Main Menu

Kara no Kyoukai

Started by Flaser, 2008-05-22, 02:23:27

Previous topic - Next topic

Flaser



Végre! Végre! Több hónapnyi várakozás után az Evangelion mellett ez is kijött DVD-n. Az, hogy a GG pillanatok alatt leszubolta, már jelent valamit, de azért még illene egy-két szót szolnom:

Type-MOON/Kinoko Nasu fan-oknak kötelező. Ezzel a regénnyel indult Nasu pályafutása, ennek a történetnek erős átdolgozása lett a Tsukihime (nem véletlen Shiki a főszereplő mind a kettőben), majd a másik (még gimiben iródott) történetét is feldolgozták, ami meg a Fate/Stay Night lett.

A Tsukihime majd a F/SN után ez is a vászonra került, s ha az adaptációk tartják a javuló tendenciát (Tsukihime - gyenge, F/SN - OK, jó, KnK - fantasztikus) a köv. Type-MOON anime megváltja a világot.

Pár szó a történetröl:

A főszereplő, Ryogi Shikinek, a vérvonal továbbvitelén túl (ami egy "neves/nemes" családban sosem egyszerű) valami jutott a családi örökség részeként: Shikinek kettős személyisége van, s ezért őt választják örökösnek. A Ryogi familia feje ugyanis mindig is "két fejjel" gondolkodott. A pech csúcsa, hogy a két személyiség eléggé ellentétes...ami az egyiknek tetszik, azt a másik utálja; az egyik női a másik inkább maszkulin (tomboy). Shiki ezzel együtt elég jól megvolt magában... aztán beütött a szerelem.

A történet elején Shiki egy több éves kómából ébred fel. Illetve "csak félig". Az egyik énje odaveszett. A korábbi emlékei furák, mintha valaki másé lennének.... s mindenen repedéseket lát, mintha az egész világ csak egy 'karcolásra' lenne a megsemmisüléstől. (Igen! Ez ugyanaz a képesség mint amivel a "másik" Shiki rendelkezik a Tsukihime-ben. Ja, egyébként elvileg mindketten léteznek, s ugyanabban a világban). Hamar rájön, hogy a "vonalak" mentén bármit el tud vágni....bármit....vagy bárkit:

"Ha él, akkár Istennel is végezhetek!"

Shiki teljesen elidegenedett a családjától, s elköltözik hazulról. Egyedül a barátja Mikiya tartja benne a lelket, s ő hozza össze a főnökével Tohko-val. Tohko Aozaki annak az "Magic Gunner" Aoko Aozakinak a testvére aki a Tsukihime-ben Tohno Shiki szemüvegét készítette. (Jah és a két testvér legendásan ki nem álhatja egymást). Tohko bábuk készítésére specializálódott. [spoiler]Egy ilyen "bábu" lesz Shirou új teste a Heaven's Feel "good end"-jénben.[/spoiler] Aokoval ellentétben (aki egyike a világ valódi varázslóinak (ebből 4 van, 2 ismert)) ő ugyanis mágus. Nem is akármilyen...

így indul a történet, Tohko alatt Mikya és Shiki egyfajta mágikus detektív irodát üzemeltet, s a sok rejtélyes esemény során végül fény derül mind sok mindenre... pl. arra, hogy ki is az a Shiki aki a kómából felébredt, s mi történt a másik énjével.

Ez "csak" az első abból a 7 filmből amit a regény egy-egy fejezetéből csinálnak.

PS.:
Kara no Kyoukai ~the Garden of sinners~ 1st Chapter OST + ED Single
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Soldier


kelvor

Pont tegnap fejeztem be az F/SN játékot, jobbkor nem is jöhetett volna.  ^^

Quote from: Flaser on 2008-05-22, 02:23:27
a köv. Type-MOON anime megváltja a világot.

Úgy legyen.  :jee:

Solid Snake

Hm. A mai késő esti program megvan.  :jee:

Venom

Úgy is érdemes nézni, hogy lövésem sincs a különböző történeti szálakról, átfedésekről, kapcsolatokról? Mondjuk F/SN-t láttam, de nem ugrik be nekem, hogy ki ez a Shiki.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! egy hibája volt: marha hamar vége. zenéje nagyon bejött, meg úgy az egész  :jee:

motifator

Hasonlót kérdeznék én is. A Tsukihimét láttam, de nem tetszett. A F/SN-t nem bírtam végignézni (dobáljatok meg nyugodtan, de az utolsó 4 részre annyira elfogyott minden érdeklődés, hogy be se fejeztem).
Enélkül élvezhető a KnK?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

simán :D nekem tetszett a Tsukihime  :confused: én vagyok itt különc? és mikor jön a következő része ennek?  ^^

Rounin

Quote from: chilip on 2008-05-22, 14:58:47
simán :D nekem tetszett a Tsukihime  :confused: én vagyok itt különc? és mikor jön a következő része ennek?  ^^

Nekem a Tsukihime, mint játék tetszett, az anime imo gyenge ahhoz képest. :redface:

chilip

#9
játékkal nem játszottam, így nem voltak elvárásaim az animuval kapcsolatban  ^^

ed.: ANN-ön találtam egy ilyet:

2008-05-21 (Japan DVD 1: 俯瞰風景 - Thanatos)
2008-06-25 (Japan DVD 2: 殺人考察(前) - ...and nothing heart)
2008-07-23 (Japan DVD 3: 痛覚残留 - ever cry, never life)

tehát ha jól veszem, tegnap jött ki a DVD és már kijött torrentre sub-osan? :D

Soldier

#10
Quote from: chilip on 2008-05-22, 14:58:47
nekem tetszett a Tsukihime :confused: én vagyok itt különc?

nem hinném  :lazza:

Quote from: chilip on 2008-05-22, 15:01:22
2008-05-21 (Japan DVD 1: 俯瞰風景 - Thanatos)

tehát ha jól veszem, tegnap jött ki a DVD és már kijött torrentre sub-osan? :D

jah jol =) "hogy a GG pillanatok alatt leszubolta"  :kocc:

btw nem kötöszködni akarok söt lehet ugyis joh en nem értek hozzá , de a cimben nincs meg egy +u betü ? "Kara no Kyoukai"

Alkyra

Még nem néztem meg, de mint tudjátok Én nagy Tsukihime fan vagyok.:)( a játék. Tsukihime anime NEM létezik akárki akármit mond.)
Az elejébe viszont belekukkantottam. Az nem (Tohno) Shiki volt? A srác aki rögtön az elején vele van.(s hozza Neki a fagyit.:))

chilip

tudomásom szerint nem...

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-05-22, 19:13:20
tudomásom szerint nem...

Me nagyon passzol hozzá. A szemüveg, a stílusa s a jelleme is. Nuh mind1..akkor csak én képzelődök..

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-05-22, 19:15:04
Me nagyon passzol hozzá. A szemüveg, a stílusa s a jelleme is. Nuh mind1..akkor csak én képzelődök..

A kinézet oké, de ez nem ő az. Legalábbis nem azon a néven fut.

Manitu

Quote from: chilip on 2008-05-22, 14:49:01zenéje nagyon bejött, meg úgy az egész  :jee:
Kajuira Yuki ;) Már nagyon vártam az ost-t :)


Flaser

#16
Quote from: Rounin on 2008-05-22, 19:16:55
Quote from: Alkyra on 2008-05-22, 19:15:04
Me nagyon passzol hozzá. A szemüveg, a stílusa s a jelleme is. Nuh mind1..akkor csak én képzelődök..

A kinézet oké, de ez nem ő az. Legalábbis nem azon a néven fut.

Az Kokuto Mikiya, Shiki barátja.
Más: tessék a stáblistát végignézni! Van utána más is.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Soul

Van javított v2 verzió, ha valakit érdekel.(Már értem miért mininovás a link a nyitó postban  :smile:, nem lehet normálisan linkelni a ggkthx.org-ról)
Én is vártam már, majd hamarosan megnézem  :smile:.

Alkyra

#18
Nekem ebből kéne a HD version. Olyat nem fognak kiadni?

Azért kérdezem, mert én ehhez dvd t fogok csinálni, s ha kell az egész nyaramat rááldozom, hogy csináljak egy animált menüvel rendelkező, festett dvd-s(Seth tudja miről beszélek.:)) s szépen tokba rakott HD minőségű dvd-t otthonra...vagy megveszem ha megjelenik felíratosan MO.n...bár ennek az esélye 0.00000001%.

Manitu

Ha HD nem is lesz, DVD iso-t már most találsz TT-n.


Flaser


Kijött végre a 2. mozi is!
Ez a "rész" akkor játszódik amikor Shiki és Kokuto még iskolába jártak s, ekkor még SHIKI is élt.

PS.: I could make tender love to Kajiura's music - Kara no Kyoukai ~the Garden of sinners~ Chapter 2 Satsujin Kousatsu (Part 1) OST.rar
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra


Soldier


Flaser

...and once more with feeling!


Itt a 3. mozi. Ez talán a legmozgalmasabb az összes eddigi közül.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra


Soul

Multhéten néztem meg a 3.at, jó jó, de nekem kicsit jobban bejött a második.Viszont azt itt olvastam hogy 7 részes lesz, ennek csak örülök mert amikor anidb-n néztem ott 5-ig volt kiírva.

Ált későn jövök rá hogy valaminek kell a zenéje, így voltam most is, de szerencsére úgy találtam meg ahogy akartam mp3ban  :smile: 1-3 OST + ED ha kéne valakinek. És Nipponsei - Kara no Kyoukai ED Single - sprinter, a sprinter róla egyenesen  :borul:.

chilip


Soldier

köszi. ugyse vagyok mostanába jol értesült

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-12-17, 14:37:19
4. rész  ^^

Amióta MAL updatert használok azóta kb 3 másodpercel a megjelenés után, máris a listámban van letöltve automatán a torrent.
Ajánlom mindenki figyelmébe.

chilip

#29
na megnézem akkor a MAL updater-t :)


ed.: egyenlőre még elég körülményes üzemeltetni, meg akkor most manuálisan rá kell keressek a weboldalon egyesével az animékre és kitölteni mindre a táblázatot?