Main Menu

Black Lagoon /Spoiler!/

Started by death_scythe, 2006-04-13, 11:36:09

Previous topic - Next topic

death_scythe

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-26, 12:54:51

A Black Lagoon ezen felül azért is jó, mert a szereplők meglepő mélységet kapnak és bizony jellemfejlődés is van/lesz.

A Rock/Levy shipperek pedig bizonyára élvezni fogják a 7. részt. ^^

Aha nagyon jó rész volt. Tisztára olyan volt mintha pár terápián lennének. :D
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Alkyra

Quote from: Nevl on 2006-05-26, 09:57:14
A probléma azzal van, hogy a tengerészek is megfulladtak, mivel a levegőztető rendszer nem működött (no áram, no levegő, illetve akkoriban még elég gyakran frissíteni is kellett levegőztetéssel). Ezért már nem nagyon lehetet használható oxigén a hajótestben.

Nah itt tévedtek! Senki nem mondta, hogy azok ott megfulladtak! Amint láttátok még előtte mindenki öngyilkoss lett.
Nem várta meg egyikőjük se a fulladásos halált.(gondolom ha ilyen helyzetbe lennél te se várnád meg...)
Ha jól emléxem Levy/Revy ezt el is mondta s mutatták is.(mindenkinél egy pisztoly, lyukak a koponyán stb stb stb)
Szal ennyit erről. téma lezárva. Én nyertem. :szemuveges: :lul: :lul: :lul: :lol:

Fazék

Quote from: Alkyra on 2006-05-26, 15:54:46
Quote from: Nevl on 2006-05-26, 09:57:14
A probléma azzal van, hogy a tengerészek is megfulladtak, mivel a levegőztető rendszer nem működött (no áram, no levegő, illetve akkoriban még elég gyakran frissíteni is kellett levegőztetéssel). Ezért már nem nagyon lehetet használható oxigén a hajótestben.

Nah itt tévedtek! Senki nem mondta, hogy azok ott megfulladtak! Amint láttátok még előtte mindenki öngyilkoss lett.
Nem várta meg egyikőjük se a fulladásos halált.(gondolom ha ilyen helyzetbe lennél te se várnád meg...)
Ha jól emléxem Levy/Revy ezt el is mondta s mutatták is.(mindenkinél egy pisztoly, lyukak a koponyán stb stb stb)
Szal ennyit erről. téma lezárva. Én nyertem. :szemuveges: :lul: :lul: :lul: :lol:
remélem a fenti fejtegetés vicc volt :) mert ha nem akkor földbe kell, hogy döngöljelek.  :lazza: ugyanis Revy nem azt mondta, hogy mindenkit a hajón lelőttek vagy öngyilkos lett. egyszerűen azt, hogy ott a kapitányi szoba környékén többen golyó általi halállal haltak meg. azt azért te sem gondolhattad egy pillanatig se komolyan, hogy az az egy béna ss tiszt mindenkit levadászott sorba a hajón :rolleyes:

szóval még rengeteg ember maradt a tengeralattjárón, akik levegőhiány miatt meghalhattak.  :hehe:

Alkyra

#63
Quote from: Fazék on 2006-05-26, 16:10:55
Quote from: Alkyra on 2006-05-26, 15:54:46
Quote from: Nevl on 2006-05-26, 09:57:14
A probléma azzal van, hogy a tengerészek is megfulladtak, mivel a levegőztető rendszer nem működött (no áram, no levegő, illetve akkoriban még elég gyakran frissíteni is kellett levegőztetéssel). Ezért már nem nagyon lehetet használható oxigén a hajótestben.

Nah itt tévedtek! Senki nem mondta, hogy azok ott megfulladtak! Amint láttátok még előtte mindenki öngyilkoss lett.
Nem várta meg egyikőjük se a fulladásos halált.(gondolom ha ilyen helyzetbe lennél te se várnád meg...)
Ha jól emléxem Levy/Revy ezt el is mondta s mutatták is.(mindenkinél egy pisztoly, lyukak a koponyán stb stb stb)
Szal ennyit erről. téma lezárva. Én nyertem. :szemuveges: :lul: :lul: :lul: :lol:
remélem a fenti fejtegetés vicc volt :) mert ha nem akkor földbe kell, hogy döngöljelek.  :lazza: ugyanis Revy nem azt mondta, hogy mindenkit a hajón lelőttek vagy öngyilkos lett. egyszerűen azt, hogy ott a kapitányi szoba környékén többen golyó általi halállal haltak meg. azt azért te sem gondolhattad egy pillanatig se komolyan, hogy az az egy béna ss tiszt mindenkit levadászott sorba a hajón :rolleyes:

szóval még rengeteg ember maradt a tengeralattjárón, akik levegőhiány miatt meghalhattak.  :hehe:

akkoris. nem mind1?XD volt levegő s kész. a beeső vízet átalakíta alkímiával Edward ki épp a Bölcsek Kövét kereste ám vlm ócska képet talált helyette.közben Al meg épp Hemerittal tisztogatta magát, mert túl sokat volt vízbem s már korrdálódni kezdett. Majd a semmiből megjelent Saber s kölcsönkérte Al hemerite dobozát s kent belőle Ő is a pajzsára egy kicsit, közben Tohsaka lopdosta a kincseket, mert ugye a vlhonnan csak kell szerezni mannatölttéshez ékszereket.
Végül jött a proff az xmen 3ból s véletlenül rálépett egy aknára s felrobbant az egész hajó, ám szerencsére megmentette Őket Keitaro a repülőgépével, amit a Setától kért kölcsön.S leszálltak egy luxushajóra melyet Titanicnak hívtak...

Nah nesze. Kellet neked magyarázat.XD Anime bekapcs.Nem gondolkodik.Néz.Élvez.

Fazék

Quote from: Alkyra on 2006-05-26, 17:34:21Nah nesze. Kellet neked magyarázat.XD Anime bekapcs.Nem gondolkodik.Néz.Élvez.
anime bekapcs.néz.élvez. eddig rendben, de ez nem jelenti azt, hogy nem ront az élményen az ilyen durva figyelmetlenség a készítők részéről.
most az hogy valaki szuperhős módon kerülgeti a golyókat, az rendben szuperhős jellegzetesség. de ez a hiba sztem abszolút nem ugyanaz a kategória. ez készítői igénytelenség pusztán.

továbbra is tetszik és nézem a sorozatot, de nehogymár ne jegyezhessek meg ilyeneket... :rolleyes:

Nevl

Igazából tök 8, csak subolja már valaki rendesen a részeket!!! :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Alkyra

Quote from: Nevl on 2006-05-26, 19:09:36
Igazából tök 8, csak subolja már valaki rendesen a részeket!!! :)

S szólt vala mennyie hang mely üdvöt hozott lelkünknek.:)
(bár eme üvöt inkább a 6. rész subjában látnám már.:))

Fazék


kikuchiyo

Mivel kijött feliratosan is, már talán lehet beszélni a tartalmáról is.

Vsz. ez a rész is a torkán fog akadni azoknak, akik nem bírják a kevéssé realisztikus dolgokat.
Hiszen - alig hiszem, hogy ez spoiler lenne - ez a rész másról sem szól, minthogy Levy és Dutch átrándulnak a hajóra egy kis náciirtásra, és er?feszítés nélkül lemészárolják a teljes bagázst.

Annyit lehet a mentségükre felhozni, hogy ezek a neonáci szerencsétlenek valószín?leg nem voltak gyakorlott fegyverforgatók, talán még az alapkiképzést sem kapták meg. Ezért lehetett, hogy egy sz?k folyosón öten nem tudták eltalálni a nagydarab Dutch-ot, és az egy lassan újratölthet? shotgunnal egyenként le tudta ?ket szedni. És ezért követtek el  olyan durva hibát, hogy egy vékony asztallap mögött próbáltak fedezéket keresni. A fancy pisztolyos nagydarab sz?ke pasasról nem is beszélve. :)
Szép új fegyvereik voltak, meg makulátlan egyenruhájuk, azért, mert a támogatójuk b?kez? volt. De ennyi, a harcértékük, mint láthattuk, a nullához közelít...ett.
Failure is the default option

Ramiz

kiku: ha vacak, akkor miért véded? hogy tovább nézhetsd? :)

Quote from: Alkyra on 2006-05-26, 17:34:21
Nah nesze. Kellet neked magyarázat.XD Anime bekapcs.Nem gondolkodik.Néz.Élvez.
Ha nem bánod, ebből aláírást csinálok. :muhahah:
(Az a baj, hogy ez nem mindenkinek megy. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#70
Quote from: Ramiz on 2006-05-30, 22:20:40
Ha nem bánod, ebből aláírást csinálok. :muhahah:
(Az a baj, hogy ez nem mindenkinek megy. :) )
ennyi erővel nézhetnéd a hálivúdi filmek tömkelegét is :rolleyes:
ez a szöveg szimplán hülyeség sztem.

annál is csak beülsz, bámul mell/robbanás/eksön és élvez...

valahogy nem tudom megérteni miért kéne elnéznem az animéknek bénaságait, csak azért mert anime-k...

kikuchiyo

- Nem vacak.
- Nem védtem.
- Mi köze van ennek ahhoz, hogy én tovább nézhetem-e?

Failure is the default option

Alkyra

Quote from: Ramiz on 2006-05-30, 22:20:40
kiku: ha vacak, akkor miért véded? hogy tovább nézhetsd? :)

Quote from: Alkyra on 2006-05-26, 17:34:21
Nah nesze. Kellet neked magyarázat.XD Anime bekapcs.Nem gondolkodik.Néz.Élvez.
Ha nem bánod, ebből aláírást csinálok. :muhahah:
(Az a baj, hogy ez nem mindenkinek megy. :) )

Haha. Nyugodtan. Legalább én is röhögnék egy jót. :appl: :tezsvir: :szemuveges:

Ramiz

Sorry kiku. Teljesen félreértettelek...

Quote from: Fazék on 2006-05-30, 22:24:12
Quote from: Ramiz on 2006-05-30, 22:20:40
Ha nem bánod, ebből aláírást csinálok. :muhahah:
(Az a baj, hogy ez nem mindenkinek megy. :) )
ennyi erővel nézhetnéd a hálivúdi filmek tömkelegét is :rolleyes:
ez a szöveg szimplán hülyeség sztem.

annál is csak beülsz, bámul mell/robbanás/eksön és élvez...

valahogy nem tudom megérteni miért kéne elnéznem az animéknek bénaságait, csak azért mert anime-k...
Ezt kinek mondtad?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-05-31, 00:28:00
Ezt kinek mondtad?
hagyjuk. egyszerűen számomra beleszámít az élvezeti értékbe egy animében a hibák száma is. nem érzem úgy, hogy csak azért mert anime, minden hibáját el kéne néznem neki...

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-30, 21:07:59
Mivel kijött feliratosan is, már talán lehet beszélni a tartalmáról is.

Vsz. ez a rész is a torkán fog akadni azoknak, akik nem bírják a kevéssé realisztikus dolgokat.
Hiszen - alig hiszem, hogy ez spoiler lenne - ez a rész másról sem szól, minthogy Levy és Dutch átrándulnak a hajóra egy kis náciirtásra, és er?feszítés nélkül lemészárolják a teljes bagázst.

Annyit lehet a mentségükre felhozni, hogy ezek a neonáci szerencsétlenek valószín?leg nem voltak gyakorlott fegyverforgatók, talán még az alapkiképzést sem kapták meg. Ezért lehetett, hogy egy sz?k folyosón öten nem tudták eltalálni a nagydarab Dutch-ot, és az egy lassan újratölthet? shotgunnal egyenként le tudta ?ket szedni. És ezért követtek el  olyan durva hibát, hogy egy vékony asztallap mögött próbáltak fedezéket keresni. A fancy pisztolyos nagydarab sz?ke pasasról nem is beszélve. :)
Szép új fegyvereik voltak, meg makulátlan egyenruhájuk, azért, mert a támogatójuk b?kez? volt. De ennyi, a harcértékük, mint láthattuk, a nullához közelít...ett.

na igen, de ez már csak tipikus főhős eset :) szóval róluk tudjuk, hogy halhatatlanok, golyóállók és mindenkit oda se nézve lekaszabolnak. szóval emellett el tudok menni, és szerencsére a jellemek, a viselkedés, a párbeszédek úgy érzem mégis vezetnek valahova, szóval mindenképpen folytatom a sorozat nézését. :)

kikuchiyo

Quoteszerencsére a jellemek, a viselkedés, a párbeszédek úgy érzem mégis vezetnek valahova
Mi az hogy! Nagyon is!

Szóval csak rajta.

Egyébként nem vagyok megelégedve a Shinsen-subs munkájával. A fájlméret elég nagy, ehhez képest zavaró a sávosodás (color banding), ráraktak valami despeckle szűrőt, amitől olyan elmosott lett a kép, és a feliratban is vannak hibák, kihagyások. Ugyanekkora fájlmérettel (200-220 MB) simán ki lehetne adni egy pengeéles HDTV felbontású változatot is.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-05-31, 00:34:23
Quote from: Ramiz on 2006-05-31, 00:28:00
Ezt kinek mondtad?
hagyjuk. egyszerűen számomra beleszámít az élvezeti értékbe egy animében a hibák száma is. nem érzem úgy, hogy csak azért mert anime, minden hibáját el kéne néznem neki...
Oké, csak mert én is ezt mondtam, és úgy éreztem, hogy ha nekem szántad azt a postot, akkor félreértettél engem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Úgy látszik bele kell törődnöm, hogy ma már nem nézek Black Lagoont.

Ugyan kijött egy +0P.P.3|\|+, de a jómunkásemberek kínai karaktereket pakoltak a fájlnévbe, és a utorrent nem tudja átnevezni.  :ejj:
Failure is the default option

Nevl

Shinsen nem tudom miért ilyen lassú... szerintem túl sok projectet visznek egyszerre.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Nevl

#80
http://shinsen.b33r.net/%5BShinsen-Subs%5D_Black_Lagoon_07_%5B62595AA0%5D.avi.torrent

7. rész (2 v 3. hét alatt ezt is sikerült összehozni)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Nevl

#81
Valóban jó rész volt, egész érzékire sikeredett a végén ez a tűzadós jelenet, bár ennyi erővel nyugodtan meg is csókolhatta volna, na mind1 :)

Belehúzhatna valamelyik fansub csapat, ha jól számolom már 9 rész kint van...
Most láttam, hogy csak 12 részesre tervezik az egészet és emlegetnek egy második season-t... erről ki mit tud?
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

kikuchiyo

Tényleg 12 részesnek írja az anidb. Kár, én elviseltem volna még többet is belőle, főleg, hogy a 9. résszel visszatért a sorozat ahhoz a stílushoz, amiért az elején megtetszett: a remekül kivitelezett, stílusos agyatlan akcióhoz.
Jó dolog a karakterfejlődés, és jót tett a sorozatnak az a mélység, amit az 5-7. részekben sikerült a szereplőkhöz társítani, de a 9. rész adrenalinbombáját látva csak azt tudom mondani, hogy JÍHÁÁÁ, csak így tovább! Különösen élveztem a Terminátor 2-re tett utalásokat. Rokku maga is mondja, hogy "Baszki ez egy gyilkológép a jövőből!", de ezen felül is rájátszanak a hasonlóságra, az Őrült Meido néhány megmozdulása, de egyes jelenetekben a beállítások is emlékeztetnek a T2-re. Karaj. :)
Failure is the default option

Nevl

Lehet el kéne kezdenem mangákat is olvasni... kapásból ennek nekiállni nem lenne rossz :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Alkyra

Csak 12 rész? remélem ebből lesz 2. season. nekem nagyon bejönn a sorozat.:)

Nevl

Ha jól emléxem, akkor azt írták, hogy 2 seasonre van tervezve....
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Hát én ilyet nem találtam. De egy hónappal az indulás előtt még azt azt sem tudták eldönteni a stúdióban, hogy TV vagy OVA legyen, szóval nem kizárt.


Nevl

Eh, megnéztem, megint halucináltam :) Nem volt szó 2. seasonról, szal bocs a félretájékoztatásért :D

Ennyi infót tett fel egy srác Shinsen topicba
QuoteJust a reminder to folks... This first installment (who knows if there will be a 2nd) is ONLY 12 episodes long.  There is only so much that can be covered in that short of a series.  :meh:

INFO PULLED FROM BLOG SITE:

Here are the different story arcs up to volume five (in the manga) of "Black Lagoon":

"Black Lagoon" - v.s. mercenaries hired by Japanese company (anime ep.1,2)
"Chase for ring-ding ships" - v.s. sea pirates/gans (anime ep.3)
"Rasta Blasta" - v.s. kickass maid (anime ep.7,8,9?)
"Das Wieder Erstehen Des Adlers" - v.s. neo Nazi (anime ep. 4, 5, 6, 7?)
"Bloodsport Fairy tale" - v.s. young twin killers (anime ep. 10, 11, 12?)
"Goat,Jihad,Rock'N Roll" - v.s. Middle East terrorists (will not be animated?)
"Fujiyama Gangsta Paradise" v.s. Japanese yakuza (will not be animated?)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Firebird

Azt nem tudjátok, hogy a Black Lago on nak van e már OST-je? Mert az opening zenéje eléggé elnyerte a tetszésemet és gondolom nem vagyok egyedül vele :smile:

chilip

Quote from: Firebird on 2006-06-06, 01:38:58
Azt nem tudjátok, hogy a Black Lago on nak van e már OST-je? Mert az opening zenéje eléggé elnyerte a tetszésemet és gondolom nem vagyok egyedül vele :smile:

http://gendou.com/amusic/ -> Az OSTja sztem még nem jött ki, de itt megtalálod az openingjét, csak ingyen kell regelni...