Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Member

Meg tudná nekem valaki mondani, miután bepötyögtem irc-en, hogy /ctcp nemtommi, mit kell csinálni/minek kell történnie? Nem tudok mit kezdeni vele.

Randal

Ööö, passz, de asszem az AoiAnime oldalán vagy egy irc ismertető.
Vagy esetleg tudom ajánlani a guglit;D

Member

Azt már elolvastam, kimaradt a fázis a bepötyögés és a turkálás között. Vagy ott tényleg nincs semmi? Elvileg azonnal be kellene dobnia egy egyéni szobába, de nálam nem történik semmi, csak ennyit ír ki:
[-->] /ctcp valami
Ennyire gyorsan csak már nem bannoltak. :rolleyes:

Member

Nincsenek tulajdonságaim. :hehe:
Egyszer már kizártak, mert @find-oztam, a fene sem gondolta volna, hogy tilos.

Hiei-sama

Mielott ilyet csinalsz nem art rules-t olvasni....

Xaga

Quote from: Member on 2006-08-11, 12:39:06
Egyszer már kizártak, mert @find-oztam, a fene sem gondolta volna, hogy tilos.

Pedig mondtam hogy ne tedd...

Randal

Én is majdnem megszívtam. Általában azért kapásból nem szoktak senkit kizárni. legalábbis velem nem tették meg.
Lehetséges, hogy a főoldalon kell regelned ahhoz, hogy be tudj lépni. vmelyik release csapat szokta ezt csinálni.

Manitu

Quote from: Member on 2006-08-11, 11:38:37
Azt már elolvastam, kimaradt a fázis a bepötyögés és a turkálás között. Vagy ott tényleg nincs semmi? Elvileg azonnal be kellene dobnia egy egyéni szobába, de nálam nem történik semmi, csak ennyit ír ki:
[-->] /ctcp valami
Ennyire gyorsan csak már nem bannoltak. :rolleyes:
Hát ha az a "valami" a bot neve és a trigger, akkor elvileg egyből kéne jönnie a privát ablaknak. Ha a bot nagyon leterhelt, akkor előfordulhat, hogy csak 1-2 perc késéssel válaszol, de az ritka. Ja, és !rulest olvasni, és ha egy parancs a szoba témájában nincs megadva mint használható, az nem használható ;) #lurkról pl élből kivágnak, ha @find-ozol :)


Member

Quote from: Xaga on 2006-08-11, 12:55:14
Pedig mondtam hogy ne tedd...
Azután mondtad, hogy már megtettem.

Valaki beszélne az Aoianimével, hogy ne istenítsék ennyire a @find-ot?

Rage

#669
Quote from: Member on 2006-08-11, 14:28:19
Valaki beszélne az Aoianimével, hogy ne istenítsék ennyire a @find-ot?
Elmondanad, hogy mirol beszelsz? Senki nem "istenitette" aoin. (Btw, hogy lehet egy nyamvadt parancsot "isteniteni"?)

Egyebkent oda van irva szepen, hogy ha nem engedelyezik az @find-ot, akkor ertelemszeruen ne hasznald. Here:

"Érdemes a csatornára lépve elolvasni a csatorna üdvözlő szövegét, ugyanis ebben láthatjuk, hogy milyen parancsok, vagyis IRC nyelven milyen triggerek használhatók az adott csatornán, és melyekért kaphatunk esetleg letiltást."
痛みを感じる方向に、出口がある!

tanshin

Egy játékot szeretnék készíteni. Erre lehet Visual Basicet használni? Vagy mi lenne rá a legalkalmasabb? 
"Close your eyes...  ...can you see, what I can see?"

Xaga

Quote from: tanshin on 2006-08-11, 18:11:39
Egy játékot szeretnék készíteni. Erre lehet Visual Basicet használni? Vagy mi lenne rá a legalkalmasabb? 

Quote from: Xaga on 2006-08-11, 18:11:26
Az sok mindentől függ milyen platformra szánod milyen grafikájú stb stb stb stb stb. De amúgy lehet VB-t használni játékfejlesztéshez. Azon a nyelven próbáld meg amit a legjobban ismersz.

Draconire

Elkezdtem újra játszani az Icewind Dale 2-vel. /gondoltam amíg le nem jön az FF8 jó lesz ez/
Már az is gyanús volt hogy eddig nem tapasztalt módon kilépett a karaktergenerálásnál egy hibaüzenettel, amikor a kinézetet kell kiválasztani, de ezt a legújabb patch megoldotta. Játék közben viszont egy nagyon érdekes dolgot csinál: ha egy nagyobb harc van, de sokszor a nélkül is egyszerűen leáll mintha töltene menet közben, és a zenén kívül semmi se megy. Sokszor 5-10s re is leáll így majd elindul újra és kezdi előröl, egészen a harc végéig, vagy amíg meg nem unja. Ezt leszámítva lassulás nélkül fut a játék úgy ahogy kell.
A gépem ugyanaz amivel korábban hibamentesen tudtam játszani vele. Hiába próbálom a video beállításokat lejjeb vinni, semmi változás. Próbaként feltettem egy 1 évvel ezelőtti drivert a vidkártyámhoz, hátha azzal menni fog, de semmi változás. Már letöröltem egyszer és felmásoltam újra, de ismét csak leáll. Mindenféle kompatibilitási módot is kipróbáltam de eredménytelenül. Minden más játék/egyéb program tökéletesen fut, szóval lövésem sincs, hogy miért csinálja.

tanshin

A platformot még nem tudom. És eddig csak a Turbo Pascalt ismerem, mint nyelvet :p, de most már mást is tanulgatok :p
"Close your eyes...  ...can you see, what I can see?"

Member

Game Maker. :Kiraly:
Van benne grafikus felület, de pl. a fájlkezelés tiszta C. Ha kívülről importálsz be mindent (zene, hátterek), akkor nem is öli meg a saját memóriáját. Sokkal több rejlik benne, mint amit sokan állítanak.
Ha esetleg érdekel: >>Klikk<<

Zsiga

Quote from: tanshin on 2006-08-11, 18:22:21
A platformot még nem tudom. És eddig csak a Turbo Pascalt ismerem, mint nyelvet :p, de most már mást is tanulgatok :p
A C++ a legelterjedtebb programnyelv a játékfejlesztők körében (meg nagyjából mindenhol máshol is), ezt mindenképp érdemes tanulni, emellett még valószínűleg szükséged lesz pl. OpenGL-re.
Egy biztos, ha nem vagy totál mazochista, Turbo Pascallal a büdös életben nem fogsz játékot írni. :)

Member

Tudna nekem valaki valamilyen módszer ajánlani, hogy tudjak csinálni egy olyan Indexet, amit csak a fő mappára mutat és a tárhelyen szabadon lehet kutatni a fájlok között?

Próféta

Quote from: Member on 2006-08-13, 13:05:12
Tudna nekem valaki valamilyen módszer ajánlani, hogy tudjak csinálni egy olyan Indexet, amit csak a fő mappára mutat és a tárhelyen szabadon lehet kutatni a fájlok között?
Kicsit ködösen fogalmazol. Jól értem a célod?
Azt akarod elérni, hogy valami webtárhelyen valami kívülről elérhető szkript a feltöltött tartalmat listázza ki (nyilván az egyes fájlok és alkönyvtárak linkként működnek)? Vagy félreértettelek?
Mit szabad használni? PHP, CGI?

Selmo

Quote from: Próféta on 2006-08-13, 13:47:50
Quote from: Member on 2006-08-13, 13:05:12
Tudna nekem valaki valamilyen módszer ajánlani, hogy tudjak csinálni egy olyan Indexet, amit csak a fő mappára mutat és a tárhelyen szabadon lehet kutatni a fájlok között?
Kicsit ködösen fogalmazol. Jól értem a célod?
Azt akarod elérni, hogy valami webtárhelyen valami kívülről elérhető szkript a feltöltött tartalmat listázza ki (nyilván az egyes fájlok és alkönyvtárak linkként működnek)? Vagy félreértettelek?
Mit szabad használni? PHP, CGI?
Ha jól értem ilyesmire gondoltál? http://www2.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32/

A tökéletesség unalmas.

Fazék

van ötletetek, hogy gamespy arcade-ben ezzel a hibaüzenettel mit lehet kezdeni, az ok-ra való kattintáson túl?


vszleg emiatt, nem látjuk a másik által létrehozott játékokat...
reggel még hibátlanul működött
másokat mintha látnánk játszani.

Member

Quote from: Selmo on 2006-08-13, 13:56:42
Ha jól értem ilyesmire gondoltál? http://www2.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32/
Pontosan, ilyesmit szeretnék. És sajnos nem ismerem a php-t. :frown:

Darkstar

Nos, akik használják az AniDB-t, azoknak talán hasznára lehet ez a progi.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Arigatou, majd megnézem. :)

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-08-14, 14:28:48
Nos, akik használják az AniDB-t, azoknak talán hasznára lehet ez a progi.
Van olyan AniDB felhasználó aki nem használja még ezt a progit? Nálam már bele van integrálva az XP-installba... :D
Többszáz GB-s gyűjteményt enélkül felvinni az adatbázisba őrültség.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2006-08-14, 15:59:43
Van olyan AniDB felhasználó aki nem használja még ezt a progit?
Hát, hogy van-e, azt nem tudom, de 1el tuti kevesebb azóta. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-14, 15:59:43
Van olyan AniDB felhasználó aki nem használja még ezt a progit?

Igen wan, én még nem hallottam róla :)

Fazék

én se használtam még, néztem is, hogy egyeseknek hogy van ideje az anidb-s listájukat olyan szép rendben tartani :D

de nekem is lenne egy problémám:
ugyebár gamespy arcade-en keresztül szomszéddal játszunk Baldur's Gate 2-t. eddig kénytelen voltam ideiglenesen kiiktatni a router-t és közvetlenül a gépre rádugtam az adsl modem-et, úgy csatlakoztam, és így ment is a játék.
tegnap engedélyeztem a router-en, a gamespy arcade által kívánt port-okat. talán este még sikerült is a router-en keresztül játszani (bár ebben nem vagyok biztos), de ma reggel jött a folytatás...

mert sajnos úgy néz ki mégse oldódott meg a probléma.
ugyebár megnyitottam nékije a kívánt port-okat a router tűzfal beállításainál
ma reggel próbáltam elindítani a szokásos módon
skype
gamespy arcade
ok. látja a szobát amit létrehoztam. launch game
és ezután néztem hogy miért nem csatlakozik a jóember a játékhoz és még a hangja is elment...
kiderült, hogy a router úgy ahogy volt, megadta magát. meghalt a net.
timeout-olt a setup-ja is, a belépési jelszó kéréséig se jutottam el.
csak a router áramtalanítása után volt hajlandó föléledni.

mégegyszer lejátszottam a fönt leírtakat. ugyanúgy megölte magát a router.

kénytelen voltam kiiktatni a router-t és közvetlenül csatlakozni a net-re, csak hogy játszani tudjunk végre.

sztetek a port-beállítások megkavarhatják ennyire a router-t, hogy beledögöljön?

mert amúgy hibátlanul működik, torrent is megy rajta keresztül upnp-vel, szóval most is azon keresztül net-ezek és a wireless része is megy, csak ennél a gamespy játékindításnál hal le az egész...

valami ötlet? köszi előre is.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Ahhoz a progihoz nincsen esetleg valami alternatíva? Ezt kapom ki:


Kuroi Tenshi

Ilyen poén error-kódot is rég láttam :D
Tégy már végre magadnak egy szívességet és tedd fel az xp-t. Stabilabb, kezelhetőbb és jobb támogatottságú, mint a 98.