Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Sancho

Nah látom aki itt kis király annak van topicja, akkor én is tagja akarok lenni ennek az elit groupnak...  :D
A másik ok, hogy leszedtem a a Death Note c. animét és nagyon bejött!!! :appl:
Remélem sokan leszen olyanok akiknek tetszik! Jó kis darkos hangulat már az első részben!
Ime a leirás:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4563
és az első rész:
http://a.scarywater.net/naruto/ Toriyama's World sub csapat...
http://a.scarywater.net/naruto/ 1es verzi tölük
http://a.scarywater.net/live-evil/ Live-eviL sub csapat

1iket sem ismerem...  de ha általam ismert és jól bevált csapatok is subolják majd akkor azoknak is adom a linkjét...
(már ha meg nem elöztök...)

Venom

Érdekes, bár már kicsit herótom van a világmegváltós történetektől. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Sancho

#2
Végülis jah annak indul legalábbis... De ki tudja hogy végződik... Vagy talán van manga is és olvastad? :D

Nah elteszem magam holnapra... Sajna holnap go back to school....

:lame: vaok! tényleg van manga most látom a letöltések közt hogy ott virit a maga is csak nem tom mikor és honnan hány részt szedtem le... mind1...

Alkyra

#3
Quote from: Venom on 2006-10-08, 02:23:41
Érdekes, bár már kicsit herótom van a világmegváltós történetektől. :)

Világmegváltás? Lol...XD Ez annál sokkal többről szól.:) L s Light elméjének a csatája.A "világ megtísztítását"
csak ok lightnak, hogy ölni tudjon.:) Nem fognak ebben az animeben semmilyen világot megmenteni.XD

szerk.:Továbbá, számomra ez a világ legjobb krimije amivel valaha is találkoztam.
A helyszínelők ehhez képest ócska gyermekded játéknak tűnik.Eszméletlenül jó a mangája s mindenkinek ajánlom
ezt az animét aki szereti a krimiket.

szerk.2: Oh s mégvalami érdemes felfigyelni: Light  kettős jelleme. Figyeljétek meg hogy a történet haladásával hogyan váltogatja magát a két jelleme között.^^ (a mangában ez jobban látszik) Már itt az első részben is: Mikor hazajönn s az anyjával beszélget s mikor már bemegy a szobájába...VAgy mikor Ryukuvel beszél s felvírrad a nap...ott nagy látni... :whoah: :jee:

Egyb. nem tudja vlk, hogy hány részes lesz az anime?:)

Sancho

A linken irják 1ébként 37

Prof. William

MEGASPOILER csak azoknak akik már a mangát végigolvasták.

[spoiler] Nagyon tetszet a mangája anno és Light az elején még szimpi volt de aztán kiderült hogy csak egy újabb gyilkos. Szóval egy percig sem szimpatizáltam vele. Érdekes hogy akkor most ki a tulajdonképpenui főhős? Nekem az tetszett hogysok mindenkineklehet szurkolni. Én mondjuk főleg L-nak és kompániájának szorítottam, és ikárörvensően vigyorogtam a végén Light bukásán. :) De most komolyan egy ilyen banánhélyon elcsúszni. :) [/spoiler]

És ami nagyon tetszett hogy nem robbantgatnak, nem megy a szuper harci csapat, hanem mint alant le van írva az elmékcsatája. :)

Sancho

Kell a manga ftpén fent van? vagy valami linket tudsz ahonnan lelehet szedni kompletten mert nekem csak pár rész van gépen...

Alkyra

Hány kötetes a manga?:)

Prof. William

#8
Ezen a címen

http://www.vimanga.ru/

fenn van végig. Egy csomó más remek mangával egyetemben.

12 kötet amúgy. + 1 kötet ökörködés/paródiák stb...

Alkyra


Szacsi

#10
Tetszett az első rész, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. A mangát olvastam, úgyhogy nagy meglepetések valószínűleg nem érnek majd.

A hangulatát jól eltalálták és a grafika/animáció is szép.

chilip

Remélem adják majd heti rendszerességgel  :D

krezga

Első rész után jól néz ki, várom a többit.:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Szacsi

Remélem marad a sznvonal (mármint kivitelezés terén).

De. Mivel nekem Ryuk a kedvenc karakterem ( :D) kicsit csalódott voltam a szinkronban... Sokkal jobban illett volna hozzá valami rikácsolósabb hang, ez túlságosan átlagos. De majd meglátjuk mit hoznak még ki belőle.

roderick

#14
No énis megnéztem az elsö rész. Tényleg igényes a kivitlezés, habár intro és outro nem tetszett, dehát ez van.
Mondjuk kiváncsi leszek mennyire tud érdekes lenni a sorozat, hisz azért föleg párbeszédekre és hosszas gondolatmenetekre épül a manga, cselekmény annál kevesebb van. :)

Jöhetne már a 2. rész kiváncsi vagyok L hangjára.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Christian

Nagyon bejövős anime! Az elején az a fickó akit a shinigamik birodalmában mutatnak tökre emlékeztetett Greedre a Fullmetal Alchemistből :)

Manitu

Quote from: roderick on 2006-10-09, 11:49:27
Mondjuk kiváncsi leszek mennyire tud érdekes lenni a sorozat, hisz azért föleg párbeszédekre és hosszas gondolatmenetekre épül a manga, cselekmény annál kevesebb van. :)
Azért megoldották a problémát. A mangában két panel alatt elintézte Raito az első párszáz áldozatát, az animében meg milyen frankó montázst vágtak már össze hozzá, ahogy önelégült vigyorral írkál a füzetbe, majd egy erőteljes tollvonással végez áldozatával  :cool:


Alkyra

Quote from: Manitu on 2006-10-09, 17:29:28
Quote from: roderick on 2006-10-09, 11:49:27
Mondjuk kiváncsi leszek mennyire tud érdekes lenni a sorozat, hisz azért föleg párbeszédekre és hosszas gondolatmenetekre épül a manga, cselekmény annál kevesebb van. :)
Azért megoldották a problémát. A mangában két panel alatt elintézte Raito az első párszáz áldozatát, az animében meg milyen frankó montázst vágtak már össze hozzá, ahogy önelégült vigyorral írkál a füzetbe, majd egy erőteljes tollvonással végez áldozatával  :cool:

:tezsvir: :cool: :whoah:

Szacsi

Az a rész tényleg ötletes volt.

Viszont. Én Misa-tól félek, már így előre is. Amúgy sem bírom azt a csajt, de ha még valami nyivákolós szinkrongangot is kap, akkor  :Eztneked:

selia

Ha jól tudom Suzumiya Haruhi seiyuu-ja játssza Misa-chant,  szóval nyivákolástól szvsz nem kell tartani /bocs ha tévednék/

Manitu

Jé, tényleg Hirano Aya lesz Misamisa. Bár azért ő is tud nyivákolni rendesen :D Misahoz mondjuk szvsz kell is egy kicsit :D Szeretni fogjuk  :muhahah:


Szacsi

#21
Nem értem miért kell majdnem minden animébe/mangába berakni egy ilyen idegesítő szereplőt  :confused:

Misa-nál konkrétan az zavart, hogy néha már annyira naiv és hülye volt, hogy már fájt.

Manitu

Talán mert erre van igény odaát.
Engem mondjuk nem idegesített Misa... vagyis nem folyamatosan... Mikor felbukkant nagyon nem csipáztam, aztán kiderült, hogy nem is olyan hülye, csak játsza a cicababát, akkor kicsit megkedveltem, utánna [spoiler]mikor lemondott a füzetéről[/spoiler]akkor megint felvette a hülyep*csa stílust, akkor megint utáltam egy kicsit, és most a 6. kötetnél tartok, jelenleg megint bírom :)


Bishop

Mangat ugyan nem de az első részét megnéztem és nagyon tetszik, bár azért én örültem volna hogy ha Ryuk valamilyen módon megszivatja Light-ot(rá illő név :D ) remélem valaki megteszi mert nem tetszik a karaktere, inkább a mögötte rejtöző filozófia a jó történet és Ryuk fogott meg [spoiler] remélem nem baj L kedvelők :redface: [/spoiler]

Szacsi

Igen, igen Ryuk a legjobb  :cool:

Light a manga elején még szimpi volt, de amikor [spoiler]megölte Ray Penber-t[/spoiler] akkor elásta magát nálam.

Manitu

Mért, azt is tök stílusosan csinálta.[spoiler]Mondjuk a barátnőjét sajnáltam egy picikét, reméltem, hogy egy kicsit tovább húzza majd, de őt is hamar lerendezte. :([/spoiler]


Prof. William

Mondjuk Light nekem már az elején se volt szimpi.

[spoiler]Amíg csak bűnözőket ölt addig ok de amikor elkezdett úgy mindenkit + rendőrt ugyebár a nyomozót + csaját már nem. Viszont érdekes volt az elmék harcát figyelni. :) A legjobb akkor is Ryuk volt a mosolygós kis Shinigami. :) Talán ő volt az egyetlen akinek drukkoltam, Light oldalán de ő senkinek az oldalán sem áll ugyebár. Csak épp unatkozik. :) L és kompániája + utódja meg Lol. :) [/spoiler]

Szacsi

A számból (pontosabban az ujjaimból) vetted ki a szót  :ejj:

Alkyra

Fura, de én nem utálok senkit a történetben. Még Misat is szeretem.XD (de csak miután kiderült, hogy közel sem annyira hülye mint aminek mutatja magát csak megjátsza az aranyos kislányt)
Light meg egy olyan ember, akinek ha hatalom jutt az kezébe azt saját céljaira haszálja...Magyarul normális.:)
Mindenki -majdnem- ezt tenné. Bár azért ártatlanokat én se ölnék.
Nem is értem, hogy miért tette...bár más fegyvere nincs neki csak a deathnote...s muszáj volt attól a 2től megszabadulnia.

Bár mondjuk én azt is élveztem...ahogy kisérletezgetett a könyvel h mire képes s az emberek számára csak bábuk melyet kedve szerint írányíthat vagy eltehet az útból.:) Imádom. Egy igazi karakter.:) Nem holmi ész nélküli, töketlen pali akinek elered az orra vére h meglát egy butyit.