Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Renia on 2007-03-25, 01:16:52
Quote from: Manitu on 2007-03-24, 22:46:15
MPC. A fájl megnyitás ablakban betallózhatod a külső szinkront is.
mplayer. Valahogy paraméretezni kell, pontosan nem tudom, nem értek a lovakhoz :D
Köszönöm szépen :D


--------------------------------------------------------------------------------


Valahogy meglehet csinálni, hogy a feliratnak legyen 1 fekete egybefüggő háttere? Mint a régi filmeknél?
Csak mert amikor beleégetett felirat van, nagyon irritál alatta az angol... :frown: Vagy van vkinek vmi más ötlete? ^^'

Kedves-okos kislány nem dolgoztatja szegény másnapos moderátort feleslegesen duplapostokkal, ugye? ;) Köszi. :)

Manitu

Quote from: Renia on 2007-03-25, 01:16:52
Valahogy meglehet csinálni, hogy a feliratnak legyen 1 fekete egybefüggő háttere? Mint a régi filmeknél?
Csak mert amikor beleégetett felirat van, nagyon irritál alatta az angol... :frown: Vagy van vkinek vmi más ötlete? ^^'
MPC, ha a beépített felíratozóját használod: Options->Subtitles->Default Style. Itt állítsd át a Border Style-t Opaque Boxra.
Ha VSfiltert használsz, akkor a beállításokban Main->Text Settings, click a font nevére, és a felugró panelben szintén Border Style -> Opaque Box.



Renia

#1262
Quote from: Zsiga on 2007-03-28, 16:29:01
Kedves-okos kislány nem dolgoztatja szegény másnapos moderátort feleslegesen duplapostokkal, ugye? ;) Köszi. :)
A duplapost csak akkor duplapost, hha 1 nap van, nem? o_O
Amúgy de :D Dolgozzanak a modik  :hehe:

Quote from: Manitu on 2007-03-28, 17:08:27
Quote from: Renia on 2007-03-25, 01:16:52
Valahogy meglehet csinálni, hogy a feliratnak legyen 1 fekete egybefüggő háttere? Mint a régi filmeknél?
Csak mert amikor beleégetett felirat van, nagyon irritál alatta az angol... :frown: Vagy van vkinek vmi más ötlete? ^^'
MPC, ha a beépített felíratozóját használod: Options->Subtitles->Default Style. Itt állítsd át a Border Style-t Opaque Boxra.
Nem csinál semmitse nekem... :(

Ja és arra van ötlete vkinek, h mit tudok csinálni az olyan filmmel, ami akadozik? ^^'

Zsiga

Quote from: Renia on 2007-03-28, 22:28:05
Quote from: Zsiga on 2007-03-28, 16:29:01
Kedves-okos kislány nem dolgoztatja szegény másnapos moderátort feleslegesen duplapostokkal, ugye? ;) Köszi. :)
A duplapost csak akkor duplapost, hha 1 nap van, nem? o_O
Amúgy de :D Dolgozzanak a modik  :hehe:

Quote from: Manitu on 2007-03-28, 17:08:27
Quote from: Renia on 2007-03-25, 01:16:52
Valahogy meglehet csinálni, hogy a feliratnak legyen 1 fekete egybefüggő háttere? Mint a régi filmeknél?
Csak mert amikor beleégetett felirat van, nagyon irritál alatta az angol... :frown: Vagy van vkinek vmi más ötlete? ^^'
MPC, ha a beépített felíratozóját használod: Options->Subtitles->Default Style. Itt állítsd át a Border Style-t Opaque Boxra.
Nem csinál semmitse nekem... :(

Ja és arra van ötlete vkinek, h mit tudok csinálni az olyan filmmel, ami akadozik? ^^'
Nemnem, egy éves post is post, az alá se illik odapiszkítani. :) Az már egy másik kérdés hogy ki mennyire tartatja ezt be, de én igyekszem itt a saját kis szemétdombomon fenntartani az átláthatóság és hasznosság látszatát. :)

Milyen filmről van szó (video/audio codec + bitrate), milyen a procid, mekkora processzorhasználatot jelez a Feladatkezelő, fut-e valami a háttérben ami ugyanazt a vinyót piszkálja folyamatosan mint amiről a filmet játszod le, stb.

Darkstar

Érdekes kérdés: szeretnék öntetni magamnak egy nyakláncot a hozzá való medállal. Tudom azt is, hogy milyenre akarom, de feltehetően meg is kéne terveztetni valakivel, mert a sima elképzelésem nem valószínű, hogy elég. Az arany árán felül a tervezésnek és az öntésnek kb mik lehetnek a költségei, illetve hol lehet ilyet csinálni? Szabvány ékszerésznél nemhiszem. Vagy mégis?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-03-28, 23:15:02
Érdekes kérdés: szeretnék öntetni magamnak egy nyakláncot a hozzá való medállal. Tudom azt is, hogy milyenre akarom, de feltehetően meg is kéne terveztetni valakivel, mert a sima elképzelésem nem valószínű, hogy elég. Az arany árán felül a tervezésnek és az öntésnek kb mik lehetnek a költségei, illetve hol lehet ilyet csinálni? Szabvány ékszerésznél nemhiszem. Vagy mégis?
http://www.internettudakozo.hu/index.html?pagid=IT01000000000F7DC93A#BOXID_IT01000000000F7DCA0B
http://www.mosz.org.hu/1/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Vagy simán elküldöd nekem mailben, hogy mit szeretnél és megmondom megoldható-e :)
Mondjuk nagyon extra dolgot ne akarjál (főleg a nyakláncból), mert nem biztos, hogy ki tudod fizetni  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Renia

Quote from: Zsiga on 2007-03-28, 22:50:40
Milyen filmről van szó (video/audio codec + bitrate), milyen a procid, mekkora processzorhasználatot jelez a Feladatkezelő, fut-e valami a háttérben ami ugyanazt a vinyót piszkálja folyamatosan mint amiről a filmet játszod le, stb.
Kezdjük az elején...Hol tudom megnézni a video/audio codec+bitratet?
Nem értek a filmes dolgokhoz...

Zsiga

Quote from: Renia on 2007-03-29, 00:56:00
Quote from: Zsiga on 2007-03-28, 22:50:40
Milyen filmről van szó (video/audio codec + bitrate), milyen a procid, mekkora processzorhasználatot jelez a Feladatkezelő, fut-e valami a háttérben ami ugyanazt a vinyót piszkálja folyamatosan mint amiről a filmet játszod le, stb.
Kezdjük az elején...Hol tudom megnézni a video/audio codec+bitratet?
Nem értek a filmes dolgokhoz...
Pl. ezzel a programmal: http://www.headbands.com/gspot/
Ha .mkv akkor meg ezzel: http://www.matroska.org/%7Etoff/MatroskaDiag.exe

Ja és 44GET. :D

Darkstar

Quote from: Cobra on 2007-03-29, 00:45:55
Vagy simán elküldöd nekem mailben, hogy mit szeretnél és megmondom megoldható-e :)
Mondjuk nagyon extra dolgot ne akarjál (főleg a nyakláncból), mert nem biztos, hogy ki tudod fizetni  :D
Ok, köszi, akkor majd keresek képet ha hazaértem. :) Egyébként honnantól számít nem tudom megfizetni kategóriának? :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Hidd el, tud olyan árat mondani, amit nem tudsz megfizetni. :D
Failure is the default option

Darkstar

Ebben biztos vagyok, de azért nem mindegy, hogy a megfizethetetlen 100knál vagy milla fölött kezdődik. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Renia

És azt vki tudja h mit kezdjek a Neroval hha "PMA frissítési hiba"-ja van? ^^'

Zsiga

Quote from: Renia on 2007-03-29, 15:08:34
És azt vki tudja h mit kezdjek a Neroval hha "PMA frissítési hiba"-ja van? ^^'
Töröld le és használj ImgBurn-t. ;)

Ramiz

Hogy lehetne az usteam egyes topikjaiba zenét betenni? Valami inf loop-ra állított flash fájlt be lehet "ágyazni" egy topikba vajon? ... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Elméletileg a fórum támogatja a flash beszúrását, a gyakorlatban azonban, mint látod:
http://www.netnebulo.hu/loituma_clock.swf
link lesz belőle. Talán az admin nem szeretne csilli-villi-zenélő fórumot. :P

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Selmo on 2007-03-29, 19:43:50
Elméletileg a fórum támogatja a flash beszúrását, a gyakorlatban azonban, mint látod:
http://www.netnebulo.hu/loituma_clock.swf
link lesz belőle. Talán az admin nem szeretne csilli-villi-zenélő fórumot. :P

Szerintem ő ennél többet akart volna. Képzeld el, amint a háttered villog, megállíthatatlanul és folyamatosan bömböl valami brainfuck 'zene' böngészés közben... vagy gondolj a /b/-re. :bruhuhu:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2007-03-29, 19:46:23
Quote from: Selmo on 2007-03-29, 19:43:50
Elméletileg a fórum támogatja a flash beszúrását, a gyakorlatban azonban, mint látod:
http://www.netnebulo.hu/loituma_clock.swf
link lesz belőle. Talán az admin nem szeretne csilli-villi-zenélő fórumot. :P

Szerintem ő ennél többet akart volna. Képzeld el, amint a háttered villog, megállíthatatlanul és folyamatosan bömböl valami brainfuck 'zene' böngészés közben... vagy gondolj a /b/-re. :bruhuhu:
A francba. Lebuktam. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

DS, a képzeletednek csak a pénztárcád/bankkártyád szab határt :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

jános-hegyi túraútvonalakról kéne nékem egy térkép.
megtaláltam ezt az oldalt: http://www.turistautak.hu/ de nálam nem hajlandó rendesen megjeleníteni a Budai-hegység térképet. nem lehet sehogy se zoom-olni, folyton hibát jelez, IE-ben és FF-ban is...

vagy esetleg tudtok más helyet, ahonnan le lehetne szedni ilyen térképet? köszi.

Draconire

Quote from: Yaten on 2007-04-05, 21:32:49
Hát lehet hogy most kinyírtok de tényleg nem tom' xD ... hogy lehet az usteam ftp-jére jelszót/felhasználó nevet kapni? XD
Regisztrálsz a főoldalon.

edit: omg time paradox

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Yaten

Köszi ^^ Közben rájöttem, ezért töröltem a postot XD
" border="0

Lusycilu

Sziasztok. Valaki megmondaná, hogy mit csináltam rosszul: A commanderen akkartam letölteni animéket. A Barátnőm megadta az ővét, egy ideig használtam, de mikor a saját felhsználó nevemet akartam használni, akkor mindig azt írta ki, hogy időtúllépéd. Mit kénne csinálni vele, mert én mindet megpróbálta, de semmi sem változott.  :confused:  :oops:

Zsiga

Quote from: Lusycilu on 2007-04-06, 13:03:52
Sziasztok. Valaki megmondaná, hogy mit csináltam rosszul: A commanderen akkartam letölteni animéket. A Barátnőm megadta az ővét, egy ideig használtam, de mikor a saját felhsználó nevemet akartam használni, akkor mindig azt írta ki, hogy időtúllépéd. Mit kénne csinálni vele, mert én mindet megpróbálta, de semmi sem változott.  :confused:  :oops:
Ugye a főoldalon regisztrált felhasználónevet+jelszót próbáltad, és nem a fórumost? :)

Lusycilu

#1286
Quote from: Zsiga on 2007-04-06, 13:26:26
Quote from: Lusycilu on 2007-04-06, 13:03:52
Sziasztok. Valaki megmondaná, hogy mit csináltam rosszul: A commanderen akkartam letölteni animéket. A Barátnőm megadta az ővét, egy ideig használtam, de mikor a saját felhsználó nevemet akartam használni, akkor mindig azt írta ki, hogy időtúllépéd. Mit kénne csinálni vele, mert én mindet megpróbálta, de semmi sem változott.  :confused:  :oops:
Ugye a főoldalon regisztrált felhasználónevet+jelszót próbáltad, és nem a fórumost? :)

Igen és akkor is ezt adja ki :(  :frown:

Zsiga

Quote from: Lusycilu on 2007-04-06, 22:10:39
Quote from: Zsiga on 2007-04-06, 13:26:26
Quote from: Lusycilu on 2007-04-06, 13:03:52
Sziasztok. Valaki megmondaná, hogy mit csináltam rosszul: A commanderen akkartam letölteni animéket. A Barátnőm megadta az ővét, egy ideig használtam, de mikor a saját felhsználó nevemet akartam használni, akkor mindig azt írta ki, hogy időtúllépéd. Mit kénne csinálni vele, mert én mindet megpróbálta, de semmi sem változott.  :confused:  :oops:
Ugye a főoldalon regisztrált felhasználónevet+jelszót próbáltad, és nem a fórumost? :)

Igen és akkor is ezt adja ki :(  :frown:
Akkor valamit rosszul állítottál be. A FAQ (http://usteam.hu/forum/index.php?topic=966.0) alapján lépésről lépésre nézd át mégegyszer az egészet. :)

wraith

#1288
Hello!

Remélem nem rossz topicba kérdezek bele.
Szóval az a gondom, hogy mióta beszereltem a dvd-romot a számítógépbe, az ogm fájloknál de néha az avi-knál is elcsúszik a kép és a hang egymástól. Eddig az ogm fájlokat simán vitte a media player classic, de most már az se.
Mi lehetne a megoldás? Amugy ACE MEGA Codecs packom van, ugyhogy nem codeck kérdése a dolog.... vagy mégis? :confused:
Kérem mihamarabbi segítségeteket.

Köszönettel: Wraith

Ja igen.
A procim 871 MHZ körül van, van még egy cd-író is a gépbe, és a filmet egy usb-s hordozható vincsin nézem/tárolom, de a gépben van egy 35GB-os. ( a hordozható mérete 60 GB).

kikuchiyo

Ha tényleg a DVD-ROM-ra gyanakodsz, akkor érdemes lenne megnézned, hogy a DMA beállítások rendben vannak-e.
Vezérlőpult->Rendszer->Hardver fül->Eszközkezelő gomb->IDE vezérlők, itt nézd meg azt, amelyiken az optikai meghajtó van és az Advanced fülön ellenőrizd, hogy DMA if available van-e beállítva (Ultra DMA Mode 4 vagy hasonló kívánatos).
Failure is the default option