Kérdések anime(k)-ről

Started by Nevl, 2003-12-02, 21:01:15

Previous topic - Next topic

Randal

#210
ahha, azért lestem én hogy nincs karma.
Írtam a srácnak/lányka pm-et az anidb-n, hátha megnézi. Őszintén szólva jobb lenne ha torrenten lenne meg neki vagy DC-n.

Ha meglesz és kell vkinek akkor megoldható az ftp-re feltöltés, hogy legalább legyen már normális verzió is:)

Amúgy mért olyan idióta az OVA-k neve mint ahogy fentebb írtam? Elég furi, hogy elméletileg 10 részes itt emg vmiből van 2 is. Most akko mi van?:)

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-12, 00:14:28
ahha, azért lestem én hogy nincs karma.
Írtam a srácnak/lányka pm-et az anidb-n, hátha megnézi. Őszintén szólva jobb lenne ha torrenten lenne meg neki vagy DC-n.

Ha meglesz és kell vkinek akkor megoldható az ftp-re feltöltés, hogy legalább legyen már normális verzió is:)

Amúgy mért olyan idióta az OVA-k neve mint ahogy fentebb írtam? Elég furi, hogy elméletileg 10 részes itt emg vmiből van 2 is. Most akko mi van?:)
Engem érdekelne. :)
Esetleg csinálhatnánk úgy, hogy megosztva töltjök le IRC-ről (felét te felét én), aztán feltesszük az FTP-re.
10 részes, de az első két rész külön történet, ezért írják úgy hogy OVA1 és a többi külön OVA2. Asszem. :) (Még mindig nem volt időm megnézni...)

Manitu

Quote from: Randal on 2006-09-12, 00:14:28Írtam a srácnak/lányka pm-et az anidb-n, hátha megnézi. Őszintén szólva jobb lenne ha torrenten lenne meg neki vagy DC-n.
Nem akarok kötöszködni, de az irc elsősorban chat, és mint olyan, ott is létezik privát üzi.  Ha fönt van a csatin, akkor szvsz ott előbb megnézi az üzidet, mint anidbn :)


Randal

So ka vagy mi:)
Megoldható a letöltés külön-külön ha felrakja az illető akkor szólok.

Amúgy meg nézegettem ma az A+ műsorát. A Chobits az egy LOL, bár gyerekeknek biztos bejön, a Spirál az megint egy olyan nem túl jó, a Read or Die néz ki értelmesebbnek, a többit meg még nem láttam.

Manitu:

Igen, ezt tudom, de szinte az összes FAQ-ban meg szabályban azt írják, hogy ne piszkáld az emberkét.
Bár igaz, hogy régen mirceztem, ti meg gondolomc sak sűrűbben, szal akkor megpróbálom úgy.
Na, megyek alvadni.
Holnap írok, hogy mi volt.
Bye

zsozso

Mielott feleslegesen meloztok elarulom, se e-d se a-t nem eri el a p-a szintjet.
Death is the only redemption

Randal

#215
Képminőségben?
Az gáz, mert sajna anidb-n semmi info nincs, csak annyi, hogy az OVA-ból az E-D 3 csillagot kapott (amit sose értettem mi alapján). De ha legalább 1 rész meglenne avgy kép belőle vagy vmi akkor már lehetne hasonlítgatni.
Most is épp majd az A-M féle verziót akarom megnézni a P-A ellenében. Úúútálom az égetett feliratokat:(

Na, az adatok:
A-M:
640*480 ; 23.976 fps
length: 44975 frames
Xvid Mpeg-4
key frames: 1074
data rate: 548kbps

P-A:
512*384 ; 23.976
length: 69071
Divx 3 low motion , Divx, Mpeg4 low motion
key frames: 621
data rate: 828 kbps

zsozso

Quote from: Randal on 2006-09-12, 10:08:50
Képminőségben?
Az gáz, mert sajna anidb-n semmi info nincs, csak annyi, hogy az OVA-ból az E-D 3 csillagot kapott (amit sose értettem mi alapján). De ha legalább 1 rész meglenne avgy kép belőle vagy vmi akkor már lehetne hasonlítgatni.
Most is épp majd az A-M féle verziót akarom megnézni a P-A ellenében. Úúútálom az égetett feliratokat:(

Na, az adatok:
A-M:
640*480 ; 23.976 fps
length: 44975 frames
Xvid Mpeg-4
key frames: 1074
data rate: 548kbps

P-A:
512*384 ; 23.976
length: 69071
Divx 3 low motion , Divx, Mpeg4 low motion
key frames: 621
data rate: 828 kbps

A csillagokra nemszabad adni, az adatokat feltolto jeloli be, hogy szerinte milyen minosegu a video.
Death is the only redemption

Randal

"A csillagokra nemszabad adni, az adatokat feltolto jeloli be, hogy szerinte milyen minosegu a video."

Szuper. Eddig azt hittem, hogy a rá adott szavazatok alapján vagy vmiféle rendszer alapján kapnak.
Ismertebb animéknél még no problem, mert ott vannak kommentek (már amelyiknél),d e ezekszerint ott se tudni melyik a jobb, hacsak nem túrom szét a netet:(

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-12, 10:29:34
"A csillagokra nemszabad adni, az adatokat feltolto jeloli be, hogy szerinte milyen minosegu a video."

Szuper. Eddig azt hittem, hogy a rá adott szavazatok alapján vagy vmiféle rendszer alapján kapnak.
Ismertebb animéknél még no problem, mert ott vannak kommentek (már amelyiknél),d e ezekszerint ott se tudni melyik a jobb, hacsak nem túrom szét a netet:(
A csillag elvileg csak a forrást jelenti, a 3 csillag DVD-rip, a 2,5 DTV, ez alatt meg nemtom. Meg ne kérdezd hogy hol olvastam, de valahol az AniDB wikijében.
Ha kell gyorsan letöltök egy rész P-A-t és csinálok egy összehasonlító screenshotot.

zsozso

Quote from: Zsiga on 2006-09-12, 11:45:16
Quote from: Randal on 2006-09-12, 10:29:34
"A csillagokra nemszabad adni, az adatokat feltolto jeloli be, hogy szerinte milyen minosegu a video."

Szuper. Eddig azt hittem, hogy a rá adott szavazatok alapján vagy vmiféle rendszer alapján kapnak.
Ismertebb animéknél még no problem, mert ott vannak kommentek (már amelyiknél),d e ezekszerint ott se tudni melyik a jobb, hacsak nem túrom szét a netet:(
A csillag elvileg csak a forrást jelenti, a 3 csillag DVD-rip, a 2,5 DTV, ez alatt meg nemtom. Meg ne kérdezd hogy hol olvastam, de valahol az AniDB wikijében.
Ha kell gyorsan letöltök egy rész P-A-t és csinálok egy összehasonlító screenshotot.

Ez gyakorlatban ugy nez ki, hogy annyit adsz ra amennyit akarsz.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-09-12, 12:28:35
Quote from: Zsiga on 2006-09-12, 11:45:16
Quote from: Randal on 2006-09-12, 10:29:34
"A csillagokra nemszabad adni, az adatokat feltolto jeloli be, hogy szerinte milyen minosegu a video."

Szuper. Eddig azt hittem, hogy a rá adott szavazatok alapján vagy vmiféle rendszer alapján kapnak.
Ismertebb animéknél még no problem, mert ott vannak kommentek (már amelyiknél),d e ezekszerint ott se tudni melyik a jobb, hacsak nem túrom szét a netet:(
A csillag elvileg csak a forrást jelenti, a 3 csillag DVD-rip, a 2,5 DTV, ez alatt meg nemtom. Meg ne kérdezd hogy hol olvastam, de valahol az AniDB wikijében.
Ha kell gyorsan letöltök egy rész P-A-t és csinálok egy összehasonlító screenshotot.

Ez gyakorlatban ugy nez ki, hogy annyit adsz ra amennyit akarsz.
Igen, tudom. :)
Közben leért az első rész a szerverről, és összehasonlítva az A-M verziójával, mindkettő ugyanolyan ronda, ugyanaz a felirat is. :) A magasabb bitráta miatt a PA kicsit jobb, viszont jelentősen kisebb a felbontása (teljes képernyőn szebb az AM).

Randal

#221
Zsiga: Köszi az értesítést, akkor leszedem az A-M verziót is:)
Vagy keresek raw-ot:)

Ez a csillagos rendszer inkább ne lenne.

Hi!

A RahXephon - The Memories of the Wing az miaz?

A RahXephon Tagen Hensoukyoku az ha jól láttam ugyanaz mint a movie, de miért van a japán változat a sorozat könyvtárában?

Cobra

A Memories of the Wing egy összefoglaló recap rész, a japán címes Movie meg csak fentmaradt régebbről, ami ráadásul raw emlékeim szerint.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Szóval akkor egyiket se érdemes leszedni:)

Yakumo

#224
gr33n kérdezi/te:  (zsozso megelőzött a törlésben. XD)

"Nekem tud valaki mondani helyet ahol a Shaman King-t le lehet tölteni magyar szinkoronnal vagy megvan valakinek? És a Detective Conan megvan vlk-nek német sziknronnal vagy tudtok helyet ahol le lehet tölteni?

Előre is köszi!"

Ch4m3l3oon

HElló!
Tudnátok ajánlani nekem valami cool vámpíros animét?  :cool:

Yakumo

#226
Quote from: Ch4m3l3oon on 2006-09-19, 15:22:18
HElló!
Tudnátok ajánlani nekem valami cool vámpíros animét?  :cool:
Én felvágom az ereimet. XD Van egy anime ajánlás erre a célra, kérem használd inkább azt, ezért ne nyiss új topic-ot feleslegesen. Köszönöm.
(de át lettél helyezve)

Ami így kapásból eszembe jutott, az a Hellsing vagy a Vampire Hunter D (Bloodlust mondjuk).
De a vámpirológusok sztem mondanak még többet is majd. :D

Randal

Sziasztok!
A Slayers-ből nem tudtok jó minőségű, nem hardsubos verziót ajánlani?
A következő részekből kellene:

Slayers Excellent
Slayers Return
Slayers Premium

Ezekből A-S verziót találtam, plusz még ugye a többiből ott van az ftp-s és nem tudom melyik a jobb:(

Cobra

OVA-kból, Movie-kból tudtommal csak ezek a verziók léteznek.
Igazán jó minőségűt nem fogsz találni az anime évjárata miatt és sajnos softsubos is csak azokból a Movie-kból van, amiket a magyar csapat megcsinált.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Milyen magyar csapat? Mert láttam többféle softsubos verziót az anidb-n, meg ami az ftp-n fennt van. Csak kíváncsi vagyok milyen lehet ez az A-S mert torrentről töltök a Slayersből párat. És abban a fájlban ez van a videókból és OVA-kból.

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-09-21, 17:49:03
Milyen magyar csapat? Mert láttam többféle softsubos verziót az anidb-n, meg ami az ftp-n fennt van. Csak kíváncsi vagyok milyen lehet ez az A-S mert torrentről töltök a Slayersből párat. És abban a fájlban ez van a videókból és OVA-kból.
Anime-Supreme teljesen korrekt group, nekem is van 1-2 sorozatom tőlük. (Minden sorozatból igyekszem én is a legjobbat beszerezni.)

Lt. Simoan Blarke

nah, nekem is lenne egy kerdesem: Kashimashi. anidb azt irja, hogy 12 reszes. nagyon helyes, mert ennyit talaltam. DE! a 12. resz vegen bazinagy kiiras wallpaper-szeru szereploelrendezessel: "See you in the next episode." EZ MI? :eek: lesz 2nd season? or what? : O~~~ :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Pletykák keringenek egy OVA-ról.


Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-21, 23:57:14
nah, nekem is lenne egy kerdesem: Kashimashi. anidb azt irja, hogy 12 reszes. nagyon helyes, mert ennyit talaltam. DE! a 12. resz vegen bazinagy kiiras wallpaper-szeru szereploelrendezessel: "See you in the next episode." EZ MI? :eek: lesz 2nd season? or what? : O~~~ :)
Lehet hogy az OVA-ként kijött (Szerk.: illetve még nem jött ki  :redface:) 13. részre gondolnak. Az is lehet hogy lesz 2. évad. De azt is el tudom képzelni hogy simán elszúrták. :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Manitu on 2006-09-22, 00:06:33
Pletykák keringenek egy OVA-ról.
na ez orvendetes lenne, kosz :)

Zsiga: az utolsonak orulnek a legkevesbe xD
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

gr33n

Nagy segítségre van szükségem! VAn köztetek olyan aki az Anime-Apex honlapján regisztrálva van? Kérem az segítsen vagy bárki aki tud. Szükségem lenne a Melody of Oblivion-ra Dual Audio-s változatban. Tudom hogy nincs kész nekik végig de nekem kell az ami már készen van nekik.

Előre is köszönöm!

Zsiga

Quote from: gr33n on 2006-09-28, 18:50:54
Nagy segítségre van szükségem! VAn köztetek olyan aki az Anime-Apex honlapján regisztrálva van? Kérem az segítsen vagy bárki aki tud. Szükségem lenne a Melody of Oblivion-ra Dual Audio-s változatban. Tudom hogy nincs kész nekik végig de nekem kell az ami már készen van nekik.

Előre is köszönöm!
Most már regisztrálva vagy, please check your mail. ;)
A loginneved 'gr33n', a pass-od 'iamlame'. Változtasd meg. Ja és sorry de kihagyhatatlan volt. :D

gr33n

Quote from: Zsiga on 2006-09-28, 19:15:36

Most már regisztrálva vagy, please check your mail. ;)
A loginneved 'gr33n', a pass-od 'iamlame'. Változtasd meg. Ja és sorry de kihagyhatatlan volt. :D

Wow! Köszi.   :D

gr33n

Sajnos csalódtam az Anime-Apex-ben. Megcsinálták 16-ig a Melody of Oblivion-t ez talán nem is olyan nagy baj hogy nem csinálták végig de hogy már se torrent-n se IRC-n nincs meg nekik ez már igencsak fájdalmas.  :morci:
Esetleg van erre egy olyan ember akinek megvan? Nagyon hálás lennék érte.

Randal

#239
Hi all!

Újabb kérdés, mégpedig az Under Arrestről.
Van valami normális nem hardsubos fullosan elkészített verzió az AM-esen kívül?
Ill. ennek milyen a minősége? hátha megvan vkinek és honnan lehetne lekapni? Ugyanis ezt sehol se találom, csak a hardsubost.

Hi megint:)

Úújabb kérdések:)

Az előző már megoldódott, legalábbis az a része, hogy hol van:)

A következő a Bubblegum Crisis 2040-ről szólna. Melyik a jobb verzió az AX vagy az FXM?
Ugyanis az első rész alapján az FXM-et mutatta a virtualdubmod, viszont az anidb-n meg az AX-et preferálják jobban, legalábbis, a videoinfo szerint:)