Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Member

Noriko: Azt bérelni nem lehet?

NLZ

[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2009-08-11, 14:08:49
Quote from: Kvikveg on 2009-08-11, 13:26:09
Quote from: noriko on 2009-08-11, 11:38:00
...
lángszóróznék
...
Ezt most ugy elkepzeltem.  :D
[spoiler][/spoiler]
könnyedén megtehetné, a tűz az első alkotóeleme, ha jól emlékszem
[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Member: ezt nem, mert valami saját dizájn.

lol @ kép

Nakedape: második!  :P
"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

A nokia-nak állítólag volt egy telefonja amiben mini vinyó volt. Melyik típus volt ez meg tudja mondani valaki?

Xzone

Quote from: Cloud on 2009-08-28, 19:37:26
A nokia-nak állítólag volt egy telefonja amiben mini vinyó volt. Melyik típus volt ez meg tudja mondani valaki?

http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_N91

Iszonyú erős a google-fum.

Cloud

Laptop-akksi témában ki mit ajánl?
Hogy tároljam a noti akksiját? Lemerítve tárolva, fullra feltöltve tárolva, vagy hagyhatom benn gépben, mint szünetmentes tápegység?

Darkstar

Mennyi időre? Amúgy meg hagyd a gépben és soha ne merítsd csutkára (mondjuk azt úgysem hagyja).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Nyugodtan maradjon a gépben. Ha hosszabb időre kikapcsolod, akkor előtte legyen maxra feltöltve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-09-07, 01:01:59
Laptop-akksi témában ki mit ajánl?
Hogy tároljam a noti akksiját?

Feltöltve.
Ha folyton tápról használod, akkor is érdemes kivenni (kivéve,
ha fontos munkát végzel, ritkán mentesz és gyakoriak az
áramszünetek).

Quote from: Darkstar on 2009-09-07, 01:06:53
Amúgy meg hagyd a gépben
Quote from: Cobra on 2009-09-07, 01:07:48
Nyugodtan maradjon a gépben.

Nyugodtan, max két év múlva cseréled jó drágán, a
gyártók is csak erre várnak :)
Első saját laptopom úgy használtam, hogyha tápról ment,
akkor kivettem belőle az akkut, miután feltöltődött; s csak
akkor használtam az akkut, amikor nem volt táp. Kb két év
után találkoztam egy pontosan ugyanilyen típust használó
sráccal, aki sose vette ki. Az enyém akkor 2,5 órát bírt
akkuról, az övé fél-háromnegyed órát...
A notikban használt lítium-alapú akkuk elhasználódását 3
dolog határozza meg:
- idő: ezen egyik se változtat
- töltési ciklusok
- hő, amiből a notiban kap eleget az akku.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-07, 01:28:10
+1

semmi kedvem nem volt ugyanezeket leírni, reméltem, hogy valaki megteszi helyettem ^^"

Moha

Én általában mindenfelől 2 megoldást hallottam.

1. Amit K_T is leírt, hogy feltöltve, gépből kivéve, ha hálózatról használod.
2. Maradjon a gépben, de időnként használd akksiról is, még akkor is, ha lehetne hálózatról.

Én az utóbbit követtem a laptopommal és még így 3 évesen is bír 2 órát akksiról (új korában bírt olyan 2,5 órát, kb). Tényleg nagyon ritkán vettem csak ki az akksit, max ha sokáig használtam itthon, viszont időről időre hagytam, hogy menjen akksiról.

Lythis

Öcsém állandóan bennehagyta az aksit, most bír kb háromnegyed, jobbesetben egy órát aksiról.
A másikból ki volt véve legtöbbször és volt, hogy aksiról ment, amikor mehetett volna hálózatról is, az még átlag négy órákat bír.
Aksikat amúgy elvben nem szabad álandóan töltés alatt tartani.

Cloud

Mivel jó ideje céges telót használok el is feledkeztem saját feltöltőkártyás mobilom egyenlegéről. (t-mobile)

Mint kiderült ma van egy éve hogy nem töltöttem fel kártyáját. A kérdésem az lenne hogy fizukor ha feltöltöm akkor újra használhatom egy évig majd, vagy ennek a sim-nek már annyi?

Kuroi Tenshi

Kérdezd meg T-t. Ha nem töltöd utána, akkor egyenleged, számod is elveszik.
AFAIK.

Cloud

Most már mindegy. Céges telórol feltöltöttem  sms-el a domino kártyámat. Bár határidő elmúlt már de még engedte. Most van megint egy évem. :D

noriko

A belvárosban keresek olyan játszótereket, ahol van pingpong asztal. Vagy egyéb ingyenes pingpongozási lehetőséget.

Ha belvárosi játszótér mellett visz el az utatok, és láttok ilyet, szóljatok! Köszi! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

#2567
Quote from: noriko on 2009-09-19, 22:48:31
A belvárosban keresek olyan játszótereket, ahol van pingpong asztal. Vagy egyéb ingyenes pingpongozási lehetőséget.

Ha belvárosi játszótér mellett visz el az utatok, és láttok ilyet, szóljatok! Köszi! :)
szeritnem csak olyat találsz, ahol a kőből készült változat van.. a többi nem valami tartós... :)

EDIT: a városmajorban régen volt kettő, nem tudom, hogy most is megvannak-e még.

Próféta

Mintha a Szt. István park orra előtt lévő másik(?) parkban lenne asztal.

Marfy

Sziasztok!

Nem igazán tudom ezt hova kellene írni, úgyhogy itt kérdezem :).

Melyik animeből való az alábbi gif?


Próféta

Kenyérsütő gépet gondoltam ajándékba venni.
Kinek van? (Darkstarék?)
Mik a tapasztalataitok? Jó vétel volt? Mit milyen sűrűn kell cserélni? Szétmegy a vacak műanyag? Nyomot hagy a lapát a tésztán? Stb.

Köszi!

Marfy

Quote from: Próféta on 2009-10-04, 20:40:55
Kenyérsütő gépet gondoltam ajándékba venni.
Kinek van? (Darkstarék?)
Mik a tapasztalataitok? Jó vétel volt? Mit milyen sűrűn kell cserélni? Szétmegy a vacak műanyag? Nyomot hagy a lapát a tésztán? Stb.

Köszi!

Nekünk Hausmesiter kenyérsütőnk van 75 dekás kenyeret lehet vele csinálni, de csak dagasztásra is kiválóan alkalmas.
A lapát benne marad a tésztában azt utólag ki kivenni.

Fazék

Quote from: Marfy on 2009-10-04, 20:55:35
Nekünk Hausmesiter kenyérsütőnk van 75 dekás kenyeret lehet vele csinálni, de csak dagasztásra is kiválóan alkalmas.
A lapát benne marad a tésztában azt utólag ki kivenni.
de és jók ezek egyáltalán? szoktátok használni? olcsóbb az így elkészített kenyér, vagy csak annyi, hogy látott, általad választott alapanyagból készült és hurrá?

Darkstar

#2573
Én ajándékba kaptam, így nem tudom, hogy jó vétel volt-e, mindenesetre rendesen működik, asszem Akai.
Semmit nem kell benne cserélni (legalábbis menetrendszerűen nem), nálam még nem volt gond a házzal (se repedés, se olvadás).
És ahogy írták, a lapátot sütés után ki kell venni a kenyérből, így lesz az alján nyoma.
Én mindenesetre szeretem, amikor van időm szórakozni vele (nem sok egyébként, pár perc alatt bedobd a hozzávalókat és mehet is) és legalább tudod, hogy mi van a kenyérben, ill nem lesz levegő a fele. Meg néha lehet különböző ízekkel kísérletezni, a currys kenyér pl tök jó, de bármit ki lehet próbálni (legközelebb csokis kenyér lesz) :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Marfy

#2574
Quote from: Fazék on 2009-10-04, 20:59:28
Quote from: Marfy on 2009-10-04, 20:55:35
Nekünk Hausmesiter kenyérsütőnk van 75 dekás kenyeret lehet vele csinálni, de csak dagasztásra is kiválóan alkalmas.
A lapát benne marad a tésztában azt utólag ki kivenni.
de és jók ezek egyáltalán? szoktátok használni? olcsóbb az így elkészített kenyér, vagy csak annyi, hogy látott, általad választott alapanyagból készült és hurrá?

Teljsen jó, mikor anyumnak megvettem sokat használta.
Mostanában már csak dagasztásra használja.
Hogy olcsóbb-e így, azt nem tudom, olyat olvastam hogy 80-90Ft-ból kijön egy sütés.
Fontosak az arányok mert elég tömény lesz a kenyér és az nem valami jó.

Nagy sütögetés közepette esetleg valaki felismerte honnan való a fenti gif? :)

Nakedape

apámnak vanmost valami kissebje, majd kérdezem, Nővéremnek is van, ő tipusát megkérdezem, az nagyon jónak tűnik, és tök finom kenyereket lehet fele sütni ( diós, mákos lenmagos, hagymás bazsalikomos, stb) szóval pepecsebb tán, de ha rászánod az energiát megéri
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Marfy on 2009-10-04, 20:28:21
Melyik animeből való az alábbi gif?

+1 Ez engem is érdekel!

Kenyérsütő géphez: nekünk is van, de marha ritkán használjuk (általában akkor, ha épp elfogyott a kenyér szombat este). 75 dekás kenyeret csinál és a lapát szokott hagyni maga után nyomot, de azt ki szoktuk vágni.
A kenyér finom, csak meg kell találni a helyes arányt, különben vagy túl szalonnás, vagy túl lágy lesz a kenyér.
Egyik ismerős csak dagasztani használja, aztán a sütőben süti ki.
Azt nem mondanám, hogy mindennapi használatra gazdaságos, mert bár olcsóbbra jön ki, mintha boltban vennéd, de elég sok cécó van vele, szóval igazából szerintem csak ilyen kiegészítő megoldásnak jó, vagy egyedülálló embernek, aki magának minden nap megcsinálja a kenyeret (este beindítja és reggelre kész a friss kenyér).

Próféta

Quote from: Moha on 2009-10-04, 22:12:04
Azt nem mondanám, hogy mindennapi használatra gazdaságos, mert bár olcsóbbra jön ki, mintha boltban vennéd, de elég sok cécó van vele, szóval igazából szerintem csak ilyen kiegészítő megoldásnak jó, vagy egyedülálló embernek, aki magának minden nap megcsinálja a kenyeret (este beindítja és reggelre kész a friss kenyér).
Hogyhogy csak egyedülállónak? Éjszakányi vajúdás után mindössze két szelet kenyeret produkál?

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-10-04, 22:32:00
Quote from: Moha on 2009-10-04, 22:12:04
Azt nem mondanám, hogy mindennapi használatra gazdaságos, mert bár olcsóbbra jön ki, mintha boltban vennéd, de elég sok cécó van vele, szóval igazából szerintem csak ilyen kiegészítő megoldásnak jó, vagy egyedülálló embernek, aki magának minden nap megcsinálja a kenyeret (este beindítja és reggelre kész a friss kenyér).
Hogyhogy csak egyedülállónak? Éjszakányi vajúdás után mindössze két szelet kenyeret produkál?
nem, 2-3 (4nek ár nem biztos, h egész napra :D ) embernek is jó sztem de tény hogy  mondjuk 3 gyerekes családba reggelire nem elég a vekni tán  :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Próféta on 2009-10-04, 22:32:00
Hogyhogy csak egyedülállónak? Éjszakányi vajúdás után mindössze két szelet kenyeret produkál?
Mondom 75 dekát! Kérdem én: egynél több embernek elég-e ez egy napra? :D