Main Menu

Kara no Kyoukai

Started by Flaser, 2008-05-22, 02:23:27

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-12-17, 18:56:03
na megnézem akkor a MAL updater-t :)


ed.: egyenlőre még elég körülményes üzemeltetni, meg akkor most manuálisan rá kell keressek a weboldalon egyesével az animékre és kitölteni mindre a táblázatot?

off

Francokat. Elég hozzáadni a listádhoz s kész. én nem töltöttem ki semmilyen adatot. Aztán a programban be kell állítani, hogy automatán töltse le a torrenteket s kész is. Amit érdemes kitölteni adatot az az, hogy 1. milyen "állapotban" van az anime(nézed, akarod majd nézni, éppen hagyod most) 2. hanyadik résznél tartasz.
Ennyi.
Ha már ott vagy egyb. keress meg. Alkyra néven megtalálsz:)

chilip

közbe rájöttem én is :)

chilip


Alkyra


Soldier


Flaser

Ez az eddigi a leghosszabb mozi.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

sok mindfuck visszatekerés kicsit megijesztett, mikor újra meg újra bejátszották ugyanazokat a jeleneteket, de a végére jól összeállt :)

Flaser

Spirális szerkezetű film, ahol 4-szer mondják el ugyanazt az időszakot, 4 különböző szemszögből. Az sem véletlen, hogy mind a két férfi főszereplő "veszít", de ezt nem így éli meg; a nők ugyanúgy veszítenek, de "feltámadnak". Ezt ugyanakkor nem hoz nekik olyan katarzist mint a férfiak sziszifuszi veresége.

PS.: A film már 60%-ban feltöltve.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip


Rounin

God damn, I love you!

chilip

I know, I love you too  :haha:


amúgy azóta kalafina garden of sinners-es albumát hallgatom, a Seventh Heaven-t  ^^

Rounin

Hát ez tényleg jó volt.
Csak most vége.
Pfeh.

Chronus

Volt benne embertelen időugrálás, mint az 5.-ben?

chilip


ogre

#44
mivel nincs toplistám, nem tudom, hogy hova férne, de valószínűleg az első ötben lenne :)
a vége meg... [spoiler]nekem simán benne volt, hogy Mikiya meghal, és akkor is jó befejezés lett volna, de úgy sem lett rossz, hogy mindketten túlélték happyenddel az egészet[/spoiler]

ed: 1-3ig még régen leszedtem az ost-ot, most kerestem rá megint, 4et sehol nem látom, 5 lejött, 6 meg flac egy fájlban :( tipp?

Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

ogre

thxalot :) gugli néha nem a barátom.

Flaser

Újdonság, végre igazolhatjátok magatok előtt, hogy miért vettetek HD Tv-t:

http://www.karanokyoukai.com/

2010. November 1-én jön ki az első BD lemez.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Achievement unlocked: topic-necrophiliac!

Quote from: Flaser on 2010-08-27, 18:36:48
BD

Kicsit pislogtam rajta, és duplán kellett megnéznem, hogy nem csak rosszul látok,
hogy az 5. rész, "csak" 720p, mégis rippelve is 10GB... :eek:


Megnéztem 1-7, nagyjából oké
Megnéztem az epilógust, full-wtf

Van az epilógusban néhány dolog (illetve nem is néhány, az egész egyetlen dologról
szóló félórás fejtegetés volt), ami önmagában megállná a helyét és valamelyest
logikus is, de az előzmények pont invalidálják.
Szóval akkor volt egy alapszemélyisége, legyen M, mint az abc közepe. Mindent
tartalmazott, tehát semmit sem, ezért "üres, semmi". Akarata ellenére fiatalon rá
lett testálva a család örökösi címe, a megfelelési kényszerre létrejött benne A,
aki "szót fogadott" (Shiki), de evvel párhuzamosan, a jin jangjaként, a kényszer
elleni "ellenkezésként" létrejött Z (SHIKI), és az ellentétpárok megfelelő elemei
csoportosultak hozzájuk, a személyisége két végletes, de hiányos személyiséget
hozott létre. De ha már ennyire elvont elvi szinten vagyunk, ez az egész egy
bazi nagy ellentmondás. Ha A csak a szeretetet, Z csak a gyűlöletet ismeri, akkor
A nem szeretheti Z-t, a gyűlöletet. S ez még csak az elvi sík, még fokozza az,
hogy M szerint A és Z csak együtt cselekedhet, mert ez egy önellentmondás.
Legyünk jóindulatúak, és tegyük fel, hogy nem teljesen szélsőségesek, ahogy a
jin-jangban is mindkét félben van egy kicsi a kettőből. Akkor viszont Z-ben az,
hogy ő is szereti Mikiyát, nem kéne akkora meghasonulást okoznia, hogy
öngyilkos legyen.
Akkor a kóma után ki ébredt fel? Z (Shiki) biztosan nem. De valami azért még
maradt belőle, akár csak egy lenyomat, árnyék is (ld. Fujinos rész végén,
még mindig érez iránta egy halovány gyilkos késztetést). De A-nak túl visszafogott,
tehát vagy M vagy valami teljesen új.

Viszont: ha az epilógusban volt M, akkor a sorozat nagyrészében ki volt, mert
a két személyiség alaposan eltér egymástól? S akkor most A / x is alszik, és csak
M maradt, aki üres, semmi? De utal rá, hogy ne mondja el Shikinek, tehát akkor
a sorozatban szereplő másik személyisége most csak épp átmenetileg van
kikapcsolva? Akkor minek volt ez az egész epilógus? wtf :D

Flaser

Késve is, de itt van még kis Nasu mindfuck:

Ahogy arra Kokuto is rájön, nem Shikivel találkozott, hanem valami egész mással... Kokuto karnyújtásnyira volt tőle, hogy megkapja minden mágus vágyát (ROOT access to the world), de ő ezt egy "Kösz, nem kérem"-mel lerendezte. Magával a világszellemmel csevegett, s mivel az utóbbi Shiki testét és agyát használta, így átvett valamit a személyiségéből (erre is utal az egész, hol lakik a lélek diskurzus).

Ami meg a Shiki/SHIKI kettősséget illeti, ki mondta, hogy a szerelem építő vagy romboló érzés?  :muhahah: Talán mindkettő? Akkor simán SHIKI (is) beleszerethetett Mikiyaba. Maga Shiki mondja a Murder Speculation-ben, hogy ők az ezért egy "lényt" alkotnak, s azért nem meri (önmagának is) bevallani az érzéseit, mert akkor SHIKI is ezt fogja tenni - s az utóbbi, Shiki értelmezésében legalábbis egy gyilkos, aminek így nem lehet jó vége. Persze a te meglátásodnak is van alapja, hisz maga SHIKI mondta, hogy Mikiya miatt felborult a két személyiség egyensúlya, mivel először találkozott valamivel (valójában valakivel) amit, (akit) nem tudott elutasítani.

Az egész témát lehetne értelmezni az ázsiai moralitás tükrében is. Elvárt, hogy elnyomj magadban minden olyan individuális vonást ami a társadalommal szembemenne, s akkor SHIKI-t az antiszociális én, aki mindezt megtestesíti.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."