Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Moha

Ja, hogy a ^ az XOR lenne? Én hatványozásnak néztem, azért nem értettem...

Flaser

Quote from: Moha on 2010-06-27, 18:33:02
Ja, hogy a ^ az XOR lenne? Én hatványozásnak néztem, azért nem értettem...
nemertette++;
Kérjük a kollégát, hogy kevésbé specifikus jelölést használjon.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

PM ment. A hangyás feladatot imádom :) De tényleg nem programozói kompetenciát mér.

Quote from: Flaser on 2010-06-27, 19:31:56
Kérjük a kollégát, hogy kevésbé specifikus jelölést használjon.
:confused: Pedig programozásról volt szó. Eddig ahány programnyelvben bitenkénti xort láttam, ott az a kalap operátor volt, C-től Java-n át SQL-ig és shell scriptig. Általam ismer kivétel csak a Haskell. Szóval elég általános jelölést használt rá.

Xzone

Quote from: Próféta on 2010-06-27, 19:44:28
PM ment. A hangyás feladatot imádom :)

Annál nem valami olyasmi a lényeg, hogy
[spoiler]a hangyák igazából csak "átmennek" egymáson?[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2010-06-27, 22:31:52
Quote from: Próféta on 2010-06-27, 19:44:28
PM ment. A hangyás feladatot imádom :)

Annál nem valami olyasmi a lényeg, hogy
[spoiler]a hangyák igazából csak "átmennek" egymáson?[/spoiler]
Francba. En ehhez mar tul agyerelmeszesedett vagyok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, Prófétának is a PM-et!  :merci:
Most sajnos nincs sok időm sorban válaszolni mindenkinek, de hasznos és tanulságos volt amit írtatok, mondjuk szerintem se túl szerencsés nagyon trükkös feladatot adni nekik, nem biztos, hogy azzal azt mérjük, ami igazán fontos a mi cégünknek.

Customer satisfactionről csak annyit, hogy nem IT cég vagyunk, hanem egy más profilú cég igen nagyra nőtt belső IT osztálya. A mi ügyfeleink belső ügyfelek, és nekünk is kell foglalkozni velük, annak ellenére, hogy vannak üzleti elemzőink, akik ebben segítenek. Amúgy a titulusunk is P/A, azaz Programmer/Analyst, mondjuk ez szerintem 80%-ban vanity title, azért néha erősebben megdolgoztatják a bennünk lakozó "elemzőt" is. A szervezetünk nagyon "business driven", a programozóinknak át kell látni valamilyen szinten az üzleti folyamatokat, legalábbis a saját üzleti területükön. A mi cégünk ilyen, szerintem annak ellenére, hogy nem a tipikus IT cég felállás, rengeteg előnye is van a szokásos, outsource munkából vagy tanácsadásból élő IT cégekhez képest.

Később majd írok, hogy hogyan alakult az egész dolog, de most sajnos tényleg nincs időm részletekbe menni.

Mégegyszer  :merci: mindenkinek!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: Xzone on 2010-06-27, 22:31:52
Quote from: Próféta on 2010-06-27, 19:44:28
PM ment. A hangyás feladatot imádom :)
Annál nem valami olyasmi a lényeg, hogy
[spoiler]a hangyák igazából csak "átmennek" egymáson?[/spoiler]
De :)

kikuchiyo

Nem tudtok olyan segélyszervezetről, ami bútoradományt elfogad?

Az ideális az lenne, ha érte is mennének, de ha nem túl messze van gyűjtőpont, ahova el lehet vinni és le lehet rakni a bútort (régi kanapét), az is jó lenne.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-07-04, 16:32:16
Nem tudtok olyan segélyszervezetről, ami bútoradományt elfogad?

Az ideális az lenne, ha érte is mennének, de ha nem túl messze van gyűjtőpont, ahova el lehet vinni és le lehet rakni a bútort (régi kanapét), az is jó lenne.
http://szentferenc.hu/
Kerdezd meg oket, hatha kell nekik.
Hozzank jottek most egy menhelytol mindenfelet elvinni, de mar nem emlekszem ok voltak-e.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2010-07-04, 16:32:16
Nem tudtok olyan segélyszervezetről, ami bútoradományt elfogad?

Az ideális az lenne, ha érte is mennének, de ha nem túl messze van gyűjtőpont, ahova el lehet vinni és le lehet rakni a bútort (régi kanapét), az is jó lenne.

Itt nálunk Miskolcon, ha bármilyen bútort leviszek a kuka mellé, mire visszaérek a harmadikra, már nyoma sincs.

Lythis

Quote from: Xzone on 2010-07-05, 21:15:48
Quote from: kikuchiyo on 2010-07-04, 16:32:16
Nem tudtok olyan segélyszervezetről, ami bútoradományt elfogad?

Az ideális az lenne, ha érte is mennének, de ha nem túl messze van gyűjtőpont, ahova el lehet vinni és le lehet rakni a bútort (régi kanapét), az is jó lenne.

Itt nálunk Miskolcon, ha bármilyen bútort leviszek a kuka mellé, mire visszaérek a harmadikra, már nyoma sincs.
de ott Miskolcon ha nyitvahagyod a bejárati ajtót és elmész megnézni mi van a hűtőben ez ugyanúgy megtörténik :D

Makos

Quote from: Xzone on 2010-07-05, 21:15:48
Quote from: kikuchiyo on 2010-07-04, 16:32:16
Nem tudtok olyan segélyszervezetről, ami bútoradományt elfogad?

Az ideális az lenne, ha érte is mennének, de ha nem túl messze van gyűjtőpont, ahova el lehet vinni és le lehet rakni a bútort (régi kanapét), az is jó lenne.

Itt nálunk Miskolcon, ha bármilyen bútort leviszek a kuka mellé, mire visszaérek a harmadikra, már nyoma sincs.

Á, múltkor az Avason láttam olyan ágyat ami 2 napig ott volt. Bár nem is volt valami jó állapotban.

Kvikveg

Tud valaki olyan mozimusoros oldalt ahol 2 lista van: egy csoportositas mozik szerint inkluzive moziinfok, egy meg filmek szerint? Az agyamra megy az est.hu meg a pestimusor.hu is az osszes agyonrendszertelenitett, hasznalhatatlansagig csicsasitott vackaival.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

A masodik mar kozel jar hozza. Regen a pestimusor csinalta ugy, hogy egy db html-ben megvolt az osszes film pl szereplokkel kis leirassal meg listaval hogy hol vetitik. Es eleg volt egy Ctrl+F a kereseshez, nem kellett allandoan kattintgatni.
:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

ahh, értelek,
papíron rémlik csak:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Hol lehet vakolat leveresekor kepzodo por ellen vedo _jo_ maszkot venni? Ami rendesen zar/szur?
Van ilyen feher kis gumi szalaggal, de az disznek jo csak.
Moszkva ter kornyeke lenne jo...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Kvikveg on 2010-08-26, 22:44:46
Hol lehet vakolat leveresekor kepzodo por ellen vedo _jo_ maszkot venni? Ami rendesen zar/szur?
Van ilyen feher kis gumi szalaggal, de az disznek jo csak.
Moszkva ter kornyeke lenne jo...

Munkaruházatot áruló bolt :)

motifator

De biztos hogy találsz ilyesmit a barkácsáruházakban (Praktiker, Baumax, Obi, stb.)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

It is that time again.

A Swatch órák mennyire borzalmasak? Kinézetre én is meg tudom ítélni őket (és elkerülni a kínálat tutti-frutti színekben pompázó 90%-át), de van esetleg felhasználói élményetek vele kapcsolatban?

[spoiler=Háttérsztori - too long, don't read]A karórám tropára ment, amikor estem a bicajjal. Minthogy lassan visszatérek Magyarországra, jól jönne valamit emlékbe venni a Svájci nyaramról. Egy svájci karóra két légy lenne egy csapásra! Csak aztán az árcédulákat is megnéztem, 9000 CHF körül is vannak lazán a kirakatokban, gondolom katalógusban még drágábbak is. Az értelmes órák 500-nál kezdődnek, de én azt is sokallom. Vannak nagyon hangulatos kis maszek órásműhelyek saját termékekkel, de azokat Magyarországon sehogy se fogom gariztatni, ezért felejtősek. Az aluljáróban árult, valóban olcsó de noname gagyik szintén. Kizárásos alapon maradt a Swatch, aminek van néhány nem katasztrofálisan kinéző órája, van 200 CHF alatti órája is, és a két halmaz metszi is egymást. De annyira nem mostazonnalmegvevősek, tehát gyanús, hogy semmi nem lesz az egész projektből.[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Volt/van egy, az átlátszó házat kivéve semmi
extra, kínálat alsóbb részébe tartozott, de ment,
bírta uszodát, tengert is.
Viszont már rég nem hordok órát, ott a telefon
a zsebemben, óra gyakran sok dologba beleakadt,
s amíg hordtam, volt az a rossz szokásom is, hogy
ha vhova siettem és késtem, kétmásodpercenként
ránéztem. Most már csak simán leszarom, nem
változtat semmit, ha tudom, épp mennyivel kések,
csak én leszek tőle idegesebb.
Try NotGivingAFuck today! It improves your quality
of life! It really works, bitches
;D

Kvikveg

#2811
Nekem Casio van, esetleg arrol Cobrat kerdezd, szakmaba vag neki. Az enyem mar ezer eve kitart, az elozo is az volt, es az is kitartott volna ha nem nyitom ki tiszitas kozben, aztan nem gondolom ugy, hogy az a gumikarika meg szigetel, aztan nem megyek el uszni. :)
Ilyen
http://casio.timecenter.hu/casio Itt tudsz nezegetni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-29, 01:36:10
Volt/van egy, az átlátszó házat kivéve semmi
extra, kínálat alsóbb részébe tartozott, de ment,
bírta uszodát, tengert is.
Köszi.
Jól értem, hogy műanyag ház?

Quote from: Kvikveg on 2010-08-29, 03:10:55
Nekem Casio van
Casiot otthon is tudok venni, nem "svájci óra", nincs emléktárgy mellékfunkciója. Ha még itt veszek órát Svájcban, az nem ez lesz. Ezért is fogalmaztam úgy a kérdést, ahogy.
Amúgy eddig Seikóm volt, az is nagyon hűséges darab, nagyapámtól örököltem és ha nem esek vele, alighanem még most is jól járna.

Kvikveg

Swatchot is tudsz itthon venni. Evekig fogod hordani, szoval en nem kapcsolnam ossze az emlektargy opcioval, de a te dolgod. Inkabb vegyel csokit. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

A csokit aránylag gyorsan megeszi, tehát az nem alkalmas emléktárgynak, hacsak nem valamilyen parasztvakítós díszes fémdobozos disztribúciót vesz.

Azt a régi órát nem lehet kint megjavíttatni?

Failure is the default option

Kvikveg

Hallottam, hogy letezik csoki-scrabble. Azt nem tudom, hogy a jatekszabalyokban a megeves, mint lepes szerepel-e, de lol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-08-29, 23:46:47
Swatchot is tudsz itthon venni.
Jogos, de legalábbis hivatalos Swatch bolt nincs.

Quote from: kikuchiyo on 2010-08-30, 00:07:17
Azt a régi órát nem lehet kint megjavíttatni?
Nyilván sokkal olcsóbb otthon megnézetni, földfelszíni órabérek mellett :) No pun intended.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2010-08-30, 00:14:12
Quote from: Kvikveg on 2010-08-29, 23:46:47
Swatchot is tudsz itthon venni.
Jogos, de legalábbis hivatalos Swatch bolt nincs.

Pedig mintha lenne pár Swatch márkabolt...

S igen, az enyém műanyag házas volt, mint mondtam,
kínálat alsóbb fele, csak olyan nemszokványos volt a
piros átlátszó ház :)

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-30, 00:49:31
Quote from: Próféta on 2010-08-30, 00:14:12
Quote from: Kvikveg on 2010-08-29, 23:46:47
Swatchot is tudsz itthon venni.
Jogos, de legalábbis hivatalos Swatch bolt nincs.
Pedig mintha lenne pár Swatch márkabolt...
Akkor pontosítok: a Swatch honlap nem tud magyarországi Swatch boltokról. Bezzeg ha a hatvanezer lakosú Kajmán-szigeteken, a szédületes GDP-jű Elefántcsontparton vagy a világ közepét jelentő Saint Kitts and Nevis (mivan?) országban élnék, akkor nem maradnék hivatalos Swatch-képviselet nélkül...

Quote from: Próféta on 2008-11-28, 22:04:54
Quote from: Próféta on 2007-09-21, 17:26:09
[spoiler]
This is a conspiracy!  :__devil:[/spoiler]

Cobra

Mondjuk már rég volt (legalább 10 éve), de korábban csa khivatalos engedélyezett üzletekben lehetett Swatch órákat tartani (igaz az olcsó műanyagtokosok kivételek voltak, az volt 1-2 sima nagykerben is).
Hide and fear, Cobra Commander is here !