Kérdések anime(k)-ről

Started by Nevl, 2003-12-02, 21:01:15

Previous topic - Next topic

Member

A Pálya ördögei nyitóképernyőjén a GOAL! felirat szerepelt, de úgy látszik, nem ez a hivatalos címe.

Flaser

Uchû no Senshi AKA Starship Troopers

Robert Heinlein - Starship Troopers-éből nem csak Verhoven készített filmet (aminek igen kevés köze van a könyvhöz), hanem volt hajdanán egy anime OVA is.
Miért érdekes ez? A Starship Troopers-ben Heinlein írta le először a powerarmor ötletét, s az anime a valaha volt leghűbb adaptácíó.

http://www.trooperpx.com/AFS/AFS01.html
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Yakumo

Anime-vel kapcsolatos kérdések helye. Bármi ami anime-kkel kapcsolatos.

Bertus

Még több éve azt hiszem az RTL kLubon ment egy mese, sztem anime, de lehet, h mégis valami amcsi rajzfilm volt, mindenesetre a Sherwood-i erdőhöz hasonló helyen játszódott és kísértetiesen hasonlított a Robin Hood
-hoz. Egy lány volt a főszereplője, akinek egy kereszt lógott a nyakában, azt többször is mutatták és ügyes íjász volt és megmentette a szerelmét stb stb.
Kb ennyire emlékszem már csak belőle, de ha valakinek ennyi alapján beugrik valami infó szívesen fogadom és örülök neki! :) :appl:

Hiei-sama

Nem lehet,hogy tenyleg Robin Hood volt?Bar abba nem csaj foszereplo van....De azert nezd meg al inket hatha az. http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1060

Hiei-sama


Bertus

Ezt a Robin Hood-os történetet én is megtaláltam de nem ez az! Jujj, annyira zavar, hogy nem emlékszem rá... az meg pláne, hogy sehol sem tudok rábukkanni... :frown:

Hiei-sama

Quote from: Bertus on 2006-06-29, 17:09:49
Ezt a Robin Hood-os történetet én is megtaláltam de nem ez az! Jujj, annyira zavar, hogy nem emlékszem rá... az meg pláne, hogy sehol sem tudok rábukkanni... :frown:


Akkor nem tudom talan pontosabban leirhatnad pl hogy nezett ki milyen szinu haj stb hatha kep alapjan be lehetne azonositani...

Selmo

Az Oh! My Goddess TV sorozatból van fent 2 féle is, az egyik 25 részes, a másik 30. Természetesen a rövidebb MKV verziót töltöm lefelé, kérdés, hogy érdemes e másik féle speciális részeket letöltenem?

A tökéletesség unalmas.

Hiei-sama

#189
Quote from: Selmo on 2006-06-29, 17:47:51
Az Oh! My Goddess TV sorozatból van fent 2 féle is, az egyik 25 részes, a másik 30. Természetesen a rövidebb MKV verziót töltöm lefelé, kérdés, hogy érdemes e másik féle speciális részeket letöltenem?



Maga a sorozat 24 resz utana van 3 special resz amibol 2 special resz neve ep25 es 26 lett ennyi...Es az ep25-26 aza special 2-3 mas neven.

Manitu

Quote from: Selmo on 2006-06-29, 17:47:51
Az Oh! My Goddess TV sorozatból van fent 2 féle is, az egyik 25 részes, a másik 30. Természetesen a rövidebb MKV verziót töltöm lefelé, kérdés, hogy érdemes e másik féle speciális részeket letöltenem?
Az avik közt ott vannak a második évad eddig subolt részei is, az azért hosszabb. Egyébként az mkv magyar felíratos, az avi meg angol.


Andris_savaria

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy ftp-n van-e magyar felirat KÜLÖN Ghost In the Shell 2-höz,és ha igen,melyik az..
A film megvan japán hanggal,angol felirattal..
Szeretném nem letölteni az egészet,csak feliratot keresek hozzá..

Aki tudja lécci írjon


Andris_savaria


Randal

Hi!
Lenne egy-két éérdekes kérdésem az Irresponsible Captain Tylor / Musekinin Kanchou Tylor -ról.
Miben különbözik az OVA és a sorozat?
Melyik a jobb rip? az Anime-Takeoveres vagy az amelyik az ftp-n fennt van? A-D vagy E-D a verzió asszem.
Ugyanis az anidb-n az infónál semmiféle adatot nem találok a bitrateről sem, csak a felbontásról, meg a szokásos csillagos értékelést.

Zsiga

#195
Quote from: Randal on 2006-09-07, 23:20:06
Hi!
Lenne egy-két éérdekes kérdésem az Irresponsible Captain Tylor / Musekinin Kanchou Tylor -ról.
Miben különbözik az OVA és a sorozat?
Melyik a jobb rip? az Anime-Takeoveres vagy az amelyik az ftp-n fennt van? A-D vagy E-D a verzió asszem.
Ugyanis az anidb-n az infónál semmiféle adatot nem találok a bitrateről sem, csak a felbontásról, meg a szokásos csillagos értékelést.
A sorozatból FTP-n lévő D-A DVD-rip teljesen jó, legalábbis nekem nem volt gondom vele. Mondjuk én angol hanggal nézek szinte mindent, így az esetlegesen rossz minőségű felirat nem szokott bennem olyan mély nyomot hagyni mint esetleg másokban.
Az OVA-ból viszont mindenképp maradj a fentlévő fansubnál hacsak nem angolul nézed, mert amit le tudtam vadászni belőle torrentről dual-audio változatban (AniMecha) annak borzalmas a felirata...

Randal

Köszi a választ! igen azt láttam, hogy az AM-es verzió az szutyok.
És történetileg van eltérés az OVA és a sorozat között vagy esetleg vmi plusz?

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-07, 23:47:38
Köszi a választ! igen azt láttam, hogy az AM-es verzió az szutyok.
És történetileg van eltérés az OVA és a sorozat között vagy esetleg vmi plusz?
Az OVA-t még nem néztem meg, de nekem úgy rémlik a leírásokból hogy a történetet viszi tovább. Illetve a történet szó a Tylor esetében kissé talán túlzás, mondjuk úgy, hogy az OVA olyan mintha csináltak volna még 10 részt a sorozathoz.
De végülis úgyis unatkozom, ha ráér holnap reggelig, megmondom miről szól. :D

Cobra

Én most nézem a sorozatot és régebben láttam VOX-on az OVA-t. A sorozat grafikája jóval gyengébb, mitn az OVA-é, szóval a ripeknél nem lehet óriási minőségbeli különbség (ugye gyenge anyagból nem lehet sokat rontani :) ). Történetileg valóban folytatás, viszont sokkal kevesebb humor van az OVA-ban, inkább drámai hangulatú (már amennyire emlékszem).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

gr33n

hi all!

Hát rólam már régóta nem hallotatok. Tudtok egy helyet ahol a Shaman King-t le lehet tölteni magyar szinkronnal? Mind1 hogy TV Tuner kártyával van felvéve vagy sem. Tudtok segíteni?

Előre is köszi!

Randal

#200
Zsiga, Cobra: Az ICT-ből mindkét verziót az ftp-ről szedtem le, de úgy láttam, hogy elméletileg az OVA-ból van jobb is, az E-D féle verzió, de abból torrent nuku, csak irc asszem.

Zsiga: Engem őszintén szólva marhára idegesítenek az égetett feliratok, ami meg rossz azt kicserélem.
Az AM-es verzió amúgy jó minőségileg, mert anidb szerint nem annyira.

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-11, 18:58:54
Zsiga, Cobra: Az ICT-ből mindkét verziót az ftp-ről szedtem le, de úgy láttam, hogy elméletileg az OVA-ból van jobb is, az E-D féle verzió, de abból torrent nuku, csak irc asszem.
Én is erre a következtetésre jutottam, de nem érdekelt annyira a dolog hogy nekiálljak IRC-ről levadászni.

Randal

#202
Ezt az E-D verziót se torrenten, se DC-n, se irc-en nem találom:(
Marad még az Emule, azt még megpróbálom.

Na, az emule se műxik. fene essen bele.

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-11, 19:34:44
Ezt az E-D verziót se torrenten, se DC-n, se irc-en nem találom:(
Marad még az Emule, azt még megpróbálom.

Na, az emule se műxik. fene essen bele.
DC-n hol kerested?
Esetleg az E-D irc-csatiján érdemes lenne kérdezősködni.

Randal

DC-n az Otaku Anime Zion-on.
Irc-en emg az Exile csatiján, de vmiért csak magamat látom, senki mást.

Zsiga

#205
Quote from: Randal on 2006-09-11, 20:03:54
DC-n az Otaku Anime Zion-on.
Irc-en emg az Exile csatiján, de vmiért csak magamat látom, senki mást.
Az O-A Heaven hubjára van reged? Esetleg érdemes lehet azt is megnézni. (Ha kell én tudok regelni, nekem tisztán anime a megosztásom.)
E-D csatiját majd megnézem én is, hátha nálad volt a hiba.
Szerk.: Nálad van a hiba... Mindjárt ránézek a botokra.
Szerk. #2: Fialka-san nevű usernek megvan.

Randal

#206
Regem nincsen, és a mircen se tudom mi a hiba. franc bele. no, majd feltelepítem újra.

Na, sikerelt belépnem a serverre. A csatira meg nem enged fel, emrt regelt név kell neki, viszont a honlapon nem találom, hogyan kell. Rég használtam már Mircet, szal kellene egy gyorstalpaló annyira, hogy megtaláljam ezt a usert és lekapjam tőle a cuccot:)

Ja és az ftp-n elég érdekesen van fennt a 10 rész:
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA1 - Episode 1.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA1 - Episode 2 v2.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 1.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 2.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 3 v2.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 4.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 5.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 6.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 7.avi
[P-A]The Irresponsible Captain Tylor OVA2 - Episode 8.avi

Manitu

Quote from: Randal on 2006-09-11, 20:30:31A csatira meg nem enged fel, emrt regelt név kell neki, viszont a honlapon nem találom, hogyan kell. Rég használtam már Mircet, szal kellene egy gyorstalpaló
Azért nem találod, mert nem a csatira kell regelni, hanem a szerverre... vagyis a hálózatra.
Fellépsz a szerverre, /msg nickserv register kívánt jelszó e@mail.címed, aztán vagy küld a nicserv egy emailt egy azonosító kóddal, ezesetben /msg nickserv confirm azonosíto, vagy egyből regisztrál is. Ezután ha fellépsz a hálózatra, a nicserv észleli, hogy a nick regisztrálva van, és felszólít, hogy azonosítsd magad. Ezt a /msg nickserv identify jelszó paranccsal teheted meg.


Randal

#208
Manitu: Valóban, így már működik:)
Annyit segítettél már, hogy adnék neked karmát, meg másoknak is, csak nem találom hol kell. Vagy megszűnt?

Zsiga: én nem találtam nála a captain tylor-t. Igaz a @find parancs se működött.
Vagy ahogy néztem requestelni kell tőle. de ezt msot ircen vagy anidb-n tegyem?
Illetve van-e valami szabály, hogy megkapjam?

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-12, 00:02:17
Manitu: Valóban, így már működik:)
Annyit segítettél már, hogy adnék neked karmát, meg másoknak is, csak nem találom hol kell. Vagy megszűnt?

Zsiga: én nem találtam nála a captain tylor-t. Igaz a @find parancs se működött.
Vagy requestelni kellene tőle?
Igen, kérd tőle priviben, biztos kirakja a requested részbe. (Az AniDB-s Mylist-jében volt benne hogy megvan neki, CD-n.)
A karma megszűnt, kb. egy hete. :)