Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Voila. A jobboldali vonal sk keszult, kozvetlen behatassal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 21:59:08
Voila. A jobboldali vonal sk keszult, kozvetlen behatassal.
szépen néz ki, szerintem fogom még használni ezt (feljegyeztem magamnak, terragen, ugye? :D), csak ez ugye arra nem jó, amire nekem kéne... az a baj, hogy a Földről készült műholdképeken nem találtam akkora mocsár-pacákat, amiből jól össze lehetne ollózni egy mocsárbolygót. itt van pölö a Dagobah, amivel meg egy bajom van: a légkör -.- (azon kívül, hogy persze van benne árnyékos rész, és gömbnézetű, de ez most mellékes mindkettő...)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Tehat kene egy olyan szokasos ellipszis alaku terkep, de dugig mocsarral?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 22:09:20
Tehat kene egy olyan szokasos ellipszis alaku terkep, de dugig mocsarral?
íííígy van. :D (csak eljutottunk idáig.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

#1864
Eeeeooeee... pill, kiserletezek. Back in a nemtudommennyi ido.

edit: avagy 5 perc alatt. Ilyen kene, csak reszletesebb?
Random zaj nagy leptekkel, ra random zaj kis leptekel, vizszintet felhoztam, sarosra allitottam, atlatszosagot birizgaltam, meg szineket igen bena modon.
Vagy ez, vagy rajzolgatsz kb kezzel sokaig. Ja es a felbontast es a reszletesseget felnyomtam, napocskat odebbtettem (rosszabbul is nez ki), aztan photoshopped. Spherize meg szethuzas jobbra-balta. Balra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Cseppet sem hasznos tipp:

ha csak annyi kell, hogy valamennyire mocsárnak kinéző textúrával legyen egy gömbfelület burkolva (pl. mint ez), akkor jobban jársz, ha nem tökölsz sokat a problémán, és írsz egy vacak scriptet vagy akármit, ami egy téglalapot megtölt a libafoszöld és a hányászöld különböző árnyalataival, aztán áttranszformálod valamilyen szférikus projekcióba.
De ha tényleg maximalista vagy, akkor igenis kell, hogy érdekeljen a planetológiai hitelesség, és lemodellezed a lemeztektonikát, az eróziót, a szélességgel változó besugárzás és a bioszféra hatásait egy 4 milliárd éves időszakra, hogy valóban hihető felszínt kapj.  :Kiraly:
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: kikuchiyo on 2008-03-17, 22:34:30
Cseppet sem hasznos tipp:

ha csak annyi kell, hogy valamennyire mocsárnak kinéző textúrával legyen egy gömbfelület burkolva (pl. mint ez), akkor jobban jársz, ha nem tökölsz sokat a problémán, és írsz egy vacak scriptet vagy akármit, ami egy téglalapot megtölt a libafoszöld és a hányászöld különböző árnyalataival, aztán áttranszformálod valamilyen szférikus projekcióba.
De ha tényleg maximalista vagy, akkor igenis kell, hogy érdekeljen a planetológiai hitelesség, és lemodellezed a lemeztektonikát, az eróziót, a szélességgel változó besugárzás és a bioszféra hatásait egy 4 milliárd éves időszakra, hogy valóban hihető felszínt kapj.  :Kiraly:
azé szeretném hogy valahogy kinézzen :D a téglalap megtöltése az még oké, plánehogy akkor összeillesztem a jobb és a bal élet, és akkor még folyamatos is lesz, de nekem ilyen dizájnkodáshoz zéró érzékem van :D az Omicron Persei meg öhm nem nyerte el úri tetszésem, ha már választani lehet :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kikuchiyo

#1868
Egy epszilonnyival használhatóbb tipp: esetleg a Celestia add-on textúrái között érdemes körülnézni, hátha találsz valami használhatót.

Vagy: találtam ilyen leírást, ez éppen sivatag, és Photoshop helyett Gimp, de ötleteket adhat.

BTW ha lenne sok időm, leprogamoznám (akár magamnak is) az imént vázolt folyamatot. Végülis ennél kreatívabb elfoglaltság kevés van: egész világokat teremteni a semmiből! Már csak az lenne a jobb, ha automatikusan, gombnyomásra lehetne végtelen sok bolygót teremteni. :D
Boldolgult gyermekkoromban sok űrhajót és bolygótérképet rajzolgattam, azért fog el a nosztalgia ennek a problémának az olvastán.

Also, links.
Oder, rechts.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 22:55:06
Doh.
http://www.planetannihilation.com/terragen/tg_map_tut/tutorial.html

Najolvan... :borul:
http://www.planetside.co.uk/gallery/f/tg2/?g2_page=3
JÉZUSOM.

kiku: will do, thx. meg most olvasgatom a linkset.
hátésde komolyan, megálmodni és megszülni egy bolygót, van ennél jobb? :D (van, pl. ezen kívül még van harminc másik >_<, de azok sematikusabb bolygók, arra CivIV térképek jók lesznek :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 22:55:06
Doh.
http://www.planetannihilation.com/terragen/tg_map_tut/tutorial.html

Najolvan... :borul:
http://www.planetside.co.uk/gallery/f/tg2/?g2_page=3
Hűazannyát :he: Úgy tűnik ez egy kicsit komplexebb progi, mint amilyennek gondoltam... anno marha régen szórakozgattam vele, de ilyesmiknek a közelébe sem értem...


Kvikveg

Nos. Bekrepalt az mp3lejatszom (najo, csak a hangosito gomb. Szetszedve, es a megfelelo dolgokat rovidre zarva hangosodik csak.)
Ismerosnek Meizu e5 van, sehol sem kaphato.
Neztem anno SAMSUNG YP-Z5FQ-t, de mar nem emlekszem sokra, azon kivul, hogy Zsiganak ilyesmi van. Zsiga: milyen tapasztalataid vannak vele?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

nékem is bekprepált a hulladék Panasonic mp3 lejátszóm, ennyi tetves pénzért tovább kéne bírnia 2-3 évnél. kurva isten hogy panasonic-ot se veszek többet

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2008-03-20, 20:34:56
Nos. Bekrepalt az mp3lejatszom (najo, csak a hangosito gomb. Szetszedve, es a megfelelo dolgokat rovidre zarva hangosodik csak.)
Ismerosnek Meizu e5 van, sehol sem kaphato.
Neztem anno SAMSUNG YP-Z5FQ-t, de mar nem emlekszem sokra, azon kivul, hogy Zsiganak ilyesmi van. Zsiga: milyen tapasztalataid vannak vele?
A hülye érintőgombjait leszámítva rendben van. :)

Kvikveg

 :lol: Mit csinaltal vele?

Meg megprobalok egy regi egerbol kioperalni egy ugyanilyen klittyentot es beforrasztani. Milyen mazli, ha az ember olyan cegben van, ahol mindenhol hever egy forrasztopaka. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2008-03-20, 21:38:14
:lol: Mit csinaltal vele?
Semmit, gyárilag egy fos. :) De meg lehet szokni.

Kvikveg

Beh...


Kihivas napja - Zsiga bebizonyithatod, hogy tenyleg kimaxoltad a Google-skilledet.
Feliratot keresek a Rejseholdet cimu dan sorozathoz. .avi-khoz. Es semmit sem talalok. Najo, norveg feliratot, sokat erek vele...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#1878
Mivel nem talaltam hirtelen olyan mp3lejatszot ami tetszett volna, frusztraciolevezetesnek vettem egy Sennheiser cx 300 fulhallgatot.
Ugyhogy most nem hallom a billentyuzet kopogasat, pedig nem uvolt a zene. Najo, csak kicsit...
A fulbe dughato resze valami fura kikepzesu gumikorong-torusz-ufo, hatasra gyk olyan, mint egy fuldugo. A hangja a masik fulhallgatom - Panasonic parezer, klasszikus kicsifules - utan mennyei manna.
Sajnos az edigitalba mentem, az eladoik meg mindig tahok. Tudnam ilyenkor miert nem jut eszembe masik hely. :/
Kertem, hogy megnezhetem-e az osszes (3) szinvariaciot. Megjegyezte, hogy hat fekete, feher, ezustszinu van. Meg hogy a honlapon lehet latni. Mondtam, hogy azert eloben mas. Hat jo, kihozza, de a raktaros nem biztos, hogy odaadja. Anyad.
Elvittem a feketet, kifizettem. Ket perc mulva mar biztos voltam benne, hogy az ezustszinu jobban nezett ki. Meg abban is, hogy ha azt hozom el, akkor ket perc mulva biztos lettem volna benne, hogy a fekete a szebb.  :gyagya:

Azert ha valaki csodaval hataros modon lat valahol Meizu e5-ot szoljon. Addig meg nezek mast is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Sennheiser cx 300-at a legjobb fülesnek mondják :)

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2008-03-22, 01:41:29
Sennheiser cx 300-at a legjobb fülesnek mondják :)
Ide is beírtad?
Akkor ide is válaszolok.
Baromság. Csak az mondja annak, aki a) süket b) nem használt még
jobb fülhallgatót. Az elődjét (Creative EP-630) kb 2-3 éve használom;
a mélyek nem mennek sokáig le és gyengék; a magasak nem mennek
túl sokáig fel; a hangból sok részlet elveszik; a hangzás beszűkült,
alig van valami tér-érzet.
Ennek ellenére egy jó darab, főleg ilyen áron. Az igazi iem-ek ennek
többszörösénél kezdődnek, és simán felmennek 6 számjegyű árakig.
Sok külső zajt kiszűr és árához képest jól szól.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-22, 01:58:35
...
6 számjegyű árakig.
...
:zomg: Azert mar remelem dolgozik is helyettem a melohelyen.  :haha:

Igazsag szerint jobbat akartam mint a mostani, de ennek az aranal tobbet tuti nem adtam volna ki. Ugyhogy nekem megerte - amig meg nem tudom, hogy olcsobban vagy jobbat lehet kapni, mert persze akkor nem orulok. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Skacok, tudtok adni 1-2 linkelt ahol anime desktop themesek (nem csak háttérképek) vannak? Google nem hozott szerencsét. Előre is köszi!

Én

#1883
Quote from: Damnatus on 2008-03-24, 19:59:37
Skacok, tudtok adni 1-2 linkelt ahol anime desktop themesek (nem csak háttérképek) vannak? Google nem hozott szerencsét. Előre is köszi!
http://www.animetheme.com/animetheme.html
Még nem láttam ennyire gusztustalan honlapot a lemonparty.org óta, de van pár. (mégha nem is túl igényes)
ED: érthetőség kedvéért :smile:

Selmo

És megmondanád ez mit keres itt? ::)

A tökéletesség unalmas.

Én

Damnatusnak válaszoltam...

Selmo

Legközelebb idézz vagy valami, mert így nagyon randomban bedobott véleménynek tűnt oda nem illő topicban. Persze én se néztem az előző postot, úgy a linkből már leesett volna. :P

A tökéletesség unalmas.

Damnatus

#1887
szvsz előző postra érkező választ fölösleges linkelni ;)

Quote from: Én on 2008-03-24, 20:04:23
http://www.animetheme.com/animetheme.html
kösz

Kiera

Helló.
én azt szeretném kérdezni,lehet, hogy volt már ilyen kérdés, és ha volt akkor bocsi, na  hogy le akartam, tölteni egy animét de a mappa üres volt. tudom, hogy fent van, mert már egszer el kezdtem tölteni, csak utána félbehagytam. ennek mi lehet az oka, mármint, hogy üres a mappa, és ugye fent lesz még? (nem tudom, hogy ki lehet-e írni, de csak ki lehet, én a Tsubasa Chronicle mappáról írtam)

Én

Néha megesik, hamar vissza fög jönni. Ha jól emlékszem, az nem volt benne az elveszettek listájában.