Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-04-01, 00:13:48
Nekem elég fekete a fekete az SPVA-s Samsungomon.
Ramiznak gondolom nincs 250k-ja egy FullHD plazmatv-re.
Lehet már 100 körül is kapni, persze nem fullHD-t. Egy xVA 20" körüli-feletti monitor is ez az árkategória. Kérdés hogy mi a fontosabb, a valóban tökéletes fekete és a nagy méret (=filmnézésre ideális) vagy a nagy felbontás (új játékokhoz, mert a régiek lehet hogy nem is támogatnak olyan nagy felbontásokat, ráadásul még egy százasba fájna az új cuccok mellé egy kellően erős PC).

Flaser

#2281
SZVSZ a legolcsóbb megoldás egy jó minőségű CRT beszerzése amit Ramiz szeme is bír.
Igaz, hogy ez csak bontóból/használtan érdemes; de nem esélytelen.

...és igen, létezik ilyen CRT én is ilyet használók 10 éve. A varázsszám sztem., hogy legalább 100Hz-en menjen nagy (desktop) felbontásban is.

A másik: simán vegytek egy LCD TV-t. Ismerősömnek LG, Samsung modellekkel is jó tapasztalta volt és monitor helyett is azt használja.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Sima plazmával az a gond, hogy 1024*768 a felbontása a széles képernyőhöz, ezért pixelmapping eleve lehetetlen. Így meg a PC-ről jövő kép (vagy más nagyfelbontású jel) elég ocsmány lesz, szöveget pl valószínűleg alig lehet elolvasni, plusz szét lesz húzva a kép.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: Flaser on 2009-04-01, 09:34:01
SZVSZ a legolcsóbb megoldás egy jó minőségű CRT beszerzése amit Ramiz szeme is bír.
Igaz, hogy ez csak bontóból/használtan érdemes; de nem esélytelen.

...és igen, létezik ilyen CRT én is ilyet használók 10 éve. A varázsszám sztem., hogy legalább 100Hz-en menjen nagy (desktop) felbontásban is.

A másik: simán vegytek egy LCD TV-t. Ismerősömnek LG, Samsung modellekkel is jó tapasztalta volt és monitor helyett is azt használja.

És melyik típusok tudják ezt?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Időnként el lehet kapni olyan CRT monitort, amit annak idején profi grafikusoknak szántak (DTP-re, fotószerkesztésre). Konkrét típust nem tudok, a szerencsén múlik, hogy találsz-e ilyet. De ha találsz is, a képmérethez képest dögnagy és dögnehéz, és ha már nem működik tökéletesen, akkor nem tudsz vele mit kezdeni.

BTW az S-IPS paneles LCD-knek még jobb a feketéje mint a *VA-soknak, de sajnos elég ritkák. A HP-nek van egy 24"-es S-IPS-es monitora kb. 130k-ért, ha jól emlékszem.

TV-nek árult olcsó, kicsi LCD-t semmiképpen se vegyél ilyen célra, annak még rosszabb a képe. 3-400k-d meg gondolom nincs rá.
Failure is the default option

TurboK

CRT-ből állitólag a Sony Trinitron a csúcskategória. Nekem vagy 8 évig egy Samsung Syncmaster 795mb modellem volt, egy kicsit túl sötét de attól függetlenül hibátlan, ráadásul rengeteg felbontást kezel (fullhdt is). Az utóbbi pár évben elkezdett sípolni, azért vettem uj monitort (nagyon sokat (értsd: állandóan) nyomtam magasabb felbontásokban, biztos az kavart be neki).

Ha nagy tévét veszel, akkor a plazmát kerüld mint a nemibetegséget. Komolyabb LCD TV már simán eléri a crt képminőséget, és nem is csak a negyedmilliós kategóriában.

Quote from: Cobra on 2009-04-01, 00:13:48
Nekem elég fekete a fekete az SPVA-s Samsungomon.
Ramiznak gondolom nincs 250k-ja egy FullHD plazmatv-re.
250k-ért nem plazmát kell venni, hanem pl: sony bravia kdl-40s4000.

Vagy ha nagyon el vagy eresztve, vegyél ilyet:
http://hdguru.com/mitsubishi-laservue-l65-a90-first-tech-review-hd-guru-exclusive/310/

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

Quote from: TurboK on 2009-04-01, 14:46:50
CRT-ből állitólag a Sony Trinitron a csúcskategória. Nekem vagy 8 évig egy Samsung Syncmaster 795mb modellem volt, egy kicsit túl sötét de attól függetlenül hibátlan, ráadásul rengeteg felbontást kezel (fullhdt is). Az utóbbi pár évben elkezdett sípolni, azért vettem uj monitort (nagyon sokat (értsd: állandóan) nyomtam magasabb felbontásokban, biztos az kavart be neki).

Ha nagy tévét veszel, akkor a plazmát kerüld mint a nemibetegséget. Komolyabb LCD TV már simán eléri a crt képminőséget, és nem is csak a negyedmilliós kategóriában.

Quote from: Cobra on 2009-04-01, 00:13:48
Nekem elég fekete a fekete az SPVA-s Samsungomon.
Ramiznak gondolom nincs 250k-ja egy FullHD plazmatv-re.
250k-ért nem plazmát kell venni, hanem pl: sony bravia kdl-40s4000.

Vagy ha nagyon el vagy eresztve, vegyél ilyet:
http://hdguru.com/mitsubishi-laservue-l65-a90-first-tech-review-hd-guru-exclusive/310/
LOL @ az egész

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-01, 13:44:31
TV-nek árult olcsó, kicsi LCD-t semmiképpen se vegyél ilyen célra, annak még rosszabb a képe. 3-400k-d meg gondolom nincs rá.

Kicsit tényleg nem érdemes;
a lényeges jellemző a betekintési szögek, ez árulja el, hogy
TN (160-170°) vagy *VA/IPS (178°) panellal van-e dolgod.
32-40" 178° fullHD lcd-tv-t asszem már 250k felett kapni.

Vagy: 130-150k egy 24" fullHD (+: 1920×1200px) monitor
*VA, IPS panellal.

De hát ezek nem az olcsó megoldások.

Az olcsóbb megoldás tényleg egy jó, nagy felbontású,
magas frissítésű CRT lenne, aminek még rendesek a színei.
Csak az baromi nagy, nehéz, fogyaszt, zavarja a szemet,
stb.

Nakedape

help!

hol van budapesten fagyiskocsi? vagy legalább agglomeráció.. szentendre.. nem familyfrost, hanem ami egy helyben áll és árul, vagy kimegy oda, biciklis, teherautós, mindegy milyen :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Ilyet utoljára két éve láttam a Margitszigeten. Nyáron.

Cloud

Quote from: Nakedape on 2009-04-01, 20:56:56
help!

hol van budapesten fagyiskocsi? vagy legalább agglomeráció.. szentendre.. nem familyfrost, hanem ami egy helyben áll és árul, vagy kimegy oda, biciklis, teherautós, mindegy milyen :)
Lusta  vagy elmenni egy  fagyizóig? Vagy cukrászdáig?

Nakedape

ja kaptam egy margitsziget tippet még megnézem kint vannak-e.
Cloud @ nem, találkozni  szeretnék valakivel jövőhéten egy fagyiskocsinál, és ehhez keresnem kell egyet :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Nakedape on 2009-04-01, 21:07:23
ja kaptam egy margitsziget tippet még megnézem kint vannak-e.
Cloud @ nem, találkozni  szeretnék valakivel jövőhéten egy fagyiskocsinál, és ehhez keresnem kell egyet :)

Karton, festék, biciklikerék, fagyi.
Kézügyesség. :angyali:

Nakedape

Quote from: Rounin on 2009-04-01, 21:12:35
Quote from: Nakedape on 2009-04-01, 21:07:23
ja kaptam egy margitsziget tippet még megnézem kint vannak-e.
Cloud @ nem, találkozni  szeretnék valakivel jövőhéten egy fagyiskocsinál, és ehhez keresnem kell egyet :)

Karton, festék, biciklikerék, fagyi.
Kézügyesség. :angyali:
áá az olyan lenne , mint a push up melltartó, meg zokni a nadrágba :D

de persze, ha más nincs... :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Nakedape on 2009-04-01, 21:14:02
áá az olyan lenne , mint a push up melltartó, meg zokni a nadrágba :D

de persze, ha más nincs... :)

Zokni a melltartóba és pushup nadrág? :angyali:

Na, ha látok ilyet a héten, okvetlenül szólok, bár sok reményt nem fűznék hozzá. Szerintem nem igazán van még idénye ennek.

Cloud

Quote from: Rounin on 2009-04-01, 21:12:35
Quote from: Nakedape on 2009-04-01, 21:07:23
ja kaptam egy margitsziget tippet még megnézem kint vannak-e.
Cloud @ nem, találkozni  szeretnék valakivel jövőhéten egy fagyiskocsinál, és ehhez keresnem kell egyet :)

Karton, festék, biciklikerék, fagyi.
Kézügyesség. :angyali:

Kinyomtatni egy rohadtnagy fagyiskocsi képét és melléállni? :D

Moha


Én


Moha


Fazék

adott egy 40-50 kg-os nagy testű nem túl közreműködő hajlamú berni pásztor kutya
Bendegúz névre nem hallgat.
és büdös
nagyon

namármost a kérdés: hogy fog neki az ember egy ilyen kutya alapos fürdetésének?  :zomg:

van bárkinek is min. 40cm magas peremmel rendelkező kádja/lavórja? :haha:

sirtomi

Kösd ki erősen, teríts alá nájlont és jöhet magasnyomású víz samponnal :)

noriko

Szerintetek mivel kell lekenni egy fadobozt, hogy lehessen benne kaját tárolni?
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Lekenni? Nem jobb kibélelni? Esetleg valami lakk?

A tökéletesség unalmas.

Nakedape

mit? hosszútávon?, amúgy jó eséllyel lakk.
mondjuk szárazbabhoz, dióhoz pl semmi:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Flaser

Quote from: Fazék on 2009-04-02, 13:26:14
adott egy 40-50 kg-os nagy testű nem túl közreműködő hajlamú berni pásztor kutya
Bendegúz névre nem hallgat.
és büdös
nagyon

namármost a kérdés: hogy fog neki az ember egy ilyen kutya alapos fürdetésének?  :zomg:

van bárkinek is min. 40cm magas peremmel rendelkező kádja/lavórja? :haha:

a) Szeret úszni? Mert akkor simán menjetek el valahova ahol úszhat.
b) Fürdőgatyára vetkőzöl és irány a zuhany/kád.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

Jah, attól függ, mit értesz kaja alatt. Almát, vagy pácolt húst? :D
[reserved]

noriko

Quote from: Nakedape on 2009-04-02, 17:15:58
mit? hosszútávon?, amúgy jó eséllyel lakk.
mondjuk szárazbabhoz, dióhoz pl semmi:)
a hobby boltban láttam kis fadobozt, amit átalakítanék bento dobozzá. lakkra gondoltam én is, csak nem vagyok benne biztos, hogy mennyire lesz festék/lakk-mérgezésem tőle... ^^"
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

#2308
Quote from: noriko on 2009-04-02, 17:44:16
Quote from: Nakedape on 2009-04-02, 17:15:58
mit? hosszútávon?, amúgy jó eséllyel lakk.
mondjuk szárazbabhoz, dióhoz pl semmi:)
a hobby boltban láttam kis fadobozt, amit átalakítanék bento dobozzá. lakkra gondoltam én is, csak nem vagyok benne biztos, hogy mennyire lesz festék/lakk-mérgezésem tőle... ^^"

értem ám a koncepciót, keresek valami barátságos lakkot (dextrin, de az inkább ragaszt)

de ha nem folyadékot tartasz benne közvetlenül, meg nem benne főzöl akkor sima fa lakk is jó lehet , mármint vannak lakkozott konyhaasztalok is pl..


szerk: bonyolódik.. találtam lakkokat ahol ki is írták, h  kajához ne.. de keresek még :)
eddig belefutottam ilyenbe is : http://www.lakkshop.hu/   :angyali:  :angyali:

kicsit  kisebb belső doboz? illetve milyen fa? ételhordást és mosogatást kezelés nélkül is  kibírhat, oké, nem örökkévalóságig
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2009-04-02, 13:26:14
adott egy 40-50 kg-os nagy testű nem túl közreműködő hajlamú berni pásztor kutya
Bendegúz névre nem hallgat.
és büdös
nagyon

namármost a kérdés: hogy fog neki az ember egy ilyen kutya alapos fürdetésének?  :zomg:

Kamionmosó. Benzinkutaknál van.
Failure is the default option