Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Cobra

Csak ne ilyet keressél, hogy 1400mAh, hanem vegyél 2000-2200-asat. Erősebbet felesleges, az egér nem fogyaszt olyan sokat. Márkából én az Energizert vagy Duracellt ajánlom, GP-t annyira nem. Ansmann tapasztalatom szerint elég hirtelen ejti le a feszültésget, de elég jól bírja (csak hirtelen vált át olyan állapotra, ahol nem tud elég áramot leadni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Tkp. minden tölthető elemre jellemző, hogy hirtelen nyiffan ki. A legtöbb cucc, amit használtam velük (egér, számológép, GBA), rendelkezik olyan indikátorral, ami az elemek merülését jelzi, de aksi használatakor szinte azonnal, vagy minimális átmeneti idővel kikapcsoltak, ha kifogyott a szufla.
Failure is the default option

Selmo

Igen ez az egyszer megy aztán, mint a féllábú öregapám effektus ismerős. Meg lassan 3 évesek lesznek és nem tudom mennyit bírnak, főleg hogy gyakorlatilag 2-3 naponta van cserélve, szóval gondoltam jobb betárazni előre, mint letolt gatyával állni, ha bekövetkezik.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Vegyél 2500mAh-s Energisert. Én olyat használok, és mire tölteni kell őket, már el is felejtem, hogy az egér elemmel működik :D Három hetet simán bírnak. Egyébként közülbellül 1000 újratöltés az ilyen aksiknak az élettertama, az még ha 2-3 naponta töltöd, akkor is 6-8 év.


Cobra

Hmm, az én MS egerem 2000-es Ansmann-okkal kibír több, mint 1 hónapot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Azért azt is számítsátok, hogy átlagban 13-04-ig van használva ez az egér. :)

A tökéletesség unalmas.

inuky

Sziasztok!
Nem vagyok jártas felirat témában ezért azt szeretném megtudakolni, hogy milyen progival lehetne azt megcsinálni, hogy a felirat fekete szövegcsíkba (vagy mibe) kerüljön?
Előre is köszi!

Selmo

Milyen lejátszóval?

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Hali. Nem tud valaki valami egyszerű online forrást valószínűségszámításhoz? Igazából engem nem a blabla érdekelne, hanem mondjuk egy képletjegyzik vagy ilyesmi. Középiskola óta nem tanultam matekot, és bölcsész vagyok, szal semmit sem konnyítok hozzá, de érdekelne. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-28, 01:22:32
Hali. Nem tud valaki valami egyszerű online forrást valószínűségszámításhoz? Igazából engem nem a blabla érdekelne, hanem mondjuk egy képletjegyzik vagy ilyesmi. Középiskola óta nem tanultam matekot, és bölcsész vagyok, szal semmit sem konnyítok hozzá, de érdekelne. ^^
Pl. egyetemi puska jó lesz? Hogy mit tudsz kezdeni vele, azt nem tudom; pont ha bölcsész vagy, akkor lenne nagyobb szükséged a rizsára imho :)
Esetleg keressünk valami egyszerűbbet, bevezető szintűt?

Dreamcleaver

Quote from: Próféta on 2007-04-28, 01:42:55
Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-28, 01:22:32
Hali. Nem tud valaki valami egyszerű online forrást valószínűségszámításhoz? Igazából engem nem a blabla érdekelne, hanem mondjuk egy képletjegyzik vagy ilyesmi. Középiskola óta nem tanultam matekot, és bölcsész vagyok, szal semmit sem konnyítok hozzá, de érdekelne. ^^
Pl. egyetemi puska jó lesz? Hogy mit tudsz kezdeni vele, azt nem tudom; pont ha bölcsész vagy, akkor lenne nagyobb szükséged a rizsára imho :)
Esetleg keressünk valami egyszerűbbet, bevezető szintűt?

ühüm hát jah, ez picit gáz. Azt hittem van hozzá valami olyasmi, mint a középiskolás matek-fizika egyenlet gyűjtemény, ahol leírja, hogy fix képletet minek a kiszámítására használjam, meg hogy melyik változó mit jelent. Sajna azért annyira nem érdekel, hogy egy egész tankönyvet elolvassak hozzá.  :D Gondolom nem hiába van külön tanszék az egyetemeken a valószínűségszámításra.  :D Azért kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Lama mgtsz kerdezi: anidb-n anime megvan, elso resz megvan, de hogysmint szedem le? Semmit sem mond az, hogy CRC/Status, MD5 Hash, SHA1 Hash , vagy keressek ra a megfelelo t*rr*nt oldalon, es ez csak valami altalanos inforizsa??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-04-29, 12:52:56
Lama mgtsz kerdezi: anidb-n anime megvan, elso resz megvan, de hogysmint szedem le? Semmit sem mond az, hogy CRC/Status, MD5 Hash, SHA1 Hash , vagy keressek ra a megfelelo t*rr*nt oldalon, es ez csak valami altalanos inforizsa??!
AniDB-ről közvetlenül csak eD2k letöltés megy, egyébként úgy érdemes hogy kinézed a neked tetsző (mások véleménye és pontozása alapján) subbergroup-ot, rákattintasz a nevükre, ott a weblapjukra, és megkeresed a szükséges torrenteket. Ha ez nem vált be akkor érdemes körülnézni a nagy torrentoldalakon.

Kvikveg

Danke!
Sejtettem, hogy nem olyan egyszeru az elet. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Ha az 5 cm/s második és harmadik részéhez keresel torrentet, akkor nagy valószínűséggel nem fogsz találni. Még nincs rendes rip hozzá.
Failure is the default option

Tomib

Sziasztok.
Nos, már előre bocs, ha rossz helyre írom, de nem találtam a problémámhoz passzoló topikot...
Én szeretnék megszerezni egy bizonyos animét egy bizonyos csapattól, de a 12-ből  5 részt nem tudtam beszerezni.
Ha esetleg valakinek megvan , megtenné, hogy megkeres itt, vagy adna hozzá egy működő letöltési forrást?
Előre is köszi.
Ez az anime pedíg: az APeopleRaw-féle To Heart - Remember my melodies.

Cobra

Request/igénylések topic jobb lett volna, de itt sincs annyira rossz helyen.
Gyorsan rákeresve nem találtam sajnos torrentet hozzá, csak To Heart 2-ket találtam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Mert az remember my memories, de nem tudom, azt a vert honnan lehetne leszedni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Eberinu

Sürgi: Nem tud valaki olyan html code-ot profilhoz, hogy a dobozokban lévő szövegnek nem lesz háttérszíne,csak a betű látszik? Nekem kéne a hotdot proffomhoz, aztán sehogy nem akadok egy rendesre sem :S Köszi előre is!

Zsiga

Quote from: Eberinu on 2007-05-02, 09:36:29
Sürgi: Nem tud valaki olyan html code-ot profilhoz, hogy a dobozokban lévő szövegnek nem lesz háttérszíne,csak a betű látszik? Nekem kéne a hotdot proffomhoz, aztán sehogy nem akadok egy rendesre sem :S Köszi előre is!
Lehet én vagyok a hülye, de html-ben ha csak simán beírod a szöveget akkor alapból nem rak mögé semmilyen háttérszínt, csak magát a szöveget írja ki.  :confused:

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-05-02, 14:59:31
Quote from: Eberinu on 2007-05-02, 09:36:29
Sürgi: Nem tud valaki olyan html code-ot profilhoz, hogy a dobozokban lévő szövegnek nem lesz háttérszíne,csak a betű látszik? Nekem kéne a hotdot proffomhoz, aztán sehogy nem akadok egy rendesre sem :S Köszi előre is!
Lehet én vagyok a hülye, de html-ben ha csak simán beírod a szöveget akkor alapból nem rak mögé semmilyen háttérszínt, csak magát a szöveget írja ki.  :confused:
Nem vagy hülye! :D

Kvikveg

A doboz hatterszinebe nem szol bele a Windows beallitasa? Nekem pl ez feher, nektek?

edit: De beleszol. Most pl piros. Brutal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-05-02, 16:00:25
Nem vagy hülye! :D
Titkon bíztam benne hogy nem feleslegesen jártam be egy fél évig hétfő reggel 8-ra html-előadásra... :)

Kviki: Egy html-oldal háttérszínébe jó esetben csak az szól bele amit te beírsz a kódba.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2007-05-02, 16:06:26
A doboz hatterszinebe nem szol bele a Windows beallitasa? Nekem pl ez feher, nektek?

edit: De beleszol. Most pl piros. Brutal.
Ezt nem értem. A windowsnak semmi köze egy html lap háttérszínéhez. Milyen dobozról beszélünk most akkor  :confused:

Próféta

#1374
Default háttérszín/szövegszín/stb. erejéig szól csak bele, természetesen.

Kvikveg

Na akkor minek a szinerol van szo?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Szerintem várjuk meg Eberinu-t, hogy konkrétan mi is a baja, mert így nem jutunk egyről a kettőre.

Selmo

Attól tartok, konkrétan leírta, talán egy link, vagy kép?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Ha jól értem akkor a hotdog.hu-ra kell. Megnéztem gyorsan egy ottani profilt, vannak dobozok. :)
Részlet a forrásból:
body{
cursor:url(http://image.hotdog.hu/_img/cursors/03_cool.ani, default);}
.standard_box .header, .standard_box2 .header {
height:20px;
vertical-align: middle;
background-color: #000000;
color: #FFFFFF;
font-family: Times New Roman, Times;
font-size: 14;
font-weight: normal;
padding-left:7px;
}

Ott a background color középen. :)

Selmo

#1379
De ez így sima fekete háttér fehér szöveggel. :confused:

A tökéletesség unalmas.