Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Nakedape

elvileg   a napidíj az plusz
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-11-09, 21:10:08
elvileg   a napidíj az plusz
Akkor rohadtul nem ertem. Ket havi nettom kozott a banki kivonat bejovo alapjan eleg durva kulonbseg van. Pedig nem valtozott negativan a fizetesem. Asszem holnap lesz egy elbeszelgetesem az ugyintezonkkel, hogy wtf.  :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2009-11-09, 22:37:58
Quote from: Nakedape on 2009-11-09, 21:10:08
elvileg   a napidíj az plusz
Akkor rohadtul nem ertem. Ket havi nettom kozott a banki kivonat bejovo alapjan eleg durva kulonbseg van. Pedig nem valtozott negativan a fizetesem. Asszem holnap lesz egy elbeszelgetesem az ugyintezonkkel, hogy wtf.  :ejj:
hhm , persze gondlom  ha másképp akarják másképp van, finoman érdeklődd először, illetve lehet, hogy ugye itthin órabérben amit nem voltál azt  nem  adják oda mégis,. szóval kérdezd mg őket és szurkolunk, h kapj még pénzt :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Ah kozben kiderult, mar volt kis agyam is gondolkodni, hogy eurot azt teljesen megtartom, es a forintrol megy az adozas belole, azert van ez. Szoval eurom lesz forint helyett, aminek en konkretan orulok. :)
Megnyugodtam. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

#2614
lenne kérdésem és kérésem (utóbbi budapesti ebay-ezőnek)

szeretném << ezt >> megvenni, 4000-ért dawn of war 2 (nálunk most 13000), a srácról aki ezt árulja úgy látom jókat írnak, de kicsit áron alul adja. érdemes-e kockáztatni? mennyi a postaköltség UK-ből ide? ha úgy döntök bekockáztatom, kinek lehet PM-et írni aki segít is majd megrendeli és átveszi és majd találkozok az illetővel kifizetni a cuccost?

Fazék

Quote from: chilip on 2009-11-15, 01:06:50
lenne kérdésem és kérésem (utóbbi budapesti ebay-ezőnek)

szeretném << ezt >> megvenni, 4000-ért dawn of war 2 (nálunk most 13000), a srácról aki ezt árulja úgy látom jókat írnak, de kicsit áron alul adja. érdemes-e kockáztatni? mennyi a postaköltség UK-ből ide? ha úgy döntök bekockáztatom, kinek lehet PM-et írni aki segít is majd megrendeli és átveszi és majd találkozok az illetővel kifizetni a cuccost?
úgy látom erről lekéstél, mert az árut eltávolították az ebay-ről.
amúgy nekem nyugodtan írj pm-et ilyen ügyben, tudok intézkedni ebay-es vétellel kapcsolatosan.

ha csak sima dvd tok, akkor a tényleges postaköltség kb 1.75 font. erre még ugyebár rájön a handling, ami ha korrekt az eladó, akkor nem több 1 fontnál, de persze vannak akik a p&p költségen akarják behozni az olcsón adott áru értékét, szóval nem kell meglepődni a 4 fontos postaköltségen sem, szimplán nem kell ilyenektől vásárolni :)
ha dobozos a cucc, akkor viszont már 3-4 font is lehet a tényleges postaköltség, minden esetben érdemes érdeklődni, még akkor is, ha alapból csak UK-n belül jelöli a vásárlási lehetőséget.

chilip

#2616
 :eek: én még mindig látom, pedig újra rákerestem most, még mindig 3 szabad példánya van

ed.: de szar, nem engedi linkelni

ed.2.: felül rákeresel arra hogy "dawn of war 2" és az első találatok közt ez: "Warhammer 40000: Dawn Of War 2 new/sealed genuine uk"

eladó:

swampthebed ( 4477 [Feedback score is 1,000 to 4,999] )
99.6% Positive feedback

Fazék

sejtettem hogy ilyesmi oka is lehet, hogy nem látom, de nem volt kedvem infók nélkül keresgélni, így már meglett.

ahogy nézem Mo-ra 3 font lenne a postázási költség.

elolvastam a feedback-jeit a felhasználónak és nem biztos, hogy vennék tőle. könnyen lehet, hogy nem ténylegesen UK-beli eladó, csak ilyen közvetítőszerűség. de persze ettől még a játék 99%, hogy eredeti, és ha számodra ez nem gond, és akár 2-3 hetet is hajlandó vagy várni a megérkezéséig a csomagnak, akkor esetleg bevállalhatom a vételt :)

én amúgy amint megérkezik az új bankkártyám (a mostani decemberben fog lejárni), újra előrendelem a Starcraft II-t gameplay.co.uk boltból egy dragon age példánnyal egyetemben, szóval ha nem sürgős neked és tudsz pár hetet várni míg kipostázzák a kártyám, akkor meg lehet rendelni a DoW2-t gameplay-ről is. ott 15 font az ára, de a postaköltség fixen 3 font a teljes csomagra, amiből rád 1 font jutna, vagyis ugyannyiba kerülne a játék, mint ha itt ebay-en vennéd meg. de persze ha te mihamarabb szeretnéd megvenni a játékot, akkor ez a lehetőség nem olyan nyerő :)

chilip

Quote from: Fazék on 2009-11-15, 01:35:32
sejtettem hogy ilyesmi oka is lehet, hogy nem látom, de nem volt kedvem infók nélkül keresgélni, így már meglett.

ahogy nézem Mo-ra 3 font lenne a postázási költség.

elolvastam a feedback-jeit a felhasználónak és nem biztos, hogy vennék tőle. könnyen lehet, hogy nem ténylegesen UK-beli eladó, csak ilyen közvetítőszerűség. de persze ettől még a játék 99%, hogy eredeti, és ha számodra ez nem gond, és akár 2-3 hetet is hajlandó vagy várni a megérkezéséig a csomagnak, akkor esetleg bevállalhatom a vételt :)

én amúgy amint megérkezik az új bankkártyám (a mostani decemberben fog lejárni), újra előrendelem a Starcraft II-t gameplay.co.uk boltból egy dragon age példánnyal egyetemben, szóval ha nem sürgős neked és tudsz pár hetet várni míg kipostázzák a kártyám, akkor meg lehet rendelni a DoW2-t gameplay-ről is. ott 15 font az ára, de a postaköltség fixen 3 font a teljes csomagra, amiből rád 1 font jutna, vagyis ugyannyiba kerülne a játék, mint ha itt ebay-en vennéd meg. de persze ha te mihamarabb szeretnéd megvenni a játékot, akkor ez a lehetőség nem olyan nyerő :)

benne vagyok  :tezsvir:

Kvikveg

#2619
Quote-statement of assessment (income tax) from (nehany ev felsorolva)
- 3 months of direct deposit in bank account for (nehany honapra) showing regular income from employer
Ezt valaki ertelmezne nekem?
Az elso gondolom igazolas lenne az APEHtol, hogy mennyi adot fizettem az adott evekben, a masik meg bankkivonat a szamlamozgasrol az adott honapokban, amin latszik a rendszeres jovedelem a munkaadotol.
Az apehesnel vagyok bajban, mert "kerelem jovedelemigazolas kiadasahoz" papirosom van, de nem tudom annak mi a kimenete.  :eek:
edit: ugy nezem ez jo lesz. :)
edit2: na, apeh megint alkotott.
QuoteA kérelmét elektronikus úton az az adózó (kivéve az adószámmal nem rendelkezõ magánszemélyt), illetve amennyiben nem személyesen jár el, törvényes képviselõje és az adózás rendjérõl szóló 2003. évi XCII. törvény (továbbiakban: Art.) 7. § (3) bekezdése szerinti állandó meghatalmazottja nyújthatja be az állami adóhatósághoz, aki a jogosultságát, képviseleti jogosultságát az adóhatósághoz a regisztrációs adatlapon bejelentette.
Amde a feltoltesi tarhelynel:
QuoteA dokumentumfeltöltés jelenleg az alábbi szolgáltatásnál vehető igénybe:
Adó és járulékbevallás , Cégbeszámoló beküldése , e-NYENYI adatszolgáltatás , Foglalkoztatottak biztosított adatainak bejelentése , Jövedéki- és energiaadó bevallás , Erkölcsi bizonyítvány elektronikus igénylése
Akkor dontsek mar el.  :ejj:
Es egyaltalan definialjak a regisztracios adatlapot. Megegyezik-e azzal amit en anno kitoltottem, hogy a magyarorszag.hu-ra bejelentkezhessek, wtf?
Ez feltoltottem, mielott a fentieket felfogtam volna, most meg telefonalhatok hetfon, francba.
edit3: Wow, a 189es kormanyzati kek szam vasarnap is el. Es igen, be lehet kuldeni elektronikusan. Oh yeah, eggyel kevesebb inteznivalo holnap.  :hopp:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Na, a kovetkezo: valahogy kulturaltan meg kell fogalmaznom, hogy 2008ban adott honapokra atutalassal, adott honapokra meg kp kaptam fizetest(utobbinal osszeg is szerepeljen), es ezt a ceg irna elmeletileg nyilvan.
Marolyan hulla vagyok, hogy gondolkozni nem vagyok kepes. :/
Ha valaki tud jo angol mondatokat, szeretettel varom.
Ja, meg valami jo doksicim is kene. Nyilatkozat a fizetes atadasanak modjarol a 2008as evre vagy valami hasonlo... eee...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Sose olvastam ilyet szöveget, de ha értelmes szavakkal, kerek mondatokkal leírod amit akarsz, az nem elég? Harapnak, ha nem találod el a számviteli zsargonukat?
We hereby certify that Kvikveg has been our employee since Akármikor, and has been receiving monthly salary on our payroll during this time. The following is a list of all payments towards Kvikveg in 2008:

Date of payment | Amount | Method of payment (direct deposit / paycheck / cash)
....

Kovács Eufrozina
MyCég
Managing Director



Kvikveg

#2622
Quote from: Próféta on 2009-11-15, 18:59:00
Sose olvastam ilyet szöveget, de ha értelmes szavakkal, kerek mondatokkal leírod amit akarsz, az nem elég? Harapnak, ha nem találod el a számviteli zsargonukat?
We hereby certify that Kvikveg has been our employee since Akármikor, and has been receiving monthly salary on our payroll during this time. The following is a list of all payments towards Kvikveg in 2008:

Date of payment | Amount | Method of payment (direct deposit / paycheck / cash)
....

Kovács Eufrozina
MyCég
Managing Director

Kiraly, ez kellett!
Nem harapnak, csak mar olyan paff vagyok, hogy angol fogalmazasilag lesullyedtem valami olyan szintre, amivel nincs bor a kepemen beadni. XD
Na, mar csak az amountot kell kigyomlalnom a felelsleges helyekrol. XD
Ja meg egy jo cim kell, lol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos


Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-11-15, 19:06:07
Kiraly, ez kellett!
Azért egy grain of salttal vedd be, most szoptam az ujjamból.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2009-11-15, 19:11:02
Quote from: Kvikveg on 2009-11-15, 19:06:07
Kiraly, ez kellett!
Azért egy grain of salttal vedd be, most szoptam az ujjamból.
Ok. Atolvasva SOKKAL jobb, mint amit en szultem. Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soldier

oly egyszerű kérdésem lenne, volán buszra utazás előtt lévő nap tudok jegyet váltani? vagy csak az nap?

Cloud

Elvileg előző nap lehet a pénztárnál.   Legalábbis  a Népligetnél én tudtam. Bár az még nyár elején volt.

Soldier

yo, kösz, majd megnézem akkor.

Ramiz

Egy kis fordításos kérdés (tényleg, ilyen help topik mér nincs?):

"A modell alkalmas lesz ólommentes forraszmeniszkuszok vizsgálatára is."
==>
"The model can be used in the future for verifying lead-free solder menisci."
?

vagy:
"The model will be capable/suitable to  ...."?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Én a "will be capable of" mellett szavaznék. De ne vedd készpénznek.

Cobra

Ha már megvan a modell, akkor a tiéd Ramiz ( a can be), ha még kidolgozás alatt van, akkor Moháé a jó véleményem szerint.
Bár annyit hozzátennék, hogy angolul azt írtad, hogy az ólommentes akármik megállapításához jó, nem hogy azokhoz is.
Kéne egy pontosítás, hogy hogy gondoltad (meg hogy megvan-e már a modell).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

És milyen vizsgálatról van szó? Az a 'verify' nem biztos hogy jó.

Próféta

Quote from: Xzone on 2009-12-04, 00:02:45
És milyen vizsgálatról van szó? Az a 'verify' nem biztos hogy jó.
+1

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2009-12-03, 23:19:03
"A modell alkalmas lesz ólommentes forraszmeniszkuszok vizsgálatára is."

verifying

Szerintem ilyen szövegkörnyezetben inkább examination, inspection.
A verify meg alapból is inkább meggyőződik-típusú ellenőriz.

Selmo

Kéne valami digitális fényképező a családnak ilyen hobbifotózásra - utazási és családi képek stb. Nem kell túl sokat tudnia, de nem árt, ha van rajta késleltetés. AA-s vagy belső akku, SD kártya, és nem hátrány, ha kicsi. Irányár 25K.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A léyeg, hogy ne 10+ Mpixeles legyen, mert abból ami olcsó, az nagyon gagyi.
Márkák, amik szerintem jók ebben a kategóriában: Sony, Canon, Olympus, Samsung
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

Ha tudtok mosógép márka tapasztalatokkal szolgálni, megköszönném!
Felültöltős mosógép-tapasztalatok előnyben! :D
Eddigi böngészés alapján kizártam a Whirlpoolt és az Indesitet.
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

a rég HAJDU-nk sokáig bírta :D berci névvel
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

noted. bármilyet veszek, bercinek fogom hívni. :D
"I wish I could, but I don't want to."