Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: Cloud on 2010-06-01, 21:12:28
Tudom itt rühellitek az apple-t, de én két évig használtam ipod shuffle-t, és rohadt jó volt. Nagyon kicsi(kijelző nincs, beépített mem.) és nekem anno még 15-20 órát is bírta az akksija.
Használtan olyan 5-8k.
És mennyibe is kerül? ::)

Cloud

Quote from: Moha on 2010-06-01, 21:13:31
Quote from: Cloud on 2010-06-01, 21:12:28
Tudom itt rühellitek az apple-t, de én két évig használtam ipod shuffle-t, és rohadt jó volt. Nagyon kicsi(kijelző nincs, beépített mem.) és nekem anno még 15-20 órát is bírta az akksija.
Használtan olyan 5-8k.
És mennyibe is kerül? ::)
Jogos. Nekem ingyen volt, de eladtam anno. :D

Kuroi Tenshi

#2762
Quote from: Moha on 2010-06-01, 20:52:05
- Ár: max 3-4 ezer, ha beépített memóriás, max 5-6 ezer. Igazából szeretném minél olcsóbban megúszni.
Ha olcsó, és egy év múlva tönkre megy, bosszankodok egyet és lenyelem. Ha drágább, akkor viszont tartós kellene.

Ha ilyen olcsó, akkor lehet, hogy egy évig se fog menni ;)
Pl. anyám vett magának egy hasonló kicioccó mp3-lejátszót,
mondván, hogy neki az is elég, nem kell minőségi darab,
csak a jóga tornagyakorlatok szöveghez, ott meg szinte
mindegy a hangminőség. Hát tényleg olyan is volt a hang-
minőség, hangerőt emelve könnyen torzított, de pár hónap
alatt tönkre is ment. Szerencsére garanciálisan beszámítot-
ták egy kicsivel jobb darabba.

Quote from: Moha on 2010-06-01, 21:13:31
Quote from: Cloud on 2010-06-01, 21:12:28
Használtan olyan 5-8k.
És mennyibe is kerül? ::)

Használtan 5-8k-ba :angyali:

De komolyan, a legolcsóbb, amit mernék ajánlani, az a
Sandisk Sansa Clip, és az is 8-9k újonnan...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Moha on 2010-06-01, 21:05:15
Ezzel rendben is lennék, fülesem az van, de pl. eBay-en is most már csak mp4 lejátszókat látok, színes kijelzővel meg beépített akksival.

Azok pont jók, már vagy 4 éve olyanom van (ez már a második, az elsőt elhagytam a vonaton, szerintem ma is működne még). A színes és nagy kijelző nagyon kényelmes/fontos, és ezzel összefügg még a könyvtárkezelés is. Na az az, ami nélkül nem lehet létezni: 2 gigányi zenét egyesével átnézni vagy random lejátszásra bízni magad? Nigga please.

Moha

Quote from: Cobra on 2010-06-01, 23:29:25
Egy ilyen szerintem bőven elég: http://www.edigital.hu/MP3-lejatszo/MyAudio_MA1278_memoria_nelkuli_MP3_lejatszo_fekete-p55082.html
Ja, ez egész jónak tűnik és még messzire se kell mennem, mert van Debrecenben üzletük. :)
Quote from: Xzone on 2010-06-02, 01:46:36
Azok pont jók, már vagy 4 éve olyanom van (ez már a második, az elsőt elhagytam a vonaton, szerintem ma is működne még).
És az akksi mennyit bír?

Xzone

Quote from: Moha on 2010-06-02, 09:06:03
Quote from: Xzone on 2010-06-02, 01:46:36
Azok pont jók, már vagy 4 éve olyanom van (ez már a második, az elsőt elhagytam a vonaton, szerintem ma is működne még).
És az akksi mennyit bír?

6-8 órát szerintem simán.

Kvikveg

#2767
Mennek repuloshowra Beauvechain-ba (googlemaps, Brusszeltol delnyugatra), van barkinek barmi hoteltapasztalata, nagyon szerencses esetben ismerose arrafele szallasugyileg? Pentek es szombat estere kene szallas.
Guglimaps Beauvechain, Belgien
rendezvenyreklaaam: http://www.youtube.com/watch?v=QWklaJOBy9A

Es szombat este Berlin szallas is kerdes. :)
edit: a francba, mar eppen azt hinnem, hogy el tudok menni Berlinbe, erre rajovok, hogy az autos aki tudna vinni pentek reggel megy es hetfo este jon vissza, a francba mar. Pedig van helikoptercentrum.  :bruhuhu:
Vonattal meg egy vagyon odamenni, es 6 ora az ut es akkor meg nem vagyok ott a helyszinen, csak Berlinben!
Aaaaa... :ejj:

Asszem marad csak ez a belgaize... meg a magyar ha osszejon.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Van itt valaki, aki ért a villanyszereléshez?

Az hogy a francba van, hogy az egyik konnektorban 250V van, a másikban meg 190V (két külön fázison), a vízcsap és a konnektor földje között pedig 16V váltóáram?
Féljünk-e?  :eek:

Fazék

Quote from: Moha on 2010-06-09, 22:55:35
Van itt valaki, aki ért a villanyszereléshez?

Az hogy a francba van, hogy az egyik konnektorban 250V van, a másikban meg 190V (két külön fázison), a vízcsap és a konnektor földje között pedig 16V váltóáram?
Féljünk-e?  :eek:
apám ért hozzá és azt mondja, hogy sajnos 99%, hogy a ház földelésénél van vmi komoly probléma és ennek a kimérése, hogy hol van a probléma nem lesz egy olcsó mulatság.
(nem szó szerint ezt mondta, de ez a lényeg kb, már a magyarázat első mondatánál elvesztettem a fonalat és látva ezt abba is hagyta, de a lényegen nem változtat, hogy ez biza sajnos szopás)

Moha

Közel 23 éves a ház, alumínium vezetékek vannak és sajnos aránytalanul van elosztva a három fázis. Nem ártana újra vezetékezni az egészet és rendesen elosztani a fázisokat, csak jelenleg nemigen lenne rá pénz.
Elképzelhető amúgy, hogy emiatt magasabb a villanyszámla? Csak mert akkor tényleg rendbe kéne tenni valahogy.

Ja és ez a kb. 10%-os alul ill. túlfeszültség mennyire árt a cuccoknak?

Fazék

Quote from: Moha on 2010-06-09, 23:10:26
Közel 23 éves a ház, alumínium vezetékek vannak és sajnos aránytalanul van elosztva a három fázis. Nem ártana újra vezetékezni az egészet és rendesen elosztani a fázisokat, csak jelenleg nemigen lenne rá pénz.
Elképzelhető amúgy, hogy emiatt magasabb a villanyszámla? Csak mert akkor tényleg rendbe kéne tenni valahogy.

Ja és ez a kb. 10%-os alul ill. túlfeszültség mennyire árt a cuccoknak?
a berendezéseknek nem árt ez a +-10% eltérés, ellenben a helyi földelés probléma sajnos életvédelmi probléma

villanyszámla többletet nem okozhat

Ramiz

Quote from: Fazék on 2010-06-09, 23:19:52
Quote from: Moha on 2010-06-09, 23:10:26
Közel 23 éves a ház, alumínium vezetékek vannak és sajnos aránytalanul van elosztva a három fázis. Nem ártana újra vezetékezni az egészet és rendesen elosztani a fázisokat, csak jelenleg nemigen lenne rá pénz.
Elképzelhető amúgy, hogy emiatt magasabb a villanyszámla? Csak mert akkor tényleg rendbe kéne tenni valahogy.

Ja és ez a kb. 10%-os alul ill. túlfeszültség mennyire árt a cuccoknak?
a berendezéseknek nem árt ez a +-10% eltérés, ellenben a helyi földelés probléma sajnos életvédelmi probléma

villanyszámla többletet nem okozhat

Én tanultam hasonlót, de nem erre specializálódtam, nemigen értek hozzá :o , de annyit tudok, hogy akár nagyobb a villanyszámla, akár nem (vszeg nem, ahogy Fazék mondja), és akár elromolhatnak elektromos berendezések, akár nem (simán elromolhatnak ettől, legalábbis a táp), sokkal fontosabb az életveszély. Olvastam egy könyvet, "116 elektromos baleset" a címe, groteszken vicces volt a balesetek sora a magyarázó ábrákkal, de maguk a történetek nem voltak azok! Lehet, hogy most csak 16 V feszültség van két földpont között, de két hét múlva valami végleg elég vagy összeér vagy földelődik vagy mit tudom én, és a feszültség veszélyesen magas lesz... Én félnék!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Királyság... :frown: ma méricskéltünk kicsit és úgy tűnik, a probléma csak az egyik fázist érinti és terhelésfüggő. Minél több berendezést kapcsolunk be, annál magasabb feszültség mérhető a nullvezeték és a föld között. Maximum olyan 20V körül. Asszem nem ússzuk meg a komplett átvezetékezést...

Próféta

Quote from: Moha on 2010-06-10, 23:42:24
Minél több berendezést kapcsolunk be, annál magasabb feszültség mérhető a nullvezeték és a föld között.
Nem lehet, hogy ez csak azt jelenti, hogy a nullvezetőn (sima vezetéknél komolyabb) impedancia van? Ha így van, fogyasztásban is buktok (16/230 ~ 7%). A föld és a csap közötti feszültség lehet akár ettől független ügy is, és tényleg elég ijesztően hangzik. Én se értek hozzá amúgy*, csak spekulálok, szóval ne nekem higgy, hanem Fazék apjának. 

* Már csak azért se hallgass rám, mert egy-két éve sikerült - szerencsére jobb kézzel és csavarhúzóm keresztül - fázisba nyúlnom (konnektorszelvény több aljzatából az egyik galád módon a másik szoba biztosítékára volt kötve). Nem volt kifejezetten kellemes élmény. Szerintem fizessetek meg egy megbízható és kompetens villanyszerelőt.

Moha

Jelentem visszatértem. Másfél napig gép és net nélkül voltam, mivel a fent vázolt esetnek jártunk utána.
Summázat: pár elkötés, 1-2 elégett vezeték és sorkapcsoló. Jelenleg ideiglenesen (nem hivatalos, de hozzáértő ismerős segítségével) rendbe raktuk. 1 lámpa és 1 konnektor nem működik, de legalább most már nincs feszültség a föld és a víz (vagy bármi más) között, valamint a külön fázison lévő konnektorok között is max 7V különbség van (219 és 226).
Következő lépés mindenképp egy teljes újrakábelezés lesz, hivatásos villanyszerelővel, csak arra előbb össze kell szedni a pénzt, mert alsó hangon 250 ezer lesz mindennel együtt.

motifator

Ez nem annyira idevaló, de fingom sincs, hogy melyik topikba írjam, új topikot meg nem akarok csinálni ennyiért.
Egy rakás embert ez most nem fog érinteni, de tudom, hogy vagytok itt bőven az IT szektorból, most elsősorban az ő véleményükre vagyok kiváncsi, persze mindenki véleményét szívesen fogadom.

Rajta vagyok most egy projekten, aminek az a célja, hogy fejlesszük itt az IT-n az állásinterjúztatás folyamatát. Azt a feladatot kaptam a kis csapatommal, hogy meghatározzam a jó programozó-jelölt 5 legfontosabb kompetenciáját. Az alábbi 5 már adott, ezeket nem lehet választani, ezen kívül kell még 5: customer satisfaction, communication, technical skills, self-development, problem solving
Szal kell találnom még ötöt, és mindegyik kompetenciához meg kell adnom 5 kérdést, amit fel lehet tenni a jelöltnek az állásinterjún, ami segít meghatározni, hogy a jelölt rendelkezik-e a kívánt tulajdonsággal/képességgel.
Szal IT szektorban dolgozó kedves fórumtársak, szerintetek mik a legfontosabb kompetenciák, amit egy programozói állásra jelentkező egyénnél keresni kell? Milyen tulajdonságokkal rendelkezik az ideális programozó-jelölt?
Persze nem várom el, hogy helyettem megadjátok a megoldást, de kiváncsi vagyok, hogy milyen ötleteitek vannak.

A másik feladatunk az, hogy kitaláljunk egy olyan feladatot, amit táblánál megoldhat egy jelentkező az interjú során, és jól fel lehet mérni vele az jelentkező analitikus és programozói képességeit. Erre van valami ötletetek? Ti milyen feladatot adnátok? Nektek milyen feladatot kellett megoldani, amikor állásinterjún voltatok?

Mindenkinek előre is köszi!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

Most lehet, hogy ezzel egyedul vagyok, de a tablanal, gep nelkul masok elott megoldando feladat szerintem semmit nem mutat abbol, hogy a leendo programozo majd egyedul, gep elott mit csinal. Engem legalabbis baromira zavarna mint interjura menot a gondolkodasban.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Lehet, hogy pont abból nem mutat meg sokat, de azért sokminden kiderülhet belőle.
Egy röpke egyórás állásinterjú sosem lesz elég arra, hogy mindent megtudjunk arról, hogy a jelölt hogyan viselkedik majd a valódi munkakörnyezetben, de igyekezni kell, hogy a lehető legtöbb dolog kiderüljön a jelentkezőről. A táblás feladat nem rossz eszköz erre. Nem azt mondom, hogy ha valaki nem tud megoldani egy ilyen feladatot, azt ne vegyük fel. A feladatnak nem ez a célja, arra ott a kötelező programozói teszt, annak mérhető eredménye van, X százalék felett kell teljesíteni, különben köszönjük szépen. A táblás feladat célja az, hogy párbeszédet kezdeményezzen, és kicsit megdolgoztassa a jelölt analitikus és kommunikációs képességeit.
Van egy feladat, amit mostanában használnak az interjúk során, a mi feladatunk most többek között az, hogy kitaláljuk valami újat. A mostani feladat nem túl komoly, adatbázissémát kell tervezni egy könyvtár nyilvántartó rendszeréhez. Nem lesznek hazaküldve azok az emberek, akik nem rögtön 3nf sémát terveznek, a lényeg az, hogy párbeszéd induljon, és a jelentkezőt lehessen terelgetni a helyes megoldás felé.
A feladat mindenképp jó arra, hogy segítsen kiszűrni az alkalmatlan embereket. Azért ha valaki egy ilyen feladattól összeszarja magát, azzal nem biztos, hogy a jövőben együtt akarsz dolgozni.
Az meg valahol el kell fogadni, hogy az állásinterjú stresszhelyzet. Direkt az, kiváncsiak vagyunk, hogy a jelölt hogyan reagál, ha nyomás kerül rá. A jelentkező meg ha munkát akar kapni, akkor készüljön fel erre a stresszhelyzetre. Hány millió cikket dob ki a google, amik tele vannak IT interjúra felkészítő tanácsokkal? Tessék készülni, és akkor nem lesz gond. Én is bújtam a PL/SQL könyvet egy napig az állásinterjúm előtt, mert tudtam, hogy fognak belőle kérdezni, annak ellenére, hogy azóta webesként semmi közöm a PL/SQL-hez. ER diagramot is rajzoltam táblánál, pedig a mostani munkámban jó ha kétévente egyszer tervezek adatbázist, és akkor sem a 3nf az elsődleges szempont, hanem a kapcsolódó rendszerek által diktált megszorítások.
De az állásinterjú az más, ha akarod a munkát, akkor igyekszel a legjobbat nyújtani, ha kell, akkor táblánál, mások előtt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Adjatok nekik egy tök egyszerű rutin feladatot, pl. kap egy számot, mondja meg hány jegyű vagy írjon egy rövid programot ami valamilyen egyszerű számítást végez el (pl. másodfokú fv, vlm. test/felület számítása stb), ill. vlm. egyszerű ciklusos probléma (pl. adott egy tömb és abból válasszon ki bla-bla)... Szóval semmi eget verő. A lényeg, hogy egy picit kelljen rajta gondolkozni és alkotni valamit programozói know-how-al a bevett formulák visszaböfögése helyett.

....orbitálisan sokan le fognak égni vele. Sajnos a friss diplomás informatikusok egy jó részének dunsztja sincs, hogyan kell egy feladatot elemezni, részekre szedni és elemi problémánként megoldani ill. a sima gondolkodással is gond szokott lenni, ha nem valami séma feladatot kap, akkor szinte látod, hogy lelki szemei előtt bekúszott egy "Runtime Exception", mert azt se tudja merre induljon el.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Puru²

Infóparkba hogy lehet kijutni tömegközlekedéssel a legkönnyebben anélkül hogy fél órát kelljen még gyalogolni ?

Cloud

Quote from: Puru² on 2010-06-24, 10:18:12
Infóparkba hogy lehet kijutni tömegközlekedéssel a legkönnyebben anélkül hogy fél órát kelljen még gyalogolni ?
utvonalterv.hu

A legjobb útvonalat adja majd ki, de  persze ehhez tudnod  kell Infópark pontos címét. :D

Nakedape

http://www.bkv.hu/busz/203-203a.pdf
ez az egyetlen busz oda, bár szerintem besétálható 6ostól is, vagy 103 as   pázmány péter sétánytól közelebb is, ha arról jössz, vagy 33-as dombóvári út ha budafokról
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Flaser on 2010-06-24, 01:35:12
Adjatok nekik egy tök egyszerű rutin feladatot(...)
....orbitálisan sokan le fognak égni vele.
+1

motifator: PM-ben mennek hamarosan tippek

kikuchiyo

Azért érdemes elolvasni egy másik véleményt is:

http://thedailywtf.com/articles/riddle-me-an-interview.aspx

Szóval nem olyan biztos, hogy a csavarosnak gondolt fejtörő kérdések valóban jól mérik egy programozó munkára való alkalmasságát.

Másrészt, motifator eredeti felvetésére reagálva:
Quotecustomer satisfaction

Mi a halál ez, és mi köze egy programozónak ehhez? Egy normálisan megszervezett, elegendően nagy méretű cégnél a programozó programokat fejleszt, és remélhetőleg sosem kerül kapcsolatba a customerekkel, de legalábbis azok elégedettsége nem az ő dolga.

Kicsit konstruktívabb hozzáállás: fel kell adni egy bonyolultabb problémát, pl.
Quote from: FeladatEgy 1 méter hosszú méterrúdon (számegyenesen) 100 db pontszerű hangya mászik 1 méter perc sebességgel vagy az egyik, vagy a másik vége irányába. Ha kettő összeütközik, mindketten irányt váltanak. Ha egy hangya elér a méterrúd bármelyik végére, akkor leesik és meghal.

Milyen kezdeti elrendezéssel lehet elérni, hogy a lehető legtovább maradjon hangya a méterrúdon?

és akár csak azt megnézni, hogy hogyan áll hozzá.

Én is kérek PM-et, érdekel!
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-27, 13:50:32
Azért érdemes elolvasni egy másik véleményt is:

http://thedailywtf.com/articles/riddle-me-an-interview.aspx

Szóval nem olyan biztos, hogy a csavarosnak gondolt fejtörő kérdések valóban jól mérik egy programozó munkára való alkalmasságát.

Másrészt, motifator eredeti felvetésére reagálva:
Quotecustomer satisfaction

Mi a halál ez, és mi köze egy programozónak ehhez? Egy normálisan megszervezett, elegendően nagy méretű cégnél a programozó programokat fejleszt, és remélhetőleg sosem kerül kapcsolatba a customerekkel, de legalábbis azok elégedettsége nem az ő dolga.

Kicsit konstruktívabb hozzáállás: fel kell adni egy bonyolultabb problémát, pl.
Quote from: FeladatEgy 1 méter hosszú méterrúdon (számegyenesen) 100 db pontszerű hangya mászik 1 méter perc sebességgel vagy az egyik, vagy a másik vége irányába. Ha kettő összeütközik, mindketten irányt váltanak. Ha egy hangya elér a méterrúd bármelyik végére, akkor leesik és meghal.

Milyen kezdeti elrendezéssel lehet elérni, hogy a lehető legtovább maradjon hangya a méterrúdon?

és akár csak azt megnézni, hogy hogyan áll hozzá.

Én is kérek PM-et, érdekel!
A linken hangosan nevettem, a vak biciklis, az kesz.  :lul:
A hangyas viszont nem akarlak elkeseriteni de szerintem ugyanez. A hogy all hozza - az viszont jo otlet.
PM: nekem is!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Na meg lehet ilyen apró trükkökre is rákérdezni, pl. hogyan lehet kicserélni két változó tartalmát átmeneti változó igénybevétele nélkül, [spoiler]pl. a = a^b
b= a^b
a= a^b[/spoiler]
de én úgy vagyok ezzel, hogy pont az ilyen trükkökkel nem akarok találkozni olyan kódban, amit nekem kell karbantartani.
Failure is the default option

Bruce

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-27, 13:50:32

Szóval nem olyan biztos, hogy a csavarosnak gondolt fejtörő kérdések valóban jól mérik egy programozó munkára való alkalmasságát.

Ha ez a Flaser által írtaknak szól, akkor szerintem ő nem ilyen "találós kérdésekre" gondolt, mert, ha jól értettem, az ő javaslatába a linkkel ellentétben nem azon van a hangsúly, hogy megoldj egy fejtörőt, hanem hogy a megoldás folyamatát le is tudd programozni. Mint például az a Manufactoria nevű játék, ami a Jászunkban is linkelve volt.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-27, 15:06:56
Na meg lehet ilyen apró trükkökre is rákérdezni, pl. hogyan lehet kicserélni két változó tartalmát átmeneti változó igénybevétele nélkül, [spoiler]pl. a = a^b
b= a^b
a= a^b[/spoiler]
Ezt elmagyaráznád? Rohadtul nem értem...

kikuchiyo

off: vegyél két (az egyszerűség kedvéért csak 8 bites) számot, írd fel őket kettes számrendszerben és a XOR igazságtáblázatát felhasználva számold végig.
Failure is the default option