan Zerg-wannabe", de most már azért kezd körvonalazódni valami rejtélyes dolog velük kapcsolatban. Grace és társa(i) pedig talán az Overmindot megszelidíteni akaró Terranokra emlékeztetnek... nem hiszem, hogy sikerrel járnak, viszont nagyon ellenszenvesek :D

smash++

15
:ejj: Féltem, hogy lesz egy ilyen rész is. Remélem ez az első és utolsó emlékezéssel telitömött rész.
Mindenki Sheryl ellen van  :mad:
Alto lassan dönteni kell fiam, nem veszed észre vazzeg  ::)
Bilrer valszeg jó fiú, de elsőre tuti a rossz oldalra tettem.
Grace-t meg nem vágom miért nem buktatta már le Alto haverja...

Xzone

Quote from: smash++ on 2008-07-19, 20:32:19
15
:ejj: Féltem, hogy lesz egy ilyen rész is. Remélem ez az első és utolsó emlékezéssel telitömött rész.
Mindenki Sheryl ellen van  :mad:
Alto lassan dönteni kell fiam, nem veszed észre vazzeg  ::)
Bilrer valszeg jó fiú, de elsőre tuti a rossz oldalra tettem.
Grace-t meg nem vágom miért nem buktatta már le Alto haverja...

Hűha... A Sheryl vs Ranka "duel-duet" igencsak epic volt, Alto meg dögöljön meg, hogy ilyen kaliberű csajok versengenek érte :__devil:

Egyébként most már sz*rt se értek a fősztoriból, annyira átláthatatlan ez a háttérben szervezős banda.

fraglimiter

Tenyleg eleg erdekes egy resz volt ezekkel az arc nelkuli monologizalasokkal kicsit ugy erzem otlettelenek voltak a keszitok hogyan is mutassak be az Ultimate Gonoszokat bar nagy valoszinuseg szerint hasonloak lesznek mint a szoke Prince.
A duett egy kicsit harmatosan indult de aztan nagyon jo lett! Sheryl-nek a turneja alatt egy New York-i megallot is be kellett volna iktatni hogy nemi angolt felszedjen magara :D Kivancsi vagyok miert kezdett el kohogni a vegen, vajon Grace keze van a dologban vagy csak egyszeruen azt akarta hogy Alto tobbet foglalkozzon vele mint Ranka-val :P

White SeeD

Nekem tetszett, bár én sem értem pár szereplő reakcióját.

Az ellen meg totál borg. :D

Még azt is el tudom képzelni hogy az ősök maradékai/leszármazottai, és survivorshowot akarnak játszani ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

#84
eggyik szereplő fejébe se fordult meg hogy Grace mi a tetves fenét keres az állomáson? utoljára azon a bolygón volt amin a bomba robbant, és se nem Sheryl, se nem Alto nem vitte magával...

smash++

Quote from: chilip on 2008-07-20, 13:14:26
eggyik szereplő fejébe se fordult meg hogy Grace mi a tetves fenét keres az állomáson? utoljára azon a bolygón volt amin a bolygó robbant, és se nem Sheryl, se nem Alto nem vitte magával...
Ez egy fő baki...

Sheryl meg Grace miatt beteg, ez szerintem nyilvánvaló, a kis köcsög most a vér mintákat is kicserélte és meg akarják öletni...

Nekem nem tetszik ez a titokzatos über lények bemutatása. A Heroic Age sokkal jobban tetszett...

Cobra

Aki a GG verziót nézi, annak ott a feliratban, hogy hogy került el a bolygóról Grace (elvitte egy állítólagos Galaxy túlélő a hajójával a robbanás előtt).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

Quote from: Cobra on 2008-07-20, 18:09:31
Aki a GG verziót nézi, annak ott a feliratban, hogy hogy került el a bolygóról Grace (elvitte egy állítólagos Galaxy túlélő a hajójával a robbanás előtt).
Olvastam. Gondolom az a pilot ott volt a bolygón mint mindenki más, senki nem tudott róla és érdekes módon neki sikerült elmenekülni :D
Vagy az is jobb, hogy Jah ott lebegtem egy kicsit az űrben amikor jött egy hajó és felvett. Gyenge szöveg az biztos...

Cobra

ep 16: szegény Sheryl úgy tűnik kispadra került.
Azt hiszem mindenki egyetért velem, hogy ez a sorozat 2008 legjobb animeje és mind grafikában, mind rendezésben még jódarabig vezető helyen lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Cobra on 2008-07-27, 11:39:17
ep 16: szegény Sheryl úgy tűnik kispadra került.
Azt hiszem mindenki egyetért velem, hogy ez a sorozat 2008 legjobb animeje és mind grafikában, mind rendezésben még jódarabig vezető helyen lesz.

Azért ott van a Kaiba is :)

De én is osztom a véleményed addig, hogy nagyon-nagyon jó anime és sokunk all-time kedvencei közé kerül majd.