Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Danke. Nekem az tetszett a kepbol kovetkeztetve, hogy valoszinuleg sokkal kevesebbet hallanek a kinti ricsajbol. Az eddigi fuleseim a fele sincs arkategoria ehhez kepest, es nem szeretnek idejekoran megsuketulni.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ha a külső zajok kiszűrése a fontos, akkor ajánlom ezt: http://www.sennheiserusa.com/newsite/mat_dev/PXC450/DE/open.htm  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Asszem egyszer már kifejtettem itt is, hogy ezek miért nem jók.

Kvikveg

#1713
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-01, 21:09:38
Asszem egyszer már kifejtettem itt is, hogy ezek miért nem jók.
A nagy vagy a kicsi?

A nagy... az kisse nagy... azert megjegyzem magamnak.

edigital alkotott:
QuoteSennheiser CX 300 fekete fülhallgató, 2,5mm Jack
# erőteljes mélyhang kiemelés
# környezeti zajok kiszűrése
# 3.5mm jack dugó

Vajh mi a kulonbseg emez es amaz kozott?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Az aktív zajszűrésről beszéltem ;)

Működése: a környezeti zajokkal egyező frekvenciájú és amplitúdójú,
de azokat pont kioltó hullámokat generál.
Hátrányai:
- magasabb fogyasztás
- nagyobb súly
- többszörös ár
- gyakran pontatlan működés - erősebb az ellenhullám, így marad a zaj
- nem-monoton, egyenetlen hangokra néha késve reagál
- a zajszűrés miatt frekvenciasávok kieshetnek
- stb.

A fülhallgatónak 3.5-ös jackje van.
De az is elképzelhető, hogy van 2.5-ös változata is mobilokhoz.

Kvikveg

2.5 es 3.5ot emlegetnek. Most raneztem a Wikin de nem lettem okosabb. Az enyem pl 3.5nek nez ki, de akkor miert egy ilyen es tobb 2.5os van? Mar latom, 3.5bol van sok (anyam, rozsaszinu is van!), es a 2.5bol egy.
Hm. Samsung YP-Z5FAhoz 3.5mm csatlakozot emlegetnek. Azt hittem a szokasos fulhallgatohoz csak egyfele ilyen vekony jack-dugo van... :3x3:
Holtig tanul az ember.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Nem is tudtam, hogy van a 3,5mm-es Jacknél kisebb szabványos csatlakozó. Lehet tényleg a telefonokhoz jó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#1717
esetleg tudja valaki hogy tudom a "Media Player Classic"-hoz ugy hozzárendeli a .mp4-et hogy ujrainditás után is megjegyezze ? Eddig ugy probáltam hogy TCben fájl>hozzárendelés, de ilyenkor ujrainditás után ismet a winamp akarja inditani.Ha esetleg vki tud vmi egyszerü megoldást/helyet ahol betudom állítani akkor halgatom, ha meg nem legfejebb megnyitogatom 1evel  :)

Fazék

#1718
Quote from: Soldier on 2007-12-02, 12:51:25
esetleg tudja valaki hogy tudom a "Media Player Classic"-hoz ugy hozzárendeli a .mp4-et hogy ujrainditás után is megjegyezze ? Eddig ugy probáltam hogy TCben fájl>hozzárendelés, de ilyenkor ujrainditás után ismet a winamp akarja inditani.Ha esetleg vki tud vmi egyszerü megoldást/helyet ahol betudom álltiani akkor halgatom, ha meg nem legfejebb megnyitogatom 1evel  :)
társítás/program választása és itt van egy olyan beikszelhető rubrika, hogy "az ilyen fájlok megnyitás mindig a kijelölt programmal történjen"
ha meg ez sem segít, akkor szimplán a winamp agresszív és nem adja át a formátumot (és gondolom használod a vacak winamp agent-et), szóval winamp-ban kéne kivenni a támogatott file-formátumok közül (options, preferences, general preferences, file types - csak simán vedd le a kiterjesztésről a kijelölést és close) és utána újból az előző műveletet végrehajtani

Soldier

Quote from: Fazék on 2007-12-02, 12:54:41
Quote from: Soldier on 2007-12-02, 12:51:25
esetleg tudja valaki hogy tudom a "Media Player Classic"-hoz ugy hozzárendeli a .mp4-et hogy ujrainditás után is megjegyezze ? Eddig ugy probáltam hogy TCben fájl>hozzárendelés, de ilyenkor ujrainditás után ismet a winamp akarja inditani.Ha esetleg vki tud vmi egyszerü megoldást/helyet ahol betudom álltiani akkor halgatom, ha meg nem legfejebb megnyitogatom 1evel  :)
társítás/program választása és itt van egy olyan beikszelhető rubrika, hogy "az ilyen fájlok megnyitás mindig a kijelölt programmal történjen"
ha meg ez sem segít, akkor szimplán a winamp agresszív és nem adja át a formátumot (és gondolom használod a vacak winamp agent-et), szóval winamp-ban kéne kivenni a támogatott file-formátumok közül (options, preferences, general preferences, file types - csak simán vedd le a kiterjesztésről a kijelölést és close) és utána újból az előző műveletet végrehajtani

okés igy megvan ty (legalábis remélem) volt egy olyan a winampba hogy mindig visszaálitja win startupnal a támogatott fajlokat o.O

Cobra

Le akarom cserélni a processzoromat egy X2-re, de sajnos csak OEM verziók vannak, ezért kéne hozzá egy jó hűtő, de nem igazán találtam megfelelő teszteket. S939-re kellene max 5e-ért egy sima fekvő, nem túl nagy darab, aminél az alacsony hang az elsődleges. KT, Zsiga, valaki valamit tud ajánlani?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-12-03, 13:27:17
Le akarom cserélni a processzoromat egy X2-re, de sajnos csak OEM verziók vannak, ezért kéne hozzá egy jó hűtő, de nem igazán találtam megfelelő teszteket. S939-re kellene max 5e-ért egy sima fekvő, nem túl nagy darab, aminél az alacsony hang az elsődleges. KT, Zsiga, valaki valamit tud ajánlani?
A64-re kis túlzással egy bevagdosott konzervdoboz elég hűtőbordának. :) Olcsó és jó pl. az Arctic Cooling Freezer64 Pro, de ez nem fekvő. Más ötletem nem igazán van, sose voltam igazán képben olcsó hűtő ügyben, inkább a ~10k-s kategóriából szoktam válogatni.

Cobra

Arctic Cooling-ból most az Alpine 64-et néztem, ez elég jónak tűnik, de azért várok még tippeket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Pedig én is a Freezert mondom, mert amikor megjelent, akkor
elég nagy meglepetést okozott nagyon jó teljesítményével és
alacsony árával. Az Alpine és hasonló kicsi fekvő társai vagy
melegek, vagy hangosak lesznek. De ha nagyon ragaszkodsz
a fekvőhöz, akkor még van a Zalman 7000AlCu, ami elég halk
csökkentve a feszültségét, de már épp a ktgvetési határon
túl van.

Cobra

#1724
Közben találtam tesztet arról az árkategóriáról, amit kinéztem és valószínűleg maradok a Glacialtechnél. Az Alpine 64 halkabb volt ugyan a tesztekben, de 1-2 fokkal melegebb, mint a gyári hűtő. A GT 7320 meg minden tesztben jobb volt mind hűtésben, mind hangban, mint a gyári hűtő, amivel most én pl nagyon meg vagyok elégedve, csak nyáron (28fok+ a szobában) ment 60 fok közelébe a processzor és lett hallható hangja a ventillátornak. Igazbáól ha nem másfélszer annyiba kerülne a dobozos processzor (már ha tényleg lehet még a hirdetett helyen kapni), akkor azt venném.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Tud vki segíteni, hogy honnan tundék esetleg jó hóesés script-et beszerezni és azt milyen kódok beillesztésével tudnám a weblapra hegeszteni? :)

Dreamcleaver

Ha valakit ignore-ra rakok akkor az blokkolja a pm-jeit is? Nagyon érik az első.  :__devil:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Nem, a profilban külön PM tiltólista van.

A tökéletesség unalmas.

noriko

Van itt valaki, aki ért a téligumikhoz? Vagy meg tud kérdezni valakit a közelében, aki ért?
Vennem kéne, de fogalmam sincs hogy hol kell/érdemes, meg hogy milyet. Neten most gyorsan rákerestem, de a rámzúduló adathalmazt nem tudom elég gyorsan értelmezni. Van 6ezertől 100ezerig választék ugyanis...  :3x3:
Ha a fentiekre valaki tud válaszolni, akkor bónusz kérdés még, hogy elég ha kettőt veszek, vagy az hülyeség, mert akkor nem lesz egyforma a négy kerék / ugyanúgy csúszik az autó?
Seat Cordobára lesz, és ez a kocsi NAGYON durván irányíthatatlan a legvékonyabb hóréteg leesése esetén is. Tapasztaltam. Még egyszer nem szeretném!
"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi

Mind a 4 kerékre érdemes venni. És bármilyen márkájó téligumi rengeteget számít a téli közlekedésben. Márkákrók nem sokat tudok, haverok tapasztalat, hogy kb 40-60eFt-ba kerülő garnitúrák már jók. Nagyon olcsót nem érdemes venni, kivéve ha akcióban olcsó :)

Fazék

van valakinek vezetéknélküli fejhallgatója? rövid véleményt a típus beírásával? danke :)

csak mert már megőrülök, hogy folyton útban van ez a mocsok kábel, folyton szétbomlik az összekötegelt rész is, richtig rálépek asztaltól fölálláskor és szakad le az egész a nyakamból, tököm tele van már vele. hangminőség audiofil szinten nem érdekel. amennyiben korrekten hangzik, már jó.

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-12-16, 16:59:30
van valakinek vezetéknélküli fejhallgatója? rövid véleményt a típus beírásával? danke :)

csak mert már megőrülök, hogy folyton útban van ez a mocsok kábel, folyton szétbomlik az összekötegelt rész is, richtig rálépek asztaltól fölálláskor és szakad le az egész a nyakamból, tököm tele van már vele. hangminőség audiofil szinten nem érdekel. amennyiben korrekten hangzik, már jó.
Van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, igen jól szól, akkora hatótávolsága van, hogy ha akarnám a szemben levő boltba is átmehetnék benne, és ennél kényelmesebb jószág még nem volt a fülemen. (természetesen fülesekhez mérten, 6-8 óra használat után azért ezt is megkönnyebbülés levenni :) )


kikuchiyo

SONY TMR-RF850R here.

A hangminőségét nem tudom megítélni, nem vagyok audiobuzi, nekem teljesen jól hangzik. A hatótávolsága 150-200 méter, leteszteltem :)
Nagyon kényelmes, alig érzem, ha a fejemen van. Más fülhallgatóktól eltérően nem szorítja a fülemet és a fejemet, és hatékonyan csillapítja a külső zajokat (pl. a "hányszor mondjam már, hogy gyere le, de most azonnal" típusúakat is).

(in b4 K_T)
Failure is the default option

Cobra

Nekem is Sennheiser van, Manitu verziójának az elődje. K* drága volt, de k* jónak tartom :) Szerintem a drágább Sony, Thomson és Philips wirelessekben se csalódnál.
Noriko, ha mondasz egy méretet (vagy legalább évjáratot és motortípust) és megmondod mennyit szánnátok rá, akkor tudunk konkrét típust mondani. Egyébként kell a 4db és csúszós úton a legolcsóbb téli is jobb, mint a legdrágább nyári.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1734
köszönöm a segítő hozzászólásokat  :merci:

Sennheiser RS 110 mellett döntöttem, és majd veszek bele két aksielemet (bár előtte jó lenne, ha megtalálnám a töltőnket hozzá..., mert ha nem találok töltőt hozzá, akkor értelmesebb lenne a 120-ast vennem...)

sztetek van értelme +1400 Ft-ért +1 év garanciának? mert találtam egy olcsó helyen 13478-ért 1 év garanciával (turulpc.hu) és egy másik helyen 14900-ért 2 év garanciával (extreme digital) ti melyiket vennétek? :redface:

vagy esetleg jobban megérné egy RS120 beépített töltővel, + 2 akksi elemmel 2 év garival 18200 Ft-ért?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-17, 11:00:58
sztetek van értelme +1400 Ft-ért +1 év garanciának? mert találtam egy olcsó helyen 13478-ért 1 év garanciával (turulpc.hu) és egy másik helyen 14900-ért 2 év garanciával (extreme digital) ti melyiket vennétek? :redface:
Extreme Digital garancia kb. szart sem ér. Vagy ha neked az garancia hogy ülnek rajta minimum 2 hónapot (szinte minden cuccuk német szürkeimportos, így külföldre viszik gariztatni...) akkor hajrá.

sirtomi

Vezetén nélküli fejhallgatóról az jut eszembe, mikor itt melóhelyen kollégánk fejhallgatójával hallgattuk milyen filmet néz valaki a szomszédos kollégiumban :D

Fazék

#1737
Quote from: Zsiga on 2007-12-17, 11:18:04
Quote from: Fazék on 2007-12-17, 11:00:58
sztetek van értelme +1400 Ft-ért +1 év garanciának? mert találtam egy olcsó helyen 13478-ért 1 év garanciával (turulpc.hu) és egy másik helyen 14900-ért 2 év garanciával (extreme digital) ti melyiket vennétek? :redface:
Extreme Digital garancia kb. szart sem ér. Vagy ha neked az garancia hogy ülnek rajta minimum 2 hónapot (szinte minden cuccuk német szürkeimportos, így külföldre viszik gariztatni...) akkor hajrá.
no igen, nekem is volt már dolgom velük, pont ezért döntöttem úgy, hogy beleírom a nevüket a kérdésbe :)
anno vettem náluk egy usb-s keypad-ot. azt hiszem ednet márka volt. hazavittem, gépre rádug, nem működik, ismeretlen eszköz. frankó. driver keres. nem kell hozzá driver. rádug másik gépre, szintén nem megy. rádug harmadik gépre, szintén nem megy. vissza a mammut-ba a boltba. már volt pár ember előttem aki a panaszkönyvhöz állt sorba, felkészültem lelkileg. szerencsére más szempontból is fölkészültem, mert vittem a notebook-ot  :__devil: de nem mutattam, mert biztos voltam benne, hogy az lesz az első mondata, hogy sajnos nem tudjuk kipróbálni, visszaveszik és majd ellenőrzik pár napon (héten) belül. mondom ott van ön előtt egy gép, miért nem tudja rádugni? sajnos ilyet nem tehet. ekkor előkaptam a notebook-ot, hogy akkor ne fáradjon kérem.  :fuk-u: rádugom, egyértelműen az eszköz hibájából nem megy. kicsit elkeseredett szegény, hogy egy emberrel kevesebbet fog megszívatni ma, de azért még próbálkozott egy kicsit, nem akarta visszaadni a pénzt, kihozott egy másik példányt. természetesen az sem működött (és ilyen hulladékot árusítanak). ezután már nem volt más választása, mint hogy visszaadta a pénzt, megfogadtam neki hogy nem fogok egyhamar náluk újra vásárolni, átsétáltam a 2 bolttal odébb lévő notebook.hu boltba, vettem egy kensington márkájú usb-s keypad-ot, amit azért óvatosságból helyben kipróbáltam és azóta is hibátlanul működik. szóval ezért írtam be hogy biza az extreme digital-nál van az a 2 év garancia :)

Vándor Computer-ről tapasztalat? mert jelenleg inkább az RS 120 mellett döntöttem, holnap du. vehetem át majd 2 év garanciával.

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-12-17, 11:50:34
Vándor Computer-ről tapasztalat? mert jelenleg inkább az RS 120 mellett döntöttem, holnap du. vehetem át majd 2 év garanciával.
Én náluk vettem, korrekt a kiszolgálás, ha valami nincs, akkor meghozzák, akkorra, amikorra ígérték. Garanciával nincs tapasztalatom, nem szoktak tönkremenni a cuccaim gariidőn bellül :lazza:


Xzone

Quote from: Manitu on 2007-12-17, 13:17:59
Quote from: Fazék on 2007-12-17, 11:50:34
Vándor Computer-ről tapasztalat? mert jelenleg inkább az RS 120 mellett döntöttem, holnap du. vehetem át majd 2 év garanciával.
Én náluk vettem, korrekt a kiszolgálás, ha valami nincs, akkor meghozzák, akkorra, amikorra ígérték. Garanciával nincs tapasztalatom, nem szoktak tönkremenni a cuccaim gariidőn bellül :lazza:

Garanciaidőn belül semmi sem megy tönkre... csak pár nappal utána.