Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: Predaking on 2007-09-08, 15:35:31
Hát azért nagyon látszott, hogy nem a jellemfejlődésre fektették a hangsúlyt az alkotók.

Cartoonnál ez el is várható. Azonban valahogy a Clone Wars-os Anakin figurája sokkal jobban illett az egyre inkább a Sötét Oldal felé hajló Jedi Lovaghoz, mint Hayden Christensen.

Gregory

Gyűrűk Ura:
A kedvenc filmtrilógiám. Tény, hogy mint adaptáció, nem sikerült olyan jól, szvsz egész más hangulatot teremt, mint a könyvek, de ettől függetlenül megállják a helyüket, mint önálló filmtrilógia(tehát nem szükséges ahhoz a könyvek ismerete, hogy élvezhesse az ember a filmet). A filmeken belül is az 1. és a 2.-3. filmnek is eltérő a hangulata, míg az első részben a kisebb csoport, a Gyűrű Szövetsége útját követhetjük végig, addig a 2. és 3. filmben nagyobb, monumentálisabb harcoknak lehetünk tanúi, amelyek képi megjelenését szerintem nagyon szépen megoldották, a legjobb csatajelenetek, amiket láttam.
Nekem az első résszel sem volt gondom,
[spoiler]a végén az uruk-hai rush volt onnan a kedvenc részem.[/spoiler]

Sztem a színészeket is jól válogatták össze, (megintcsak sztem) jól illet a megjelenésük a karakterek jellemeihez.
Egyébként én előbb a könyveket olvastam (vagyis egészen pontosan ilyen sorrendben: 1. könyv - 1. film - 2. könyv - 2. film - 3. könyv - 3. film).

Próféta

Before Sunrise
imdb

Egy kellemetlen szakítás után a totál maga alatt lévő amcsi srác (Ethan Hawke) körbevonatozza Európát, majd Bécs felé veszi az irányt, mert reggel onnan indul a gépe vissza az USÁba. Budapestről Bécs felé menet a vonaton megismerkedik egy francia leányzóval (Julie Delpy), aki szeretett hazánkból Párizsba utazik a Sorbonne következő szemeszterére, és elég jól beszél angolul. Az udvariaskodás és a körülmények által kiváltott párbeszéd hamarosan komolyabb témákra nyergel át. Sógorék fővárosába érkezve a fiú gondol egy nagyot: a repülője reggel indul, addig még van Bécsben egy estéje és egy éjszakája, miért ne fedezhetnék fel a várost a lánnyal közösen? Az ifjú hölgy beleegyezik, leszáll a vonatról, és újdonsült ismerősével nekiindulnak Bécsnek, hogy kóvályogva, érdekes helyeket látva, érdekes emberekkel beszélve, egymással érdekes dolgokat megvitatva, egymást jobban megismerve, egymással szerelembe esve életük legemlékezetesebb éjszakáját töltsék el. Mindezt annak a tudatában, hogy csak addig lehetnek együtt, amíg fel nem kell a Nap.

Két okból néztem meg: egyrészt híres és sokan istenítik a filmet; másrészt Richard Linklater rendezte, akitől a Scanner Darklyt és a Waking Life-ot már láthattam, ez az utóbbira emlékeztet. Hosszú volt, lassú, és mivel végig csak beszéltek benne, fárasztó is. Ez nem jelenti, hogy unalmas vagy rossz lenne. Már a romantikus komponens is teljesen szokatlan, egészen más, mint amit a találkozunk-utállak-szeretlek-csók limonádékban megszokhattunk. Tök jók a párbeszédek egyébként, nagyon érdekes dolgokról diskurálgatnak. És állandóan olyan vad ötleteik vannak, ez a legjobb az egészben :) Szokatlan film volt, de értékes is, nem bántam meg, hogy rászántam másfél órát.

minuszmiki

Quote from: Próféta on 2007-09-09, 01:19:27
Before Sunrise
...
Valamikor régen kinéztem magamnak ezt a filmet, de teljesen elfelejtkeztem róla azóta. Már töltöm is lefele, nagyon jó kis kedvcsinálót írtál. :jee:

Fazék

Three Kings újranézve

anno moziban néztük meg Nakedape-val és jócskán meglepődtünk, hogy milyen korrekt háborús film, és az újranézés is megerősítette bennem ezt a nézetet :)
ha valaki csak a főszereplő színészek miatt akarná kihagyni, sztem ne kövesse el ezt a hibát :)
megvannak a gyengeségei, de alapvetően jó film :)

7.5/10

Én

Megtekintettem A Gyűrűk Ura : A gyűrű szövesége című filmet. Roppant látványos és eszméletlenül részletes tündérmese, a kiindulóhelyzet is érdekes, de az isten szerelmére, baromira hosszú! A végén menthetelenül bealudtam (valaki leírhatná az utolsó fél órát). Viszont felkeltette az érdeklődésemet a könyv iránt :) Meg úgyis azt mondtátok, hogy a többi film jobb, szóvak majd meglesem azokat is... kap egy sort of want-ot

Zsiga

Quote from: Én on 2007-09-09, 10:42:06
de az isten szerelmére, baromira hosszú! A végén menthetelenül bealudtam
Blasphemy! :D Egymás után a három extra változat (részenként +30-40 perc kivágott jelenet), úgy az igazi. ;)

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-09-09, 10:42:06
Megtekintettem A Gyűrűk Ura : A gyűrű szövesége című filmet. Roppant látványos és eszméletlenül részletes tündérmese, a kiindulóhelyzet is érdekes, de az isten szerelmére, baromira hosszú! A végén menthetelenül bealudtam (valaki leírhatná az utolsó fél órát). Viszont felkeltette az érdeklődésemet a könyv iránt :) Meg úgyis azt mondtátok, hogy a többi film jobb, szóvak majd meglesem azokat is... kap egy sort of want-ot

Ha már a filmen bealudtál, akkor a könyvnél eszméletlenül fogsz anyázni. Az még a filmnél is sokkallta részletesebben ecseteli a kalandot.  :lazza:

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 11:40:02
Quote from: Én on 2007-09-09, 10:42:06
de az isten szerelmére, baromira hosszú! A végén menthetelenül bealudtam
Blasphemy! :D Egymás után a három extra változat (részenként +30-40 perc kivágott jelenet), úgy az igazi. ;)

Valamikor tavaly az egyik szombatot rászántam. Reggel elkezdtem, este befejeztem.  :D

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-09-08, 14:38:04
Én csak annyit mondanék ep 4-6 témához, hogy ISTEN. Aki örömöt lel a régi SW-k szidásában, abban már meghalt a gyerek (hüpp...).
...
Szivembol szoltal, o bolcs jeti.  :haha:

LotR
A konyv "hosszabb", mint a film, de en nem aludtam be rajta. A filmeket nem nagyon akarodzik megnezni, mert 3 ora hipphopp eltunik az eletembol valami fekete lyukba. Es annyira azert nem szeretem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#4329
Quote from: Kvikveg on 2007-09-09, 12:37:00
Quote from: Ramiz on 2007-09-08, 14:38:04
Én csak annyit mondanék ep 4-6 témához, hogy ISTEN. Aki örömöt lel a régi SW-k szidásában, abban már meghalt a gyerek (hüpp...).
...
Szivembol szoltal, o bolcs jeti.  :haha:
...
szóval olyan tipikus vicces megjegyzés, de a szóban forgó személyeknek sztem erősen sértő lehet, én pl magamra vettem (bár nem élvezem a szídását, pláne, hogy mindig ilyen ellenállásba ütközök, ha merek egy rossz szót szólni) és nem érzem, hogy jogos lenne.
bevallom gyermekkoromban sem emlékszem, hogy csillogó tekintettel nyáladzva néztem volna a tv-t, mikor a SW IV-es része ment, már 2. újranézésre is unalmasnak találtam, szóval lehet hogy már akkor is halott volt bennem a gyerek? :( (hüpp)

hargharg

Quote from: Fazék on 2007-09-09, 13:57:38
...lehet...

minden lehetseges, ami elkepzelheto, sot, nehany o*an is, ami nem az.
persze a kivetelek azok kivetelek.
rofl

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2007-09-09, 12:37:00
LotR
A konyv "hosszabb", mint a film, de en nem aludtam be rajta. A filmeket nem nagyon akarodzik megnezni, mert 3 ora hipphopp eltunik az eletembol valami fekete lyukba. Es annyira azert nem szeretem.

Ha bővített változatot néznél, akkor 4 óra tűnne el filmenként az életedből.  :smile:

Quote from: Fazék on 2007-09-09, 13:57:38
bevallom gyermekkoromban sem emlékszem, hogy csillogó tekintettel nyáladzva néztem volna a tv-t, mikor a SW IV-es része ment, már 2. újranézésre is unalmasnak találtam, szóval lehet hogy már akkor is halott volt bennem a gyerek? :( (hüpp)

Én pedig az SW1 után néztem meg a régi trilógiát, 1999-ben.  :lame:
(bár valamikor kissrác koromban a SAT1-en már láttam az SW6-ot, azonban újranézéskor esett le, hogy én már mintha láttam volna ezt valahol régebben  :D)

Kvikveg

#4332
Quote from: Fazék on 2007-09-09, 13:57:38
Quote from: Kvikveg on 2007-09-09, 12:37:00
Quote from: Ramiz on 2007-09-08, 14:38:04
Én csak annyit mondanék ep 4-6 témához, hogy ISTEN. Aki örömöt lel a régi SW-k szidásában, abban már meghalt a gyerek (hüpp...).
...
Szivembol szoltal, o bolcs jeti.  :haha:
...
szóval olyan tipikus vicces megjegyzés, de a szóban forgó személyeknek sztem erősen sértő lehet, én pl magamra vettem (bár nem élvezem a szídását, pláne, hogy mindig ilyen ellenállásba ütközök, ha merek egy rossz szót szólni) és nem érzem, hogy jogos lenne.
bevallom gyermekkoromban sem emlékszem, hogy csillogó tekintettel nyáladzva néztem volna a tv-t, mikor a SW IV-es része ment, már 2. újranézésre is unalmasnak találtam, szóval lehet hogy már akkor is halott volt bennem a gyerek? :( (hüpp)
(hüpp) csak hogy en is beszalljak.
Tudom, hogy sokan vannak, akiknek vagy semmi kulonos, vagy nem szeretik. De en ezt sosem fogom megerteni.  :D
A valaszreakcio persze nagyban fugg attol, hogy ki melyik evben latta es akkor hany eves volt. A ket magyar ado hetfo szunet agyrohasztoan unalmas adasai mellett Karacsonykor becsapodo meteorral ert fel a hatasa sajat 6eves enemnek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#4333
Quote from: hargharg on 2007-09-09, 15:08:33
Quote from: hargharg on 2007-09-09, 14:10:59
...persze a kivetelek azok kivetelek.
; )
aki azt hiszi, hogy a másik nem tud olvasni, az nem kedves ember ;) és fejezzük be az OFF-ot :)

Quote from: Kvikveg on 2007-09-09, 15:20:37
Tudom, hogy sokan vannak, akiknek vagy semmi kulonos, vagy nem szeretik. De en ezt sosem fogom megerteni.  :D
A valaszreakcio persze nagyban fugg attol, hogy ki melyik evben latta es akkor hany eves volt. A ket magyar ado hetfo szunet agyrohaztoan unalmas adasai mellett Karacsonykor becsapodo meteorral ert fel a hatasa sajat 6eves enemnek.
én nem emlékszem először mikor láttam. talán 8-10 évesen? és azt hiszem utána se voltam igazán tisztában a kultusz jellegével, még ha tetszett is és SW játékok miatt komoly SW-univerzum fan is lettem

noriko

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 11:40:02
Egymás után a három extra változat (részenként +30-40 perc kivágott jelenet), úgy az igazi. ;)
hja. ez nekem még hátra van, mert még hiányzik az első film bővített változata :(
amúgy pont a GYU film korábbi újranézésénél figyeltem fel arra, hogy a laptopom mennyivel gyorsabban merül, mint amikor legutóbb néztem vele... úgy, hogy melyik jelenetig tudtam megnézni mielőtt hibernálta magát  :D (meg persze  :bruhuhu: )
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

#4335
Az erdekes az, hogy amikor en lattam, nem emlekszem, hogy barmit tudtam volna a hozza fuzodo kultuszrol. Sot biztos, hogy nem, mert minden ujdonsag volt. Se elozetest nem lattam, se semmit.
Meg is lepodtem amikor pffhhh... mikor is... a jatekokon anno neztem egyet (X-wing), valahogy megleptek, de vegulis elveztem oket, es csak amikor netezni kezdtem akkor lattam meg, hogy mekkora rajongotabor es uzlet van meg mogotte, lego, makettek, stb. Nagyon furcsa volt: filmhez kapcsolodo figurak, jatekok wtf?   :3x3:

A konyvek viszont maig nem kotnek le. A 4-5-6 konyvei azert, mert a filmet preferalom, a tobbi meg nagy negativ elojellel indit nalam, mert sajnos az elso pluszkonyv amit elolvastam, a Jedi-kristaly cimu fortelmesen szinvonaltalan ize volt.

edit: ugorgyunk. hogy ne legyek unalmas es OFF kene valamelyik filmrol irni, amit mostanaban lattam, raadasul ertelmesen. Ez utobbi nehez lesz, leven agyilag zokni vagyok.
Metro
Francia film, Cristophe Lambert (nem, nincs r a vegen, meg nincs), Galabru, Jean Reno eees elfelejtettem a foszereplo no nevet. Lambertet a no meghivja egy partyra, Lambert szefet robbant, iratokkal lelep es a metroban landol. Ebbol csak a landolast latjuk az opening alatt. Rendorseg keresi lent a gorkoris tolvajt es Lambertet, aki kozben egy zenekart probal osszehozni es a novel telefonal, talalkozik stb. Valtozatos karakterek, kegyetlen opening, beszolos dalszoveg es jo jelenetek. Galabru es a rendorok menetelese a lepcson lefele pedig ut. :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-09-09, 15:36:03
hja. ez nekem még hátra van, mert még hiányzik az első film bővített változata :(
Ha kell kölcsön tudom adni valamikor, csak 4 DVD. :D (Most próbálok annyi helyet csinálni a vinyóimon hogy össze tudjam vágni egy lemezre, extrák nélkül.)

Nakedape

Sw: birodalom visszavággal kezdtem, vakbél műtét után kórházban, óvodásan. nem jött át a story asszem..:D
nővérem későn látta, s közölte h nem érti h mit vannak oda(látvány miatt mármint9, ez is csak olyan , mint amire azt mondjákm hogy "be van vágva2, mire mondtam h igen, de itt tényleg be van vágva és olyan idős a film, mint, ő.. akkor azért tisztelte :D

Gyűrű: a 3 extra változatot egymás után közvetlenül néztük meg az egyetemen kivetítve..életem egyik legfájdalmasabb mondata az volt amit valaha ki kelett mondoanom(a2.rész után): és akkor most 5 perc szünet
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

Quote from: Nakedape on 2007-09-09, 16:20:43
Gyűrű: a 3 extra változatot egymás után közvetlenül néztük meg az egyetemen kivetítve..életem egyik legfájdalmasabb mondata az volt amit valaha ki kelett mondoanom(a2.rész után): és akkor most 5 perc szünet
Mi is egybe néztük meg páran, mivel délután kezdtük - és hajnalig tartott - az első rész után Andival kaját csináltattunk. :P

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 16:16:51
Quote from: noriko on 2007-09-09, 15:36:03
hja. ez nekem még hátra van, mert még hiányzik az első film bővített változata :(
Ha kell kölcsön tudom adni valamikor, csak 4 DVD. :D (Most próbálok annyi helyet csinálni a vinyóimon hogy össze tudjam vágni egy lemezre, extrák nélkül.)

Nem lehet egy DVD-re összevágni (illetve lehet, csak akkor QUALITY). Nekem is 2 DVD terjedelműek filmenként a bővített változatok.

Quote from: Selmo on 2007-09-09, 16:42:22
Quote from: Nakedape on 2007-09-09, 16:20:43
Gyűrű: a 3 extra változatot egymás után közvetlenül néztük meg az egyetemen kivetítve..életem egyik legfájdalmasabb mondata az volt amit valaha ki kelett mondoanom(a2.rész után): és akkor most 5 perc szünet
Mi is egybe néztük meg páran, mivel délután kezdtük - és hajnalig tartott - az első rész után Andival kaját csináltattunk. :P

Én előrelátó voltam: felkeltem, megreggeliztem, majd 3 popcornt csináltam, elkezdtem a maratont, 1 film/1 popcorn arányban fogyasztottam.  :smile:

Gregory

#4340
Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 18:09:21
Quote from: Selmo on 2007-09-09, 16:42:22
Quote from: Nakedape on 2007-09-09, 16:20:43
Gyűrű: a 3 extra változatot egymás után közvetlenül néztük meg az egyetemen kivetítve..életem egyik legfájdalmasabb mondata az volt amit valaha ki kelett mondoanom(a2.rész után): és akkor most 5 perc szünet
Mi is egybe néztük meg páran, mivel délután kezdtük - és hajnalig tartott - az első rész után Andival kaját csináltattunk. :P

Én előrelátó voltam: felkeltem, megreggeliztem, majd 3 popcornt csináltam, elkezdtem a maratont, 1 film/1 popcorn arányban fogyasztottam.  :smile:
Best way to kill your time? Én is meg szeretném nézni mind3-at egyszerre, eddig még nem sikerült. Mondjuk tavaly naponta megnéztem a 3. részt egy héten keresztül, mert olyan hangulatom volt...

Selmo

Quote from: Gregory on 2007-09-09, 18:12:42
Best way to kill your time? Én is meg szeretném nézni mind3-at egyszerre, eddig még nem sikerült. Mondjuk tavaly naponta megnéztem a 3. részt egy héten keresztül, mert olyan hangulatom volt...
Fanatizmus. :eek:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 18:09:21
Nem lehet egy DVD-re összevágni (illetve lehet, csak akkor QUALITY). Nekem is 2 DVD terjedelműek filmenként a bővített változatok.
Fogadunk? ;) Nem Shrinkkel vagy a többi hasonló one-click QUALITY programmal kell nekiesni... :)
Most néztem meg, egy DVD9-re talán rá lehet pakolni akár újrakódolás nélkül is, csak le kell hagyni olyan apróságokat mint pl. az 1GB-os DTS 5.1 magyar hangsáv, meg az iszonyatos mennyiségű extra. (Úgyse nagyon nézem magyarul, ha meg igen bőven elég a kevesebb mint feleakkora AC3 5.1, ami szintén van rajta.)

Van rá egy söröm hogy tudok belőle hibátlan képminőségű DVD5-öt csinálni (menü és extrák nélkül, de angol és magyar hanggal).  Ha kész majd szólok. :)

noriko

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 18:27:14
Van rá egy söröm hogy tudok belőle hibátlan képminőségű DVD5-öt csinálni (menü és extrák nélkül, de angol és magyar hanggal).  Ha kész majd szólok. :)
itt még mindig a GYU1-ről van szó? mert, ha sikerül, akkor ezt a vágott-bővített (lol oximoron) verziódat kölcsön kérném majd egyszer valamikor! :) lemezcsere kikerülése rulz  :D
(ha nem, akkor egyszer valamikor a nem vágott is jöhet  :haha: )
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2007-09-09, 19:42:02
itt még mindig a GYU1-ről van szó? mert, ha sikerül, akkor ezt a vágott-bővített (lol oximoron) verziódat kölcsön kérném majd egyszer valamikor! :) lemezcsere kikerülése rulz  :D
(ha nem, akkor egyszer valamikor a nem vágott is jöhet  :haha: )
Persze, ha megcsináltam és jó lett szívesen lemásolom. :)

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2007-09-09, 18:12:42
Best way to kill your time?

Igen. :P
De volt már SW maraton is. SW1-2-3-4-5-6 + Clone Wars. Az is beletelt egy napba.  :D

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 18:27:14
Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 18:09:21
Nem lehet egy DVD-re összevágni (illetve lehet, csak akkor QUALITY). Nekem is 2 DVD terjedelműek filmenként a bővített változatok.
Van rá egy söröm hogy tudok belőle hibátlan képminőségű DVD5-öt csinálni (menü és extrák nélkül, de angol és magyar hanggal).  Ha kész majd szólok. :)

Ha sikerrel jársz, ezen a helyen megígérem: ha sikerül egyszer eljutnom Pestre egy meet-re (valszeg tavaszi con idején, arra spórolok :)), akkor meghívlak egy sörre.  :tezsvir:


Én

QuoteRings 'n' stuff
Belegondolva nem volt olyan (nagyon) hosszú, csak tegnap fáradt voltam este :) Majd leszedem egyszer és megnézem délután. A története érdekes, mindenesetre... (Btw: a szereplők 80%-ának világító kék szeme volt) Könyv: ott jobban bírom általában, meg azt ott fejezem be és folytatom ahhol akarom :D Filmmel is így lett volna ha nem TV-ben nézem :D

Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 20:16:20
De volt már SW maraton is. SW1-2-3-4-5-6 + Clone Wars. Az is beletelt egy napba.  :D
Az nekünk is volt, még 9.-ben, suliban. Én nem élveztem annyira, mert én voltam a büfés :D

Zsiga

#4347
Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 20:16:20
Ha sikerrel jársz, ezen a helyen megígérem: ha sikerül egyszer eljutnom Pestre egy meet-re (valszeg tavaszi con idején, arra spórolok :)), akkor meghívlak egy sörre.  :tezsvir:
Na nekiálltam, jelenleg ott tartok hogy lerippeltem a két lemezt a vinyóra, letakarítottam róluk a másolásvédelmet, régiókódot, meg a felesleges szemetet (menü, extrák, felesleges hangsávok), és összeillesztettem; így lett belőle egy 11GB-s, 3 és fél órás apróság. Mindjárt ráeresztem a CCE-t, szerintem 10-pass alatt meg sem álllok mert elég jelentősen csökkenteni kell a bitrate-et hogy rámenjen egy lemezre. Szerintem kb. 8-10 óra alatt lesz meg a kódolás, ha kész van nekiállok végignézni, aztán majd írok hogy milyen lett az eredmény. :smile:

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-09-09, 23:23:10
Szerintem kb. 8-10 óra alatt lesz meg a kódolás, ha kész van nekiállok végignézni, aztán majd írok hogy milyen lett az eredmény. :smile:

Hajrá.  :smile:

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 23:37:32
Hajrá.  :smile:
"Mindössze" 734 percnyi újrakódolás után végre elkészült. Végignézni még nem volt időm, de csináltam gyorsan két összehasonlító screenshotot az elejéről.
eredeti - újrakódolt
eredeti - újrakódolt
Látszik hogy az új változat egy picit zajosabb és kockásabb mint az eredeti, de szerintem bőven a tűréshatáron belül van (a Shrink rosszabb minőséget csinált volna dupla méretben...), normális méretű TV-n normális távolságból nézve nem hiszem hogy bárkit is zavarna. Illetve gyorsan beletekertem még, a forrásanyagon meglévő hibákat sajnos eléggé felerősíti, pl. amikor a hegyekben mennek, hóban, és távolról mutatja őket a kamera, elég ronda mpeg-artifactokkal van tele a kép (ezekről nem nagyon tudok screenshotot csinálni mert mozgás közben látszik igazán). Majd egyszer csinálok belőle egy DVD9 verziót is, annak ugyanolyannak kell lennie mint az eredetinek (akkor csak kb. 80%-ra kéne összetömöríteni a videoanyagot ami a CCE-nek gyerekjáték, így meg 40%-ra kellett összenyomni, 2-2,5Mb/s bitrate-re, ami nagyon kevés).