Main Menu

High School of the Dead

Started by Prof. William, 2010-03-29, 14:50:32

Previous topic - Next topic

Zen

Eddig is majdnem 100%ig követte a mangát az anime, uh gondolom ebben is fogja. [spoiler]Japánban valahol durran egyet, a városban minden elektronika behal, ennyi.[/spoiler]
Meg ne főjön az agyatok a nagy találgatásban. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Nem fog mert nem nézzük meg a spoilered, csak hogy nőhessen az e-peen-ed.  :P (btw ha az manga spoiler oda is kéne írni, rulez ya know).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bütyök

Na, meglestem végre a 11. részt is. Nagyon pozitívan értékeltem, hogy a tanárbá és a romlottá nevelt "gyerekei" el lettek küldve." :D Az a féreg megérdemelte...  :__devil:
Valahogy nagyon nincsen vége szaga, és ahogy itt olvasgatom, a manga még tart... Gondolom majd tavaszi vagy nyári szezonban elkészül hozzá egy folytatás is. Mennyivel van tulajdonképpen előbbre a manga most?
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Prof. William

#124
Valószínűleg a 15 fejezettel lesz vége (Ez a mostani a 14 volt). És alig pár napja jött ki mangában a 27-ik fejezet szóval jelenleg majdnem még annyi van hátra mint amennyi eddig lement. Valamint ha tényleg akarnak új évadot az max tavaszra-nyárra lesz kész szóval addig is jó pár új fejezet kijöhet még...

Zen

Ráadásul a 13. fejezetet átugrották (az egész Shizuka barátnőjéről szól), uh az akár még a következő évad nyitó része is lehet.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Hát igen semmilyenül lett vége? a dolognak. Ebből még folytatást is lazán csinálhatnak.. :)
AMúgy most nem mászok el másik topicba.. összességében egy 7,5/10 volt nekem. "Boobs and Gore.. nothing more" :D

Prof. William

Itt a vége emberek!

Az utolsó rész teljesen rendben volt. Az akció jó volt és szerencsére nem fejezték be valami gyors lezárással.

Azért a nagy beharangozott nukleáris apokalipszist könnyen elintézték azzal hogy a rakétavédelem 1 kivételével leszedett minden robbanófejet és az a egy is a magas légkörben robbant fel. Mondjuk ez kellett mert akkor hőseink nem sokat szerepeltek volna a továbbiakban.

Nyitva is hagyták a legtöbb történetszálat pl a tanár és az ő szexbusza stb... Valamint Takagi szülei túl Awesomek hogy egy ilyen dolog hosszan feltartsa őket. :) Az apucival szemben én inkább a zombikat sajnálnám. :)

A leges legvége pedig tulajdonképpen a következő kötet tartalmát harangozta be szóval nagyon remélem hogy lesz folytatása.

Poén volt hogy a végén az ending credit üzenőfala előtt elment egy rendőr aztán meg hőseink is.

A rendőrnő a végén [spoiler]Asami rendőrtiszt barátja de neki majd a következő kötetben lessz/lenne szerepe
szóval akár ez is utalhat a második évadra.[/spoiler]



Mindent egybevetve kellemes csalódás volt ez a sorozat... Nem vártam tőle sokat sőt egyenesen féltem hogy majd ilyen Rosario stílusban teljesen szétcseszik a dolgot de az igazat megvallva régen láttam olyan amimét ami ennyire 98% -san követte volna a mangát. A grafika végig remek volt és a hangok valamint hangulat is teljesen a helyén volt. Azt kaptam amit vártam és remélem idővel egy második évadban is "gyönyörködhetünk".

Szép munka volt!

ogre

szerintem a mangához képest picit még jobb is lett. pl azzal a hatkerekű csodarobogóval bajosan jöttek volna ki ennyien a házból, ellenben a humvee-val. ráadásul a mangában valami olyan volt, hogy a korábbi szériák bírják az ilyet. :)
a másik meg, hogy a mangában is tkp lelövik a warheadeket, csak nem nagyon lehet érteni abból a pár kockából, amit erre szántak.

Junchi

Ep12

Igazából Prof. William már leírt mindent, amit én is mondhattam volna, szal nagyon nem is kívánom túlragozni azt. :D

R2 meg esélyes, máskülönben minek mutatták volna a végén a plázát ennyire?

Amúgy nálam is anime >> manga.

Dreamcleaver

Egyértelmű, hogy lesz S2. Sztem nem is kell rá sokat várni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cheesy

Először azt hittem núkot kapnak, bár akkor kicsit hamarabb lett volna vége :)
Series 2 biztos lesz, de a nagy tudású anime szakértők homályosítsanak már fel, legyenek kedvesek, hogy ó vajh miért 12 epizódot szoktak csinálni a stúdiók? Hype generálás?
Simén el tudnám nézni ezt a sorozatot több tíz részen keresztül, bár a pantsu, boing és ecchi erőltetése terén van, hogy túlzásba esnek. Mondjuk voltak benne poénos megoldások, mint amikor a csaj mellei kikerülték a golyót :D
Összeségében 7/10 nálam.

Cloud

Na utolsó rész is megvolt.Sokat én sem ragozom. Kérem a 2. évadot. És végre azt a Takashi-Saeko románcot. ^^

Manga még fut?

ogre

Quote from: Cheesy on 2010-09-21, 21:03:39
Először azt hittem núkot kapnak, bár akkor kicsit hamarabb lett volna vége :)Series 2 biztos lesz, de a nagy tudású anime szakértők homályosítsanak már fel, legyenek kedvesek, hogy ó vajh miért 12 epizódot szoktak csinálni a stúdiók? Hype generálás?

mert az lemegy 3 hónap alatt :) egy szezont ennyi tölt ki, ésatöbbi. ebben az esetben a manga meglehetősen új, még mindig tart. amikor elkezdték a sorozatot, nem volt sokkal több rész, mint amit megfilmesítettek.

Prof. William

Quote from: Cloud on 2010-09-21, 23:18:19
Na utolsó rész is megvolt.Sokat én sem ragozom. Kérem a 2. évadot. És végre azt a Takashi-Saeko románcot. ^^

Manga még fut?

Igen. Jelenleg kéthavonta jelenik meg új fejezet. Kb még annyi fejezet jött ki mint amennyit meganimésítettek de viszont abból nem jönne ki 12 rész mert van amikor 3-4 fejezet tenne ki egy részt. bár ha mondjuk egy év múlva jönne a S2 addigra már megint összejönne annyi amennyi kell.

12 rész gonolom azért lett mert belefér egy szezonbe és nem igazán tudták sztem hogy fogadja a nép. Szóval nem kockáztattak. De úgy hallom sikeres lett szóval ha minden jól megy jöhet majd valamikor a S2.

Groven

Jaja, sikeres lett én is úgy olvastam.  Nálam az lett legalábbis. Nameg nemsok és jó zombigyilok anime van. Egy dolog tény: a maga nemében naturalista ábrázolásmódja magával ragadó.:)

Dreamcleaver

Hát sajna zombi sztori-hoz képest sztem meg eléggé szelíd volt az ábrázolás mód. Sohasem mutatták, ahogy egy zombi épp kieszi valakinek az agyát-belét, vagy ahogyan tucatmagukkal cafatokra tépnek egy áldozatot. De még csak olyat sem láttam, hogy egy félbevágott zombi kúszott volna a padlón.

Gyak annyi volt, hogy hörögtek, támolyogtak, ki volt fordulva a szemük, szürke votl a bőrük, meg néhol véresek voltak.

Igazság szerint én csak a csöcsök miatt néztem a sorozatot (a manga szerzője amúgy hentai artist). Mint zombi flick elég gyenge volt sztem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

A rajzoló lehet hentai artist, az író nem éppen.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Lényegtelen.. azt senki sem tagadhatja, hogy ez az anime igenis a csöcsökről szól :D

Dreamcleaver

#139
Quote from: Zen on 2010-09-24, 22:14:51
A rajzoló lehet hentai artist, az író nem éppen.

Azta, hogy te mennyire jól informált vagy! Le a kalappal!  :rotfl:

Amúgy jah, valóban az illusztrátor Inazuma (alias Digital Accel Works). De most komolyan, szerinted a sztori megírásához akkora nagy tudás kellett?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cloud

Quote from: LuckyDingo on 2010-09-25, 00:08:06
Lényegtelen.. azt senki sem tagadhatja, hogy ez az anime igenis a csöcsökről szól :D
+1

A zombik csak a ráadás.. :D. Csak S2-ben ne legyenek zombicsöcsök.  :zomg:



Prof. William

#143
A Hype nem állhat meg.

Az angol manga verzió meg január 11-én jön ki a YenPress gondozásában.

Junchi

Naná, hogy beszerzem. :3 (Már ha meghagyják persze a color page-eket... Anélkül nem kell.)

Cloud

Folytatásról semmi hír még mindig? :(

Prof. William

#146
Jön egy OVA majd tavasszal és második évad sztem tuti lesz. Mondjuk jövő ősszel.

Logikusnak tűnik az időpont. Addigra már manga is halad elég sokat valamint a tavaszi OVA után már be is jelenthetik.

A manga nagyon úgy tűnik hogy a vége felé kezd tartani szóval kis szerencsével akár be is fejezhetik a második évaddal.

Denisa

Nekem nagyon tetszett, remélem jön ki magyarul a manga következő fejezete (légyszi légyszi fordítók!!!!) és anime is készül belőle! Nagyon bejött!

Liquid Snake

Valaki meg tudná nekem mondani milyen zene megy az első rész végén mikor azt az utolsó zombit leütik? Mintha már hallotta volna filmekben is meg más sorozatokban is de annyira tetszik és az OST-ben nincs benne  :confused:

Prof. William

A 28 nappal/héttel később egyik zenéje. Nem kicsit néztem amikor először halottam.