Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Cloud on 2009-03-02, 13:06:07
Anidb-n meg lehet nézni az épp aktuális Top animéket, hentaikat?
Tehát azokat amik a legjoba rating-ot kapták.
Persze. Belemész az oldalsó menüből az Anime listába, ott meg a fejlécet állítgatva ki tudod listázni a legmagasabb pontszámú sorozatokat.
Pl.: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&orderby.rating=0.2&orderby.name=1.1&orderbar=0&noalias=1
Ha pl. a legjobb hentait keresed, vagy a legjobb akármit, akkor Categories menü, megfelelő kategóriát kiválaszt (H-nál rögtön az első a 18 restricted) onnan meg értelemszerűen ugyanúgy mint az előbb.

Szerk.: slowpoke.jpg

noriko

hahó! mobiltelefonok terén a hozzáértésem kőkorszaki szinten van... mostanában kezd kipurcanni a jelenlegi telefonom akkumulátora, és kéne vennem egy újat.
azon kívül, hogy tudjak vele telefonálni és sms-t küldeni, annyi az igényem, hogy lehessen rá saját csengőhangot tenni. Nem sablon letöltő oldalról, hanem pl. saját mp3-at. (vagy elég, ha van rajta hangszerkesztő, de gondolom ez már nem nagyon van a letöltési lehetőségek korában)
Megszakértené valaki ezt a telefont, hogy ezen lehet-e ilyesmit művelni?
Illetve ha az átviteli lehetőség a Bluetooth, akkor azzal PC-ről hogy lehet áttenni file-t a mobilra? Ahhoz is kell vmi extra kütyü?  :3x3:
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

#2222
Ha a leírásban írt dolog tényleg úgy van, ahogy írták, akkor saját csengőhangot nem tudsz sem feltölteni, sem szerkeszteni.

QuoteA telefont gyárilag telepített MP3 vagy 24 szólamú csengőhangokkal tehetjük egyénivé.

De előfordulhat, hogy csak bénán csinálták meg a leírást.

Quote from: noriko on 2009-03-02, 14:14:08
Illetve ha az átviteli lehetőség a Bluetooth, akkor azzal PC-ről hogy lehet áttenni file-t a mobilra? Ahhoz is kell vmi extra kütyü?  :3x3:

Beépített bluetooth a gépben, vagy ha nincs, akkor usb-s bluetooth kulcs.


Mobilarénás teszt

Azt írja, hogy MP3 lejátszás nincs, akkor ennél nem lesz mp3 csengőhang. És gyanítom, hogy szerkesztés sem lesz.

Egyébként 12MB memóriája van a gépnek, ez szerintem kvázi a fényképeknek van, szóval nem hiszem, hogy bármit is fel lehetne tölteni rá. Memóriája pedig nem bővíthető.

Cloud

Quote from: noriko on 2009-03-02, 14:14:08
hahó! mobiltelefonok terén a hozzáértésem kőkorszaki szinten van... mostanában kezd kipurcanni a jelenlegi telefonom akkumulátora, és kéne vennem egy újat.
azon kívül, hogy tudjak vele telefonálni és sms-t küldeni, annyi az igényem, hogy lehessen rá saját csengőhangot tenni. Nem sablon letöltő oldalról, hanem pl. saját mp3-at. (vagy elég, ha van rajta hangszerkesztő, de gondolom ez már nem nagyon van a letöltési lehetőségek korában)
Megszakértené valaki ezt a telefont, hogy ezen lehet-e ilyesmit művelni?
Illetve ha az átviteli lehetőség a Bluetooth, akkor azzal PC-ről hogy lehet áttenni file-t a mobilra? Ahhoz is kell vmi extra kütyü?  :3x3:
Az említett telefon kezeli az mp3 csengőhangokat.  Csengőhangot úgy tudsz rá tenni hogy adatkábellel összekötöd pc-vel, és külön szoftverrel pakolsz rá mp3  csengőhangokat,(általában adatkábel és telepítő cd nem alaptartozék)
vagy a már említett usb-s bluetooth kulcs segítségével tudsz pakolni rá számokat.
Esetleg még ha ismerőseidnek van bluetooth-os telefonja akkor  ők is tudnak neked küldeni mp3-at, amit beállíthatsz csengőhangnak.
Ebben a telefonban 11MB a belső memória, és nem is bővíthető, szóval óvatosan kell bánni az mp3 hangokkal. :)

Technikai info:
http://www.telefonguru.hu/keszulekek/keszulek-guru_nokia_2630.asp

Xzone

Quote from: noriko on 2009-03-02, 14:14:08
hahó! mobiltelefonok terén a hozzáértésem kőkorszaki szinten van... mostanában kezd kipurcanni a jelenlegi telefonom akkumulátora, és kéne vennem egy újat.
azon kívül, hogy tudjak vele telefonálni és sms-t küldeni, annyi az igényem, hogy lehessen rá saját csengőhangot tenni. Nem sablon letöltő oldalról, hanem pl. saját mp3-at. (vagy elég, ha van rajta hangszerkesztő, de gondolom ez már nem nagyon van a letöltési lehetőségek korában)
Megszakértené valaki ezt a telefont, hogy ezen lehet-e ilyesmit művelni?
Illetve ha az átviteli lehetőség a Bluetooth, akkor azzal PC-ről hogy lehet áttenni file-t a mobilra? Ahhoz is kell vmi extra kütyü?  :3x3:

Ezeket már az enyém is tudja, pedig nem mai darab (Motorola V3, lol). Az öcsémnek ilyenje van, szerintem veszett jó telefon. A legjobb benne a bővíthetőség: beleraksz egy 2 gigás memóriakártyát, és van mégegy mp3 lejátszód.

Cloud

Quote from: Xzone on 2009-03-02, 16:37:48
Quote from: noriko on 2009-03-02, 14:14:08
hahó! mobiltelefonok terén a hozzáértésem kőkorszaki szinten van... mostanában kezd kipurcanni a jelenlegi telefonom akkumulátora, és kéne vennem egy újat.
azon kívül, hogy tudjak vele telefonálni és sms-t küldeni, annyi az igényem, hogy lehessen rá saját csengőhangot tenni. Nem sablon letöltő oldalról, hanem pl. saját mp3-at. (vagy elég, ha van rajta hangszerkesztő, de gondolom ez már nem nagyon van a letöltési lehetőségek korában)
Megszakértené valaki ezt a telefont, hogy ezen lehet-e ilyesmit művelni?
Illetve ha az átviteli lehetőség a Bluetooth, akkor azzal PC-ről hogy lehet áttenni file-t a mobilra? Ahhoz is kell vmi extra kütyü?  :3x3:

Ezeket már az enyém is tudja, pedig nem mai darab (Motorola V3, lol). Az öcsémnek ilyenje van, szerintem veszett jó telefon. A legjobb benne a bővíthetőség: beleraksz egy 2 gigás memóriakártyát, és van mégegy mp3 lejátszód.
Én azért nem használtam telómat mp3 lejátszóként mert zenehallgatás után ha hivott vki  mindig akkor merült le. :D

Moha

Quote from: noriko on 2009-03-02, 14:14:08
Megszakértené valaki ezt a telefont, hogy ezen lehet-e ilyesmit művelni?
Anyámnak ilyen van. Lehet rá mp3-at rakni, de Nokia pajtásnak nem szokása adatkábelt adni, csak a drága telefonjai mellé, tehát marad a bluetooth.

Nekem egy olcsó W200 van. Kaptam hozzá USB kábelt, amivel simán be lehet mountolni a telefont, és pendriveként használni. Ettől egyszerűbben nem hiszem, hogy lehet rá mp3-at másolni. :) Szóval ilyen téren SE szerintem jobb.

Fazék

Quote from: Moha on 2009-03-02, 19:24:25
Quote from: noriko on 2009-03-02, 14:14:08
Megszakértené valaki ezt a telefont, hogy ezen lehet-e ilyesmit művelni?
Anyámnak ilyen van. Lehet rá mp3-at rakni, de Nokia pajtásnak nem szokása adatkábelt adni, csak a drága telefonjai mellé, tehát marad a bluetooth.
de szerencsére kezdenek észbe kapni a nokia-nál is, mert már az újabb telefonjaik többségéhez nem egyedi kábel kell, hanem egy sima bolti 5pin-es miniusb kábel is elég lehet, amit már bárki megkap 1-2e Ft-ért.

btw: 1-2 hete hallottam, hogy megtörtént a csoda, és az évek óta hangoztatott közös töltő ötletét aláírták a nagyobb gyártók, szóval azért nem teljesen hülyék. talán. bár persze itt is biztos lesznek kivételek, meg szívatások, de a lepényhal meg utoljára.

Moha

A Nokia mindig is különcnek számított. Szinte mindig volt valami, amiben az átlag Nokia telefonok elmaradtak a többi gyártótól. Egy ideig pl. az alsó és középkategóriás telefonjaikban a kijelző gyengébb volt, mint a konkurencia hasonló árú darabjaiban. Manapság meg az alaptartozékokkal bánik szűkmarkúan.
Mondom: az én alsó kategóriás w200-asamhoz is volt gyárilag egy 128MB-os memóriakártya és egy USB kábel is.
Szóval én amondó vagyok, Noriko, hogy ha "out-of-the-box" akarsz saját mp3 csengőhangot tölteni a telefonra, akkor ne Nokiát vegyél.

Makos

Nekem Nokia 5310 Xpress Music-om van és van adatkábel meg 2 gigás memcard is :)
Bár az is igaz hogy nem a legalacsonyabb árkategória.

noriko

Köszönöm szépen a válaszokat!
Azt esetleg tudja valaki, hogy a telefonszám átvitelért mennyit számolnak fel, ha maradok hálózaton belül? Gondolom, az plusz költség lenne...

btw, univerzális töltő terén legutóbb azt a felfedezést tettem, hogy anyukám Motorola töltőjével teljesen jól működik az outdated Nokia telefonom  :cool:
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

#2231
Quote from: noriko on 2009-03-02, 23:54:33
Azt esetleg tudja valaki, hogy a telefonszám átvitelért mennyit számolnak fel, ha maradok hálózaton belül? Gondolom, az plusz költség lenne...
Telefoncsere esetén? Fogod a régi telefonodat, kiveszed belőle a SIM kártyát, bedugod az új telefonba, használod. Ennyi. Persze szigorúan egy szolgáltató által értékesített (vagy független) telefonok között működik.

EDIT: ezesetben persze "kidobod" az új SIM kártyát; ha havidíjas előfizetést kötöttél rá a telefonért cserébe, az szívás. Ehelyett inkább pl. régi hűségszerződés hosszabbításában gondolkodj.

Telefonszámot legfeljebb akkor kell külön átvitetni, ha áttérsz egy új konstrukcióra, pl. feltöltőkártyásról előfizetésesre. Meg nyilván ha szolgáltatót cserélsz.

noriko

SIM kártya kidobást már egyszer eljátszottam az előző cserénél pár évvel ezelőtt, de mostmár a régit kéne cserélni, mert eléggé lekorlátozza a készülék kínálta lehetőségeket, már amennyire értek hozzá. (Pl. az új kártyával bevitt és mobilon tárolt kontaktoknál ki tudtam írni még az emberek teljes nevét, de a régi alap kártyámmal max kb 8 karaktert enged bevinni :/)
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2009-03-03, 00:18:21
SIM kártya kidobást már egyszer eljátszottam az előző cserénél pár évvel ezelőtt, de mostmár a régit kéne cserélni, mert eléggé lekorlátozza a készülék kínálta lehetőségeket, már amennyire értek hozzá. (Pl. az új kártyával bevitt és mobilon tárolt kontaktoknál ki tudtam írni még az emberek teljes nevét, de a régi alap kártyámmal max kb 8 karaktert enged bevinni :/)
Pannonnál akármelyik boltjukban díjmentesen cserélik a régi vagy elhasználódott SIM-et újra, kb. kettő percig tart a művelet, a telefonszám marad ugyanaz. T és Voda nemtom mennyiért csinálja, valószínűleg ők is ingyen vagy jelképes összegért, és ugyanúgy pillanatok alatt megvan.

Fazék

#2234
Quote from: Zsiga on 2009-03-03, 01:28:02
Quote from: noriko on 2009-03-03, 00:18:21
SIM kártya kidobást már egyszer eljátszottam az előző cserénél pár évvel ezelőtt, de mostmár a régit kéne cserélni, mert eléggé lekorlátozza a készülék kínálta lehetőségeket, már amennyire értek hozzá. (Pl. az új kártyával bevitt és mobilon tárolt kontaktoknál ki tudtam írni még az emberek teljes nevét, de a régi alap kártyámmal max kb 8 karaktert enged bevinni :/)
Pannonnál akármelyik boltjukban díjmentesen cserélik a régi vagy elhasználódott SIM-et újra, kb. kettő percig tart a művelet, a telefonszám marad ugyanaz. T és Voda nemtom mennyiért csinálja, valószínűleg ők is ingyen vagy jelképes összegért, és ugyanúgy pillanatok alatt megvan.
ja. villámgyorsan :)
egyetlen dolog amire figyelni kell, hogy annyira beleszarnak az egész kártyacserébe, hogy többször el is felejtik megkérdezni, hogy van-e bármi fontos az előző sim-kártyán. apámmal és húgommal is megjátszotta az okos ügyfélszolgálatos hölgy, hogy letörölte az előzőről a számokat, ahelyett hogy átmentette volna az újra, vagy ha nem tudja átmenteni, akkor legalább rákérdezne... apám különösen boldogan fogadta a hírt, egy rakás szám, csak a sim-kártyáján volt meg...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-03-03, 19:17:19
ja. villámgyorsan :)
egyetlen dolog amire figyelni kell, hogy annyira beleszarnak az egész kártyacserébe, hogy többször el is felejtik megkérdezni, hogy van-e bármi fontos az előző sim-kártyán. apámmal és húgommal is megjátszotta az okos ügyfélszolgálatos hölgy, hogy letörölte az előzőről a számokat... apám különösen boldogan fogadta a hírt, egy rakás szám, csak a sim-kártyáján volt meg...
:eek:
Hozzá se nyúlnak a SIM kártyádhoz. Pannonnál ez úgy nézett ki amikor legutóbb csináltam, hogy bemondtam a telefonszámom, odaadtam a céges papírkupacot meg a személyimet az ügyintézőnek, ő ellenőrizte hogy valóban jogosult vagyok a megadott szám ügyében intézkedni, majd kivett egy bontatlan SIM-et a fiókból, leolvasta a vonalkódját, a kezembe nyomta, és közölte hogy mire berakom a telefonomba már az fog működni. A régi kártyát saját kezűleg dobtam ki a kukába pár nap múlva.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-03-03, 19:21:41
Quote from: Fazék on 2009-03-03, 19:17:19
ja. villámgyorsan :)
egyetlen dolog amire figyelni kell, hogy annyira beleszarnak az egész kártyacserébe, hogy többször el is felejtik megkérdezni, hogy van-e bármi fontos az előző sim-kártyán. apámmal és húgommal is megjátszotta az okos ügyfélszolgálatos hölgy, hogy letörölte az előzőről a számokat... apám különösen boldogan fogadta a hírt, egy rakás szám, csak a sim-kártyáján volt meg...
:eek:
Hozzá se nyúlnak a SIM kártyádhoz. Pannonnál ez úgy nézett ki amikor legutóbb csináltam, hogy bemondtam a telefonszámom, odaadtam a céges papírkupacot meg a személyimet az ügyintézőnek, ő ellenőrizte hogy valóban jogosult vagyok a megadott szám ügyében intézkedni, majd kivett egy bontatlan SIM-et a fiókból, leolvasta a vonalkódját, a kezembe nyomta, és közölte hogy mire berakom a telefonomba már az fog működni. A régi kártyát saját kezűleg dobtam ki a kukába pár nap múlva.
szerencsés voltál és jó ügyfélszolgálatost fogtál ki.
apámnak, húgomnak peche volt. ők sem értettek hozzá, az ügyfélszolgálatos meg nemtörődöm volt.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-03-03, 19:25:50
szerencsés voltál és jó ügyfélszolgálatost fogtál ki.
apámnak, húgomnak peche volt. ők sem értettek hozzá, az ügyfélszolgálatos meg nemtörődöm volt.
Még csak nem is ügyfélszolgálatos volt, sima Tesco-s Pannon-bolt egyszerű eladója.
Részvétem. :)

noriko

#2238
Kicsit off, mert nem kérdés, csak beszámolok a fejleményekről, és megköszönöm a tanácsokat! Végül Nokia 5000-es telefont vettem, mert arra volt akció :P És vettem mellé egy bluetooth adaptert a géphez (+1920Ft), úgyhogy már rajta is van a csengőhangom. :jee:
Bármilyen lassan is, de haladok a korral! :D

Ja és a SIM cserére is rákérdeztem már, csak idő hiányában el kellett halasztanom (lejárt az ebédidőm ^^") Ezt a tippet is köszönöm!
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Quote from: noriko on 2009-03-13, 21:56:42
Bármilyen lassan is, de haladok a korral! :D
Nekem egy SE T105-ös van, szóval csak ne vágj fel. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Én

Van ez a Sennheiser MX360 típusú füles. Imádom, nagyon szeretem ahogy szól, de még sosem bírta 2-3 hónapnál tovább, az egyik füle mindig elromlik. Mivel 2600 Ft nem nagy cucc venni egyet, de inkább most rááldoznék egy kicsivel többet és vennék egy hosszabb távút :P Szóval tudtok jó fülest ami nem döglik meg legalább egy évig, és az ára is elviselhető?

Zsiga

Quote from: Én on 2009-03-14, 12:45:41
Van ez a Sennheiser MX360 típusú füles. Imádom, nagyon szeretem ahogy szól, de még sosem bírta 2-3 hónapnál tovább, az egyik füle mindig elromlik. Mivel 2600 Ft nem nagy cucc venni egyet, de inkább most rááldoznék egy kicsivel többet és vennék egy hosszabb távút :P Szóval tudtok jó fülest ami nem döglik meg legalább egy évig, és az ára is elviselhető?
Én CX300-at használok már vagy másfél éve, semmi baja.
http://hardverapro.hu/apro/creative_ep-630/friss.html Ez tökugyanaz a márkajelzést leszámítva, és 3k. És sokkal jobban szól mint az MX-ek.

Kvikveg

#2242
Haaat ha visszakeresel latod en mikor vettem az enyemet, meg milyen (kinezetre Zsigaehoz megszolalasig hasonlit) es meg mindig jo.
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=203.msg324926;topicseen#msg324926
Jah, par nap mulva egy eves. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-03-14, 12:54:35
http://hardverapro.hu/apro/creative_ep-630/friss.html Ez tökugyanaz a márkajelzést leszámítva, és 3k. És sokkal jobban szól mint az MX-ek.

Nekem mindkettő megvan, és bár ránézésre csak a logo más, de
a hangjuk mégis érezhetően eltér. A creative jobb közepekben,
de a magasa gyengébb; a senn pedig erősebb magasakban,
tisztább. Mindkettő jó, csak más.

Kviki, neked a cx300-as van, mint Zsigának is -- jóreggelt :)

Ja és Kviki, az offban feltettkérdésedre: továbbra is ajánlom a
szokásos helyeket:
árgép - notebook-hátizsák
árgép - notebook-táska
depo - notebook-kiegészítők
Notebook-hátizsákom nem volt, maradok a hagyományos
notebook-táskáknál és a "messenger"-stílusú táskáknál
(aka punk/metálos szimatszatyor oldaltáska)

Darkstar

#2244
Itthagytak nálam egy Dell Latt. laptopot, hogy telepítsek rá oprendszert. A probléma annyi, hogy gyanúm szerint vagy kimaradt egy átalakító vagy nem jó adaptert adtak hozzá (nagynénémékről van szó, használtan vették a cégtől, ahol dolgoznak). Szerintem nem valószínű, hogy valahogy belemenne a csatlakozóba. Vagy van valami trükk?
Adapter kábele
Laptop csatlakozója
(igen, telefonnal készült macrokép elbaszott focussal + szoftveres kicsinyítés suxx, de a lényeg látszik)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Makos

Őhh
Szerintem rossz adaptert kaptál hozzá :haha:

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2009-03-14, 20:15:43
Itthagytak nálam egy Dell Latt. laptopot, hogy telepítsek rá oprendszert. A probléma annyi, hogy gyanúm szerint vagy kimaradt egy átalakító vagy nem jó adaptert adtak hozzá (nagynénémékről van szó, használtan vették a cégtől, ahol dolgoznak). Szerintem nem valószínű, hogy valahogy belemenne a csatlakozóba. Vagy van valami trükk?
Adapter kábele
Laptop csatlakozója
(igen, telefonnal készült macrokép elbaszott focussal + szoftveres kicsinyítés suxx, de a lényeg látszik)
Jól sejted, rossz az adapter. Ha eljössz érte kölcsön tudok adni pár napra egy hozzávalót, nekem kettő van (meg a tesómnak is van egy).

Kuroi Tenshi

in b4 cap'n obvious
cap'n obvious
in after cap'n obvious

Ld. laptopnak (mint általában a laptopoknak mind) hengeres
tápcsatija van. Az első képen talán egy másik országban
használatos fali konnektorhoz való dugó van (talán uk-ban
van ilyen?). A tápból a konnektor felé vezetéket a legtöbb
tápnál ki lehet húzni, és általában 2- vagy 3-pines (attól
függően, hogy a fali konnektor felőli végén sima vékony 2-
csatlakozós dugó vagy életvédelmi földes kerek dugó van-e)
csatlakozójába másik madzagot lehet nyomni.

in after slowpoke

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-14, 20:40:19
in b4 cap'n obvious
cap'n obvious
in after cap'n obvious

Ld. laptopnak (mint általában a laptopoknak mind) hengeres
tápcsatija van. Az első képen talán egy másik országban
használatos fali konnektorhoz való dugó van (talán uk-ban
van ilyen?). A tápból a konnektor felé vezetéket a legtöbb
tápnál ki lehet húzni, és általában 2- vagy 3-pines (attól
függően, hogy a fali konnektor felőli végén sima vékony 2-
csatlakozós dugó vagy életvédelmi földes kerek dugó van-e)
csatlakozójába másik madzagot lehet nyomni.

in after slowpoke
In b4 hülyevagy, az bizony egy rendes Dell laptop tápcsati, valamelyik consumer szériába való.

kikuchiyo

In b4 "A piros sarokban..." :D
Failure is the default option