Full Metal Alchemist Spoiler (bár nem nagyon kéne...)

Started by Didico, 2006-04-28, 17:41:06

Previous topic - Next topic

Didico

Ezt a topicot azért szerettem volna létrehozni, hogy az FMA mániás emberkék mint például, én és mások, ne a legjobb bishonenekbe szemeteljünk... :D Most pedig egy kis leírás az FMA-ról. :Kiraly:

A Full Metal Alchemist című anime, bevezet minket az alkímia "csodálatos" világába. A történet egy testvér párról szól. Edward és Alphonse Elric-ről. A két fiatal tehetség édesanyjuk elvesztése, után kitanulják az alkímia mesterségét. Miútán az "edző táboruk" véget ér, vissza mennek a falujukba és ott, megpróbálják édes anyjukat fel éleszteni. Mert hisznek benne, hogy az alkímiával sikerülhet. De a próbálkozásuk kudarcba fullad és nagy károkat szenvednek. Alphonse elveszti a testét, Ed-nek sikerül egy régi páncélba rögzítenie Al lelkét. De a testét már nem mentheti meg. Edward ezzel a az incidenssel, elveszti a jobb kezét és a bal lábát. Mivel a cseréhez vmit fel kellett álldoznia. És az alkmia az egyenrangú cseréről szól.

"Nem kaphatsz semmit anélkül, h ne áldoznál fel valamit, Valamilyen egyenértékű dolgot kell adnod azért, hogy cserébe kapjál valamit. Ez az alkímiában az egyenrangú csere alapelve..."

Vissza a történethez. Edward és Al ezek után elmennek, hogy beállhassanak Állami alkímistáknak. És a történet visz magával, nem lövöm le a rengeteg poént! :)


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

Didico, egy poll nem ártott volna legalább, mint anno az Elfen Lied rovatnál is volt.

Didico

Quote from: Member on 2006-04-28, 18:02:34
Didico, egy poll nem ártott volna legalább, mint anno az Elfen Lied rovatnál is volt.

Jól van na... nagyon fontos ez ide?


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

Jó, akkor nem kell. Csak gondoltam, hogy hátha szavaznak, ha nem írnak be (sajnos nem osztja meg eléggé népet és nem is érthetetlen, ahogy már anno írtam).
De jó anime és ez a lényeg. :)

Didico

Quote from: Member on 2006-04-28, 19:10:12
Jó, akkor nem kell. Csak gondoltam, hogy hátha szavaznak, ha nem írnak be (sajnos nem osztja meg eléggé népet és nem is érthetetlen, ahogy már anno írtam).
De jó anime és ez a lényeg. :)

Nem azért írtam... csak kérdeztem...  :frown: De sztem is jó anime. :Kiraly:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

RE@L

Szerintem, azért többen vannak akiknek tetszett és mindenképpen remek sorozat. Szvsz annyi a baj hogy már nagyon sokan látták és igazándiból, ki is tárgyalták már egyébb csatornákon az FMA-t. Pl GTO-nak sincs külön topicja, pedig eddigi életem során az a legnagyobb jóság amit valaha láttam, de mégis mindenki látta már vagy ha nem megfogja nézni de nincsm it kitárgyalni róla hiszen hiába gyöngyszem már lecsengett.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Didico

Quote from: RE@L on 2006-04-28, 19:59:09
...hiszen hiába gyöngyszem már lecsengett.

Lehet, de nem mindenki számára.  :ejnye: :rotfl:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Araki

Quote from: Didico on 2006-04-28, 17:41:06
"Edward és Al ezek után elmennek, hogy beállhassanak Állami alkímistáknak,..."
Annyival kiegészíteném:
"méghozzá azért, hogy minél többet megtudhassanak a Bölcsek Kövéről, de később aztán kiderül, hogy nem csak nekik fáj rá a foguk..." :hehe:

De ez a szöveg tökvéletlen nem az oldaladon van fenn? Olyan ismerős volt...

Mindegy, minden esetre gondolom, hogy nem meglepő, hogy ez a kedvenc animém, ahhoz képest, hogy egy AMV és néhány kép megtekintése után elküldtem a sunyiba, és megfogadtam, hogy én ezt ugyan meg nem nézem... csak aztán valaki ránkerőltette, és kénytelenek voltunk végigszenvedni, és... megszeretni. :smile: Azóta lassan egy éve nálam töretlen sikere van.

Vejiita

A Fullmetal Alchemist a az egyik legjobb anime amit valaha láttam.
Van benne minden ami kell : minőségi dráma, akció, misztikum, poénok, meglepő fordulatok, csak a romantika hiányzik de a történet olyan jó hogy annyira nem is hiányzik :appl:
Ja és a legjobb szereplők szerintem Roy Mustang és Hughes, és Lust, őt hihetetlenül bírom.
Mellesleg a Fullmetal végignézése után volt egy olyan érzésem, hogy "fakk ezt mindenkinek látnia kéne"... :szemuveges:

Member

Érdekes párosítások. :rolleyes: Nekem eddig 3 mű alatt jött elő a "ha ez vki nem látta, értelmetlen volt az élete" érzés. :)

Araki

Quote from: Vejiita on 2006-04-29, 16:17:56
Van benne minden ami kell : minőségi dráma, akció, misztikum, poénok, meglepő fordulatok, csak a romantika hiányzik de a történet olyan jó hogy annyira nem is hiányzik :appl:
Tulajdonképp engem valószínüleg azért is fogott meg, mert számomra a tökéletes anime mindent tartalmaz. De a romantika tényleg nem hiányzott belőle... legalábbis én nem igénylem... de ha úgy vesszük, akkor talán Lust vitt bele egy kicsit, nemde?


Alkyra

Az FMA-t én is nagyon szeretem.
Fordulatos sztorija, apró mondanivalója s remek mágia rendszere azonnal megfogott.
Nekem máig benne van a top 3ban.^^
Én csak ajánlani tudom azoknak akik nem mély gondolatokat keresnek egy animében, hanem délutána szórakozást. :smile:

Member

Az FMAban az az érdekes, hogy teljesen másként látod, ha a Military vagy ha a Homunculusok oldaláról szemléled az eseményeket.
Sokakról tudom, hogy pár délután alatt kivégezték a szériát és nemigen jött be nekik, szinte éreztem, hogy a lényeg felett átsiklottak és csak egy csupasz eseménysor maradt meg.

Didico

Quote from: Araki on 2006-04-29, 13:32:49
Quote from: Didico on 2006-04-28, 17:41:06
"Edward és Al ezek után elmennek, hogy beállhassanak Állami alkímistáknak,..."
Annyival kiegészíteném:
"méghozzá azért, hogy minél többet megtudhassanak a Bölcsek Kövéről, de később aztán kiderül, hogy nem csak nekik fáj rá a foguk..." :hehe:

De ez a szöveg tökvéletlen nem az oldaladon van fenn? Olyan ismerős volt...


Hát... de... teljesen tökvéletlenül az oldalamról van... de más nem jutott eszembe... ez van. de örömmel látom, h nem volt teljesen felesleges létrehoznom ezt a topicot. :Kiraly:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Próféta

Quote from: Member on 2006-04-29, 22:27:10Az FMAban az az érdekes, hogy teljesen másként látod, ha a Military vagy ha a Homunculusok oldaláról szemléled az eseményeket.
Na ezzel aztán nincs egyedül a Hagaren, de valahogy így van. Bár inkább úgy gondolom, hogy az egyes konfliktusokban egyszerre különböző szemszögekből látod az eseményeket, és ezért mondható viszonylag korrektnek a darab.
GYK: Az egyszerre természetesen nem úgy értendő, hogy osztott képernyőn, hanem hogy nem kell többször megnézni a sorozatot hozzá.

Viszont osztom RE@L pesszimizmusát: szerintem sincs sok értelme a topiknak, az elmúlt néhány hozzászólásban alig van több, minthogy "nekem is tetszett". Az FMA sztem tipikusan az a műsor, amit az ember megnéz, tetszik/nem tetszik, azt jólvan. Nem olyan, mint (mittudomén, hasraütve ez jutott eszembe) mondjuk a Haibane Renmei, ahol oldalakon keresztül lehet vitatkozni azon, hogy mit is láttunk. Miről fogunk mi itt ennyit beszélni? Ti ketten-hárman még csak-csak, mert fanatikusok vagytok, de a többiek...? Az (avatár alapján azonosítható ;) (csak cukkolás volt)) fanatikusok pedig, ha jól sejtem, ismerik egymást IRL, szóval ez sem indok...

De majd meglátjuk, azért ha már létrejött, törölni sem érdemes, és nem akarom elrontani a lelkesedéseteket. Reméljük rosszul látom. További jó Hagaren témájú eszmecserét kívánok!

Quote from: White SeeDAzért az FMA-ban is van pár elgondolkoztató rész. Nem olyan kis könnyed anime mint amielyennek beállítod:)
Valóban, van egy-két gondolatébresztő jelenet is, de többnyire csak jól megmondják a tanulságot. Vannak persze sokszorta bugyutább animék is, de olyanok is, amelyek rendesen kattogtatják a kerekeket az ember fejében; a Hagaren inkább a középmezőny. Szóval ilyen szempontból félig-meddig Alkyra utolsó mondatával értek egyet.

Utolsó kötekedésem a napra: a hivatalos angol cím Fullmetal Alchemist. A Full Metal, az Panic  :ejnye:

Didico

Quote from: Profeta on 2006-04-30, 00:02:10
Utolsó kötekedésem a napra: a hivatalos angol cím Fullmetal Alchemist. A Full Metal, az Panic  :ejnye:

Ez igaz... télleg elrontottam... de... most jó lesz ez így is. És én is nagyon remélem, h másképp lesz, és jó sokan fognak ide beírni. :)


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

Re@l, az avám azért ez, mert megfogadtam, hogy nem váltom le soha, azóta már ketten is beelőzték. :rolleyes:

Araki

Pl elgondolkodtató dolog a Fullmetal Alchemist-ben az a Kapus história. Bennmaradsz, vagy átkerülsz a másik világba, ez itt a nagy kérdés.
Azért nem osztom azt a véleményt, hogy egy megnézésre felfogható. Lehet, hogy nekem van nehéz felfogásom, vagy csak egyszerűen fanatikus vagyok, de én harmadik megtekintéskor is fedeztem fel új dolgokat...
A Homunculusokat szerintem sem lehet egyszerűen gonosznak beállítani. Pedig sokan mondják, hogy spontán bunkók... talán csak Greed, de ő meg ugyebár nem tudott a kapzsiságával mit kezdeni, Gluttony meg... úgy viselkedett, mint egy fogyatékos, akinek nincsenek önálló gondolatai.
Ebben a topicban többek között szerintem olyasmiket is meg lehetne beszélni, hogy kinek mi volt a tapasztalata az FMA OVA-val  kapcsolataban,(meg tudná valaki mindani, hogy a "Kids" miről szól? Nemtom megéri e letölteni) vagy hogy ki mit tud az FMA Bluebird's Illusion-ról. (márha hallottatok egyáltalán róla) Szal nincs kikötve, hogy csak a sorozatról lehet diskurálni.

RE@L

Quote from: Member on 2006-04-30, 00:10:54
Re@l, az avám azért ez, mert megfogadtam, hogy nem váltom le soha, azóta már ketten is beelőzték. :rolleyes:

Nekem nincs semmi bajom vele  :redface: jólteszed, szerintem sem jó ha az ember nagyon sűrűn vált avatart.
Nah hogy 1 kicsit ON is legyek: sajna mostanság ADC trackere nem működik, de láttam fent rajta az FMA OVA-t!!!!
(www.asiandvdclub.org)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Member

Az első két ovának megvan a torrent-címe az egyik kedves fórumozótól, ha esetleg érdekel vkit, feltehetem.

Didico

QuotePl elgondolkodtató dolog a Fullmetal Alchemist-ben az a Kapus história. Bennmaradsz, vagy átkerülsz a másik világba, ez itt a nagy kérdés.

Na most egyet nem értek... kik kerülnek átt a kapun túlra? Akik meghaltak, vagy... mi? Ezt a kapus és világos story-t én sem igazán értem. Gluttony meg szerintem is úgy jött le mint egy fogyatékos... engem kezdett nagyon idegesíteni... de ez csak én vok...
Az OVA-król annyit, hamarosan letölthető lesz az oldalaom... csak legyen már időm..  :D


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Araki

Quote from: Didico on 2006-04-30, 13:34:01
kik kerülnek átt a kapun túlra? Akik meghaltak, vagy... mi? Ezt a kapus és világos story-t én sem igazán értem.
Szerintem ha valaki emberi transzmutációval próbálkozik (ala "Homunculus-gyártás") akkor ugyebár a Kapu elé kerül, és adnia kell valamit cserébe. És ezzel egy időben látja a Kapun belül az "Igazságot" és ezek után nem kell már transzmutációs kört használnia ahhoz, hogy transzmutálhasson. (pl Edward, Dante, Hohenheim, Izumi) Viszont... aki meghal, az a Kapun belülre kerül, nem? Elvégre a moziban Izumi és Wrath oda mentek be. És ha egy Homunculust hozol létre, akkor a testbe egy halott ember lelke kerül aki a mi világunkból halt ki, és a Kapun belülre került. Ugyebár a homik ezért nem képesek alkímia használatára. Viszont az, hogy pl. Ed mi alapján tudott egyik világból a másikba rohangálni, nekem sem világos...   
Quote
Gluttony meg szerintem is úgy jött le mint egy fogyatékos... engem kezdett nagyon idegesíteni...
Én addig bírtam Gluttonyt, amíg Lust mellett volt. Kellett annak a ß$łŁßß÷ Danténak meghülyítenie... :mad:

deaththief

Nem tom,nekem úgy jött le,hogy a kapu 2 vége 2 teljesen külön világ,és míg az alkimista világban valamilyen transzmutációt hajtanak végre,addig a másik vilgban meghal egy ember.Az emberi transzmutációkor pedig az 1ik válagból 1 ember eltűnik,és megjelenik a másikban,de nem normális emberként,hanem homunculus-ként.Ezért útáljak az alimista vilégban lévőket,akik ilyet hajtottak végre,mert végülis elszakították őket attól a világtól,amiben éltek.Ez a kapu nem élet és halál kapuja,hanem 2 külön világé,ami 1mást pusztítja el
 


Didico

Ebben lehet vmi. De amíg Edwardék élnek, addig ez tuti nem történhet meg. Meg egyébként sem maradt több Homi amivel megtudták volna nyitni a kaput... sztem. de én a 2 különböző világ izéval nagyonis egyetértek. csak még sem tiszta hogy most valójában mi van. Mi csak találgatunk, de ezek csak feltevések. Kíváncsi vok a legjobb válaszra. És a legreálisabbra is. 


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

deaththief

 


Didico



Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Araki

Quote from: deaththief on 2006-05-01, 19:19:47
míg az alkimista világban valamilyen transzmutációt hajtanak végre,addig a másik világban meghal egy ember
Az alkimisták valamit elvesznek a másik világból, az tény, de azért szerintem pl a rádió feljavítása az első epizódban nem követelt emberéletet. Avagy "tooka kookan".
QuoteAz emberi transzmutációkor pedig az 1ik válagból 1 ember eltűnik,és megjelenik a másikban,de nem normális emberként,hanem homunculus-ként.Ezért útálják az alimista világban lévőket,akik ilyet hajtottak végre,mert végülis elszakították őket attól a világtól,amiben éltek.
Viszont egy jó kérdés: akkor a Homunculusok miért a feltámasztani kívánt ember emlékeit birtokolják, és miért nem azét, akik ők a másik világban voltak?
Arra meg, hogy a kreáló és a Homunculus miért utálja egymást, van már egy teóriám, avagy részlet a jövőben (kb nyáron) kezdetét vető Green with Envy-ből :D:
Szóval... a kreáló a Homunculust azért utálja, mert ő nem egy Homunculust akart létrehozni, hanem elvesztett szerettét akarta visszakapni. Ezáltal megvádolhatja azzal a Homunculust, hogy ő jött létre önkényűen a feltámasztani kívánt személy helyett. És mivel a kreálónak semmi szüksége nincsen egy olyan lényre, amely csak az emlékeitől akar megszabadulni, ezért feléled benne az a vágy, hogy megölje. A Homunculus pedig, hogy új életet kezdhessen, és hogy viszonozza az alkimista próbálkozásait, szintén meg akarja gyilkolni létrehozóját. Tipikus eset rá Ed és Sloth, ill. Hohenheim és Envy.
Quote from: Didico on 2006-05-01, 19:36:45
Meg egyébként sem maradt több Homi amivel megtudták volna nyitni a kaput...
Attól még, hogy kiírtották őket, az nem jelenti azt, hogy nincs többé olyan alkimista, aki emberi transzmutációra adja a fejét. És az sem törvényszerű, hogy csak Dante befolyása alatt vannak Homunculusok...

DIDI: A "homi" szót anno még Member használta először...

Didico

Nem tudom... nem igen értek egyet... vagy nem értem... ha vki transzmutál bármit az alkimisták világában... akkor vmi eltűnik az "igazi" világból? A rádió sztem sem kavart nagy port. de ez érdekelne... :confused:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

#28
[spoiler]Amikor vki meghal az eredeti világban, átkerül energiaként a kapun és az alkimisták ezzel transzmutálnak. És miért nem fogy el soha az energia? Mert az igazi (inkább hívjuk ezentúl mechanikusnak) világban állandó háború dúl, az emberek gyűlöli egymást, ontják a vért felsőbbrendűségre hivatkozva. Ez az egyik legdurvább dolog az egész sorozatban.[/spoiler]

Alkyra

Ez  nagyon erős spoiler Member. Színezd ki légyszíves.