Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Próféta on 2008-10-12, 14:00:12
EDIT EDIT: és a kérdéses ige leginkább be, úgy hangzik a legjobban
It's the responsibility of the regional leader that the protective clothing be used according the rules.

Imho attól függ, hogy már betartatja vagy csak majd be köll tartatni.

Dreamcleaver

Quote from: Kvikveg on 2008-10-12, 01:31:51
Quote from: NLZ on 2008-10-12, 01:09:20
Sztem csak akkor gondolták komolyan, hogy a csempét tapétázd le, ha hülyék.
Nagyjabol nekem is ez jutott az eszembe.
Persze valoszinuleg ugy gondoltak, hogy elotte meg valamit kenjel ra, hogy sima legyen.

Vagy hogy verd le előtte a csempét.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-10-12, 14:00:12
EDIT EDIT: és a kérdéses ige leginkább be, úgy hangzik a legjobban
It's the responsibility of the regional leader that the protective clothing be used according the rules.

Szerintem ez nagyon rosszul hangzik, de tényleg :) (Ha már ilyen szerkezettel fejezzük ki, akkor "is" kellene imo.)

De inkább:

"The regional leader is responsible for enforcing rules regarding the usage protective clothing."

Talán ez hangzik a legautentikusabban.

Rounin

Quote from: Xzone on 2008-10-12, 15:25:37
Szerintem ez nagyon rosszul hangzik, de tényleg :) (Ha már ilyen szerkezettel fejezzük ki, akkor "is" kellene imo.)

De inkább:

"The regional leader is responsible for enforcing rules regarding the usage protective clothing."

Talán ez hangzik a legautentikusabban.

Nem, ez nagyon nem jól hangzik. :p

Ramiz

Siessetek már, itt ülök a fordítás előtt... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

The regional leader is responsible that the protective clothing is being used according to the rules.
?

Cobra

A védőruha egy vagy többrészes?
Egyébként Xzone-é jó lenne, csak kimaradt egy of a protective elől.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: Cobra on 2008-10-12, 16:26:37
A védőruha egy vagy többrészes?
Egyébként Xzone-é jó lenne, csak kimaradt egy of a protective elől.

Nem tudom.
Az ofot én is észrevettem. :)
Mindegy, annyira nem kritikus, hogy tökéletes legyen, csak kíváncsi voltam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Szerintem mindegy hány részes, a "the police" is egyes szám, pedig sok rendőr van benne.

Xzone

Quote from: Cobra on 2008-10-12, 16:26:37
A védőruha egy vagy többrészes?
Egyébként Xzone-é jó lenne, csak kimaradt egy of a protective elől.

Jaj bazz, azt úgy gondoltam, csak elírás :zomg:

noriko

Kérdés azoktól, akik néznek tévét és látnak plakátokat :D

Annak a djuice-os plakátnak, amin egy srác van cd tokon, és egy szolfézs órás hírdetéses cetli, és a szöveg, hogy "bármelyik híváson múlhat a jövőd", és ki van téve szinte mindegyik 4/6 villamos megállójában Budapesten, van tévé reklám változata is?
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2008-10-16, 16:41:30
Kérdés azoktól, akik néznek tévét és látnak plakátokat :D

Annak a djuice-os plakátnak, amin egy srác van cd tokon, és egy szolfézs órás hírdetéses cetli, és a szöveg, hogy "bármelyik híváson múlhat a jövőd", és ki van téve szinte mindegyik 4/6 villamos megállójában Budapesten, van tévé reklám változata is?
http://www.djuice.hu/hasznos_infok/reklamfilmek/

Soldier

ha megaupload nem enged többet tölteni mert hogy elértem a határt van vmi megoldás?/azon kivül hogy várok/ ez a Megaupload add firefox allat sem akar müködni vmiert.

Phobia00

Most kezdeném a Code Geass R2-t,és akadt egy olyan gondom,hogy lassú a kép.A hang megy normálisan.Az elsö szériával nem volt semmi gondom,lehet hogy a másodikhoz erősebb gép kéne?

motifator

A második szériából csak HD felbontás van fent a szerveren. Lehet, hogy az elsőt SD-ben nézted, és ahhoz még elég volt a géped, de a HD-t már nem bírja.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Quote from: Soldier on 2008-10-19, 14:25:43
ha megaupload nem enged többet tölteni mert hogy elértem a határt van vmi megoldás?/azon kivül hogy várok/ ez a Megaupload add firefox allat sem akar müködni vmiert.
Megoldás: USDownloader
Hónapok óta használom. Legjobb megoldás rapid, megaupload, data, letöltésre. Beállítod linkeket, és autómatikusan elkezdi letölteni. Ha az egyik végez akkor folytatja a következővel. Rapid kever és ott mindig van 15 perc várakozási idő.Data.hu-nál illetve megaupload-nál csak a kb. 1 perces visszaszámlálás van ami a free download miatt létezik.
Ide le van írva elég sok dolog róla. (elsősorban rapid-os leírás, de rengeteg ilyen oldalhoz használható. )
http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=74&t=4519&st=0&sk=t&sd=a&hilit=usdownloader
Remélem segíthettem.

Soldier

Quote from: Cloud on 2008-10-20, 22:26:07
Megoldás: USDownloader
Remélem segíthettem.
köszi kiprobálom majd.

Kvikveg

Mivel szoktak odaragasztani a PVC-csikot a kad es a fal talalkozasanal?
Van szilikon tomitoragasztom (a savas verzio) es Palmatex ragasztom. Ez utobbit ajanlottak hozza, de a tubusra ra van irva, hogy rugalmas PVChez nem ajanljak wtf. (Es nem hinnem, hogy rendesen szigetelne.)
Ja a kad es a fal kozott meg van egy kis vakolatnak kinezo valami, ami a vizszintes feluletet biztositja. A tomitonel kicsit aggodom, hogy elvalik tole. :/ (Bar a kadra ralog a csik, ugyhogy ott megfogna.) Kiszedni nem tudom, mert akkor meg tul nagy a luk egyes helyeken ahhoz, hogy tomitovel kitoltsem. Es epp eleg melo volt letisztitani eddig is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Sziloplasztból létezik kifejezetten fürdőszobai verzió, szerintem azzal jársz a legjobban. A normál szilikonragasztó nem jó, mert az porózus lesz, amikor megszárad. De létezik öntapadós műanyag csík kifejezetten kádszélekhez, nekem ilyen van a zuhanytálcán. Még van belőle, ha jó a szürke és kell, akkor oda tudom adni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Ez ami itt van Mester szilikon tomito ragaszto. Kulterrebelterre furefara. Ragasztashoz is... wow ezt nem olvastam el rajta eddig. Blablabla vizzaro. Akkor ez nem az a porozus fajta.
A csik sajna feher, es a kad is, a csempe meg borzalomsargazold, nem hiszem, hogy a szurke passzolna hozza, es a kad 3 oldalat kell korbenyalnom, hogy az alattam levo ne oljon meg.  :D De eszben tartom a felajanlast, koszi! :)
Ez a csik hogy nez ki amugy?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Kb 5cm széles, középen vékonyítással, hogy be lehessen hajlítani. Hátoldala meg öntapadós ragasztós. Az egyik fele megy a kádra, a másik fele felhajtva meg a csempére.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#2151
Aha! Akkor olyan mint az enyem, csak felhasznalobarat verzioban.

edit: na, felkentem-felragasztottam. Hogy ez milyen k savanyuan budos, bleh... De jo lett. :) Most mar gatlastalanul locsolhatom a falat.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Tud valaki olyan boltot, helyet, embert stb., ahol át tudnak konvertálni super8 filmet valamilyen modern formátumra?
Vagy olyan boltot, helyet, embert stb., ahonnan kölcsönözni lehet megfelelő vetítőgépet egy alkalomra?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-27, 13:51:20
Tud valaki olyan boltot, helyet, embert stb., ahol át tudnak konvertálni super8 filmet valamilyen modern formátumra?
Vagy olyan boltot, helyet, embert stb., ahonnan kölcsönözni lehet megfelelő vetítőgépet egy alkalomra?
http://digitalizalas.lap.hu/ -n már megnézted a lehetőségeket? (Digitalizáló cégek (általános) - jobb alul)
illetve ezek talán a legnépszerűbbek, de nem biztos, hogy legolcsóbbak:
http://www.direktdvd.hu/Video_digitalizalas.html
http://www.duborg.hu/video_h.htm

de természetesen egyiket sem ismerem, csak a családi videókazetták miatt már nézegettem párszor a lehetőségeket...

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-27, 13:51:20
Tud valaki olyan boltot, helyet, embert stb., ahol át tudnak konvertálni super8 filmet valamilyen modern formátumra?
Vagy olyan boltot, helyet, embert stb., ahonnan kölcsönözni lehet megfelelő vetítőgépet egy alkalomra?
http://www.direktdvd.hu/Keskenyfilm.html
Szinte ingyen van... :gyagya:

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-27, 14:05:24
Quote from: kikuchiyo on 2008-10-27, 13:51:20
Tud valaki olyan boltot, helyet, embert stb., ahol át tudnak konvertálni super8 filmet valamilyen modern formátumra?
Vagy olyan boltot, helyet, embert stb., ahonnan kölcsönözni lehet megfelelő vetítőgépet egy alkalomra?
http://www.direktdvd.hu/Keskenyfilm.html
Szinte ingyen van... :gyagya:
uh. árakat nem is néztem. hát részvétem kiku :haha:

Cobra

Ennyiből már kijön egy S8-as videókamera meg egy digitalizálókártya :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-10-27, 14:34:40
Ennyiből már kijön egy S8-as videókamera meg egy digitalizálókártya :)
És azzal hogyan digitalizálod? Az S8 egy teljesen analóg rendszer, scannelni kell a képkockákat a filmről, mint egy fotós negatívról...

Cobra

Super8 nem ugyanolyan szalagos, mint a VHS meg a Hi8?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-10-27, 20:55:16
Super8 nem ugyanolyan szalagos, mint a VHS meg a Hi8?
Nem. :)