Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soldier

#2071
hát sry, anidb-s kérdésemhez megint nem talaltam jobb topicot. a kérdés nem lenne más mint hogy valamiert a user page-n az istenért nem akar frissiteni a counter, ha igen akkor is hibásan.Eleinte nem zavart de már 15-20-at/nem részt -_-/ elkavart valahova ,amik persze a vote listen illetve a mylisten is tökéletesen megvannak de a counterbe ahogy mondtam össze-vissza számol vagy leginkabb sehogy /pl hozáadok 5-t erre +1et kapok,na de kérem?!/ nem egy vilagrengetö probléma persze, de ha van valakinek vmi ötlete mit kezdejek ezzel,-mert irritál picit,az ossza meg velem please. reporot küldtem , volt is valami ilyesmi opcio, vagyis azthiszem hogy küldtem mert visszajelztest nem kaptam ez 2 napja volt /mmint hogy reportoltam/.Ötlet vki?

Alkyra

akarok egy könyvet nyomtatni otthon(Toradora!) s lenne két kérdésem:

1. milyen papír is kell a borítónak s a lapoknak?
2. mivel ragasszam össze? van erre valami speciális technika is?( én most nem arra gondolok, hogy a két oldalt ragadsz össze technokollal oszt kész )

Van már valakinek ehhez hasonló tapasztalata?

Selmo

Ha veszel fűzhető fóliát és beteszed egy mappába, az nem jó?

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Selmo on 2008-09-27, 19:45:48
Ha veszel fűzhető fóliát és beteszed egy mappába, az nem jó?

Ajándék lesz. Ki akarom nyomtatni a Todadora novellát(első két kötetét). Nem kapható sehol, főleg nem angol változatban.-.-
Baka-tsukin volt egy fordítás s azt szeretném könyvé alakítani.

Selmo

Ezesetben kinyomtatod, hagysz kötési margót és bekötteted.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-09-27, 18:36:55
1. milyen papír is kell a borítónak s a lapoknak?

Lapoknak 75-80(-90) grammos, borítónak meg ízlés szerint; mondjuk 200 gramm alatti ne legyen szerintem.

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-09-27, 21:46:23
Quote from: Alkyra on 2008-09-27, 18:36:55
1. milyen papír is kell a borítónak s a lapoknak?

Lapoknak 75-80(-90) grammos, borítónak meg ízlés szerint; mondjuk 200 gramm alatti ne legyen szerintem.

:merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2008-09-27, 18:36:55
akarok egy könyvet nyomtatni otthon

van erre valami speciális technika is?
Quote from: Alkyra on 2008-09-27, 20:00:35
Ajándék lesz.

Sztem ha azt akarod, hogy jól is nézzen ki, akkor ezt otthon fellelhető eszközökkel
nem lesz könnyű emberi formába hozni. Vannak kis nyomdák, fénymásolószalonok
és hasonlók, ahol diploma-kötést vállalnak, ott biztos megcsinálnák ezt is.

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-28, 20:46:05
Quote from: Alkyra on 2008-09-27, 18:36:55
akarok egy könyvet nyomtatni otthon

van erre valami speciális technika is?
Quote from: Alkyra on 2008-09-27, 20:00:35
Ajándék lesz.

Sztem ha azt akarod, hogy jól is nézzen ki, akkor ezt otthon fellelhető eszközökkel
nem lesz könnyű emberi formába hozni. Vannak kis nyomdák, fénymásolószalonok
és hasonlók, ahol diploma-kötést vállalnak, ott biztos megcsinálnák ezt is.

Már én is gondolkoztam rajta s nem is lenne annyira drága, csak méretezni kéne a cuccost.(hogy ugyanakkora legyen a dokumentum is...)
Esetleg valaki ismer egy ilyen boltot ami vállal ehhez hasonlókat?

Bishop

Másnak is gond van a freemailel? Mert nem tudok belépni mindig a freemail.hu/levelezes/....ra akar csatlakozni de aztán nem történik semmi. Egyszer sikerült behoznom és akkor is loginnál betölti a nagy semmit. Az lehet talán hogy az internet explorerrel van a gond sajnos nem értek hozzá, mert minden ilyen loginosnál betölti a nagy  semmit, azt se tudom ide hogy sikerült most belépnem, csak a firefox meg egyáltalán nem jön be. És egy fontos levelet várok szal akinek lenne Freemailel, IE-vel vagy FFel kapcsolatban valami segítsége plz írjon

Zsiga

Úristen, van még aki
1. fremailt használ?
2. nem POP3/IMAP-on keresztül tölti le a leveleit?
:zomg:

motifator

Quote from: Zsiga on 2008-10-06, 22:05:05
Úristen, van még aki
1. fremailt használ?
2. nem POP3/IMAP-on keresztül tölti le a leveleit?
:zomg:
lol a segítőkészség :P

Mindenesetre nekem az az érzésem, hogy a te géped szét van kúrva rendesen, ha szabad ilyen finoman és úriasan fogalmaznom :)
Az alapján, amit a wow topikban írtál, én formázással és win reinstallal kezdenék.
De előtte a gépből vinyó ki, egy egészséges gépbe be, nem a te vinyódról bootolni, hanem az egészségesről. Figyelni rá, hogy semmit se indíts el a te vinyódról, jobb, ha még explorerrel se mész bele, biztos, ami biztos. Na akkor egy vírusirtást intézni, utána fontos adatokat lementeni, majd format, win reinstall, és a régi cuccok visszamásolása.
Sajnos egy rendesen szétkúrt gépet ennél egyszerűbben (és főként biztosabban) nem lehet helyrerakni.
Ha mindezt végigszenvedted (őszinte részvétem :)), akkor utána javaslom vírusírtó, de legalább valami normális tűzfal használatát.

Long story short, bár nincs freemailes accom, és nem tudom kipróbálni, nekem a fm egészségesnek tűnik. A géped annál kevésbé.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: Zsiga on 2008-10-06, 22:05:05
Úristen, van még aki
1. fremailt használ?
2. nem POP3/IMAP-on keresztül tölti le a leveleit?
:zomg:
1. Én pl, egyéb más emailcímek mellett
2. Speciel a web felületet azért szeretem, mert bárhonnan, bármikor látom az összes levelemet. (igen, tudom, hogy levelező programmal is meg lehet oldani, hogy maradjon a szerveren a levél)
Régebben használtam levelező programot, mostanság olyan keveset emailezek, hogy nincs igazán szükségem rá.

Bishop: nekem valami tűzfal vagy hasonló problémának tűnik. Vagy valami trójaid van...

Én

Quote from: Zsiga on 2008-10-06, 22:05:05
2. nem POP3/IMAP-on keresztül tölti le a leveleit?
:zomg:
Ha nem emailezel aktívan csak néha egy confirmation emailhez kell, akkor mifasznak? :P
De freemail gány, az tény.

Szerk&repost: I need some seriose leveling on my English skill.
Hogyha azt akarom kifejezni, hogy ma szar vagyok, akkor azt folyamatosban vagy egyszerű jelenben teszem? Mondjuk: Today, I fail terribly, vagy Today, I'm failing terribly? Eredetileg egyszerű jelenben írnám, de haverom aki jobb nálam angolból eléggé elbizonytalanított. Folyamatosban nekem elég furán hangzik.

minuszmiki

Nem kell folyamatos. De ki is küszöbölheted az egészet egy "My day fails terribly"-vel.

Próféta

I'm failing terribly all day long?
Vagy inkább: I've been failing terribly the whole day?

Én

Igazából csak azt akartam tudni, hogy az egyszerű vagy folyamatos jelen a helyesebb ebben az esetben. :)

Zsiga

Quote from: Én on 2008-10-06, 23:49:33
Igazából csak azt akartam tudni, hogy az egyszerű vagy folyamatos jelen a helyesebb ebben az esetben. :)
Simple.

noriko

Quote from: Zsiga on 2008-10-07, 01:06:21
Quote from: Én on 2008-10-06, 23:49:33
Igazából csak azt akartam tudni, hogy az egyszerű vagy folyamatos jelen a helyesebb ebben az esetben. :)
Simple.
szerintem meg a folyamatos a helyesebb, de a simple-t is lehet használni, főleg szlenges környezetben.
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2008-10-09, 01:17:16
szerintem meg a folyamatos a helyesebb, de a simple-t is lehet használni, főleg szlenges környezetben.
Nem folyamatos tevékenységről, hanem inkább állapotról van szó, az meg simple. De nem vagyok angoltanár, szóval simán lehet hogy tévedek, viszont a nyelvérzékem is azt mondja hogy simple, márpedig az már írt nekem egy majdnem max pontos Rigó utcai nyelvtani tesztet. :)

noriko

de az egész napra kiterjed, és átmeneti (remélhetőleg)... Az én nyelvérzékem meg elsőre continuous-t mondott, és nekem is van egy majdnem max pontos Rigó utcai nyelvtani tesztem, szóval ezt az érvet hanyagolhatjuk mindketten :P

Amúgy a sokadik összehasonlítás után már kezdek elbizonytalanodni.  :frown:
Gyorsan egy angol tanárt!
"I wish I could, but I don't want to."

chilip

#2092
Simple Present általában mi történik, szokásszerű dolgok, állapotszerű dolgok.

Present continous most történik valami vagy a közeljövőben (időpont kell akkor), ha always-el áll a folyamatos, akkor azt fejezi ki hogy az illetőt idegesíti/zavarja a cselekvés/történés.

inkább folyamatos :P (most tanulok angol nyelvvizsgára ^^ )

Quote from: Próféta on 2008-10-06, 23:46:09
I'm failing terribly all day long?
Vagy inkább: I have been failing terribly the whole day?

és ez inkább present perfect continous > hangsúly az eltelt időn van, és emelett a cselekvés lezárult az adott időpontra, ergo ez a jó ha most fejeződött be vagy a közelmúltban(?).

Darkstar

#2093
Szerintem meg simán lehet azt használni, amelyik jólesik. Legalábbis ahogy én találkozom vele, az angolok is elég rugalmasan kezelik a szabályokat és igeidőket.

Én pl a multkor a "rövidítéseken" (vagy hogy hívják ezt az are not vs aren't dolgot) filóztam, hogy amikor egy helyen többet is lehet használni de nem összevontan, akkor más formáknál máshol van a hangsúly és más-más mondatszerkezetebenhelyzetekben melyik lehet a "helyesebb". Aztán rájöttem, hogy ezen totál felesleges gondolkodni, mert teljesen mindegy. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2008-10-09, 11:02:25
Szerintem meg simán lehet azt használni, amelyik jólesik. Legalábbis ahogy én találkozom vele, az angolok is elég rugalmasan kezelik a szabályokat és igeidőket.

Én pl a multkor a "rövidítéseken" (vagy hogy hívják ezt az are not vs aren't dolgot) filóztam, hogy amikor egy helyen többet is lehet használni de nem összevontan, akkor más formáknál máshol van a hangsúly és más-más mondatszerkezetebenhelyzetekben melyik lehet a "helyesebb". Aztán rájöttem, hogy ezen totál felesleges gondolkodni, mert teljesen mindegy. :D
Ott a pont, Amerikában rendszeresen hülyének néztek a helybéliek meg az angolok is hogy olyan igeidőket meg szerkezeteket használok néha amiket ők csak szépirodalmi művekből ismernek, és lövésük sincs hogy/hol/mikor kell helyesen használni. :D

Én

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 02:01:49
majdnem max pontos Rigó utcai nyelvtani teszt. :)
Quote from: noriko on 2008-10-09, 02:36:01
nekem is van egy majdnem max pontos Rigó utcai nyelvtani tesztem
Nekem csak 80 pont lett a rigó utcai nyelvizsgám, do I fail? :P (közép)
Amúgy kösz, csak azért tettem fel e kérdést, mert adig basztatott valaki hogy nyelvtanilag helytelen a személyes üzenetem, hogy letöröltem a picsába. Ezek szerint nekem volt igazam, ha mindkettőt lehet használni (Simple-ben írtam). :smile:

noriko

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 13:35:18
Quote from: Darkstar on 2008-10-09, 11:02:25
Szerintem meg simán lehet azt használni, amelyik jólesik. Legalábbis ahogy én találkozom vele, az angolok is elég rugalmasan kezelik a szabályokat és igeidőket.

Én pl a multkor a "rövidítéseken" (vagy hogy hívják ezt az are not vs aren't dolgot) filóztam, hogy amikor egy helyen többet is lehet használni de nem összevontan, akkor más formáknál máshol van a hangsúly és más-más mondatszerkezetebenhelyzetekben melyik lehet a "helyesebb". Aztán rájöttem, hogy ezen totál felesleges gondolkodni, mert teljesen mindegy. :D
Ott a pont, Amerikában rendszeresen hülyének néztek a helybéliek meg az angolok is hogy olyan igeidőket meg szerkezeteket használok néha amiket ők csak szépirodalmi művekből ismernek, és lövésük sincs hogy/hol/mikor kell helyesen használni. :D
jó, de Én sem azt kérdezte, hogy melyik helyes, hanem hogy melyik a helyesebb! :P

a hétköznapi nyelvezetben meg tényleg úgyis mindenki összevissza használ mindent, de ott a lényeg az, hogy megértse a másik fél :)
Pl. én amerikai környezetben szedtem fel a nyelvet, és ebből kifolyólag, amikor először volt szerencsém itthon angol nyelvtani tesztekhez, sok olyan hangzott helyesnek és elfogadhatónak, amik nem voltak nyelvtanilag jó megoldások. Azóta sem kedvelem a nyelvtant. (nem is vállalnék angol tanítást semmi pénzért, mert tuti az lenne a vége, hogy teljesen elbizonytalanodnék!) Nekem amúgy az olvasás segített sokat, aminek örülök, mert sznob angol környezetben azért figyelik a nyelvtant is. Bár az igazán sznob jogi angol nyelvezettel még hadilábon állok! :D

(btw: tudom, hogy halál mindegy meg ilyesmi, de nem hagyott nyugodni a dolog, szóval... http://www.englishclub.com/esl-forums/viewtopic.php?p=367895#p367895
"I wish I could, but I don't want to."


Zsiga

Quote from: Én on 2008-10-09, 15:49:33
Quote from: noriko on 2008-10-09, 15:43:39
http://www.englishclub.com/esl-forums/viewtopic.php?p=367895#p367895
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
+1 :lol:
Asszem szakot váltok és megyek jogásznak ha ott ennyi szabadideje van az embernek... :D

noriko

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 15:51:04
Asszem szakot váltok és megyek jogásznak ha ott ennyi szabadideje van az embernek... :D
csakis szabadidőmben kukacoskodok, munka után  :ejnye:
(helps me to relax and stuff :P)
de most amúgy munka se nagyon van, mert a főnök reggel elhúzott Japánba.
remélem, hoz szuvenírt! :D

/off
"I wish I could, but I don't want to."